Reklama
Strona 51 z 73 PierwszaPierwsza ... 41495051525361 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 751 do 765 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #751
    Avatar Zakon
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz/Katowice
    Wiek
    29
    Posty
    1,886
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Kończy mi się umowa na zastępstwo, pospisuje kolejną już na dany okres czasu z tym samym pracodawcą, na tym samym stanowisku, czy urlop z poprzedniej umowy przechodzi na kolejną? Dodam, że nie jest to przedłużenie umowy, lecz podpisanie nowej.

  2. #752

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Witam.

    Chciałem pograć w weekend na PACC, niestety wypłata dopiero w następnym tygodniu. Dlatego wyszukałem na google stronę gdzie można zakupić PACC za SMS [Tibia.com niestety nie obsługuje mojej sieci] - na samej górze wyników znalazłem stronę pacc-sms.pl. W niedzielę wysłałem SMS, wpisałem kod, do dziś nie otrzymałem ani PACC, ani odpowiedzi na moje trzy maile do nich. "Opinie" na ich stronie muszą zostać zaakceptowane przez administratora [śmiech na sali], także żaden negatyw nie przejdzie. 30zł to śmieszna kwota, ale jeśli myślą że nikomu nie będzie się chciało dochodzić swoich praw i mogą sobie cwaniaki robić ludzi to się grubo mylą.

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Co można zrobić w tej sprawie tak, by gówniarze ponieśli konsekwencje, poza pójściem na policję? [30zł to nawet nie kradzież, tylko wykroczenie]

    Pozdrawiam,
    Koszatnik

  3. Reklama
  4. #753

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    197
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mam pytanie, a nie chcę zakładać nowego tematu.
    Potrzebny mi jest PIT-11 z zeszłego roku, ale niestety gdzieś go zgubiłem. Czy mój urząd skarbowy może wydać mi jego kopię? Czy jest to odpłatne? Jak długo się na to czeka?

  5. #754
    Avatar TanieWino
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    32
    Posty
    96
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Rotflturion napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam.

    Chciałem pograć w weekend na PACC, niestety wypłata dopiero w następnym tygodniu. Dlatego wyszukałem na google stronę gdzie można zakupić PACC za SMS [Tibia.com niestety nie obsługuje mojej sieci] - na samej górze wyników znalazłem stronę pacc-sms.pl. W niedzielę wysłałem SMS, wpisałem kod, do dziś nie otrzymałem ani PACC, ani odpowiedzi na moje trzy maile do nich. "Opinie" na ich stronie muszą zostać zaakceptowane przez administratora [śmiech na sali], także żaden negatyw nie przejdzie. 30zł to śmieszna kwota, ale jeśli myślą że nikomu nie będzie się chciało dochodzić swoich praw i mogą sobie cwaniaki robić ludzi to się grubo mylą.

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Co można zrobić w tej sprawie tak, by gówniarze ponieśli konsekwencje, poza pójściem na policję? [30zł to nawet nie kradzież, tylko wykroczenie]

    Pozdrawiam,
    Koszatnik
    Trzeba być idiotą żeby się dać na takie coś nabrać. Ja bym się nie przyznawał.

  6. #755
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj TanieWino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trzeba być idiotą żeby się dać na takie coś nabrać. Ja bym się nie przyznawał.
    to kim trzeba być zeby odpowiadać na posta sprzed 2 miesięcy XD

    Cytuj Emca napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Potrzebny mi jest PIT-11 z zeszłego roku, ale niestety gdzieś go zgubiłem. Czy mój urząd skarbowy może wydać mi jego kopię? Czy jest to odpłatne? Jak długo się na to czeka?
    prędzej twój pracodawca wystawi ci kopię, z us raczej nie uzyskasz @Emca ;
    Kontakt ze mną:
    pw

  7. #756

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,117
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    elo, komornik chce sobie zawinąć 1.6k cebulionów za abonament rtv. Jest szansa na odwołanie się/uniknięcie tego? Egzekucja w toku (zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia 9 X 15, tylko, że tego wynagrodzenia już nie ma, jest za to emerytura). Odwołać się chyba można do 14 dni od dnia wbity na konto, której jeszcze nie było, więc nie wiem jakie pismo wystosować w takiej sytuacji. help

  8. #757
    Avatar Hibo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,684
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Mogę sobie iść jako szary obywatel i brać udział w rozprawie jako słuchacz[??] Zaczyna się jakaś tam publiczna rozprawa ja sobie przychodzę, siadam z tyłu robię notatki i słucham?
    Czy każą mi wyjść?
    Ostatnio zmieniony przez Hibo : 30-10-2015, 16:41

  9. #758
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Hibo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mogę sobie iść jako szary obywatel i brać udział w rozprawie jako słuchacz[??] Zaczyna się jakaś tam publiczna rozprawa ja sobie przychodzę, siadam z tyłu robię notatki i słucham?
    Czy każą mi wyjść?
    Jeśli nie ma wyłączonej jawności, albo rozprawy za zamkniętymi drzwiami to możesz, jak pytają kim jesteś to mówisz że publiczność. Warunek oczywiście 18 lat. ;)
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  10. #759
    Avatar Hibo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,684
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli nie ma wyłączonej jawności, albo rozprawy za zamkniętymi drzwiami to możesz, jak pytają kim jesteś to mówisz że publiczność. Warunek oczywiście 18 lat. ;)
    Mogę się gdzieś dowiedzieć czy sprawa jest jawna? Być może jest napisane na tych monitorach? @Venzet ;
    Ostatnio zmieniony przez Hibo : 02-11-2015, 17:12

  11. #760
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jest napisane.:)
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  12. #761
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Potrzebuję porady.

    Jakiś czas temu (1-2 miesiące temu) dostałem wezwanie, żeby stawić się w Urzędzie Skarbowym w celu przeprowaczenia kontroli podatkowej. Miałem przynieść wszystkie PITy jakie otrzymałem od pracodawców oraz PIT, który ja wypełniałem. Zaniosłem i myślałem, że wszystko odbędzie się na miejscu. Babka powiedziała, że nie ma czasu i będzie mnie wzywać - powiedziałem, że nie będę co chwila brał urlopu z pracy, żeby na ich widzimisie przyjeżdżać, kiedy im się to podoba. Babka powiedziała, że będzie dzwonić i mnie informować. Minęły jakieś 2 tygodnie bez odzewu, więc zadzwoniłem. I tak kilka razy babka tłumaczyła, że nie ma czego się bać, ale nie ma czasu, idzie na urlop, ma inne obowiązki i do tej pory nie zajęła się tą sprawą. Przed chwilą dzwoniłem i znowu mi powiedziała, że maksymalnie do poniedziałku da mi znać. No to, kurwa, stwierdziłem, że miarka się przebrała. Nie znam się na tym, więc nie wchodziłem z nią w żadne dyskusje, bo i tak by mnie zbyła urzędową gadką.

    Teraz pytanie - czy oni mają prawo tak długo tym się zajmować? Co więcej, dopiero po wyjściu z US zorientowałem się, że nie dostałem żadnego pokwitowania o mojej wizycie, o tym że zostałem takie dokumenty jak PITy.

    Co zrobić? HELP!

    @Venzet ; @darkan ;

    PS. Na 99,9% jestem pewny, że rozliczyłem wszystko i poprawnie.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 05-11-2015, 13:12

  13. #762
    Avatar LuCzeK
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    519
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Po pierwsze to nie masz kontroli podatkowej tylko zostales pewnie wezwany do czynności sprawdzających. Dziwne jest to że babka nie ogarneła tego przy tobie. Pewnie jedna z tych starych pracownic ktore robią wszystko powoli i długo. Teraz urzędy robią raporty które sprawdzają zgodność między pit-11 które dostaje od pracodawców a zeznaniem ludzi. Pewnie wezwali cie bo był właśnie z tym problem lub rozliczyłeś jakąś ulge której nie powinieneś. Tak czy siak zachowanie tej babki dziwne. W normalnych US załatwia sie wszystko od ręki chyba że podatnik nie doniesie dokumentów uprawniających do skorzystania z ulg itp.
    W ogóle głupio z twojej strony że dałeś jej to. Ona nie powinna tego brac. (chyba ze US zgubił twoje zeznanie :D). Na twoim miejscu bym tam poszedł i kazał żeby Ci to zwróciła i to natychmiast. Ona moze sobie co najwyzej kopie zrobić.
    @Dzzej ;

  14. #763
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Musiałbym wrócić na swoje zadupie, a nie mam kiedy.
    Żadnym ulg nie rozliczałem, wypełniłem tylko PIT na 99% poprawnie. Mój błąd, że nie wziąłem żadnego pokwitowania i zostawiłem jej te papiery, no ale pojęcia nie miałem jak to działa.

  15. #764

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Panowie w pracy nie podpisywałem umowy od 2 lat (do marca tego roku miałem zalecenie wystawiane co miesiąc od marca mam umowę o prace której na oczy nawet nie widziałem) lecz z tego co się dowiedziałem te umowy są u kadrowej jednak nikt nie daje ich mi do podpisu. Kto w takiej sytuacji będzie miał większe nieprzyjemności, ja że pracuje tam bez podpisanej umowy czy pracodawca że nie daje mi tych umów do podpisu ?

  16. #765
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Zdecydowanie pracodawca, ale jakie dokładnie nieprzyjemności to nie wiem.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •