Reklama
Strona 48 z 73 PierwszaPierwsza ... 38464748495058 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 706 do 720 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #706
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Murzin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak była pieczątka policji, a sam policjant cyknął fotkę to wątpię :)
    nieprawda, żeby wystawić ci mandat muszą dać ci go osobiście, a nie wkładać za wycieraczkę

  2. #707
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nieprawda, żeby wystawić ci mandat muszą dać ci go osobiście, a nie wkładać za wycieraczkę
    Za wycieraczkę dadzą ci tylko wezwanie, a sam mandat wręczą ci na komendzie, ewentualnie wyślą właścicielowi pojazdu jeśli się nie stawisz

  3. Reklama
  4. #708
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Murzin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Za wycieraczkę dadzą ci tylko wezwanie, a sam mandat wręczą ci na komendzie, ewentualnie wyślą właścicielowi pojazdu jeśli się nie stawisz
    No więc to chyba niezłe wyjście? Dodatkowej kary już za to nie dostaniesz :D Chociaż nie wiem jak to jest dokładnie, bo jak jakaś SM ci wsadzi takie wezwanie to podobno możesz sobie dupę nim podtrzeć

  5. #709
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Można olać mandat ze straszy miejskiej. Wystarczy jedno magiczne pismo :-)

  6. #710
    Avatar viionc
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    30
    Posty
    4,835
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mam rentę rodzinną do 25 (albo 26, nie pamiętam) roku życia, ale tylko jak się uczę.
    Byłem zapisany na studia, ale kilka dni temu zostałem skreślony, w czerwcu zapisuje się ponownie na inny kierunek i mam pytania.
    Czy mogę przez te 2 miesiące bez papierka o nauce pobierać rentę? Jeżeli nie to czy mogę ją wstrzymać jakoś na 2 miesiące? I jakie są konsekwencje jakbym pobierał rentę przez te 2 miesiące?

  7. #711

    Data rejestracji
    2015
    Posty
    36
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Nigger napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można olać mandat ze straszy miejskiej. Wystarczy jedno magiczne pismo :-)
    Co to za magiczne pismo @Nigger ;

  8. #712

    Data rejestracji
    2015
    Posty
    118
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj viionc napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam rentę rodzinną do 25 (albo 26, nie pamiętam) roku życia, ale tylko jak się uczę.
    Byłem zapisany na studia, ale kilka dni temu zostałem skreślony, w czerwcu zapisuje się ponownie na inny kierunek i mam pytania.
    Czy mogę przez te 2 miesiące bez papierka o nauce pobierać rentę? Jeżeli nie to czy mogę ją wstrzymać jakoś na 2 miesiące? I jakie są konsekwencje jakbym pobierał rentę przez te 2 miesiące?
    Składasz pismo do zus, że się przestałeś uczyć, wstrzymują Ci rentę. Następnie składasz wniosek, że się uczysz i ci przywracają. Jak nie zgłosisz, że się przestaleś uczyć i oni wykryją, że taka sytuacja miała miejsce to będziesz musial zwrocić kase za te dwa miesiące + odsetki. A i nie masz renty do 25/26 r zycia tylko masz mozliwosc pobierania renty do tego czasu, zazwyczaj przyznaja rente na 3 lata jak sie zaczyna licencjat i dalej juz trzeba przedluzac jak zaczniesz magisterke np. Na legitymacji masz napisane do kiedy masz przyznane swiadczenie
    Ostatnio zmieniony przez Bonduele : 15-05-2015, 19:10

  9. #713
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Pismo, które można złożyć tylko do straży miejskiej. Zawiadamiasz, że nie Ty prowadziłes pojazd i koniec. SM nie ma prawa żądać od nas informacji ktkto prowadził.

  10. #714
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Nigger napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pismo, które można złożyć tylko do straży miejskiej. Zawiadamiasz, że nie Ty prowadziłes pojazd i koniec. SM nie ma prawa żądać od nas informacji ktkto prowadził.
    Nie dałem znać jak zakończyła się sprawa, a widzę nowy post, więc wyjaśnię.

    Poszedłem na Straż Miejską, próbowałem się jakoś wytłumaczyć, ale nie było opcji. Złamany jakiś punkt prawa i chuj, ale była bardzo przyjemna (i taki milf xd) strażniczka. Poinformowała mnie, że muszę wskazać osobę kierującą (aka parkującą). Powiedziałem, że to siostra i kazała przyprowadzić siostrę, a że nie chciało mi się znowu latać to powiedziałem, że mandat na mnie = 100 PLN i punkt karny. Oczywko przyjąłem go, ale poinformowała mnie też, że jeśli odmówię wskazania osoby, która złamała prawo moim pojazdem to przysługuje mi za to mandat w wysokości od 20 do 500 PLN (wtedy nie mogę dostać tego pierwszego mandatu za złe parkowanie). Puściła mi oczko, więc zczaiłem, że chce mi pomóc. Skorzystałem z tego; poinformowałem, że nie wskażę osoby kierującej w tamtym czasie, więc zmieniła mandat. Skreśliła punkt karny, a 100 PLN zamieniła na 50 PLN, więc byłem happy i wyszedłem.

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No więc to chyba niezłe wyjście?
    No jak widać - nie. Skoro jestem właścielem pojazdu to mandat dostałbym tak czy siak, a w ten sposób przynajmniej zaoszczędziłem 50 PLN i nie dostałem punktów karnych.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 18-05-2015, 13:41

  11. #715
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Taka hipotetyczna sytuacja:
    >pracuję w restauracji i zarabiam 8/h
    >dostaję w chuj napiwki powiedzmy 50/h
    >kupuję sobie mercedesa s klasa za ten hajs

    Pytanie rodzi się takie, przychodzi do mnie urząd skarbowy i mówi jak to jest, że zarabiam grosze, a mam taką furę. Więc jak to jest z napiwkami, to też powinno się opodatkować?

    w sumie przemyślałem to i myślę, że tak, w końcu żyjemy w takim kraju, że naiwnie byłoby myśleć inaczej :D
    @down
    wiem, wiem, pytałem teoretycznie
    Ostatnio zmieniony przez wampiirr : 23-05-2015, 22:17

  12. #716

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Taka hipotetyczna sytuacja:
    >pracuję w restauracji i zarabiam 8/h
    >dostaję w chuj napiwki powiedzmy 50/h
    >kupuję sobie mercedesa s klasa za ten hajs

    Pytanie rodzi się takie, przychodzi do mnie urząd skarbowy i mówi jak to jest, że zarabiam grosze, a mam taką furę. Więc jak to jest z napiwkami, to też powinno się opodatkować?

    w sumie przemyślałem to i myślę, że tak, w końcu żyjemy w takim kraju, że naiwnie byłoby myśleć inaczej :D

    ale nie musisz kupować mercedesa, więc nie musisz też tego sobie samemu opodatkowywać

  13. #717
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Siemka jest sytuacja..
    Ostatnio, jakieś 2 dni temu, kumpel wracał samochodem do domu taką drogą która biegnie pomiędzy lasem, jechał z odpowiednią prędkością (wg znaków), było już ciemno.. i rozwalił psa który pojawił mu się znikąd po prostu na jezdni ;x Nie zatrzymał się, pojechał dalej bo gada, że myślał, że tylko go szturchnął bo wyskoczył mu z boku - jak się później okazało pies martwy przytwierdził się do samochodu i "spadł" dopiero na terenie jego domu. Co z nim zrobił? Nie mam pojęcia. Nie wiem i szczerze mówiąc nie chce wiedzieć.

    Tylko tutaj jest pytanie: czy grożą mu jakieś konsekwencje? Jeżeli tak to jakie?
    Z tego co wiem, pies był sam, nie było żadnego człowieka a jeżeli takowa osoba była to "chyba jest poje*ana żeby o 23 chodzić bez żadnego oświetlenia z psem na ulicy", pies miał ogólnie na sobie smycz.

  14. #718
    Avatar piotr_biel
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    30
    Posty
    121
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Nigger napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pismo, które można złożyć tylko do straży miejskiej. Zawiadamiasz, że nie Ty prowadziłes pojazd i koniec. SM nie ma prawa żądać od nas informacji ktkto prowadził.
    przepisy sie zmieniły i straż miejska ma mozliwość nałożenia mandatu za nie wskazanie osoby
    ale jest sposób na obejście tego przepisu, (jeśli masz rodzine) zgłaszasz się do straży i mówisz że prowadziłeś Ty albo żona(brat ojciec matka) zależy za co mandat i jakiej jakości jest zdjęcie) ty wskazujesz osoby które teoretycznie mogły prowadzić w tym czasie pojazd, straż nie ma na kogo wystawić mandat ponieważ musieli by ci udowodnić że kłamiesz i sprawa idzie do kosza.

  15. #719
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylko tutaj jest pytanie: czy grożą mu jakieś konsekwencje? Jeżeli tak to jakie?
    O 23 to raczej nikt nie widział jak przyjechał z psem na zderzaku, więc co może mu grozić?

  16. #720
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    no z tego co wiem to nikt nie widział.. a nawet jeśli to przecież chyba nie jego wina?
    to raczej właściciel psa jest winny nie dopilnowania go
    jakby tego było mało to rozwalony zderzak ma trochę w samochodzie za który nikt mu teraz kasy nie zwróci
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 25-05-2015, 14:22

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •