Reklama
Strona 193 z 196 PierwszaPierwsza ... 93143183191192193194195 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,881 do 2,895 z 2940

Temat: Jaki laptop kupić - Temat ogólny

  1. #2881
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Nextpro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    8gb ramu, 2 rdzenie i starsza wersja karty zintegrowanej, nie brzmi to jak przepis na sukces ale ja się nie znam w sumie

    Ja przesunąłem kilka miesięcy pomysł zakupu, ale teraz już się nie obejdzie bez lapka więc pozwolę się podpiąć

    Wymagam jedynie płynnego działania przy klasycznym multi taskingu, czyli jakieś przeglądarki/discordy/excele/youtube w tle, z gier to bardzo sporadycznie lol/valorant i tego typu produkcje, no i tibia oczywiście nie muszę grać w 4k 60 klatkach, bylebym nie musiał wyłączać wszystkiego w tle żeby jakkolwiek pograć, tylko spokojnie mógł gadać z koleżkami i mieć jakąś przeglądarkę w zanadrzu
    z tego co czytałem to na zintegrowanych grafikach da się nawet w gta 5 pograć czy nowsze fify to w ogóle fajnie

    Mam upatrzone coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/671694-notebo...RoC5XEQAvD_BwE

    tylko nie wiem czy to wystarczy, jest za mało czy nawet nadto i mogę kupić spokojnie coś tańszego, jedyne co wydedukowałem to tyle, że warto mieć 16gb ramu w dual channel, w 3k chciałem się zamknąć i wydaje mi się to realne, im taniej tym lepiej, system mogę sobie przenieść jak coś, rozmiar w sumie wielkiego znaczenia nie ma ale ten z linku lekki i mały to chyba spoko do przenoszenia go. Patrzyłem też na matebooki od huaweia bo niby spoko, ale większość na 8gb ramu pracuje czego się boję

    @Gajwer ; jeśli pan dotarł do tego momentu to byłbym wdzięczny za poradę
    Jeżeli pasuje Ci 13" to bardzo dobry wybór :) praktycznie w tej cenie killer
    HP Pavilion Aero Ryzen 5-5600/16GB/512/Win11 Silver
    Posiada dobre wykonanie, świetną matrycę i wydajną konfiguracja jak na ten budżet.

  2. #2882
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jeżeli ktoś aktualnie poszukuje, aktualny Ranking laptopów na kwiecień 2023

  3. Reklama
  4. #2883
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,375
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czy to możliwe, że Macbook Air M2 w listopadzie 2022 kosztowal <6k, a teraz kosztuje tysiaka wiecej wtf?

  5. #2884
    Avatar Zakon
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz/Katowice
    Wiek
    29
    Posty
    1,884
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy to możliwe, że Macbook Air M2 w listopadzie 2022 kosztowal <6k, a teraz kosztuje tysiaka wiecej wtf?
    iphone'y poszly sporo w gore, za 13 w grudniu 2021 za 4k, teraz w sklepach widzialem i po 4,5k. Moze różnica wychodzi z wartosci pln/usd, idk. Ogolnie sprzet od appla poszedl troche w gore.

  6. #2885
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy to możliwe, że Macbook Air M2 w listopadzie 2022 kosztowal <6k, a teraz kosztuje tysiaka wiecej wtf?
    Wszystkie produkty appla poszły dość mocno do góry.
    Wiec tak możliwe.

  7. #2886
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,036
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Czy to będzie spoko wybór? Macie coś lepszego cena/performance/awaryjność?
    Zależy mi na lapku który nie będzie mulił w podstawowych rzeczach typu przeglądarki, żeby można było z 2-3 virtualki na nim odpalić na których by mogły jakieś skypty latać. Zbudować jakiś projekcik w visual studio. Chciałbym zeby wytrzymał z 5 lat bo nienawidzę się przesiadać na nowy sprzęt. Cos do 2500 z windowsem.
    https://amso.pl/product-pol-145781-D...fessional.html
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  8. #2887
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy to będzie spoko wybór? Macie coś lepszego cena/performance/awaryjność?
    Zależy mi na lapku który nie będzie mulił w podstawowych rzeczach typu przeglądarki, żeby można było z 2-3 virtualki na nim odpalić na których by mogły jakieś skypty latać. Zbudować jakiś projekcik w visual studio. Chciałbym zeby wytrzymał z 5 lat bo nienawidzę się przesiadać na nowy sprzęt. Cos do 2500 z windowsem.
    https://amso.pl/product-pol-145781-D...fessional.html
    W tej cenie jak najbardziej jest ok.

  9. #2888

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    57
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    szanowni specjaliści, szukam laptopa 'domowego' w okolicach 4k zł~ 17 cali do lola/csa standard, zależy mi na dobrym chłodzeniu, bo mam tendencje do katowania mojego sprzętu odpalaniem go na wiele godzin - macie jakieś propozycje? https://www.x-kom.pl/p/1069721-noteb...0#Specyfikacja nada się?

  10. #2889
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Dj Rozwala napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    szanowni specjaliści, szukam laptopa 'domowego' w okolicach 4k zł~ 17 cali do lola/csa standard, zależy mi na dobrym chłodzeniu, bo mam tendencje do katowania mojego sprzętu odpalaniem go na wiele godzin - macie jakieś propozycje? https://www.x-kom.pl/p/1069721-noteb...0#Specyfikacja nada się?
    Nadać się nada lecz to już dość starsza konfiguracja
    Lenovo IdeaPad Gaming 3-16 R5 6600H/16GB/512 RTX3050 165Hz
    Model 16". Matryca IPS z 100% pokryciem kolorów, procesor praktycznie dwie generację wyżej, grafika RTX3050 lecz 85W, nie jak w HP 60W.

  11. #2890
    Avatar Grimekk
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,693
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    kłaniam sie, zastanawiam się nad kupnem nowego laptopa, mianowicie MacBooka m1/m2. obecnie mam HP envy x360 i jest to naprawdę dobre urządzenie (zero lagow wszystko śmiga), natomiast strasznie traci jeśli chodzi o baterie, przy moim typowym użytku tzn Word, Excel, przegladarka + jakiś YouTube w tle wytrzymuje może z 3 godziny. jest to zdecydowanie za mało na moje codzienne potrzeby. zastanawiam się nad macbookiem, bo zona ma m1 i skurwysyn jej trzyma na spokojnie cały dzień i też jakość pracy jest 10/10, do tego ostatnio przesiadłem się trochę na Apple (iPhone, zegarek) więc dobrze by to ze sobą współgrało

    Pytanie czy jest sens teraz wymieniać w pełni fukcjonalnego laptopa i bulic 4-6k tylko po to żeby mieć lepszą baterię?? nie wiem czy z tym hp da się coś zrobić żeby ją polepszyć, na pewno jak go kupiłem to była ciut lepsza, no ale dupy nigdy nie urywała

    @moth; ?

  12. #2891
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    benzyna po 5,19 mordo xDDDD
    Wiek
    29
    Posty
    10,418
    Siła reputacji
    18

    Domyślny



    moze sobie pan baterie zmien, a jak nie to polecam carbon X1 ale nie jakies srakbuki obsrane xD

  13. #2892
    Avatar Grimekk
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,693
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    a może ten M1 Pro? Albo dopłacić do m2 pro tysiaka?

  14. #2893
    Avatar Grimekk
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,693
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Lord napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.


    moze sobie pan baterie zmien, a jak nie to polecam carbon X1 ale nie jakies srakbuki obsrane xD
    ale ta bateria coś da? Jak To będzie trzymać 5h zamiast 3h to i tak dla mnie gowno

    i lord weź pod uwagę też że ja tylko do takich naprawdę podstawowych rzeczy potrzebuje nie będę tam tibiantisa v2 robił po prostu żeby był szybki ładny i sprawny

  15. #2894
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,381
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    no jak podrozujesz duzo to taki air m1 nie glupi wybór. przy twoim workflow to nie ma sensu doplacac do zadnych pro, m2 itp. ale dla spokoju sumienia bym wzial 16gb ramu

  16. #2895
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    benzyna po 5,19 mordo xDDDD
    Wiek
    29
    Posty
    10,418
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Grimekk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale ta bateria coś da? Jak To będzie trzymać 5h zamiast 3h to i tak dla mnie gowno

    i lord weź pod uwagę też że ja tylko do takich naprawdę podstawowych rzeczy potrzebuje nie będę tam tibiantisa v2 robił po prostu żeby był szybki ładny i sprawny
    no to bym bral w takim wypadku lapka o energooszczedniejszych bebechach (np. gorsza matryca bez wodotryskow, slabszy procek bo i tak ci sie nie bedzie grzal mocno, za to lepsze chlodzenie pasywne co wplywa na zuzycie na ogniwie) ale duzej bateri
    poza tym jesli chcesz i siana ci nie szkoda to mozesz sobie tego m1 kupic tak jak pan moth powiedzial

    @EDIT w sumie to chyba ogniwa powyzej 5k mAh maja tutaj sens, jakis lenovo legion z i5 albo ten m1 z malym ekranikiem

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Star Wars: The Old Republic - temat ogólny
    Przez Mefistos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 21-11-2012, 14:28
  2. Optymalny laptop - jaki kupic?
    Przez Deep w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 17-07-2012, 15:41
  3. League of Legends //dla potomnosci: League of Legends - temat ogolny.
    Przez ZinC w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 30145
    Ostatni post: 24-03-2012, 02:33
  4. Cities XL 2012 - temat ogólny
    Przez Bezdomny w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-10-2011, 18:11
  5. Dragon Ball Legend temat ogólny
    Przez Mugenoo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 02-03-2011, 16:47

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •