Reklama
Strona 146 z 347 PierwszaPierwsza ... 4696136144145146147148156196246 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,176 do 2,190 z 5195

Temat: Torgowe Modnisie

  1. #2176
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mattorg o koszuli nic nie pisał, a o "marynarkach, garniturach", przyjście w koszuli nie jest przecież niczym dziwnym
    a w marynarce już jest?
    i żeby nie było to nie chodzę w marynarkach po prostu nie rozumiem jebania o to jak ktoś się ubiera a badanie źródeł jego finansów już w ogóle mnie zadziwia
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2177
    Avatar mattorg
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    190
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Tu nie chodzi o "jebanie" stanu finansów, tylko o usilne leczenie niskiej samooceny oraz podkreślenie swoich ambicji podczas, gdy ona jeszcze raczkuje poprzez kreowanie wyższego statusu społecznego niż się obecnie posiada. Według mnie formalny strój na co dzień jest przeznaczony dla osób poważniejszych, które już coś osiągnęły, posiadają wyższy status społeczny choćby przez tytuł zawodowy lub naukowy. Jeżeli uczeń przychodzi ubrany bardziej formalnie od nauczyciela świadczy to moim zdaniem, tylko o leczeniu jego kompleksów - analogicznie młodsza osoba nie powinna pierwsza siadać od osoby starszej lub proponować na przejście "na Ty".
    Ostatnio zmieniony przez mattorg : 29-08-2015, 16:38

  3. Reklama
  4. #2178
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Możliwe, że coś przegapiłem ale wydaje mi się, że średniowiecze już za nami i strój czy samochód nie świadczą o statusie społecznym...

    P.S. - Statut to miałeś szkolny, teraz mówisz o statusie. I nie są to synonimy.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 29-08-2015, 16:37
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  5. #2179
    Avatar mattorg
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    190
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Oczywiście, że świadczą. Ukazują przynależność do danej grupy społecznej np. klasy średniej.

  6. #2180
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj mattorg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może nie problem, ale wygląda to czasami komicznie. Na pierwszym roku też miałem kilka ewenementów co na wykłady przychodzili w marynarkach, garniturach, mimo iż sami nie zarabiali pieniędzy i w zasadzie nie posiadali żadnych kwalifikacji. W przeciągu roku, wszyscy wylecieli. Według mnie należy ubierać się adekwatnie do sytuacji, nie wyobrażam sobie abym miał przyjść w garniturze na jakiś wykład, mimo iż jestem raczej na poważnym kierunku i posiadam już kwalifikacje oraz mam pracę w zawodzie.
    Garnitur może i przesada (chyba, że ktoś np. potrzebuje, ze względu iż był wcześniej/idzie do pracy/na uroczystość, która tego wymaga). Ale np. jakiś casualowy strój, tj. jasne beżowe spodnie, błękitna koszula + opcjonalnie granatowa marynarka - nie widzę problemu.
    Może idzie na randkę, albo nawet się spotkać ze znajomymi czy coś. Ja co prawda na uczelni rzadko zakładam koszulę elegancką, czasem błękitną lnianą + chino, albo polówka. Jak mam rano zajęcia i 1.5h, to czasem bawełniany dres + vneck jednokolorowy, bo po prostu się dobrze tak czuję, zresztą tak po domu chodzę.

  7. #2181
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    U mnie jest ostra rozbieżność w grupie na studiach, są ludzie co przychodzą w marynarkach i pantoflach a są ludzie co na zaliczenia wpadają w dresiwie i bluzie z kapturem.
    Trochę bekowo to wygląda, ja osobiście sądzę, że lepiej jest się ubrać za elegancko niż zbyt mało elegancko chodź sam ubieram się raczej na sportowo tzn zazwyczaj sportowe buty, jeansy/chino + koszula wypuszczona lub po prostu t shirt na co dzień.
    Nigdy nie przyszedłem na zajęcia, zaliczenia, egzaminy w pantoflach ani w marynarce.

    Coś jest w tym o czym mówił kolega wyżej, że głupio przyjść na zajęcia ubranym lepiej od prowadzącego, z drugiej strony prowadzący prawie zawsze są w garniturach ew sportowe marynarki + koszule.

    Aha, no i beka z tych co sądzą, że samochód nie decyduje o statusie społecznym.
    Wybacz ale nie każdego stać na Rolls-Royce'a :)
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 29-08-2015, 17:30

  8. #2182
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Możliwe, że coś przegapiłem ale wydaje mi się, że średniowiecze już za nami i strój czy samochód nie świadczą o statusie społecznym...
    O kurwa, mocne.

    Tak, tak, dobre ubrania i drogie auto nie świadczą o statusie społecznym, ani trochę. Noszenie na sobie 3 wypłat przeciętnego Polaka i jeżdżenie bryką za minimum 100 wypłat wcale nie świadczy o statusie.

    japierdole, dawno gorszych idiotyzmów nie słyszałem na tym forum

  9. #2183
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Gdzie kupie jakiś fajny portfel tak do 200 zł, najlepiej taniej ale 200 to max.
    Wymagania to miejsce na dowód rejestracyjny i monety.
    W tym temacie już przewijał się portfel Milera, ale brak miejsca na monety i noszenie bilonówki osobno mnie odstrasza.
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 30-08-2015, 13:31

  10. #2184
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    O kurwa, mocne.

    Tak, tak, dobre ubrania i drogie auto nie świadczą o statusie społecznym, ani trochę. Noszenie na sobie 3 wypłat przeciętnego Polaka i jeżdżenie bryką za minimum 100 wypłat wcale nie świadczy o statusie.

    japierdole, dawno gorszych idiotyzmów nie słyszałem na tym forum
    ???

    Moja byla jezdzila Kia Sportage za 120k z salonu i chodzila w ciuchac z Hm'u a miala tak dzianych starych i mieszkala w takiej hacie, ze sie kutas do dupy chowal na sam widok, a gdybys ja zobaczyl na miescie bys nawet nie pomyslal, ze ma 1/100 tego co ma.
    Wiec, tak ciuchy i samochod nie swiadcza o statusie spolecznym, juz daaaawno minely czasy obwieszania sie zlotem i moze czas to zauwazyc. ;c
    Nie wszyscy lubia swiecic hajsem po oczach, serio.

  11. #2185
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wiec, tak ciuchy i samochod nie swiadcza o statusie spolecznym
    Człowieku nie kompromituj się, nie wiem jak można sądzić, że samochód nie świadczy o statusie społecznym.
    Co do ciuchów, jeszcze mogę się zgodzić ponieważ jak ktoś wspomniał, po bułki do sklepu raczej całe społeczeństwo chodzi w podobnych ciuchach ale jednak po te same bułki jeden przyjedzie seicento, drugi kia sportage, trzeci porshe panamera a czwarty na piechotę bo nie stać go na samochód.

  12. #2186
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ty sie nie kompromituj bo rownie dobrze ta sama osoba ktora jezdzi, nowym fordem moze sobie pozwolic na nowego mercedesa S klase tylko po prostu nie czuje potrzeby jezdzenia meskiem i tyle. I znam mase takich osob ktorzy maja pieniadze od 2-3 pokolen i nie musza jezdzic PORSZAKIEM.

    Opisujesz zachowanie typowo nowobogackich wiesniakow, przykro mi.

  13. #2187
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,864
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ale tu nie chodzi o jeżdżenie porszakiem, ale po prostu samochodem z wyższym standardem, nowy ford z salonu też nie kosztuje 10 tysięcy

  14. #2188
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty sie nie kompromituj bo rownie dobrze ta sama osoba ktora jezdzi, nowym fordem moze sobie pozwolic na nowego mercedesa S klase tylko po prostu nie czuje potrzeby jezdzenia meskiem i tyle. I znam mase takich osob ktorzy maja pieniadze od 2-3 pokolen i nie musza jezdzic PORSZAKIEM.

    Opisujesz zachowanie typowo nowobogackich wiesniakow, przykro mi.
    Czegoś tutaj nie rozumiem, jak ktoś jeździ autem za pół bańki to z automatu jest wieśniakiem, bo np. sam do tych pieniędzy doszedł i kupił sobie porshe?
    I jak posiadanie takiego auta może nie swiadczyć o wysokim statusie społecznym, bo tego też nie rozumiem ?

  15. #2189
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czegoś tutaj nie rozumiem, jak ktoś jeździ autem za pół bańki to z automatu jest wieśniakiem, bo np. sam do tych pieniędzy doszedł i kupił sobie porshe?
    I jak posiadanie takiego auta może nie swiadczyć o wysokim statusie społecznym, bo tego też nie rozumiem ?
    Czytanie ze zrozumieniem widze poziom expert, wiec rozpisze sie jak dla malpy zeby wiekszosc zrozumiala.

    Jest MASA, KURWA MASA ludzi ktorzy maja hajsu w pizdu i ciut ciut i stac ich na kupno 15 aut za pol banki a jakos jezdza sobie samochodem za 100-200tys i nie bije od nich hajs.
    Jest tez MASA ludzi ktorzy kupili sobie auto za pol banki ktore beda splacali najblizsze 5 lat albo i lepiej, bo musza sie pokazac.
    Juz rozumiesz?
    Czy mam Ci to pismem obrazkowym wylozyc?

    To samo z ludzmi ktorzy pokupowali wypasione apartamenty po 1,5kk i lepiej, 70% z nich ledwo splaca raty.

    Z 5 rodzin ktore znam ktore maja zajebiscie wielkie pieniadze od lat tylko jeden facet jezdzi naprawde droga fura.
    A z 20 pozostalych ktore maja hajs ale nie az taki duzy i w wiekszosci zdobyty niedawno z 15 osob jezdzi autami duzo drozszymi niz ci z pierwszej listy i w wiekszosci sa pokupowane za kredyty na wiele lat.

  16. #2190
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czytanie ze zrozumieniem widze poziom expert, wiec rozpisze sie jak dla malpy zeby wiekszosc zrozumiala.

    Jest MASA, KURWA MASA ludzi ktorzy maja hajsu w pizdu i ciut ciut i stac ich na kupno 15 aut za pol banki a jakos jezdza sobie samochodem za 100-200tys i nie bije od nich hajs.
    Jest tez MASA ludzi ktorzy kupili sobie auto za pol banki ktore beda splacali najblizsze 5 lat albo i lepiej, bo musza sie pokazac.
    Juz rozumiesz?
    Czy mam Ci to pismem obrazkowym wylozyc?

    To samo z ludzmi ktorzy pokupowali wypasione apartamenty po 1,5kk i lepiej, 70% z nich ledwo splaca raty.

    Z 5 rodzin ktore znam ktore maja zajebiscie wielkie pieniadze od lat tylko jeden facet jezdzi naprawde droga fura.
    A z 20 pozostalych ktore maja hajs ale nie az taki duzy i w wiekszosci zdobyty niedawno z 15 osob jezdzi autami duzo drozszymi niz ci z pierwszej listy i w wiekszosci sa pokupowane za kredyty na wiele lat.
    a jakiej transformacji ulegają ludzie z pierwszej kategorii gdy jednak kupią sobie auto za pół bańki ? gdy np. sami doszli do wielkich pieniędzy i śmieją się z takich chłopaczków jak Ty, który ich ciśnie od wieśniaków?

    A to o czym piszesz, niestety, jest Naszą narodową cechą. Najlepiej to obrazuje jak się wyjedzie np. do Chicago i porówna mieszkającą tam polonie do amerykańców.

    Jeszcze te Twoje przykłady, "NIE MAJĄ FURY ZA POL BANKI TYLKO ZA 200TYS I NIE BIJE OD NICH HAJS"
    daj spokój XDD
    Ostatnio zmieniony przez Madduro : 31-08-2015, 00:42

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Torgowe serwery
    Przez smakosz w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 29-08-2012, 11:32
  2. Torgowe kubeczki
    Przez Archarius w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post: 16-02-2012, 21:38
  3. [Poradnik] Torgowe Skrótoogle
    Przez Korzeń w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 05-06-2009, 18:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •