Reklama
Strona 77 z 252 PierwszaPierwsza ... 2767757677787987127177 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,141 do 1,155 z 3770

Temat: Jak wyglada praca w... Opisz swoje doswiadczenia

  1. #1141
    Al Pacino

    Domyślny

    Cytuj Sura napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja pierd*ole... naprawde? W tym kraju istnieje mafia kukurydziana?
    I oni sa bezkarni?

    Chyba za rok przejade sie nad plaze i dla czystego funu sam sprobuje.
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W tym kraju nawet kukurydzą nie można handlować bez układów albo haraczów. Matko Boska.
    Nie żartuje, popatrzcie na necie jak stratowali gościa kijami do baseballa za to że chciał sobie chodzić na własną ręke.
    Bardzo szemrani ludzie pracują w tym biznesie, często ludzie pracują tam przez 2-3 miesiące i za to zyją cały rok :) (oczywiście bardzo biednie).
    Co najśmieszniejsze to wszystko dzieje sie poza prawem, bez podatków, umów nawet śmieciowych, bez zgody sanepidu i urzędu morskiego.
    Dobrze zarabia się też na piwie, wszelakich przekąskach typu orzeszki, popcorn i kawie/czekoladzie na gorąco.
    Koleś opowiadał, że sprzedawał też fajki na plaży, kupował u ruskich za 5 zł Viceroye i sprzedawał na plaży za 9/10 zł, sprzedawał dziennie pare sztang fajek..

  2. #1142
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Al Pacino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie żartuje, popatrzcie na necie jak stratowali gościa kijami do baseballa za to że chciał sobie chodzić na własną ręke.
    jakby ktos chcial, bo sam szukalem chwile
    http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/art...AT04/851870996

    chyba o to chodzi

  3. Reklama
  4. #1143
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Zgodze sie z tymi co piszą, że 8 zl to chuj nie pieniądz, 10 zł tez nie, ale jesli ktos pracuje w robocie która ma wpływ na pozniejsze szukanie pracy tj ma co wpisac do CV, nie mówie tu o fabrykach ale tak jak ja np w logistyce robie, przez agencje póki co, później może przez firme, to z tym doswiadczeniem moge isc o zaklad ze za jakeis 2 lata będe w stanie iść na spedytora i zgarniać fajny hajs :)
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  5. #1144
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Dobra, to ja także podzielę się doświadczeniem.

    Roznoszenie ulotek reklamujących studio tatuażu znajomego. Po prostu jak miałem czas to dzwoniłem do niego czy ma coś do rozniesienia ( lub gdy byłem niedaleko to podbijałem ) i jeśli tak, to dostawałem stertę ulotek i je roznosiłem. Miałem płacone 8 pln/h i mówiłem mu ile mi zajęło roznosenie tych ulotek i tyle mi płacił. Praca polegała na tym, że godzinkę - dwie ( zależy ile mi się chciało ) roznosiłem je na rynku, potem chodziłem po okolicznych blokach i wrzucałem po jednej do każdej skrzynki w bloku. Całkiem spoko na dorobienie na drobne wydatki.

    Host - najczęściej praca w markecie ( np. stoisko z degustacją, ale nie tylko ). Płacili ok. 9-10 pln/h, 10h dziennie, w tym godzina płatnej przerwy. Na początku miałem szkolenie, dostałem do domu specyfikację produktu, której miałem się nauczyć na pamięć, potem mnie sprawdzali i jak wszystko ok to wrzucają do jakiegoś marketu gdzie akurat jest miejsce. Spoko opcją było to, że w niektórych marketach nie było kamer i w kantorku było żarcie, które dopiero ma wejść na sklep oraz te, które już ma kilka dni do końca terminu i zdjęli - mogłem jeść ile chciałem i zawsze znalazło się coś mega dobrego. Do tego praca nigdy nie była ciężka ( tylko raz, jak reklamowałem serki "Paula" i musiałem jeździć na wrotkach przebrany za krowę ... XD ). Do tego nawet do domu zabieralem sobie z tego kantorka reklamówki żarcia warte 20-30 pln i nikt się nie sapał, wystarczyło mieć sztamę z ochroną. No i czasami łapałem oferty obsługi jakichś większych imprez, to z reguły na 1-2-3 dni, lecz stawka 10-20 (!) pln/h, zależy gdzie udało się załapać. Na te najlepsze stawki najczęsciej łapali się znajomi ludzi z góry. Warto dodać, że co jakiś czas trafiał się typek z inspekcji, który sobie oglądał towary gzieś obok mojego stanowiska i jeżeli go zagadałem i zaprosilem do degustacji to dostawałem premię, nie pamiętam dokładnie ile, ale ok. 70-150 pln, zależnie od firmy.

    Ostatnią pracą, jaką wykonywałem ( prawie 2 lata ) była praca jako barman w rockowo / metalowej knajpie, akurat znajoma wyjeżdżała za granicę i zaproponowała mnie managerowi. Pracowałem najczęściej 3 razy w tygodniu, lecz w wakacje obstawiałem sam praktycznie cały tydzień. Stawka niska, 7 pln/h w tygodniu, 8 pln/h w weekend, aczkolwiek to była najlepsza praca jaką miałem. Praca oczywiście bez umowy. Towarzystwo, które tam przychodziło było mega genialne ( 90% gości to stała ekipa ). Poznałem masę fajnych ludzi, z którymi do dziś mam kontakt. Największą zaletą było to, że jak podliczałem kasę i zamykałem to sam sobie od razu brałem moją dniówkę, czyli hajs miałem od razu. Dodatkowe 50 pln za sprzątanie knajpy ( co zajmowało 1-1,5h ) + napiwki. Po czasie zacząłem kręcić lody i przynosiłem swoje flaszki ( 35 pln zysku na jednej flaszce ) i ogarniając to z głową nigdy na niczym mnie nie złapano, a w weekendy dzięki temu wyciągałem po 350-400 pln za noc ( z tym, że niekiedy otwieralem o 17:00 a zamykałem o 12:00 następnego dnia, spałem do 16:00 i o 17:00 znowu otwierałem ). W tygodniu zawsze były totalne nudy, często nie mogłem wziąć tego dnia dniówki, bo praktycznie nic nie sprzedałem :d. Jadłem kiedy chciałem, nawet zdarzyło mi się tam spać i znajomy mnie budził po 2 godzinach jak ktoś przyszedł, ogólnie przynosiłem lapka i cały czas siedziałem na necie. Najlepsze było to, że w tygodniu byłem sam jako obsługa knajpy, więc nikt mi nie szefował. Dopiero potem zmienił się manager, pojawiły się kamery i rygorystyczne zasady i nie dalo się już zarobić. NIe to, że nie mogłem wałków robić, czy coś, tylko przez 2 miesiące pracy pod nowym managerem ani razu nie dostałem sprzątania ani całego dnia weekendowego, bo był to żyd ów szef i wolał sam wszystko zrobić, spać w kanjpie i rano ją otworzyć niż zapłacić pracownikowi, więc jak miałem przyjeżdżać na 4h na pomoc, zarobić 30 pln, z czego wydam 10 na paliwo to mi się nie chciało. Cały urok pracy polegał na tym, że albo nikogo nie było i cały dzień siedziałem na kompie i piłem piwo albo paliłem ( kolejna sprawa - mogłem w pracy być skopcony i mogłem wypić, nawet z managerem i właścicielem się zdarzało, palenie i picie, raz z szefem i jedną znajomą siedzieliśmy i chlaliśmy do 11 rano, po czym zabrał mnie na śniadanie do Mc i opowiadał historię tej knajpy :P ), albo dużo ludzi = genialny melanż i nigdy nie musiałem płacić za alko ;d. Super praca.

    Aktualnie zacząłem studiować zaocznie, oswajam się z brutalną myślą, iż skończyły się wakacje i przymierzam się do szukania nowej pracy, ale nie mam żadnych ciekawych pomysłów ... Chciałbym znowu jako barman, ale wiem, że już nie znajdę w okolicy żadnego miejsca, gdzie miałbym taki luz jak w tamtej knajpie, nawet w niej już nie odkąd zmienił się manager, ech.

    Pozdrawiam,
    Mistyk
    Ostatnio zmieniony przez Mistyk : 06-10-2014, 07:11

  6. #1145
    Avatar supermate
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    1,931
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    nie ma to jak kraść w robocie i nazywać to pracą.
    Cytuj Obożetojestzboże napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakis diabel mi siedzial na nogach i po chwili sie zaczal zblizac i mi jezyk do buzi wsadzac
    Chcialem otworzyc oczy, ale mi sie blokowaly w polowie i walczylem sporo czasu zeby je otworzyc

  7. #1146
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,648
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj supermate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie ma to jak kraść w robocie i nazywać to pracą.
    każdy orze jak może

  8. #1147
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj supermate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie ma to jak kraść w robocie i nazywać to pracą.
    a gdzie on napisał ze kradł? przynosił swoje i sprzedawał, a to już się nazywa przediębiorczosc :)

    Poza tym 1 milion trzeba ukrasc
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  9. #1148
    Avatar Klamer
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    17
    Posty
    2,819
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a gdzie on napisał ze kradł? przynosił swoje i sprzedawał, a to już się nazywa przediębiorczosc :)

    Poza tym 1 milion trzeba ukrasc
    przeczytaj najpierw jego posta, zanim zaczniesz ganić ludzi

  10. #1149
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj supermate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie ma to jak kraść w robocie i nazywać to pracą.
    Możesz oceniać mnie i tamtą sytuację po tym jednym poście i być może to, że właściciel zajmuje się handlem nieruchomościami a tą knajpę ma raczej w dupie, bo z samych automatów które ma w całym mieście wyciąga jakieś 20k miesięcznie ( często ogarniałem jeden automat do gry który był w tej knajpie i pamiętam, jakie hajsy stamtąd wyciągał :) ) a mi płacił 6 pln / h nie zmieni Twojego poglądu na sytuację i dalej będziesz miał mnie za złodzieja - myśl o mnie co chcesz :). Koleś jest jednym z bardziej dzianych ludzi jakich znam. Aczkolwiek rozważając to w kwestii czysto moralnej to rozumiem, także przez jakiś czas tak o tym myślałem. Jednak to tak jakby owy szef będąc dobrym znajomym całej ekipy która tam przychodziła miał wyrzuty, że zdziera z nich 50 pln za cytrynówkę, którą mogą kupić za niecałe 20 pln w sklepie :).
    Ostatnio zmieniony przez Mistyk : 07-10-2014, 22:59

  11. #1150
    Avatar supermate
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    1,931
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ale z czego tu się tłumaczyć xD gość ma dużo hajsu, to można robić go na lewo xD Idąc twoim tropem, powinno się wynosić produkty z sieciowych sklepów, bo przecież one takie bogate. Chyba za dużo robin hooda.

    Przez takich pracowników, potem trzeba montować miliony kamer i systemów bezpieczeństwa. eh
    Cytuj Obożetojestzboże napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakis diabel mi siedzial na nogach i po chwili sie zaczal zblizac i mi jezyk do buzi wsadzac
    Chcialem otworzyc oczy, ale mi sie blokowaly w polowie i walczylem sporo czasu zeby je otworzyc

  12. #1151
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj supermate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przez takich pracowników, potem trzeba montować miliony kamer i systemów bezpieczeństwa. eh
    Na wiejskiej też kradna i nikt z tego wielkiego halo nie robią i nawet są kreceni :D
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  13. #1152
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj supermate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale z czego tu się tłumaczyć xD gość ma dużo hajsu, to można robić go na lewo xD Idąc twoim tropem, powinno się wynosić produkty z sieciowych sklepów, bo przecież one takie bogate. Chyba za dużo robin hooda.

    Przez takich pracowników, potem trzeba montować miliony kamer i systemów bezpieczeństwa. eh
    Jasne, zgadzam się z Tobą. Po prostu byłem w ciężkiej sytuacji świeżo po wyprowadzeniu się od rodziców, rachunki do opłacenia, nieprzewidziane wydatki ... A jak zobaczyłem, że to przechodzi bez problemów, to już tak zostało. Cóż, zachłanna ludzka natura :). Ale cóż, nie mogę powiedzieć, że nie odzywała się wtedy moja zachłanność. Dziś już pewnie bym tak nie postąpił, chociaż stronię już od przewidywania tego jak zachowam się w sytuacji, w której się aktualnie nie znajduję :).

    Pozdrawiam,
    Mistyk

  14. #1153
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj supermate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale z czego tu się tłumaczyć xD gość ma dużo hajsu, to można robić go na lewo xD Idąc twoim tropem, powinno się wynosić produkty z sieciowych sklepów, bo przecież one takie bogate. Chyba za dużo robin hooda.

    Przez takich pracowników, potem trzeba montować miliony kamer i systemów bezpieczeństwa. eh
    A moze po prostu czas zaczac placic ludziom tyle zeby im na zycie starczalo i woleli zatrzymac prace na dluzej niz zrobic walek i zeby ich wyjebali, ale za to mieli kasy an przezycie 2-3 msc w przod??

  15. #1154

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A moze po prostu czas zaczac placic ludziom tyle zeby im na zycie starczalo i woleli zatrzymac prace na dluzej niz zrobic walek i zeby ich wyjebali, ale za to mieli kasy an przezycie 2-3 msc w przod??
    no moze jak bedzie mial jakies sensowne kompetencje niz chlanie i sprzatanie to ktos mu zaplaci tyle zeby na zycie starczalo ;]]

  16. #1155
    Avatar supermate
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    1,931
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Mistyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jasne, zgadzam się z Tobą. Po prostu byłem w ciężkiej sytuacji świeżo po wyprowadzeniu się od rodziców, rachunki do opłacenia, nieprzewidziane wydatki ... A jak zobaczyłem, że to przechodzi bez problemów, to już tak zostało. Cóż, zachłanna ludzka natura :). Ale cóż, nie mogę powiedzieć, że nie odzywała się wtedy moja zachłanność. Dziś już pewnie bym tak nie postąpił, chociaż stronię już od przewidywania tego jak zachowam się w sytuacji, w której się aktualnie nie znajduję :).

    Pozdrawiam,
    Mistyk
    No i bardzo szanuje takiego posta. peace.

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no moze jak bedzie mial jakies sensowne kompetencje niz chlanie i sprzatanie to ktos mu zaplaci tyle zeby na zycie starczalo ;]]
    ten post zamyka. Jak masz 18 czy ileś tam lat, zero dośwoiadczenia i żadne wykształcenia, to czego tu oczekiwać. Nie bez powodu tego typu robota nazywa się "pracą dorywczą"

    @down
    Ale on sie personalnie nie odnosił, tylko powiedział prawdę o śmieciowych pracach, nie rozumiem osobistego przytyku i daje słabe.
    Ostatnio zmieniony przez supermate : 08-10-2014, 18:09
    Cytuj Obożetojestzboże napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakis diabel mi siedzial na nogach i po chwili sie zaczal zblizac i mi jezyk do buzi wsadzac
    Chcialem otworzyc oczy, ale mi sie blokowaly w polowie i walczylem sporo czasu zeby je otworzyc

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak wygląda praca doradcy ws. odszkodowań?
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2018, 17:51
  2. Opisz swój dzień [OWiON]
    Przez Hackerman w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 02-10-2015, 13:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-02-2015, 11:29
  4. [Poradnik] Jak łatwo zmienić swoje IP
    Przez Lee of Honera w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2011, 09:14
  5. [Poradnik] Jak kasować swoje posty :>
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post: 30-11-2008, 12:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •