Reklama
Strona 52 z 73 PierwszaPierwsza ... 242505152535462 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 766 do 780 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #766
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Zamawiając coś przez sieć - ile czasu ma sklep na realizację zamówienia? Od momentu złożenia zamówienia/wpłacenia hajsu na konto do czasu aż kurier zapuka od mych drzwi?

  2. #767
    Avatar yeeq
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,634
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    zalezy od sklepu, przewaznie realizacja trwa od dwoch do pieciu dni roboczych, ale kazdy sklep ma takie informacje uwzglednione w jakims regulaminie na swojej stronie, wiec najlepiej bedzie sie z nim zapoznac

  3. Reklama
  4. #768
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    torgi mam problem i zastanawia mnie czy policja moglaby tu wystawic mandat i zrobic holowanie sytuacja dzieje sie na moim podworku czyli posesja jakby nie bylo prywatna no ale dla wielu ludzi w tym dla mnie i taka rzecz sie dzieje :

    przyjechala kolezanka, a ten ze ma przestawic auto, to ja otwieramokno i dre pape do niego z jakiej kurwa paki, a ten ze on tu staje od lat i ze to jego miejscowa, mowie gdzie masz podpisane kupiles kurwa czy co. i mu cisne nie ze nawet nie ma wlasnosciowego i ze gowno ma tu do gadania, a on ze jestem gowniarzem i bym spierdalal i ze jak nie przestawi auta to ja zastawi noz kurwa mac wyjebalbym mu lepe na ryj mocno

    mialbym prawo wezwac policje
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  5. #769
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie za bardzo zrozumiałem. Mają holować te auto sąsiadowi, czy twojej koleżance? Rozumiem, że mieszkasz w bloku z prywatnym parkingiem i sąsiad pluje się, że twoja kumpela parkuje na "jego" miejscu?

  6. #770
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Mieszkam w kamienicy z brama wjazdowa nie ma przypisanego miejsca, nie ma nawet miejsc jest po prostu plac. i uznaje ze to "jego" miejsce. I powiedział ze jak nie przeparkuje to jej zastawi auto, to samo miałem ja kiedys gdy 1 auto sobie kupilem i tam zaparkowalem w akurat tamtym miejscu i powiedzial ze mi poprzebija opony
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  7. #771
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jeśli ten plac to teren prywatny, czy tam spółdzielni to nic mu nie zrobią, jeśli droga publiczna to możesz wzywać policję/straz miejską. Ten sąsiad to jakiś dziadek, czy janusz idiota, że taki przywiazany do miejsca?xD

  8. #772
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Janusz z wasem idiota ktory mysli ze mu sie nalezy bo ciekzo ruszyc dupe z innego miejsca niz pod jego domem
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  9. #773
    Avatar ProEda
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Z bidy z nendzo
    Wiek
    24
    Posty
    2,040
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jesli on grozi ze bedzie przebijal opony i zastawial to powiedz ze Ty tez tak bedziesz robil :p
    WHO?!
    WHO WHO WHO?!

  10. #774
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Tyle ze on ma golfa 2 ktory jest zlomem, a ja mam lepsze auto
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  11. #775
    Avatar Prozac
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    105
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Mam zapłacić 1k na jakiś tam fundusz. Czy to wygląda tak że robię przelew i z potwierdzeniem idę do sądu? I czy jest sens się odwoływać od wyroku jak dostałem rok w zawieszeniu i 1200 zł grzywny? Jaki jest termin składania takiego wniosku?

  12. #776

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Prozac napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam zapłacić 1k na jakiś tam fundusz. Czy to wygląda tak że robię przelew i z potwierdzeniem idę do sądu? I czy jest sens się odwoływać od wyroku jak dostałem rok w zawieszeniu i 1200 zł grzywny? Jaki jest termin składania takiego wniosku?
    W odwoływaniu się zawsze jest sens, chociażby taki że jak nie masz teraz kasy, to nie będziesz musiał jeszcze płacić ;]

  13. #777
    Avatar Prozac
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    105
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    A z tą wpłatą na fundusz to jak to wygląda? I jeżeli umorzono mi postępowanie na okres próby jednego roku to co to oznacza?
    Ostatnio zmieniony przez Prozac : 27-11-2015, 20:04

  14. #778
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Wymieniam dowód osobisty po utracie ważności (nie zmieniają się żadne dane). I robię to pierwszy raz po ukończeniu 18 lat czy też po rozpoczęciu pracy.

    Kogo oprócz banku i pracodawcy muszę o tym powiadomić?
    Czy Urząd Skarbowy nadal trzeba powiadamiać?
    Uczelnia, ubezpieczyciel ojca (jestem u niego ubezpieczony) też muszą być poinformowane?

    Proszę o dokładne info, bo w necie ciężko znaleźć aktualne informacje tj. po wprowadzeniu nowych dowodów.

    ###
    2015-03-02
    Pyt.: Jakie instytucje należy powiadomić o wymianie dowodu osobistego?
    Odp.: O wymianie dowodu osobistego należy powiadomić pracodawcę, ubezpieczyciela, oraz wszystkie instytucje w których systematycznie posługujemy się dowodem osobistym (np. bank).
    Czyli wychodziłoby na to, że ojciec musi zgłosić ubezpieczycielowy zmianę mojego dowodu oraz muszę powiadomić o tym uczelnię i wszędzie tam, gdzie posługuję się dowodem (o banku wiedziałem). Wychodzi na to, że US już nie trzeba o tym informować - zgadza się?

    Czyli ubezpieczyciel, bank, uczelnia i pracodawca. Chyba wszystko.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 03-12-2015, 13:43

  15. #779

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    c==3
    Wiek
    31
    Posty
    2,060
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    cze

    Moze mi ktos po krotce odpowiedziec?

    Pracuje na umowe o prace, mam miesieczny okres wypowiedzenia. Znalazlem nowa, lepsza prace, ale o wyniku tego, czy na 100% jestem zatrudniony dowiem sie dopiero 10 dni przed jej startem. W tej sytuacji chce zlozyc wypowiedzenie za porozumieniem stron z konkretna data. A co jezeli szef odmowi? Co prawda nie powinien robic problemow, ale chucham na zimne.

    Widze tutaj 3 opcje:

    a) kombinuje lewe L4 na miesiac czasu i normalnie chodze do nowej roboty + licze dolary za l4.
    b) po prostu informuje moich kompanow, ze nie przyjde z tym i tym dniem do pracy i przykro mi, ale troszke wiecej roboty bedzie -> ps. wiem czym to grozi z definicji, ale nie bedzie im sie chcialo mnie scigac po sadach ani uzerac, bo to nie warte nawet tego.

    c) biore po prostu 20 dni urlopu, bo tyle bym potrzebował. no i tutaj sie rodzi kolejne pytanie - czy szef moze mi odmowic dania tego urlopu? zakladam, ze moj urlop nie psuje organizacji pracy, bo wspolpracownicy sa po mojej stronie i bez problemu wezma nadgodziny.

  16. #780
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Tiwi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    c) biore po prostu 20 dni urlopu, bo tyle bym potrzebował. no i tutaj sie rodzi kolejne pytanie - czy szef moze mi odmowic dania tego urlopu? zakladam, ze moj urlop nie psuje organizacji pracy, bo wspolpracownicy sa po mojej stronie i bez problemu wezma nadgodziny.
    Może.
    To, że inni pracownicy mogą wziąć nadgodziny nie usprawiedliwia Cię, bo to generuje dodatkowe koszta.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •