Reklama
Strona 613 z 664 PierwszaPierwsza ... 113513563603611612613614615623663 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 9,181 do 9,195 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #9181
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Audi A3 8L 1998 1.8 benzyna (bez turbo) - podczas mrozów wyjebało cały olej silnikowy - bagnet jest suchy jak cipa zakonnicy. Mniej więcej rozumiem zależność pomiędzy temperaturą a rozszerzalnością metali ale any ideas co to dokładnie może być? Silnik jest mokry od góry. Audi nie ma przeglądu od Wigilii 2018 (xD) i nie mam zamiaru w nie inwestować żadnych poważnych pieniędzy ale nie mam teraz możliwości zmiany samochodu to bym naprawił po taniości i jeździł dopóki nie stracę dowodu. .

    Pozdrawiam i ściskam.

    @Edit - doktorek pomoże w tej sytuacji/???

  2. #9182
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    proponuje wlac nowy olej i miec wyjebane jajca, mrozy mina i znowu bedzie ok
    xD

  3. Reklama
  4. #9183
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj RedheadPapa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Audi A3 8L 1998 1.8 benzyna (bez turbo) - podczas mrozów wyjebało cały olej silnikowy - bagnet jest suchy jak cipa zakonnicy. Mniej więcej rozumiem zależność pomiędzy temperaturą a rozszerzalnością metali ale any ideas co to dokładnie może być? Silnik jest mokry od góry. Audi nie ma przeglądu od Wigilii 2018 (xD) i nie mam zamiaru w nie inwestować żadnych poważnych pieniędzy ale nie mam teraz możliwości zmiany samochodu to bym naprawił po taniości i jeździł dopóki nie stracę dowodu. .

    Pozdrawiam i ściskam.

    @Edit - doktorek pomoże w tej sytuacji/???
    Pewnie odma w pizdu zamarzła i wyjebało olej. Poczytaj se co jest pięć, akurat w tych silnikach to dość częste.

    btw, co się stało, że bez przeglądu od 2 lat? XD Przecież ty to kupowałeś ze mną jakoś w 2018 roku, nie? Marzec? @RedheadPapa ;

  5. #9184
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    btw, co się stało, że bez przeglądu od 2 lat? XD Przecież ty to kupowałeś ze mną jakoś w 2018 roku, nie? Marzec? @RedheadPapa ;
    tak było. silnik zaczął się pocić pod koniec 2018. i rzeczywiście okresowo (co 3 miesiące) muszę dolewać około 250ml oleju. pojechałem na przegląd którego nie otrzymałem bo w opinii pana diagnosty ten samochód nie jest wart poruszania się po polskich drogach (potliwy silnik, brak gaśnicy i niedziałające jedno światło cofania). uznałem że wyjeżdżę auto do śmierci/do czasu kontroli panów policjantów. a że audi nie chce umrzeć a policja w KRK nie zatrzymuje bo tu się stoi a nie jedzie to mamy styczeń 2021

  6. #9185
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    A dobra, pamiętam temat XD No debil diagnosta i tyle, co zrobisz. Większość starszych silników się poci, ba, nawet nowsze na to cierpią. Ogólnie chodzi o to żeby się nie lało, dlatego warto se wytrzeć przed przeglądem miskę z dołu jeśli tam się krople zbierają itd., no po prostu umyć lekko z dołu i essa.

  7. #9186
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Większość starszych silników się poci, ba, nawet nowsze na to cierpią. Ogólnie chodzi o to żeby się nie lało, dlatego warto se wytrzeć przed przeglądem miskę z dołu jeśli tam się krople zbierają itd., no po prostu umyć lekko z dołu i essa.
    co ekspert to ekspert.

  8. #9187
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Boruciarz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co ekspert to ekspert.
    No kurwa XD Przed przeglądem moich rozjebund kolejnym to zrobię, bo mi się już ostatnio coś sapali, że miska mokra czy coś. Kurwa taka mokra, że dwie-trzy krople spadają na miesiąc ale chuj, zatruwamy środowisko hurr durr.

    Ja bym chciał żeby mi pokazali CC i SC, które się kurwa nie pocą w tym kraju XD Bo kurwa te parchy to kupują same krezusy, co mają tysiaka na kompleksowe uszczelnienie silnika w aucie wartym najczęściej 1500-2000 XD Założę się, że moje są najmniej pocące się w powiecie, a pewnie i województwie.

  9. #9188
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,400
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    ten diagnosta to ostry popierdoleniec i szajbus
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  10. #9189

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kraków
    Posty
    740
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    ee jeszcze raz apropo tych akumulatorów bo mnie zjeb w sklepie straszy że jak założe superbata mając wyposażenie typu klima, elektryczne szyby czy grzaną szybe przednią to ni chuja nic z tego nie będzie i albo centra albo coś lepszego, jebać go?

  11. #9190
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,400
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Asc napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ee jeszcze raz apropo tych akumulatorów bo mnie zjeb w sklepie straszy że jak założe superbata mając wyposażenie typu klima, elektryczne szyby czy grzaną szybe przednią to ni chuja nic z tego nie będzie i albo centra albo coś lepszego, jebać go?
    a co ma piernik do wiatraka? ważne żeby miał zgodność Ah, to spisek kowboja zapewne.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  12. #9191
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Asc napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ee jeszcze raz apropo tych akumulatorów bo mnie zjeb w sklepie straszy że jak założe superbata mając wyposażenie typu klima, elektryczne szyby czy grzaną szybe przednią to ni chuja nic z tego nie będzie i albo centra albo coś lepszego, jebać go?
    O kurwa ale bajkę wciska żebyś kupił droższy XD Ta, bo auto rozróżnia markę akumulatora i nie odpala klimy jak kupisz coś taniego XDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Powiedz mu żeby skleił wary i niech montuje Jenoxa jakiegoś za 150 zeta, essa.

    W ogóle a propos aku - opiszę wam moją fascynująco przygodę w podmiance aku między CC i SC:

    W SC mi wyjebał na plecy aku, jakiś noname trzyletni, no akurat musiał po miesiącu od kupna zdechnąć. Był ciutkę większy niż zalecany, ale w korytku się mieścił, wszystko było git. No to wyjmuję z CC aku, zajęło mi to jakieś 3 minuty, wszystko dostępne ładnie, klemy się super odkręcają, porządne, grube klemiska. No to pora na SC. Już przy odkręcaniu klemy była kaplica, bo tak mało miejsca na klucz przy plusowej, że 15 minut kombinowałem jak to ugryźć. Ale jak już suki odpiąłem, to dopiero się zaczęło. Ten skurwiel nie chciał wyjść. Klema plusowa to taka zbieranina kabli, że nie da się jej odsunąć dalej jak centymetr od akumulatora więc blokuje drogę. Do góry nie wyjdzie aku, na boki nie ma sensu obracać, kurwa podnoszę przód kilkukrotnie i dupa, nie wyłazi. Samemu to bym tego nigdy nie wyjął. Z pomocą koali, która prawie wyrywała już te jebane kable, udało się skurwiela po 30 minutach szarpania wyciągnąć XD Myślicie, że włożenie mniejszego, dopasowanego aku z CC było łatwe? Taki chuj, też trzeba było kilku minut wygibasów żeby obok tej jebanej klemy go wcisnąć. No i lata jak chuj po tej tacce, bo mocowania nie ma jak zamontować, nie ma miejsca, nie wiem gdzie tam jest dziura na te haczyki, czy w ogóle jest itd. XD Więc jeżdżę z latającym w przód i w tył, najwyżej będę na zimnie dokręcał klemy, essa.

    A więc moja rada - strzeżcie się kurwa nowszych aut. Jebane SC jest z 2001 roku i jest w sumie tym samym co CC, ale parę zmian spowodowało, że wymiana aku nie trwa 5 minut, a godzinę XD Jebać takie coś.

    Najlepsze jest chyba E32/4 z aku pod maską (no ew. pod kanapą, bo też dostęp dobry), bo masz maskę otwieraną do przodu i aku jest idealnie dostępny, wyciąga się go dziecinnie prosto i szybko. Nawet w W124 były cyrki, bo odpiąc ok, ale jest przy grodzi i waży jakieś 30 kilo, bo to pierdolny sukinsyn i weź to targaj jak nie masz łapy jak Wawik XD
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 19-01-2021, 15:39

  13. #9192

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kraków
    Posty
    740
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    A jak mi producent zaleca różne Aku w zależności od firmy około 50Ah ale prąd rozruchowy w jednych 380, a w innych 450 to mam brać 470 czy 390? Aktualnie siedzi 510 xD

  14. #9193
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jak jest 510 to kup podobnie.

  15. #9194

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kraków
    Posty
    740
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    dzieki

  16. #9195
    Avatar galaczek
    Data rejestracji
    2020
    Położenie
    pokuj gracza
    Posty
    1,271
    Siła reputacji
    5

    Domyślny

    @Mexeminor ; audi w fajnym wyposażeniu kosztuje 180k, nie wiem czy ojciec aż tak zaszaleje z fundowaniem auta mamie xD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •