Reklama
Strona 38 z 73 PierwszaPierwsza ... 28363738394048 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 556 do 570 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #556
    Avatar Zielony miszcz
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    297
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Sprawa wyglada tak. Siedzialem z kumplem w aucie, obok kola 6g znalezli odrazu przeszukanie. Zeznalem ze po wysikaniu sie przyciagnal moja uwage worek ktory lezal w trawie, otworzylem go i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie tam ziolo, w tym momencie wjechal na parking radiowoz i swiecil dlugimi, przestraszony odrzucilem worek w strone auta w ktorym pilismy piwo, nerwowo wstalem i wsiadlem do samochodu. Nie przyznalem sie do posiadania tylko do tego ze znalazlem w momencie przyjazdu i bylem zdziwiony.
    Jestem uczniem liceum w tym roku matura, niezle oceny, planuje zapisac sie do wolontariatu i w tym roku jeszcze bardziej przylozyc sie do nauki.

    Bede mial sprawe w sadzie, podlegam juz pod prokurature, mam 17lat. Oczywiscie, bede dzialal z adwokatem z wysokiej polki.

    Czy jest mozliwosc na uniewinnienie?

  2. #557

    Notoryczny Miotacz Postów Keyer jest teraz offline
    Avatar Keyer
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Posty
    1,219
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Witam.
    Niedawno wróciłem z Holandii, gdzie jak powszechnie wiadomo marihuana jest legalną używką.
    Moje pytanie jest dość złożone, gdyż zastanawiam się jak wygląda sprawa, gdy jadę samochodem powiedzmy po 24h czy 48h po zażyciu marihuany. Po takim czasie nie ma możliwości, żeby narkotyk miał jakikolwiek wpływ na mój organizm, choć może się znajdować w ślinie, a we krwi czy w moczu jest on na pewno. Gdy zatrzyma mnie policja, na jakiej zasadzie poza jednorazowym testem na obecność narkotyków, wystawiana jest opinia czy jestem pod wpływem? Z tego co czytałem, THC utrzymuje się w ślinie do 3 dni, choć nie ma ona już substancji aktywnej i w żaden sposób nie wpływa na organizm czy percepcję.
    Czy w polskim prawie jest jakaś granica w promilach, którą można mieć we krwi/moczu?
    Czy wystarczy to, że mam we krwi jakąkolwiek ilość THC (nieaktywne) i zostanie mi zabrane prawo jazdy oraz zostanie wytoczona sprawa sądowa?

  3. Reklama
  4. #558

    Notoryczny Miotacz Postów Keyer jest teraz offline
    Avatar Keyer
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Posty
    1,219
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gora

    polskie prawo zabrania tylko posiadania marihuany - zeby byc pod jej wplywem nie musisz jej posiadac, wiec poki nie posiadasz grama w kieszeni mozesz czuc sie bezpiecznie :)


    nawiasem mowiac - thc w slinie utrzymuje sie nawet do 2 tyg
    Czytałem posty, gdzie drogówka robi test na narkotyki i w ślinie wychodzi THC, po czym jest badanie moczu/krwi i prawko zabierają na miesiąc, aż przyjdą badania, i ew. potem zabierają prawko na rok i sprawa sądowa.
    Nadal tak jest? Mimo, że nie jest się pod wpływem?

  5. #559
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Zacznę od początku.

    Wracałem sobie prawilnie z imprezki poranną N'ką, w której niestety złapały mnie kanary. Myślałem, że moja migawka (bilet miesięczny) jest jeszcze ważna, ale okazało się, że jednak wygasła poprzedniego dnia. Kanar więc zapamiętał tylko moje imię i nazwisko, nie dałem mu dowodu ani nie podpisałem mandatu, on po prostu zapisał moje imię i nazwisko, a później ściągnął sobie sam dane i teraz przyszedł mi nakaz zapłaty 200zł.
    Moje pytanie jest następujące, czy jeśli pójdę tam do działu odwołań, powiem że to jakaś pomyłka i ktoś podał moje dane, ja nie wiem o co chodzi i chcę zobaczyć mandat z moim podpisem to ma jakieś szanse przejścia czy ni chuja ?

  6. #560

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jeśli nie było monitoringu w Nce - może przejdzie. Inaczej sprawdzą nagrania z danego dnia i godziny zapewne(A i nie wiem czy terminal sprawdzający nie ma też swojej pamięci wewnętrznej a na migawce są Twoje dane bo to imienna pewnie). Prędzej bym szedł w zaparte(o ile to prawda), że doładowujesz migawkę co miesiąc, gdy się tylko kończy i pomyliły Ci się dni. Spotkałem się z sytuacją, że to przeszło. Swoją drogą, która Nka i na jakiej trasie?

    Dół# @Madduro ;
    Ogólnie załatwianie z nimi czegokolwiek, nawet jak masz racje, bywa upierdliwe. IMO możesz próbować, jeśli ma przejść to przejdzie zależnie od niewiadomych(tj. monitoring i terminal). W najgorszym wypadku będziesz musiał zabulić te 200zł więc warto próbować się jakkolwiek odwoływać.

    Zaznaczam jednak, że nie mam wykształcenia związanego z prawem acz i pytanie raczej nie jest z nim(tj. prawem) stricte związane. Wypowiadam się tylko na postawie własnych doświadczeń z Łodzkim MPK.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 22-08-2014, 00:16
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  7. #561
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    N5 o 5 rano na Mickiewicza. Nie podejrzewam żeby monitoring sprzed ~3 miesięcy był zachowany. Nie sądze też żeby była tam pamięć wewnętrzna, chociaż nie wiem jak działa to ich całe urządzenie, ale ono też pewnie nie jest imienne i kanary je zmieniają.

    ale w ogóle ma to jakieś szanse powodzenia xD ?
    @Przemo13061995 ;

  8. #562

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    232
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Nie wiem czy to dobry temat ale zapytam. Czy po przepracowaniu 4.5 miesiąca w jednej firmie , po zerwaniu umowy przy porozumieniu stron (coś w tym stylu) , przysługuje mi kasa za płatny urlop którego nie wykorzystałem? Dodam że pracuje jako osoba niepełnosprawna i to była moja 1 praca.

  9. #563
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Guts napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wiem czy to dobry temat ale zapytam. Czy po przepracowaniu 4.5 miesiąca w jednej firmie , po zerwaniu umowy przy porozumieniu stron (coś w tym stylu) , przysługuje mi kasa za płatny urlop którego nie wykorzystałem? Dodam że pracuje jako osoba niepełnosprawna i to była moja 1 praca.
    Powinieneś dostać kasę na urlop wraz z ostatnią wypłatą. Przynajmniej tak było w moim przypadku ;)

  10. #564

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    232
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    oke , dzieki za odp ;d.

  11. #565
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    czy jest tu coś niezgodnego z prawem?
    https://www.facebook.com/pages/Rafa%...06277616092734

  12. #566
    Avatar Pluto
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    444
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wszyscy byli ciekawi o sprawę z klonazepamem więc tak. Kara która była do wzięcia to 4 miesiące na 5 lat w zawiasach, kurator, i przymusowe leczenie. Nie wziąłem. Pisałem z prawnikiem pismo o umorzenie, które zostało odrzucone, więc drugie na okres próbny poszło teraz. Jeżeli to też nie przejdzie to będzie następne pismo o zawieszenie postępowania na okres leczenia. Za miesiąc rozprawa więc też dam znać jak się potoczyło dalej.

  13. #567
    Avatar Rzulf
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    481
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Zostałem poszkodowany w wypadku, a sprawca nie miał wykupionego OC. Z tego co się już dowiedziałem sprawę będę musiał skierować do sądu cywilnego. W tym przypadku odszkodowanie zostanie wycenione podobnie jak przez ubezpieczyciela? Sprawca będzie miał jakiś określony czas na wypłatę odszkodowania czy w przypadku nie posiadania danej kwoty sąd może zgodzić się na spłacanie tego w ratach?

  14. #568
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,375
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Gdzie szukać przepisów prawnych regulujące działalność typu siłownia, centrum fitness?
    @Venzet ;

  15. #569
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    czy przebierając się ze księdza i robiąc zbiórke w kościele (dla siebie ofc), łamie któryś przepis kk? xDD

  16. #570
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdzie szukać przepisów prawnych regulujące działalność typu siłownia, centrum fitness?
    @Venzet ;
    @Aver ;

    Wszędzie. Prawo budowlane, bhp, własność lokali, itd.

    #edit:

    http://www.fit.pl/klubyfitness/stref...u,332,1,0.html

    na szybko :)
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •