Reklama
Strona 70 z 252 PierwszaPierwsza ... 2060686970717280120170 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,036 do 1,050 z 3770

Temat: Jak wyglada praca w... Opisz swoje doswiadczenia

  1. #1036
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Dzzej ;
    ale trzeba się znać na jakiejś informatyce żeby to robić czy są to takie podstawy do ogarnięcia ?
    Informatyki? Bez przesady. Znajomość obsługi komputera jest jak najbardziej przydatna, bo przy niektórych błędach, komunikatach, po prostu wiesz, co sam byś zrobił, gdybyś Ty miał taki problem. Natomiast wszystko jest do wyuczenia. Ja miałem tygodniowe szkolenie, już w 3 dniu odbierałem telefony i w sumie tylko przy 1 się stresowałem. Szkolenie polegało na tym, że dwa dni miałem "teorię" (gdzie i tak połowę czasu siedziałem na fejsie, bo nie było już czego mnie uczyć), przez kolejne 3 dni już właśnie siedziałem z dwoma ziomkami, przy których odbierałem pierwsze telefony i ewentualnie podpowiadali mi, pomagali. Generalnie jest to bardzo proste, tym bardziej po takim miesiącu, wszystko jest schematyczne, bo nawet jeśli pojawią się nowe szkolenia to generalnie problemy są takie same. Rzadko trafi się coś, gdzie faktycznie jest duży problem i musimy główkować, co zrobić.

    No i jest nas 3 na tym wsparciu, więc jeżeli chodzi o ustalania comiesięcznego grafiku, przebiega to sprawnie, a nawet jeśli chodzi o jakieś zamiany to wystarczy sms i raczej nie ma problemu, ale to już zależy od ludzi.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 07-07-2014, 17:24

  2. #1037
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    a co sądzicie o call center, np w takim orange, albo play?

  3. Reklama
  4. #1038

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a co sądzicie o call center, np w takim orange, albo play?
    Nie jestem pewien, natomiast moja mama pracowała b. długo w różnego rodzaju supportach IT ( tzn, no w sumie to chyba jest coś w stylu call center, nie? ), ale z supportem technicznym. Kasa jak na tą robotę imo niezła ( 2.8 - 4k na rekę można wyciągnać ), trzeba jednakże troszkę na IT się znać ( niedużo - nie twierdzę, że z mojej mamy jest as techniczny, ale zna trochę podstawowych i troszkę mniej podstawowych pojęć ;d ) i umieć działać pod presją ( jak ma się outage na całą europę to lepiej spinać poślady :D ).

    Ale generalnie jest spoko. Polecam ;d

  5. #1039
    Avatar Ksabi
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    nibylandia
    Wiek
    32
    Posty
    772
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    UP: no helpdesk to nie jest call center :P
    @ontop: ktos z was pracowal moze jako customer service representative z elementami sprzedazy b2b? bo mialem juz serie rozmow i chyba jestem coraz blizej dostania roboty, zastanawiam sie jak to konkretnie wyglada :D tzn ta firma mi opowiedziala co bym tam mial robic ale ciekawi mnie praktyka

    NIE OGLASZAM SIE W GRZE. JEZELI JEDNAK UWAŻASZ, ŻE ROZMAWIASZ ZE MNĄ, ZAWSZE PROŚ O POTWIERDZENIE NA FORUM POPRZEZ PW

  6. #1040
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a co sądzicie o call center, np w takim orange, albo play?
    Zależy w jakim dziale. Jak masz dzwonić po klientach i oferować usługi to stanowczo odradzam. Natomiast jak to ludzie mają dzwonić do Ciebie z pytaniami czy problemami to jak najbardziej polecam. Najpierw masz szkolenie, a potem pracujesz pod nadzorem kogoś z doświadczeniem. No i branża nawet fajna, bo zakładając, że awansujesz na jakiegoś koordynatora, ładny hajs można zgarniać (w sensie jak zejdziesz ze słuchawki i pójdziesz wyżej).

  7. #1041

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Ksabi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    UP: no helpdesk to nie jest call center :P
    @ontop: ktos z was pracowal moze jako customer service representative z elementami sprzedazy b2b? bo mialem juz serie rozmow i chyba jestem coraz blizej dostania roboty, zastanawiam sie jak to konkretnie wyglada :D tzn ta firma mi opowiedziala co bym tam mial robic ale ciekawi mnie praktyka
    No spoko, wybaczcie, ja się słabo znam na tym tbh xD

  8. #1042
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Ksabi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @ontop: ktos z was pracowal moze jako customer service representative z elementami sprzedazy b2b? bo mialem juz serie rozmow i chyba jestem coraz blizej dostania roboty, zastanawiam sie jak to konkretnie wyglada :D tzn ta firma mi opowiedziala co bym tam mial robic ale ciekawi mnie praktyka
    ja pracuje w b2b, mamy tutaj takich ludzi

    jaka branza, jacy klienci, bo od tego wszystko zalezy

  9. #1043
    Avatar Ksabi
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    nibylandia
    Wiek
    32
    Posty
    772
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @UP: IT, microsoft, hp :) utrzymanie klientow biznesowych kontakty itp itd

    NIE OGLASZAM SIE W GRZE. JEZELI JEDNAK UWAŻASZ, ŻE ROZMAWIASZ ZE MNĄ, ZAWSZE PROŚ O POTWIERDZENIE NA FORUM POPRZEZ PW

  10. #1044
    Avatar Rollercoster
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    29
    Posty
    1,247
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Hej, to może i ja coś napisze o pracy.
    Zaczęło się od tego że szukałem sobie zajęcia na wakacje jako programista, w jednej firmie powiedzieli żebym się zgłosił po liceum, bo jestem za młody (18lvl here, za rok matura). W kolejnej firmie zaprosili mnie na rozmowę, ale były dość słabe warunki i zrezygnowałem. W pierwszym tygodniu lipca wysłałem CV do firmy która poszukiwała programisty na staż, wymieniliśmy kilka maili, później rozmowa na skype i po trzech dniach udałem się na kilka dni do Wawy. Dogadaliśmy szczegóły i po kilku dniach wróciłem już do urządzonego, fajnego mieszkanka które oni zapewniają. Ekipa w pracy jest całkiem spoko, młoda i dynamiczna :D Kasa też całkiem przyzwoita bo około 2k na rękę. Biorąc pod uwagę to, że mam mieszkanie za free jest całkiem fajnie. Niestety, ale mogę tam być tylko do września bo później jeszcze szkoła, ale już będzie co do CV wpisać. Do tego teraz dostałem propozycję pracy zdalnej na etacie za dobrą średnią krajową, ale nie wiem czy przyjmę. Jednak dwa etaty to całkiem sporo, ale z drugiej strony wyciągać ponad 5k miesięcznie w moim wieku to całkiem przyjemnie, do tego zawsze jest to mityczne 'doświadczenie'.

  11. #1045

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    109
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    To i ja podzielę się swoim skromnym doświadczeniem jeżeli chodzi o pracę :)
    Pracuję sezonowo (początek czerwca - koniec sierpnia) w kiosku. Właściwie jest to mały sklepik z chemią, prasą i fajkami, towaru jest strasznie dużo, co gorsza trzeba znać cenę każdego towaru i co gdzie jest, bo nie ma czytniku kodów tylko ewentualnie nalepki na produkty (pierwsze dwa tygodnie to istny kosmos, nie ogarniałam zbytnio ale miałam pomoc). Praca polega oczywiście na sprzedawaniu wszystkiego, z rana przychodzi się do pracy to trzeba przyjąć gazety - dostaje się stos gazet, spis ile powinno być, wszystko należy wyliczyć i ewentualne braki dopisać. Wbrew pozorom takie gazety w cholerę czasu potrafią zająć, tymbardziej, że część z nich ma osobno dodatki (z 3 gazet muszę zrobić jedną) i czasami zabiera to godzinę, żeby też ze starymi zmienić. Potem przyjeżdża towar, ale to na szczęście sama sobie wybieram ile czego chcę, dlatego wiem na co się przygotować. Jest to właściwie hurtownia, która ma dodatkowo swoich 6 kiosków na półwyspie helskim (tak, jest w cholerę ludzi, dlatego trzeba ogarniać tak, aby nie było kolejek). Codziennie też mam spis osób, które chcą, żeby im odkładać gazety. To też trzeba posortować, gorzej jak ktoś nie przyjdzie po swoją gazetę do końca dnia i nie wiadomo co z nią zrobić ;d czy dać do zwrotu czy nie. Właśnie mamy na koniec dnia zwrot gazet codziennych + jakieś miesięczniki, tygodniki, programy, krzyżówki, czasami wychodzi i po 200 zwrotów za jeden dzień, zależy od tego ile wyślą. Z tym też trzeba się połapać, bo kolporter czasami tylko pisze "Krz. Z. Kr. IV" i co jakiś czas trzeba się domyślać o co tak naprawdę chodzi ;d. Mamy kiosk otwarty codziennie 7-19, w niedzielę 10-19. Pracuję po 7 godzin, w niedzielę po 5. Generalnie robota jest w porządku, gdyby nie fakt, że muszę sporo dojechać (25km) co przy obecnych korkach i natężeniu pociągów nie jest do końca komfortowe. W lipcu na uczeniu się zrobiłam 110h, zapłacili mi za 115h licząc 10zł/h chociaż dopiero po tym, jak opierdzieliłam szefa dostałam wypłatę (inni dostali 5 lipca, ja jakoś 13...). Umowa oczywiście zlecenie, ale część zwrotu dostanę. Na lipiec i sierpień dostajemy 4,5% od obrotu, który w sezonie wychodzi od 45000 do 63000 no i mnie wyszły nadgodziny, dlatego w lipcu zarobiłam 2k na siedzeniu i wciskaniu ludziom opalanek ;d. Właściwie trzeba tu mieć gadane, bo skoro dostaję % od obrotu, to z każdego sprzedanego produktu coś mam. Fajna praca na wakacje, nie ma zapierdzielania aż takiego jeżeli ogarnia się wszystko i potrafi się wciskać ludziom towar, manipulacja dobra rzecz ;d

  12. #1046
    Avatar Gasparus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    429
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    W ktorym fastfoodzie najbardziej oplaca sie pracowac? Chodzi mi glownie o alternatywy dla maka (latwo sie tam dostac), w ktorym jest 10zl brutto.
    zdejmij ten kaptur i tancz, kurwa

  13. #1047
    Avatar Kapitan El Dopa
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    skądinąd
    Posty
    248
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Gasparus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W ktorym fastfoodzie najbardziej oplaca sie pracowac? Chodzi mi glownie o alternatywy dla maka (latwo sie tam dostac), w ktorym jest 10zl brutto.
    znajomi robią w KFC i mają mniej niż w macu + masz zlecenie zamiast o prace. tyle wiem :p
    #mohikaninowie

  14. #1048
    Avatar Gasparus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    429
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Hmm, czym rozni sie umowa o prace od zlecenia ? :P

    Jeszcze jedno, w kazdym maku stawka godzinowa ta sama, right?
    Ostatnio zmieniony przez Gasparus : 10-08-2014, 17:11
    zdejmij ten kaptur i tancz, kurwa

  15. #1049
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Gasparus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hmm, czym rozni sie umowa o prace od zlecenia ? :P
    W umowie o pracę masz urlop płatny, określony wymiar godzin pracy, określoną stawkę miesięczną, gdy pracujesz nadgodziny pracodawca musi płacić ci wtedy 100% wiecej (nie jestem pewny czy akurat tyle). To z tych ważniejszych kwestii.

  16. #1050
    Avatar Kapitan El Dopa
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    skądinąd
    Posty
    248
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    o pracę podlega pod kodeks pracy + masz odliczane składki na emeryture,rente itp w konsekwencji czego dostajesz mniej do ręki niżeli jak robisz o zlecenie.
    jeśli chodzi o stawkę to pewnie nie gdyż część jest "oficjalnymi" makami a cześć jest na licencji którą wykupuje sobie jakiś koleś który może sobie dowolnie ustalać pensje. w "oficjalnych" pewnie i tak nie ma tak samo bo jak porównywać maka w centrum warszawy z jakimś zadupiem na autostradzie którego mało kto odwiedza. :P
    Ostatnio zmieniony przez Kapitan El Dopa : 11-08-2014, 14:45
    #mohikaninowie

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak wygląda praca doradcy ws. odszkodowań?
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2018, 17:51
  2. Opisz swój dzień [OWiON]
    Przez Hackerman w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 02-10-2015, 13:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-02-2015, 11:29
  4. [Poradnik] Jak łatwo zmienić swoje IP
    Przez Lee of Honera w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2011, 09:14
  5. [Poradnik] Jak kasować swoje posty :>
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post: 30-11-2008, 12:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •