Reklama
Strona 42 z 73 PierwszaPierwsza ... 32404142434452 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 616 do 630 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #616

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    197
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W umowie nie było nic o odpowiedzialności materialnej. Był tylko jeden paragraf w którym było napisane że w sprawach nieuregulowanych tą umową obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.

  2. #617

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ej torgi mam interes bo nie do końca jestem pewny czy dobrze to rozumie

    znalazłem w internetach stronkę z kursami a na niej takie coś:
    2) Czy kurs ONLINE daje mi takie same uprawnienia jak kurs stacjonarny?

    Oczywiście. Ukończenie kursu online daje dokładnie takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym. Kursant otrzymuje tytuł instruktora [...]

    Polska Akademia Kultury i Sportu nadaje uprawnienia zgodnie z rozporządzeniem

    Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U. Nr 82 z dnia 17 maja 2010 r., poz. 537). Ten akt prawny uwzględnia pod numerem kodu 3423 grupę zawodów - instruktorzy rekreacji ruchowej. W grupie tej mieszczą się, między innymi, takie zawody jak: instruktor fitness (kod 342301), instruktor sportów siłowych (342307), instruktor odnowy biologicznej (342304), instruktor rekreacji ruchowej (342305).
    6) Czy na certyfikacie/legitymacji jest adnotacja, że był to kurs internetowy?

    Nie. Nigdzie nie ma zapisu, że był to kurs internetowy. Wzór nie przewiduje takich adnotacji.
    Nauka jak i egzaminy odbywają się on-line, a każdy z naszych absolwentów otrzymuje legitymację instruktorską, potwierdzającą nabyte umiejętności i będącą legalnym dokumentem wydawanym na podstawie tych samych przepisów prawnych, co w przypadku kursów stacjonarnych.
    Legitymacje wydawane przez Polską Akademię Kultury i Sportu umożliwiają podjęcie legalnej pracy we wszelkiego rodzaju klubach i ośrodkach sportowo-rekreacyjnych, siłowniach oraz klubach fitness na terenie całej Unii Europejskiej.
    Polska Akademia Kultury i Sportu jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy pod numerem 2.02/00043/2014. Oznacza to, że każda osoba posiadająca status bezrobotnego, może wnioskować o pokrycie kosztów naszego szkolenia przez swój Urząd Pracy.
    Wszystko niby fajnie, pięknie i w ogóle ale to są wycinki z podstron kursów. Wchodząc w regulamin można znaleźć takie coś:
    10.Wszelkie tytuły nadawane po zakończeniu Kursu on line są tytułami Portalu. Posługiwanie się tym tytułem poza Portalem następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która to czyni.
    11.Ewentualne tytuły instruktora czy trenera nadawana przez Portal, po pomyślnym zakończeniu Kursu on line nie stanowią tytułu instruktora sportu w rozumieniu art. 41 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 2010 roku o sporcie.
    idziemy więc do ustawy:
    Art. 41.
    1. Zorganizowane zajęcia w zakresie sportu w związku sportowym oraz w klubie sportowym uczestniczącym we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy może prowadzić wyłącznie trener lub instruktor sportu w rozumieniu ustawy.
    ktoś jest mi to w stanie jakoś sensownie wyjaśnić? bo na mój rozum to to się wyklucza jedno z drugim

  3. Reklama
  4. #618
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @2Fast4You ;

    W ustawie masz na początku definicje legalne słowa "trener" i "instruktor sportu" i tylko tego dotyczy art. 41 wspomnianej ustawy
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  5. #619
    Avatar Kimex
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    327
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Emca napisał
    Przyszło z jakiejś kancelarii, której firma w której pracowała siostra udzieliła pełnomocnictwa do prowadzenia spraw o zapłatę, negocjowania warunków pozasądowej ugody i reprezentowania ich w sądzie. Na jednym dokumencie mam wezwanie a na drugim ksero pełnomocnictwa z pieczątką zgodności z oryginałem.
    a kancelarie prowadzi szwagier "biznesmana".

    jak nie było nic w umowie to mogą possać i tyle w temacie. Możecie to nawet zgłosić na policje, jako próbę wyłudzenia czy cuś, bo to wygląda na klasyczną przewałę pod tytułem "płać bo inaczej pójdziesz siedzieć, hurr durr"
    Generalnie to oni muszą udowodnić Twojej siostrze winny , (praesumptio boni viri)
    Musieli by być świadkowie , biegły itd itp - a to już są konkretne dowody z którymi idzie się po prostu na policję.
    Mogli by to wtedy podciągnąć pod "ujawnianie tajemnicy handlowej" ale raczej bym to olał.
    Wezwania do zapłaty ... z jakiej podstawy?

  6. #620
    Avatar Cynania
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Łodz
    Wiek
    32
    Posty
    81
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Witam
    Mam taki problem mam auto zakupione juz od roku z siostrom jako współwłaściciela ma więcej zniżek ;p Mam teraz taki problem idiotka ma komornika na karku czy komornik może mi zabrać auto?

  7. #621
    Avatar Dinuss
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Mielec
    Posty
    533
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jak to wygląda dałem ofertę na licytacji została przebita, został jeszcze dzień więc odpuściłem, kupiłem inny przedmiot.

    natomiast aukcja dzisiaj się kończyła tego 1 przedmiotu o 15;03 a koleś odwołał 5 przed końcem najwyższą ofertę i moja wygrała.. muszę to kupić, jeżeli sie nie zgodzi na ugode?
    Thaz napisał
    dostalem krazkiem hokejowym w ryj na meczu

  8. #622
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dinuss napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak to wygląda dałem ofertę na licytacji została przebita, został jeszcze dzień więc odpuściłem, kupiłem inny przedmiot.

    natomiast aukcja dzisiaj się kończyła tego 1 przedmiotu o 15;03 a koleś odwołał 5 przed końcem najwyższą ofertę i moja wygrała.. muszę to kupić, jeżeli sie nie zgodzi na ugode?
    Zawsze możesz zwrócić towar, o ile się nie mylę niezależnie czy to aukcja czy kup teraz. Możesz napisać, do sprzedającego, żeby nie wysyłał ci towaru, bo i tak mu go zwrócisz. Jeżeli ci go wyśle to zwracasz go na własny koszt, ale on oddaje ci koszt towaru+wysyłki, czyli tracisz tylko tyle ile zapłaciłeś za wysyłkę zwrotną. W każdym wypadku sprzedający zwraca się do allegro o zwrot kosztów wystawienia aukcji itp.
    @down
    jemu chyba chodziło o to, że ktoś cofnął swoją ofertę 5 minut przed końcem(o ile to możliwe, bo nie wiem)
    Ostatnio zmieniony przez wampiirr : 20-02-2015, 18:56

  9. #623

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Dinuss napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak to wygląda dałem ofertę na licytacji została przebita, został jeszcze dzień więc odpuściłem, kupiłem inny przedmiot.

    natomiast aukcja dzisiaj się kończyła tego 1 przedmiotu o 15;03 a koleś odwołał 5 przed końcem najwyższą ofertę i moja wygrała.. muszę to kupić, jeżeli sie nie zgodzi na ugode?
    Zgłoś do allegro nadużycie, skoro odwołał 5 osób, które Cie przebiły i nadal chce sprzedać przedmiot to coś jest nie halo chyba?
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  10. #624
    Avatar Kimex
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    327
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Cynania napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam
    Mam taki problem mam auto zakupione juz od roku z siostrom jako współwłaściciela ma więcej zniżek ;p Mam teraz taki problem idiotka ma komornika na karku czy komornik może mi zabrać auto?

    http://forumprawne.org/komornik-post...ornicze-2.html

    i tematy na dole

  11. #625
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Cynania napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam
    Mam taki problem mam auto zakupione juz od roku z siostrom jako współwłaściciela ma więcej zniżek ;p Mam teraz taki problem idiotka ma komornika na karku czy komornik może mi zabrać auto?
    @Cynania ;

    Tak, jeśli ona figuruje w dowodzie rejestracyjnym, a później w odpowiedzi z CEPiKu, to tak, komornik będzie szukał tego samochodu i go zajmie.
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  12. #626
    Avatar Delek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    1,530
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Koledzy bo mnie juz popierdolilo. Dostalem PIT, na ktorym mam przychod 3.176,08 zl oraz dochod - 2.540,86. Czy przysluguje mi jakis zwrot z podatku? Bylem zatrudniony na zleceniu jako student.

  13. #627
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Przychód to brutto, dochód to netto*. Wypełnij elektronicznego PITa, od razu Ci wyliczy czy i ile masz zwrotu.

    * - jeżeli coś mi się pojebało to przepraszam, nie chcę wprowadzać nikogo w błąd.

    W każdym razie na pewno dostaniesz zwrot, bo kwota wolna od podatku to 3091 PLN w skali roku. Natomiast pracodawca nie jest w stanie przewidzieć czy nie może (nie wiem) i zawsze odprowadza podatek z Twojej pensji. Jeżeli odprowadził podatek od kwoty 3176,08 PLN, a kwota wolna od podatku do 3091 PLN to powinieneś oddać państwu tylko za różnicę tych kwot. A że podatek został zabrany od wszystkiego to Ci zwrócą.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 25-02-2015, 13:28

  14. #628
    Avatar Delek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    1,530
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeżeli odprowadził podatek od kwoty 3176,08 PLN, a kwota wolna od podatku do 3091 PLN to powinieneś oddać państwu tylko za różnicę tych kwot. A że podatek został zabrany od wszystkiego to Ci zwrócą.
    jestes tego pewien?
    @Dzzej ;

  15. #629
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Delek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jestes tego pewien?
    @Dzzej ;
    @Delek ; Dostaniesz ok 550 zł zwrotu.
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  16. #630
    Avatar Delek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    1,530
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Delek ; Dostaniesz ok 550 zł zwrotu.
    lel, to chyba niemozliwe. Zatrudniony ze statusem studenta place zdaje sie 15% podatku (?)
    @Venzet ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •