Reklama
Strona 40 z 73 PierwszaPierwsza ... 30383940414250 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 586 do 600 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #586

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    53
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Witajcie, ja taki mały offtopic w sumie, żeby nie zaśmiecać nowym tematem.
    Czy dałoby radę wyciągnąć z sądu protokół (to co babeczka pisze na maszynie podczas rozprawy sądowej chyba tak to się nazywa, w tym przypadku zeznania świadków co mówiły etc) sprzed 2 lat?

  2. #587
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Kobra napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witajcie, ja taki mały offtopic w sumie, żeby nie zaśmiecać nowym tematem.
    Czy dałoby radę wyciągnąć z sądu protokół (to co babeczka pisze na maszynie podczas rozprawy sądowej chyba tak to się nazywa, w tym przypadku zeznania świadków co mówiły etc) sprzed 2 lat?
    Tak

  3. Reklama
  4. #588
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    panowie, ja w sprawie tego używanego zegarka
    spróbuje w skrócie
    ja- kupujący, sprzedawca jest osoba fizyczna
    1. zegarek zakupiony, sprzedawca zarzekał się, ze w stanie bardzo dobrym
    2. okazuje się, ze zegarek ma niesprawny mechanizm (zatrzymuje się mimo noszenia na ręce)
    3. otwieram spor i zadam zwrotu pieniędzy
    4. sprzedawca upiera się, ze wysłał mi sprawny zegarek i nie przyjmie zwrotu
    5. napisałem reklamacje oraz odesłałem mu zegarek wraz z reklamacja w liście z potwierdzeniem odbioru
    6. Po tygodniu przychodzi list z informacja, że odbiorca odmówił przyjęcia listu -> wychodzi na to, że nawet nie ustosunkował się do mojej reklamacji?

    Panowie poradźcie co robić w takiej sytuacji, muszę skierować sprawę do sądu? Jak wyglądałyby takie procedury (chyba nie muszę tłumaczyć, że niezbyt podoba mi się opcja ścigania kogoś po sądach bądź też opłacania spraw/rzeczoznawców)
    @Venzet @BBsrv ;

  5. #589
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No niestety zostaje ci sąd cywilny, co do tego jak to wygląda niestety ci nie pomogę (nie jestem prawnikiem xd, czekaj na venzeta) z tego co wiem to na początku poniesiesz jakieś tam koszty (pewnie przewyższy wartość zegarka), ale po wygranej sprawie masz chyba prawo do żądania zwrotu wszystkich poniesionych kosztów. Na moje wygrasz, bo to, że nie przyjął zwrotu to już samo w sobie jest obciążające go
    p.s
    ile naprawa tego zegarka kosztuje? z 50zł ? XD
    Kontakt ze mną:
    pw

  6. #590
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Julas313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    panowie, ja w sprawie tego używanego zegarka
    spróbuje w skrócie
    ja- kupujący, sprzedawca jest osoba fizyczna
    1. zegarek zakupiony, sprzedawca zarzekał się, ze w stanie bardzo dobrym
    2. okazuje się, ze zegarek ma niesprawny mechanizm (zatrzymuje się mimo noszenia na ręce)
    3. otwieram spor i zadam zwrotu pieniędzy
    4. sprzedawca upiera się, ze wysłał mi sprawny zegarek i nie przyjmie zwrotu
    5. napisałem reklamacje oraz odesłałem mu zegarek wraz z reklamacja w liście z potwierdzeniem odbioru
    6. Po tygodniu przychodzi list z informacja, że odbiorca odmówił przyjęcia listu -> wychodzi na to, że nawet nie ustosunkował się do mojej reklamacji?

    Panowie poradźcie co robić w takiej sytuacji, muszę skierować sprawę do sądu? Jak wyglądałyby takie procedury (chyba nie muszę tłumaczyć, że niezbyt podoba mi się opcja ścigania kogoś po sądach bądź też opłacania spraw/rzeczoznawców)
    @Venzet @BBsrv ;

    Szczerze, to wolałbym zanieść zegarek do zegarmistrza, który to ogarnie i będzie wszystko śmigać jak nowe, bo taka naprawa nie wyniesie dużo.

    A za wniesienie pozwu - płacisz w zależności od wartości przedmiotu sporu.

    @Julas313 ;
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  7. #591
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj BBsrv napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No niestety zostaje ci sąd cywilny, co do tego jak to wygląda niestety ci nie pomogę (nie jestem prawnikiem xd, czekaj na venzeta) z tego co wiem to na początku poniesiesz jakieś tam koszty (pewnie przewyższy wartość zegarka), ale po wygranej sprawie masz chyba prawo do żądania zwrotu wszystkich poniesionych kosztów. Na moje wygrasz, bo to, że nie przyjął zwrotu to już samo w sobie jest obciążające go
    p.s
    ile naprawa tego zegarka kosztuje? z 50zł ? XD
    niestety zegarek to totalne gowno (sprytnie ukryte zreszta na zdjeciach, ale ojciec sie uparl -.-), mega zniszczony, wskazowki chyba prostowane kombinerkami, koperta szlifowana papierem sciernym (lol) a mechanizm jest chyba od innego zegarka takze podejrzewam ze wartosc naprawy przewyzszy koszt aukcji (zegarek kosztowal 160zl)
    jak to wyglada w sprawie pozwu cywilnego? mam szanse cos z tego ugrac?

  8. #592
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Julas313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    niestety zegarek to totalne gowno (sprytnie ukryte zreszta na zdjeciach, ale ojciec sie uparl -.-), mega zniszczony, wskazowki chyba prostowane kombinerkami, koperta szlifowana papierem sciernym (lol) a mechanizm jest chyba od innego zegarka takze podejrzewam ze wartosc naprawy przewyzszy koszt aukcji (zegarek kosztowal 160zl)
    jak to wyglada w sprawie pozwu cywilnego? mam szanse cos z tego ugrac?
    30 zł za pozew ;)
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  9. #593

    Notoryczny Miotacz Postów Adisky jest teraz offline
    Avatar Adisky
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    1,326
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Witam.
    Kumpel, z ktorym mieszkam w UK ma nietypową i nieciekawą sytuację, prosił, żebym napisał jak mogę:

    Sprawa wygląda tak, że dwóch policjantów weszlo mi do domu pod pretekstem, że "sasiedzi skarza sie, ze czuc na klatce won marihuany" (oczywiscie fake, to pierwsze bezprawie). Mialem w domu 6 zawinietych w sreberko kulek na wlasnych uzytek, w ogolnym rozrachunku wyniosło to 5 gr na wadze na komendzie. Przetrzymali mnie niedlugo, wypytali skad mam, powidzialem, ze jezdze w miejsce niedaleko rynku w moim miescie i tam podchodze wieczorem do goscia, ktorego nie znam, opisalem go i jakos to przyjeli bez zadnych peturbacji (moim zdaniem dziwne ale niewazne). Poddalem sie dobrowolnie karze, dostalem zarzut o posiadanie, po konsultacji prokuratorka zaproponowala telefonicznie wyrok w postaci zawiasow - 8msc na 3 lata. Zgodzilem sie, puscili mnie po 4,5h jakos i wyszedlem w sumie zadowolony, bo w tym chorym kraju moglem skonczyc znacznie gorzej.

    Kilka dni po tym dostalem oferte wyjazdu do pracy do UK, mysle fajnie, nie dostalem zakazu wyjazdu z kraju, jade, poukladam sobie kilka spraw. No i do mojej matki dzwoni ojciec, ze doslownie godzine po tym jak wyjechalem z domu zaczeli tarabanic do drzwi, lapac za klamke (psy), dzwonic domofonem. Ojciec nie otworzyl, na drugi dzien przyszedl policjant i zaczal z nim normalnie rozmawiac, to moj ojciec powiedzial, ze sie poklocilismy i ze nie wie gdzie jestem. Policjant przyszedl jeszcze ze 2 razy do domu z rana i ogolnie ojciec mowi, ze wydaje mu sie, ze dom jest obserwowany. Ja tutaj, on tam z policją na karku-kosmos kuźwa.

    Do domu przyszly 3 awiza, przesylki z bodajże sądu albo prokuratury, że mam sie wstawić do sądu i nieodebranie listów do 2 tygodni jest rownoznaczne z odebraniem i sprawa moze zostac rozpatrzona zaocznie.
    Dodam, ze mam jeszcze wyrok w zawieszeniu za pobicie i grozby karalne (dwoch 17latkow sie pobilo, rodzice jednego zadzwonili na policje, on zeznal, ze zostal zaatakowany i grozilem, ze mu wyrzne rodzine, ogolnie komedia kryminalna, ale sąd uwierzył-byłem bez obrońcy).

    Co mogę zrobić? Nie mogę wrócić do kraju bo dopiero przyjechałem, nie mam pieniędzy na powrót, a co dopiero na obrońcę. Dzwoniłem do prokuratury, okazało się, że prokuratorka prowadząca moją sprawę jest na zwolnieniu lekarskim ze złamaną nogą i powiedzieli mi, że mam kontaktować się z prokuratorem nadrzędnym. Jeszcze tego nie zrobiłem.
    Mowi, ze jego zdaniem widzieli, ze to nie jakas patologia tylko normalny chlopak i dlatego odpuscili nawet tradycyjne katowanie czy przybijanie handlu, wygladalo to tak jakby statystyki mieli poprawione i odpuscili sobie przybijanie handlu.

    sprawa wyglada na dosc poważną, więc założyłem jej osobny temat:
    http://torg.pl/showthread.php?456457...=1#post8392694
    Ostatnio zmieniony przez Adisky : 25-11-2014, 02:01
    95% nastolatków w dzisiejszych czasach słucha rapu, hiphopu itp. Jeśli jesteś jednym z tych 5% słuchających PRAWDZIWEJ muzyki wstaw to w podpis.

  10. #594

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Adisky napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam.
    Kumpel, z ktorym mieszkam w UK ma nietypową i nieciekawą sytuację, prosił, żebym napisał jak mogę:



    Mowi, ze jego zdaniem widzieli, ze to nie jakas patologia tylko normalny chlopak i dlatego odpuscili nawet tradycyjne katowanie czy przybijanie handlu, wygladalo to tak jakby statystyki mieli poprawione i odpuscili sobie przybijanie handlu.

    sprawa wyglada na dosc poważną, więc założyłem jej osobny temat:
    http://torg.pl/showthread.php?456457...=1#post8392694
    jeden wyrok w zawieszeniu + 5g slabo to widze, jak na moje posiedzi troche a to ,ze policja byla mila to juz go nieuratuje, jakby wiedzieli ze to nie jest zadna patologia to by nie nachodzilo ojca.

  11. #595
    Avatar polek asty
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    w mieszkaniu
    Wiek
    28
    Posty
    5,556
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Dostałem dzisiaj mandat za picie piwa w miejscu publicznym - 100 zł. Nie mam w tym miesiącu pieniędzy, nie wiem też jak z kolejnym. Generalnie najwcześniej uda mi się pewnie w lutym.
    Mieszkam w Szczecinie, także miasto spore.
    Po jakim czasie może mi przyjść ew. upomnienie w teorii, a jak to wygląda w praktyce? Czy urosną mi jakieś odsetki? Czy jest możliwość załatwić w urzędzie np. odroczenie zapłaty tego mandatu o te 2-3 miesiące, biorąc pod uwagę że uczę się i nie mam oficjalnie żadnych zarobków?

  12. #596
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj polek asty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy urosną mi jakieś odsetki?
    13% w skali roku XD
    Kontakt ze mną:
    pw

  13. #597
    Avatar The Raq
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mława
    Posty
    535
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Witam, potrzebuję informacji na temat zakładania oraz funkcjonowania spółki z.o.o. oraz akcyjnej - we w miarę przystępnej formie, bez przesadnie specjalistycznego słownictwa. Chodzi o stworzenie takiego małego kompendium wiedzy dla laika. Sam dopiero zaczynam troszeczkę szperać, a na jutro chciałbym się z tym wyrobić (nie ma to być elaborat na 20 stron, aczkolwiek chciałbym, żeby było w miarę wyczerpujące). Macie jakieś pomysły co mógłbym w czymś takim zamieścić, ewentualnie jakieś przykłady z internetów?

    Byłbym szalenie wdzięczny za jakąś drobną pomoc :)

  14. #598
    Avatar darkan
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,436
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj The Raq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, potrzebuję informacji na temat zakładania oraz funkcjonowania spółki z.o.o. oraz akcyjnej - we w miarę przystępnej formie, bez przesadnie specjalistycznego słownictwa. Chodzi o stworzenie takiego małego kompendium wiedzy dla laika. Sam dopiero zaczynam troszeczkę szperać, a na jutro chciałbym się z tym wyrobić (nie ma to być elaborat na 20 stron, aczkolwiek chciałbym, żeby było w miarę wyczerpujące). Macie jakieś pomysły co mógłbym w czymś takim zamieścić, ewentualnie jakieś przykłady z internetów?

    Byłbym szalenie wdzięczny za jakąś drobną pomoc :)
    procedura zakladania, wymogi cd kapitalu zakladowego, organy i ich sklad, wiekszosci wymagane do podjecia uchwal, to na doby poczatek. Zaskarzanie uchwal zgromadzen, biznesy ktore musza byc prowadzone jako SA, to dalej. Bierzesz ksh i jedziesz, potem googlujesz
    these are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations...
    to boldly go where no man has gone before

    Retired till further notice.

  15. #599
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Witam. Nie wiem czy tutaj mogę pisać ale spróbuję:
    Tydzień temu dostałem mandat w wysokości 200zł za brak biletu. Mam pytanie, czy jest jakiś okres na wpłatę tych pieniędzy czy są jakieś odsetki itp? Mandat dostałem w Warszawie.

  16. #600
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj polek asty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dostałem dzisiaj mandat za picie piwa w miejscu publicznym - 100 zł. Nie mam w tym miesiącu pieniędzy, nie wiem też jak z kolejnym. Generalnie najwcześniej uda mi się pewnie w lutym.
    Mieszkam w Szczecinie, także miasto spore.
    Po jakim czasie może mi przyjść ew. upomnienie w teorii, a jak to wygląda w praktyce? Czy urosną mi jakieś odsetki? Czy jest możliwość załatwić w urzędzie np. odroczenie zapłaty tego mandatu o te 2-3 miesiące, biorąc pod uwagę że uczę się i nie mam oficjalnie żadnych zarobków?
    Ja płaciłem już mandaty po 2-3 miesiącach, ostatni 100 zł od policji mam niezapłacony od pół roku i nawet upomnienie nie przyszło.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •