Reklama
Strona 223 z 252 PierwszaPierwsza ... 123173213221222223224225233 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,331 do 3,345 z 3770

Temat: Jak wyglada praca w... Opisz swoje doswiadczenia

  1. #3331
    Avatar szpigiel001
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    391
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Oczywiscie. Otoz juz tlumacze jak to wyglada.
    Przychodzi dyrektor/kierownik regionalny do kierownika oddzialu/koordynatora/meneżera/jakkolwiek chcesz nazwac szefa konkretnego dzialu/oddzialu i jest se taka rozmowka:

    - No czesc Mateusz nie wyrabiacie targetow
    - No hej Sebastian wiem bo brakuje nam dwoch ludzi i jest chujowo bo przyrost roboty w stosunku do ostatniego roku jest 20%, a ludziow tyle samo
    - Dobra no to zatrudnijcie sobie 2 dodatkowe osoby na te stanowiska
    - No dobra Seba, ale kurwa nikt nie chce pracowac za 2800 brutto juz....
    - No ok Mateusz, ale wiesz, ze w chuju to mam bo taka jest polityka firmy i na tym stanowisku nie przekraczamy tej kwoty takze zatrudnij sobie za tyle za ile mozesz albo wcale, a teraz zamknij drzwi mojego gabinetu z drugiej strony.

    No i pozniej idzie takie kierownik oddzialu/dzialu i usiluje porekrutowac ludzi za pol darmo bo takich jak Ty co zaznacza ten wyzszy przedzial powyzej jego mozliwosci jest pewnie jakies 90% to raz, a dwa, ze zawsze trzeba sie targowac i oferowac mniej, to proste. Jezeli Ci sie nie pali albo masz dwie podobne oferty to jednemu proponujesz 90% tego co chce, a drugiemu 80% najtanszej oferty. Gdyby przyjmowac tylko takie oferty jakie zostaly zlozone na poczatku to kurwa troszke tak 2/10 bym powiedzial i malo ekonomicznie. Nie wspominajac o tym, ze taki gostek bedzie chcial np. 1000pln miesiecznie, ale utarguja go do 80% tego czyli do 800, po 3 miesiacach pracy o tym zapomni, po 6 dostanie podwyzke do 950 i sie zesra ze szczescia stwierdzajac jaka to firma nie jest super (potwierdzone info, tak sie robi, mowie prawde nie klamie).
    Niby wszystko spoko, ale podziwiam ludzi, którzy dają sobą tak pomiatać, to co zaznaczam to minimum, które chcę osiągnać i jak ktoś mi wali takiego bąka to się wkurwiam bo tracę czas tylko. Myślicie, że dobrym pomysłem jest w rozmowie przez telefon poruszać temat wynagrodzenia? Bo wg mnie to w chuj nieprofesjonalnie wygląda z mojej strony "OK to rozmowa jutro o 11, a czytała Pani ile zaznaczyłem na pracuj?" XD Ale z drugiej strony jak firmy tak robią to też mega nieprofesjonalnie wygląda...

  2. #3332
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj szpigiel001 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niby wszystko spoko, ale podziwiam ludzi, którzy dają sobą tak pomiatać, to co zaznaczam to minimum, które chcę osiągnać i jak ktoś mi wali takiego bąka to się wkurwiam bo tracę czas tylko. Myślicie, że dobrym pomysłem jest w rozmowie przez telefon poruszać temat wynagrodzenia? Bo wg mnie to w chuj nieprofesjonalnie wygląda z mojej strony "OK to rozmowa jutro o 11, a czytała Pani ile zaznaczyłem na pracuj?" XD Ale z drugiej strony jak firmy tak robią to też mega nieprofesjonalnie wygląda...
    Wg. mnie jest jak najbardziej na miejscu. Pracujemy po to by zarabiac pieniadze, a nie dla sportu. Jezeli ktos szuka pracy to po to by zarabiac tyle ile chce/tyle ile potrzebuje, a nie umawia sie na rozmowy bo ma za duzo wolnego czasu. Jak do mnie ludzie dzwonili i pytali o takie rzeczy to moze nie objasnialem wszelkich szczegolow (bo u nas jest system prowizyjny i trzeba to po prostu ladnie wytlumaczyc i rozpisac zeby bylo wszystko jasne), ale przynajmniej odpowiadalem mniej wiecej na ile mozna liczyc, jakim nakladem pracy itd. Nigdy nie odebralbym czegos takiego negatywnie. Po to sie idzie do roboty by zarabiac pieniadze - krotka pilka.

    Z drugiej jednak strony w tych wszystkich korpo ludzie sa popierdoleni i oni tam maja wyprane muzgi i serio wierza, ze do pracy to sie idziesz kurwa rozwijac i wgle za darmo najlepiej robic bo super rozwoj osobisty i w przyszlosci dzieki temu na bank bedziesz kokosy zarabial. Sami tak maja najebane w glowie i pozniej tak samo patrza i mysla o potencjalnych pracownikach i staraja sie im to wmowic. Ewentualnie tacy pytanie o zarobki moga odebrac negatywnie, ale jezeli ktos odbiera negatywnie takie pytanie to wg. mnie z miejsca i tak jest skreslony i powinien spierdalac.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #3333
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wg. mnie jest jak najbardziej na miejscu. Pracujemy po to by zarabiac pieniadze, a nie dla sportu. Jezeli ktos szuka pracy to po to by zarabiac tyle ile chce/tyle ile potrzebuje, a nie umawia sie na rozmowy bo ma za duzo wolnego czasu. Jak do mnie ludzie dzwonili i pytali o takie rzeczy to moze nie objasnialem wszelkich szczegolow (bo u nas jest system prowizyjny i trzeba to po prostu ladnie wytlumaczyc i rozpisac zeby bylo wszystko jasne), ale przynajmniej odpowiadalem mniej wiecej na ile mozna liczyc, jakim nakladem pracy itd. Nigdy nie odebralbym czegos takiego negatywnie. Po to sie idzie do roboty by zarabiac pieniadze - krotka pilka.

    Z drugiej jednak strony w tych wszystkich korpo ludzie sa popierdoleni i oni tam maja wyprane muzgi i serio wierza, ze do pracy to sie idziesz kurwa rozwijac i wgle za darmo najlepiej robic bo super rozwoj osobisty i w przyszlosci dzieki temu na bank bedziesz kokosy zarabial. Sami tak maja najebane w glowie i pozniej tak samo patrza i mysla o potencjalnych pracownikach i staraja sie im to wmowic. Ewentualnie tacy pytanie o zarobki moga odebrac negatywnie, ale jezeli ktos odbiera negatywnie takie pytanie to wg. mnie z miejsca i tak jest skreslony i powinien spierdalac.
    Mode przyklej.

  5. #3334
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny




    Parę ciekawych spostrzeżeń, dla niektórych może truizmów. Imho warto poświęcić chwilę na wysłuchanie.

  6. #3335
    Avatar szpigiel001
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    391
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z drugiej jednak strony w tych wszystkich korpo ludzie sa popierdoleni i oni tam maja wyprane muzgi i serio wierza, ze do pracy to sie idziesz kurwa rozwijac i wgle za darmo najlepiej robic bo super rozwoj osobisty i w przyszlosci dzieki temu na bank bedziesz kokosy zarabial. Sami tak maja najebane w glowie i pozniej tak samo patrza i mysla o potencjalnych pracownikach i staraja sie im to wmowic. Ewentualnie tacy pytanie o zarobki moga odebrac negatywnie, ale jezeli ktos odbiera negatywnie takie pytanie to wg. mnie z miejsca i tak jest skreslony i powinien spierdalac.
    Właśnie sobie przypomniałem, że na jednej takiej rozmowie już jak mnie typ odprowadzał na recepcję, jeszcze tak po cichaczu mówił że robota zajebista możliwość rozwoju itp i można gdzieś potem szybko spierdolić jak nabierzesz wprawy - co to kurwa jest ze szef mówi, że ludzie od niego spierdalają :D Zastanawiałem się nad tą posadą akurat bo hajs był minimalnie tylko niższy ale po tym wiedziałem już, że będzie to chuj nie praca XD

  7. #3336
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,281
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Pracuje ktoś jako tester? Zastanawiam się czy jest sens zrobić w wakacje jakiś kurs testera manualnego zakończony ISTQB. Mam wątpliwości, czy taki kurs rzeczywiście pomoże mi znaleźć jakąś sensowną robotę i czy rzeczywiście będę coś wiedział po takim kursie, który ma przykładowo 100 godzin. Wcześniej nie interesowałem się nigdy IT, stąd pytanie, czy sam taki kurs jest coś wart? Bo przejrzałem kilka pierwszych lepszych ogłoszeń z brzegu i wymagane jest doświadczenie + znajomość jakichś programów i języków które niewiele mi mówią. Da się opanować solidne podstawy + coś ponadto, biorąc udział jedynie w kursie i nie mając wcześniej doświadczenia?
    Ostatnio zmieniony przez Pingwinq : 01-06-2018, 02:27

  8. #3337
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj szpigiel001 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niby wszystko spoko, ale podziwiam ludzi, którzy dają sobą tak pomiatać, to co zaznaczam to minimum, które chcę osiągnać i jak ktoś mi wali takiego bąka to się wkurwiam bo tracę czas tylko. Myślicie, że dobrym pomysłem jest w rozmowie przez telefon poruszać temat wynagrodzenia? Bo wg mnie to w chuj nieprofesjonalnie wygląda z mojej strony "OK to rozmowa jutro o 11, a czytała Pani ile zaznaczyłem na pracuj?" XD Ale z drugiej strony jak firmy tak robią to też mega nieprofesjonalnie wygląda...
    Jak dostaje jakiekolwiek propozycje pracy w tej chwili (w tym roku dopiero dwa razy ale w poprzednim było więcej) to pomimo że i tak nie zmienię ze względów na atmosferę i jakiś tam potencjał współpracy jeżeli ewentualnie zdecydowałbym się na własny sprzęt zawsze się pytam o zarobki na samym wejściu, tyle że u mnie trochę inaczej to wygląda bo ja żadnych rozmów kwalifikacyjnych bym nie miał teraz, ani żadnego systemu rekrutacji.

  9. #3338
    Avatar kisizlodziej
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    745
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Pingwinq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pracuje ktoś jako tester? Zastanawiam się czy jest sens zrobić w wakacje jakiś kurs testera manualnego zakończony ITSQB. Mam wątpliwości, czy taki kurs rzeczywiście pomoże mi znaleźć jakąś sensowną robotę i czy rzeczywiście będę coś wiedział po takim kursie, który ma przykładowo 100 godzin. Wcześniej nie interesowałem się nigdy IT, stąd pytanie, czy sam taki kurs jest coś wart? Bo przejrzałem kilka pierwszych lepszych ogłoszeń z brzegu i wymagane jest doświadczenie + znajomość jakichś programów i języków które niewiele mi mówią. Da się opanować solidne podstawy + coś ponadto, biorąc udział jedynie w kursie i nie mając wcześniej doświadczenia?
    Jest sens robic istqb, nie ma sensu robic 100h kursow. Juz lepiej zebys gdzies na staz poszedl. Chociazby z racji tego, ze moze ci sie po prostu nie spodobac ten zawod albo nie bedziesz mial do niego predyspozycji.
    Ostatnio zmieniony przez kisizlodziej : 31-05-2018, 00:17
    Cytuj ProEda napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wie ktos czy mozna z piskiem opon ruszyc do tylu czy tylko do przodu?
    bo gogle cisza jakby tylko mozna bylo wprzod

  10. #3339
    orjannilsen1

    Domyślny

    Cytuj kisizlodziej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest sens robic istqb, nie ma sensu robic 100h kursow. Juz lepiej zebys gdzies na staz poszedl. Chociazby z racji tego, ze moze ci sie po prostu nie spodobac ten zawod albo nie bedziesz mial do niego predyspozycji.
    poswiecic 100h czyli powiedzmy 2 tygodnie to nie jest duzo, a jest wiele kursow co zabieraja lekko 2-3 miechy np. taki spawacz I tez nie masz pewnosci, ze znajdziesz od buta robote za grube kokosy

  11. #3340
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No nie porównuj, bo nawet jak spawałbyś chujowo to i tak ci zapłacą zajebistą kasę i wszędzie znajdziesz pracę bo jest w tej chwili 10 miejsc na jednego spawacza

  12. #3341
    Avatar kisizlodziej
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    745
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj orjannilsen1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    poswiecic 100h czyli powiedzmy 2 tygodnie to nie jest duzo, a jest wiele kursow co zabieraja lekko 2-3 miechy np. taki spawacz I tez nie masz pewnosci, ze znajdziesz od buta robote za grube kokosy
    ja mowie scisle o testowaniu. zaden kurs nie odzwierciedli tego co potem mozesz testowac. to tak jakbys robil 100h kursu na pediatrie, a potem sie okazalo ze w tyrce bedziesz weterynarzem.
    Cytuj ProEda napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wie ktos czy mozna z piskiem opon ruszyc do tylu czy tylko do przodu?
    bo gogle cisza jakby tylko mozna bylo wprzod

  13. #3342
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,281
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj kisizlodziej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja mowie scisle o testowaniu. zaden kurs nie odzwierciedli tego co potem mozesz testowac. to tak jakbys robil 100h kursu na pediatrie, a potem sie okazalo ze w tyrce bedziesz weterynarzem.
    w sumie większość małych dzieci zachowuje się jak zwierzęta, więc byłby jakiś związek

  14. #3343
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Jak szukaliscie/szukacie pracy? Jakies portale? Czy bezposrednio do danej firmy sie zglaszacie? Ostatnio tylko sie denerwuje jak wbijam na stronki, a tam mi pokazuje oferty 100km od mojego miasta... Polecacie jakies apki na telefon?

  15. #3344

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    14
    Posty
    3,201
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    pracuj.pl

  16. #3345

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,789
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    olx

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak wygląda praca doradcy ws. odszkodowań?
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2018, 17:51
  2. Opisz swój dzień [OWiON]
    Przez Hackerman w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 02-10-2015, 13:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-02-2015, 11:29
  4. [Poradnik] Jak łatwo zmienić swoje IP
    Przez Lee of Honera w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2011, 09:14
  5. [Poradnik] Jak kasować swoje posty :>
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post: 30-11-2008, 12:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •