Reklama
Strona 39 z 73 PierwszaPierwsza ... 29373839404149 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 571 do 585 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #571

    Notoryczny Miotacz Postów Dawox jest teraz offline
    Avatar Dawox
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,474
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jakiś czas temu kupowałem coś przez neta. Niestety nie było to allegro ani nawet sklep internetowy. Ofertę znalazłem na fejsbukowej grupie przeznaczonej do sprzedaży różnych rzeczy. Napisałem do typa priv, podał mi dane do przelewu no, kasa poszła no i niestety prawdopodobnie zostałem ojebany.
    Mogę coś z tym zrobić jeśli transakcja nie miała miejsca na allegro itd?

  2. #572

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Oczywiście, umowa słowna jest wiążąca jak każda inna. Idź śmiało na policję.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  3. Reklama
  4. #573

    Notoryczny Miotacz Postów Dawox jest teraz offline
    Avatar Dawox
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,474
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Dzięki, jeśli sprawa nie rozwiąże się do wtorku to pójdę na policje.

  5. #574

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    232
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Pytanko. Czy policjant może robić fake ogłoszenia że sprzedaje różne nielegalne substancje i cię capnąć przy odbiorze wysyłki przesłanej przez niego?

  6. #575

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Tak

  7. #576
    Avatar Asanacarek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Siedlce
    Wiek
    30
    Posty
    238
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Guts napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytanko. Czy policjant może robić fake ogłoszenia że sprzedaje różne nielegalne substancje i cię capnąć przy odbiorze wysyłki przesłanej przez niego?
    Oczywiście, że tak.

  8. #577
    Avatar Pluto
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    444
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Sprawa się skończyła. 3 miesiace w zawieszeniu na rok w tym okres próby półtora roku.
    @Venzet ; byłeś ciekawy.
    Ostatnio zmieniony przez Pluto : 07-11-2014, 12:14

  9. #578
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jaki jest orientacyjny koszt posiedzenia sądowego?
    W akcie oskarżenia mam napisane że w mojej sprawie odbędzie się posiedzenie sądowe w trybie uproszczonym i zostaną na mnie nałożone jego koszty(nie jest to rozprawa tylko posiedzenie na którym nawet nie jest obowiązkowa moja obecność). Sprawa dotyczy jazdy pod wpływem alkoholu.

  10. #579
    Avatar Jojo Kapitan
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Człuchów/Gdynia
    Wiek
    29
    Posty
    882
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj MatiBzyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jaki jest orientacyjny koszt posiedzenia sądowego?
    W akcie oskarżenia mam napisane że w mojej sprawie odbędzie się posiedzenie sądowe w trybie uproszczonym i zostaną na mnie nałożone jego koszty(nie jest to rozprawa tylko posiedzenie na którym nawet nie jest obowiązkowa moja obecność). Sprawa dotyczy jazdy pod wpływem alkoholu.
    Szukałem w ustawie i kodeksie, ale żadnego konkretnego uregulowania nie znalazłem. Postępowanie uproszczone najczęściej stosowane jest w sprawach cywilnych w sporach z zakresu prawa materialnego ( nie przekraczających 10k zł), więc raczej dlatego mam problem ze znalezieniem konkretów. Na innym forum napisali "Koszta sądowe- niewielkie w tego typu sprawch- rzędu pareset złotych"

    znalazłem jeszcze coś takiego
    Chłopak dostał właśnie wezwanie do zapłaty grzywny w wysokości 1 500,00 zł oraz kosztów postępowania sądowego w kwocie 260,00 zł.
    Na razie jestem jeszcze nobem w korzystaniu z lexa, to może lepiej poczekaj na kogoś bardziej kompetentnego, kto będzie potrafił znaleźć konkretniejsze orzecznictwo.

    Można w sumie jeszcze odwołać się do tego, ale nie mam pewności czy taki stawki są stosowane w przypadku posiedzeń sądu.
    Art. 2.
    1. Skazany w pierwszej instancji obowiązany jest uiścić opłatę w razie skazania na karę pozbawienia wolności:
    1) do 3 miesięcy - 60 zł,
    2) do 6 miesięcy - 120 zł,
    3) do 1 roku - 180 zł,
    4) do 2 lat - 300 zł,
    5) do 5 lat - 400 zł,
    6) do 15 lat albo 25 lat - 600 zł.
    2. Przepisy ust. 1 pkt 1-4 stosuje się odpowiednio w razie skazania na karę ograniczenia wolności.

    Art. 15.
    1. W sprawach karnych uiszcza się opłaty od następujących wniosków i próśb:
    1) od wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności albo kary ograniczenia wolności - 80 zł,
    2) od wniosku o udzielenie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności albo kary aresztu - 60 zł,
    3) od wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie - 45 zł,
    4) od wniosku o zwolnienie z odbywania reszty kary ograniczenia wolności albo środka karnego - 45 zł,
    5) od ponownego wniosku o rozłożenie grzywny na raty - 2% od kwoty grzywny objętej wnioskiem, nie mniej jednak niż 25 zł,
    6) od wniosku o warunkowe zawieszenie wykonania odroczonej kary pozbawienia wolności - 100 zł,
    7) od wniosku o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności w trybie art. 155 § 1 Kodeksu karnego wykonawczego - 100 zł,
    8) od wniosku o zatarcie skazania - 45 zł,
    9) od ponownej prośby o ułaskawienie - 45 zł,
    10) od wniosku o wznowienie postępowania - 150 zł.

    Art. 21. Przepisy ustawy stosuje się również w postępowaniu:
    1) o przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe,
    2) o wykroczenie, przy czym:
    a) opłata wymierzona w razie skazania na karę aresztu albo karę ograniczenia wolności wynosi 30 zł,
    b) opłata od wniosku o wznowienie postępowania jest określana odrębnie w przepisach o postępowaniu w sprawach o wykroczenia,
    Ostatnio zmieniony przez Jojo Kapitan : 08-11-2014, 20:22

  11. #580
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Panowie, mam bardzo duży problem z allegro

    ponad tydzień temu zamówiłem z allegro zegarek automatyczny, opis wyraźnie wskazywał na to, że zegarek jest sprawny.
    Jakieś 5 dni później zegarek przyszedł i okazało się, że jest cały poniszczony, wskazówki są prostowane prostowane prawdopodobnie kombinerkami a koperta została zeszlifowana papierem ściernym, czego praktycznie nie było widać na zdjęciach aukcji (zostało sprytnie ukryte słabą jakością zdjęć) Do tego mechanizm zegarka jest uszkodzony (zatrzymuje się mimo noszenia go na ręku po 4-5 godzinach) oraz prawdopodobnie jest z innego zegarka. Otworzyłem spór na allegro i grzecznie poprosiłem o zwrot gdyż towar jest niezgodny z opisem oraz uszkodzony. I tutaj zaczyna się cała zabawa, sprzedawca twierdzi, że zegarek jest w 100% sprawny, jego stan był widoczny na zdjęciu (mimo, że sam sprzedawca napisał, iż zegarek jest w 100% sprawny a jego stan wizualny ocenia na bardzo dobry, gdzie jego faktyczny stan to przy dobrych wiatrach dopuszczający). Do tego zarzeka się, że ja jestem powodem uszkodzenia zegarka i ingerencji w mechanizm. Co dokładnie mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy wysłanie mu zegarka za potwierdzeniem odbioru wraz z przedsądowym wezwaniem do zapłaty to prawidłowa decyzja?

    Jeśli sprawa będzie musiała to jestem gotowy zapłacić za rzeczoznawcę oraz nawet za koszty sądowe, koszt zegarka nieduży bo jakies 160 zł ale jeden skurwysyn i cwaniaczek na allegro mniej to dla mnie większa wartość.

  12. #581
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @Julas313 ;

    1. reklamacja, żądanie zwrotu pieniędzy, wyznacz termin etc.
    1.1 pozytywna -> profit
    1.2 negatywna -> sąd


    #edit


    Czy ktoś z "długów" obeznany? @Venzet ; ?

    Otóż sprawa ma się tak, był u mnie komornik, dostałem "zawiadomienie o wszczęciu egzekucji".
    Obecnie egzekucja jest zakończona, (mam pismo, nie pamiętam jak to się nazywa, ale komornik nie ściągnął bo nie miał z czego).

    Na zawiadomieniu mam wyszczególnione następujące kwoty :
    Należność główna: 3300zł
    Odsetki: 4800zł
    Koszty Procesu: 1700zł
    Koszty zastępstwa w egzekucji: 900zł
    Inne koszty: 190zł
    Opłata egzekucyjna: 1500zł

    Podkreślam, że komornik nie wykonuje wobec mnie egzekucji obecnie.
    Planuję skontaktować się z wierzycielem, w celu spłaty długu i pytanie do was, co będę musiał płacić ?
    Pewny jestem, że Należność główna + Odsetki + Koszty Procesu, ale co z resztą, jako że komornik nie ściągnął ze mnie ani 1zł, czy te opłaty również będę musiał ponosić?
    Co będę musiał spłacić, na jaką stratę gotówki się przygotowywać psychicznie? :D
    Ostatnio zmieniony przez BBsrv : 14-11-2014, 03:00
    Kontakt ze mną:
    pw

  13. #582
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    bbsrv Bedziesz musiał niestety spłacić wszystko aczkolwiek zastanawiał bym sie jesli chodzi o koszty zastępstwa w egzekucji bo komornicy robia ludzi w balona oddajac dług innemu komornikowi i nie wiem czasem czy to nie chodzi właśnie o zastępstwo mój znajomy miał taka akcje wisiał 2 tysiaki zmienil mu sie komornik i wisiał 3 tysiaki potem nastepny się zmienił i 4 tysie poszedł do sądu i znów miał 2 tysie
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  14. #583
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj BBsrv napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Julas313 ;

    1. reklamacja, żądanie zwrotu pieniędzy, wyznacz termin etc.
    1.1 pozytywna -> profit
    1.2 negatywna -> sąd


    #edit


    Czy ktoś z "długów" obeznany? @Venzet ; ?

    Otóż sprawa ma się tak, był u mnie komornik, dostałem "zawiadomienie o wszczęciu egzekucji".
    Obecnie egzekucja jest zakończona, (mam pismo, nie pamiętam jak to się nazywa, ale komornik nie ściągnął bo nie miał z czego).

    Na zawiadomieniu mam wyszczególnione następujące kwoty :
    Należność główna: 3300zł
    Odsetki: 4800zł
    Koszty Procesu: 1700zł
    Koszty zastępstwa w egzekucji: 900zł
    Inne koszty: 190zł
    Opłata egzekucyjna: 1500zł

    Podkreślam, że komornik nie wykonuje wobec mnie egzekucji obecnie.
    Planuję skontaktować się z wierzycielem, w celu spłaty długu i pytanie do was, co będę musiał płacić ?
    Pewny jestem, że Należność główna + Odsetki + Koszty Procesu, ale co z resztą, jako że komornik nie ściągnął ze mnie ani 1zł, czy te opłaty również będę musiał ponosić?
    Co będę musiał spłacić, na jaką stratę gotówki się przygotowywać psychicznie? :D
    @BBsrv ;

    Spłacasz wszystko samemu wierzycielowi, co nie wchodzi w koszty egzekucji, czyli:

    Należność główna: 3300zł
    Odsetki: 4800zł
    Koszty Procesu: 1700zł
    Koszty zastępstwa w egzekucji: 900zł

    Tylko weź potwierdzenie jakieś, że spłaciłeś, to wtedy łatwo powództwem przeciwegzekucyjnym pozbawić TW wykonalności (bodaj. 840 kpc)


    ;)
    Ostatnio zmieniony przez Venzet : 15-11-2014, 09:01
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  15. #584
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,286
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Siema, mam pytanie, zgłosiłem się poprzez olxa do niby firmy która ma zająć się tworzeniem stron www dla firm, ja miałem dostać bazę klientów i dzwonić do nich, podpisywać z nimi umowe w imieniu tej firmy i przesyłać do tej firmy. Miało być jakieś szkolenie ale w mailu z instrukcjami ten temat został pominięty. Dostałem po prostu krotka prezentacje produktu i tyle. Ogólnie nie ma żadnych opinii o tej firmie na necie, i pewien punkt w umowie mnie zastanawia a mianowicie:

    Zleceniobiorca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy i nie ujawniania osobom trzecim jakichkolwiek informacji dotyczących Zleceniodawcy
    i dalej stoi że w przypadku ujawnienia jakichkolwiek informacji zobowiązany jestem zapłacić 10000 zł. Nie jest tam napisane informacji na szkodę firmy tylko samo jakichkolwiek, czyli teoretycznie jakbym przekonał już jakiegoś klienta i przekazał dane zleceniodawcy to musiał bym płacić ? bo tak wynika z tego zapisu. dodatkowo w ogłoszeniu było napisane że dla mnie jest 20% prowizji z każdej umowy a w tej właściwej umowie jest napisane że 10 % w przedziale do 7,5 tysiąca zysku zleceniobiorcy a max dla mnie to 12,5 % dla zysku jakiegoś tam i jeszcze troche nieścisłości jest, tak więc jak mówicie, olać tą firme ?

    aa i jeszcze ja mam pierwszy wydrukować i podpisać umowę i ją wysłać, przecież zawsze jest tak że dostaje się umowę już podpisaną przez pracodawcę o ile się nie mylę ?

    @Venzet widze że ogarniasz prawo :p
    Ostatnio zmieniony przez Pingwinq : 15-11-2014, 22:06

  16. #585
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Pingwinq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Siema, mam pytanie, zgłosiłem się poprzez olxa do niby firmy która ma zająć się tworzeniem stron www dla firm, ja miałem dostać bazę klientów i dzwonić do nich, podpisywać z nimi umowe w imieniu tej firmy i przesyłać do tej firmy. Miało być jakieś szkolenie ale w mailu z instrukcjami ten temat został pominięty. Dostałem po prostu krotka prezentacje produktu i tyle. Ogólnie nie ma żadnych opinii o tej firmie na necie, i pewien punkt w umowie mnie zastanawia a mianowicie:



    i dalej stoi że w przypadku ujawnienia jakichkolwiek informacji zobowiązany jestem zapłacić 10000 zł. Nie jest tam napisane informacji na szkodę firmy tylko samo jakichkolwiek, czyli teoretycznie jakbym przekonał już jakiegoś klienta i przekazał dane zleceniodawcy to musiał bym płacić ? bo tak wynika z tego zapisu. dodatkowo w ogłoszeniu było napisane że dla mnie jest 20% prowizji z każdej umowy a w tej właściwej umowie jest napisane że 10 % w przedziale do 7,5 tysiąca zysku zleceniobiorcy a max dla mnie to 12,5 % dla zysku jakiegoś tam i jeszcze troche nieścisłości jest, tak więc jak mówicie, olać tą firme ?

    aa i jeszcze ja mam pierwszy wydrukować i podpisać umowę i ją wysłać, przecież zawsze jest tak że dostaje się umowę już podpisaną przez pracodawcę o ile się nie mylę ?

    @Venzet widze że ogarniasz prawo :p

    Nie pchaj się w to. Śmierdzi z daleka ten zapis.

    @Pingwinq ;

    Tak, w 2015 zdaję egzamin radcowski. ;)
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •