Reklama
Strona 122 z 252 PierwszaPierwsza ... 2272112120121122123124132172222 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,816 do 1,830 z 3770

Temat: Jak wyglada praca w... Opisz swoje doswiadczenia

  1. #1816
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Zwytkly napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Szalonymes, dlatego powinieneś unikać wysyłania CV na takie oferty, zwykle charakteryzują się:
    Lakonicznym opisem pracy
    Nie przedstawiają się co to za firma.
    tu się przedstawili ale nic ta firma mi nie mówiła xD w google jakas dziwna wyskakiwała no a opis był na typowa prace biurowa, no ale na rozmowie zakonczylem, pogadalem na koncu z kolezka o stand upie i poszedłem xD
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  2. #1817

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznań
    Posty
    964
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Rikimaru Uh ;
    Ja kurier/doręczyciel :D co Cię interesuje? ;d
    Tylko od razu zaznaczam, że to nie DHL czy coś ;p

  3. Reklama
  4. #1818
    Avatar GrzdylóŚ
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Opole
    Wiek
    29
    Posty
    1,119
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Hm, przeczytałem cały temat i nie przypominam sobie, żeby ktoś pracował na stanowisku podobnym do mojego - pracuję jako doradca techniczno-handlowy. Tak mam na wizytówce, a i w wielu ogłoszeniach z ofertami pracy pojawia się to określenie :P.
    Skończyłem technikum, poszedłem obczaić na polibudę jak wygląda studiowanie (z góry zakładając, że nie będę tego kończyć), postudiowałem 3 miesiące i to rzuciłem - strasznie marnowanie czasu moim zdaniem. Po tygodniu od wysłania CV do trzech firm z jednej odpowiedzieli, podali warunki, przyszedłem na rozmowę i mnie przyjęli. Z początku miałem być na innym stanowisku, takim serwisantem/chłopkiem od brudnej roboty, ale jako że jeden z pracowników się zwolnił to jakoś tak automatycznie wskoczyłem na jego miejsce. Właściwie przez 6-7 miesięcy można powiedzieć, że się szkoliłem, byłem od wszystkiego dosłownie. Jest to dość mała, kilkuosobowa firma, zajmująca się zaopatrzeniem przemysłu - narzędzia, różne złączki, artykuły bhp, spawarki itp.

    Od samego początku jak przyszedłem do pracy wiadomo, uczyłem się podstaw - obsługa programu do wystawiania faktur, porządkowanie magazynu żeby poznać asortyment, przygotowywanie zamówień, pakowanie paczek, i praca na warsztacie - gwintowanie, wiercenie, obsługa narzędzi itd. Z czasem zaczęło mi dochodzić coraz więcej i więcej obowiązków, zacząłem przygotowywać oferty dla klientów, wozić towar, zamawiać różne rzeczy, przygotowywać zestawienia, obsługiwać klientów na miejscu, jeździć na montaże (usługi czasem też wykonujemy, poza samą sprzedażą). W pewnym momencie było tego naprawdę multum, miałem bardzo dużo na głowie, wymagali ode mnie bardzo dużo - byłem jednocześnie wcześniej wspomnianym chłopkiem od czarnej roboty, skręcałem różne rzeczy na warsztacie, wysyłałem sporo ofert, realizowałem zamówienia, zajmowałem się naprawami gwarancyjnymi, pakowałem paczki, powoli zaczynałem jeździć po firmach.

    A od jakiegoś miesiąca już bardziej zacząłem się zajmować swoją docelową pracą - szefu przyjął nowego pracownika, właśnie takiego od brudnej roboty, który przejął ode mnie sporo poprzednich zadań. Kierownik zszedł też ze mnie, zaczął mi dawać mniej zadań, żebym mógł zacząć zajmować się swoimi tematami.
    Podejrzewam, że wygląda to podobnie w innych firmach handlowych, ale napiszę jak jest u mnie. U nas podstawowym zadaniem handlowców jest pozyskiwanie nowych klientów i nakręcanie nowych zamówień. W praktyce wygląda to tak, że jeździmy po różnych firmach, zarówno małych warsztatach, jak i wielkich zakładach produkcyjnych, zostawiamy gazetki, wizytówki, rozmawiamy z ludźmi, pytamy czy czegoś nie potrzebują. Jak potrzebują to super, sprawdzamy o co chodzi, dobieramy towar, przygotowujemy ofertę, negocjujemy ceny u dostawców, zamawiamy, dostarczamy i jest profit. A jak akurat nic nie potrzebują to za jakiś czas podjeżdżamy jeszcze raz xD.
    Poza tym każdy handlowiec oczywiście zajmuje się różnymi innymi rzeczami - obsługujemy klientów, przygotowujemy oferty dla ludzi którzy sami do nas napisali, jeździmy na montaże, pokazy itp.

    Co do płacy - to jest ten słynny 'system motywacyjny'. Mamy stałe, niskie pensje, i wszystko zależy od nas - jeśli firma przez miesiąc wyrobi ustalony zysk, to wszyscy dostają ustalone wcześniej premie. Jeśli nie wyrobimy, to bidujemy i premii nie ma. Poza tym oczywiście dostajemy % ze sprzedaży do swoich firm - czyli takich, które nic od nas nigdy nie kupiły, i zaczęły kupować po wizycie handlowca. Są też czasem różne inne opcje zarobku - czasem się przychodzi w sobotę coś zrobić, czasem są jakieś inne motywacyjne premie itp. Ogólnie jest dość fajnie, z dużymi możliwościami rozwoju - ja dopiero zaczynam, więc rzecz jasna nie mam wielu firm, nie robię grubych deali na kilkadziesiąt tysięcy - ale z czasem na pewno się to rozkręci. W takiej pracy zdecydowanie możliwe są zarobki rzędu 6, 8, 10 tysięcy i więcej. Trzeba do tego sporo szczęścia i doświadczenia, ale z całą pewnością się da.


    Ogólnie póki co jestem bardzo zadowolony - nabrałem i ciągle nabieram cennego doświadczenia, uczę się nowych rzeczy. Bardzo fajne jest to, że nie można narzekać na monotonię, każdy dzień jest inny. Praca jakiej chciałem, połączenie siedzenia przy kompie, typowo technicznej roboty na warsztacie/podczas montażu, i jeżdżenia samochodem do firm. Oczywiście nie jest idealnie, atmosfera w firmie nie zawsze jest dobra, a warunki zawsze mogłyby być lepsze - ale nie ma co narzekać, traktuję to jako naukę zamiast studiów, a przy okazji zarabiam nie najgorszy hajs i w większości go odkładam.



    Jak ktoś ma pytania to chętnie odpowiem ;d.
    Ostatnio zmieniony przez GrzdylóŚ : 08-11-2015, 04:52

  5. #1819
    Avatar Cushoo
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    31
    Posty
    369
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    szukam jakiejś dorywczej roboty na weekendy takiej typowo dla studenta dziennego, ma ktoś jakieś doświadczenie w tego typu pracach? wiecie gdzie szukać, gdzie najwięcej hajsu dostane a nie napracuje się za bardzo? najlepiej praca z domu, odpadają wszystkie fast foody i kluby. Ostatnio doszedłem do wniosku ze nawet te 150-200 zl tygodniowo jakby wpadło to byłoby zajebiscie także czekam z niecierpliwością na jakieś wskazówki ;)
    @GrzdylóŚ ;
    z ciekawosci to ile dostajesz na reke?
    Ostatnio zmieniony przez Cushoo : 08-11-2015, 18:16

  6. #1820
    Avatar GrzdylóŚ
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Opole
    Wiek
    29
    Posty
    1,119
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    w tym momencie w najgorszym wypadku mam 1650~ zł, w najlepszym miesiącu do tej pory miałem 3000zł - zarobki nie są stałe :P

    w tej pracy jest spora losowość, można tyrać, napracować się strasznie i nic z tego nie mieć, a można siedząc na dupie zrobić ofertę z której zysku będzie kilkanaście tysięcy, i już do wypłaty przykładowo dochodzi +5k


    #down
    a i owszem, takie uroki - tu nie przychodzi się codziennie odbębnić 8 godzin i do domu, trzeba się ciągle starać, ciągle szukać opcji zarobku
    chociaż z czasem jest z pewnością łatwiej - mogę sobie wyobrazić, że będę miał kilka firm produkcyjnych, które będą dawać zysk miesięczny rzędu nie wiem, 20k zł miesięcznie, i wtedy już zamiast standardowej pensji 2000zł będę miał 5000zł :P przy czym ciągle trzeba dbać o stosunki z tymi firmami, żeby ich przypadkiem nie utracić - konkurencja nie śpi @Dzzej ;
    Ostatnio zmieniony przez GrzdylóŚ : 08-11-2015, 19:41

  7. #1821
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    To chyba trochę słaba opcja, że raz zarobisz 2000 a innym 5000. Ciężko coś planować na dłuższą metę.

  8. #1822

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To chyba trochę słaba opcja, że raz zarobisz 2000 a innym 5000. Ciężko coś planować na dłuższą metę.
    No to to sie nazywa prowadzenie biznesu generalnie ;p

  9. #1823
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Cushoo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wiecie gdzie szukać, gdzie najwięcej hajsu dostane a nie napracuje się za bardzo?
    Kradnij, a nie sorry tam tez chyba musisz pogłówkowac.

    Nie ma takiej pracy ze dostaniesz duzo a chuja zrobisz, chcesz nic nie robic to dostaniesz prace za 6 zł, chcesz troche wiecej to trzeba troche sie wysilic

    dla studenciakow to typowo mc donald, rozwoziciel ,

    z domu to jedynie jakies kupienie tnaiej sprzedanie drozej, chyba ze jestes jakis kumaty w rzeczach zwiazanych z kompa ale wteyd to bys chyba wiedzial gdzie szukac klientow.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  10. #1824

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kradnij, a nie sorry tam tez chyba musisz pogłówkowac.

    Nie ma takiej pracy ze dostaniesz duzo a chuja zrobisz, chcesz nic nie robic to dostaniesz prace za 6 zł, chcesz troche wiecej to trzeba troche sie wysilic

    dla studenciakow to typowo mc donald, rozwoziciel ,

    z domu to jedynie jakies kupienie tnaiej sprzedanie drozej, chyba ze jestes jakis kumaty w rzeczach zwiazanych z kompa ale wteyd to bys chyba wiedzial gdzie szukac klientow.
    well ja np uważam, że praca programisty jest stosunkowo lekka jak za hajs który się ściąga. Z tym, że trzeba mieć kompetencje, robić lekką ręką ,,trudne" rzeczy, a to już kwestia wprawy i pracy nad sobą :P także chyba właśnie to jest klucz do ,,zarobić a się nie narobić"

  11. #1825
    Avatar Cushoo
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    31
    Posty
    369
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    @SzalonyMes ;
    typie na chuj sie udzielasz jak nic nie wnosisz ? nawet nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytac co sie pisze... NIE NAPRACOWAĆ SIĘ jest dla Ciebie równoznaczne z główkowaniem? smutne, że męczysz się mysląc no ale cóz.

  12. #1826
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    well ja np uważam, że praca programisty jest stosunkowo lekka jak za hajs który się ściąga. Z tym, że trzeba mieć kompetencje, robić lekką ręką ,,trudne" rzeczy, a to już kwestia wprawy i pracy nad sobą :P także chyba właśnie to jest klucz do ,,zarobić a się nie narobić"
    +1 ew mozna robic stronki / szablony wp / wizualizacje / grafiki
    tylko roznie z konkurencja, ale da sie zlapac robote i jest dobrze platna (zalezy od twojej wydajnosci i doswiadczenia)

  13. #1827
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Pracuje/pracował ktoś jako przedstawiciel handlowy? Bede starac sie moze o prace na tym stanowisku dla UPC badz innych, lecz na start chcialbym dowiedziec sie jak wyglada praca tam, ile da sie zarobic, czy jest ciezko i co wymagają. Dotychczas nie pracowalem w sprzedazy itd. Jedyne doswiadzczenie to z allegro 180~ transakcji xD

  14. #1828

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Maniek900 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pracuje/pracował ktoś jako przedstawiciel handlowy? Bede starac sie moze o prace na tym stanowisku dla UPC badz innych, lecz na start chcialbym dowiedziec sie jak wyglada praca tam, ile da sie zarobic, czy jest ciezko i co wymagają. Dotychczas nie pracowalem w sprzedazy itd. Jedyne doswiadzczenie to z allegro 180~ transakcji xD
    wszystko zależy od firmy, i od formy zatrudnienia, w sensie czy pracujesz na prowizje czy podstawa + prowizja
    z tego co się orientuje to w sprzedaży możesz zarobić dobrze, ale to jak jesteś kierownikiem vel managerem grupy/zespołu, lub masz tworzyć taką grupe, a jako taki typowy pionek to kokosów raczej nie zarobisz

  15. #1829
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nie potrzebuje duzo, na wakacje i tak wyjezdzam za granice. Potrzebuje cos teraz na utrzymanie + sprobowanie czegos nowego + zdobycie doswiadczenia/szkolen z tego zakresu. Moze po powrocie zatrudnilbym sie jeszcze raz gdzies jako przedstawiciel wiedzac juz z czym to sie je oraz wczesniej zrobiąc jakies kursy

  16. #1830
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    w takim przypadku nie brałbym pensji tylko prowizyjnej. upewnij się, że masz jakąś podstawę

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak wygląda praca doradcy ws. odszkodowań?
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2018, 17:51
  2. Opisz swój dzień [OWiON]
    Przez Hackerman w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 02-10-2015, 13:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-02-2015, 11:29
  4. [Poradnik] Jak łatwo zmienić swoje IP
    Przez Lee of Honera w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2011, 09:14
  5. [Poradnik] Jak kasować swoje posty :>
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post: 30-11-2008, 12:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •