Reklama
Strona 78 z 252 PierwszaPierwsza ... 2868767778798088128178 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,156 do 1,170 z 3770

Temat: Jak wyglada praca w... Opisz swoje doswiadczenia

  1. #1156
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no moze jak bedzie mial jakies sensowne kompetencje niz chlanie i sprzatanie to ktos mu zaplaci tyle zeby na zycie starczalo ;]]
    no pewnie, Ty w wieku nastu lat na pewno zarabiałeś grube koksy i jeździłeś lexusem XDD

  2. #1157

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no pewnie, Ty w wieku nastu lat na pewno zarabiałeś grube koksy i jeździłeś lexusem XDD
    No właśnie nie, w wieku nastu lat chodziłem do liceum, na głowie miałem dziewczynę a jeszcze pracowałem po parę h dziennie za ( do ) 1500 zł na rękę.

    No ale wiesz, ja akurat w siebie trochę zainwestowałem i teraz faktycznie coś umiem. Lexusem nie jeżdżę, ale zarabiam moim zdaniem przyzwoicie ;) wkurwiają mnie za to lemingi, którzy twierdzą, że świat taki niesprawiedliwy i nie ma kasy na przeżycie, a jedyne jego kompetencje wynikające z posta to chlanie wódki, spanie i sprzątanie. No sorry ;]

  3. Reklama
  4. #1158
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No właśnie nie, w wieku nastu lat chodziłem do liceum, na głowie miałem dziewczynę a jeszcze pracowałem po parę h dziennie za ( do ) 1500 zł na rękę.

    No ale wiesz, ja akurat w siebie trochę zainwestowałem i teraz faktycznie coś umiem. Lexusem nie jeżdżę, ale zarabiam moim zdaniem przyzwoicie ;) wkurwiają mnie za to lemingi, którzy twierdzą, że świat taki niesprawiedliwy i nie ma kasy na przeżycie, a jedyne jego kompetencje wynikające z posta to chlanie wódki, spanie i sprzątanie. No sorry ;]
    To faktycznie z Ciebie człowiek sukcesu, tylko że nie wiem co jest złego w pracy w barach/klubach czy tego typu sprawach, powiedziałbym nawet, że w kwestii podreperowania studenckiego budżetu są to najlepsze prace, gdyż dają możliwość poznania groma ludzi.

  5. #1159
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No właśnie nie, w wieku nastu lat chodziłem do liceum, na głowie miałem dziewczynę a jeszcze pracowałem po parę h dziennie za ( do ) 1500 zł na rękę.

    No ale wiesz, ja akurat w siebie trochę zainwestowałem i teraz faktycznie coś umiem. Lexusem nie jeżdżę, ale zarabiam moim zdaniem przyzwoicie ;) wkurwiają mnie za to lemingi, którzy twierdzą, że świat taki niesprawiedliwy i nie ma kasy na przeżycie, a jedyne jego kompetencje wynikające z posta to chlanie wódki, spanie i sprzątanie. No sorry ;]
    Nie do końca. Zanim podjąłem pracę zrobiłem kurs barmański SPB lev. A w Śląskiej Szkole Barmańskiej ( który swoją drogą jest honorowany przez International Bartender Assiociation i mógłbym pracować dzięki niemu w całej Europie, no chyba, że chciałbym pracować w hotelu Savoy czy podobnego kalibru - to wtedy trzeba zrobić jeszcze jeden kurs, mieć farta, doświadczenie i być może znajomości ). Bycie barmanem to nie tylko sztuka komponowania drinków czy nalewania piwa. Ludzie płacą w knajpie więcej za alkohol, gdyż płacą także za atmosferę. Za to, że jak jest zimno na dworze mogą się ogrzać, ciepło - ochłodzić. Płacą za miłą obsługę i towarzystwo, za rozmowę. I z Twojego punktu widzenia może Ci się wydawać, że moja praca to było chlanie, lanie piwa i sprzątanie - to były moje obowiązki "mechaniczne". Nie sposób bowiem było tam pracować bez kontaktu z ludźmi, gdyż zawsze jak ktoś przychodził siadał przy barze i ze mną rozmawiał ( chyba, że mnie nie znał ). Ta nadwyżka jednak którą przewiduje cena alkoholu w kanjpie trafia nie do mnie, lecz do właściciela, którego tam nie ma, a napiwków nie dostawałem - praktycznie w ogóle. Po prostu takie towarzystwo, które nie miało problemu z tym, żeby kupić mi piwo / kupić flaszkę i pić ze mną, ale jakoś napiwków nie dawali. Cieszę się, że nie wpadłem w alkoholizm ( haha ), aktualnie nie piję - piwo czasem wypiję, pewnie, ze smakiem lub gdy nie ma lepszej opcji a jestem spragniony, ale nie pamiętam kiedy ostatnio piłem mocny alkohol. Efekt niezadowolenia z mojej stawki nasilał się, gdy było karaoke i prowadzący ( dobry znajomy swoją drogą ) dostawał 15 pln/h czyli prawie 3x tyle co ja, a pracę miał jeszcze lepszą - też sobie pił, prowadził karaoke, bawił się i tak samo można powiedzieć, że jego obowiązki były dość prozaiczne. Ale tak już jest - w pracy, która nie wymaga niecodziennych umiejętności ciężko zarobić godnie ( chyba, że dopisze szczęście, lub ma się doświadczenie ). Aczkolwiek uwierz, że barmanem też można być dobrym albo złym - i o ile przynoszenie swojego alkoholu stawiało mnie w złym świetle względem szefa, to dla gości zawsze byłem otwarty, wysłuchałem, doradziłem, pomogłem. Ale za to nikt nie chce płacić ( chyba, że jest się jakimś terapeutą :) ).

    Pozdrawiam,
    Mistyk
    Ostatnio zmieniony przez Mistyk : 08-10-2014, 23:52

  6. #1160
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Problem mozna strescic krotko

    Ludzie najpierw robia, a pozniej mysla dalej robia a myslenie im nie przeszkadza.

    Jak ktos sie decyduje na wykonywanie pracy, ktora
    a) jest niepotrzebna
    b) nie wymaga prawie zadnych umiejetnosci
    c) ma wiekszy popyt niz podaz (na kazda oferte pracy przypada wielu chetnych)

    To nie powinien sie dziwic, ze zarabia tyle ile zarabia.

    Nie zgadzam sie z komunistycznym postulatem "z kazdej pracy powinno dac sie wyzyc na przywoitym poziomie" bo jest to proba oszukania rzeczywistosci. Praca jest warta tyle, ile ktos chce za nia zaplacic. Chcesz wiecej? Wykonuj prace, ktora jest warta wiecej.

    btw. nie kieruje tego posta do konkretnej osoby, mowie o pewnych wyborach i ich skutkach
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 09-10-2014, 11:13

  7. #1161
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Problem mozna strescic krotko

    Ludzie najpierw robia, a pozniej mysla dalej robia a myslenie im nie przeszkadza.

    Jak ktos sie decyduje na wykonywanie pracy, ktora
    a) jest niepotrzebna
    b) nie wymaga prawie zadnych umiejetnosci
    c) ma wiekszy popyt niz podaz (na kazda oferte pracy przypada wielu chetnych)

    To nie powinien sie dziwic, ze zarabia tyle ile zarabia.

    Nie zgadzam sie z komunistycznym postulatem "z kazdej pracy powinno dac sie wyzyc na przywoitym poziomie" bo jest to proba oszukania rzeczywistosci. Praca jest warta tyle, ile ktos chce za nia zaplacic. Chcesz wiecej? Wykonuj prace, ktora jest warta wiecej.

    btw. nie kieruje tego posta do konkretnej osoby, mowie o pewnych wyborach i ich skutkach
    Z jednej strony się z Tobą zgodzę z drugiej nie. Każda praca nie hańbi i każdą pracę ktoś musi wykonać. Więc moim zdaniem czy taka praca czy taka to ktoś za zarobki z niej powinien spokojnie przeżyć sobie miesiąc zapłacić rachunki itp jednak w Polsce większość ludzi "wegetuje" bo takie mamy marne zarobki. Ja wiem, że ktoś powie, że mógł się kształcić uczyć. Ale jednak nie wszyscy mogą być dyrektorami i prezesami i tą "gorszą" robotę też ktoś musi wykonać.
    Ostatnio zmieniony przez _Szymon_ : 09-10-2014, 14:30

  8. #1162
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Więc moim zdaniem czy taka praca czy taka to ktoś za zarobki z niej powinien spokojnie przeżyć sobie miesiąc zapłacić rachunki itp
    Czyli jezeli jeden bedzie kopal dolki a drugi zakopywal, to oboje powinni sie z tego utrzymywac?

    Zdajesz sobie sprawe z konsewkencji takiego zalozenia?

  9. #1163
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2 miesiace bezplatnego, dosc trudnego kursu po 8h pn-pt
    U mnie był przyspieszony, bo trwał około 2 tygodni, niestety po 3 dniu stwierdziłem, że nie nadaje się do tego bo mam za krótkie palce i cięzko mi było podnosić stacka oraz przesuwać x stacków :/ a praca wydawała sie przyjemna, zwłaszcza tak jak mówisz, jak ktoś lubi hazard, zarobki też mi proponowali minimalna krajowa + napiwki(które są kurwa opodatkowane, pojebany kraj polska), ale pewnie by szło wyciągnąć drugie tyle z tego. Ale jest to niestety zazwyczaj życie nocne, więc tka jakby nie masz czasu spotkać się ze znajopmymi na jakąs balange. No i mi proponowali zaraz po skonczeniu od rauz gwarancje pracy do 2018 + oplate za egzamin krupierski, ale no musiałem zrezygnowac, ehh do tje pory wspominam że fajnie było, a fakt liczenia co niemiara i to w 5 sekund, tabliczka mnożenia duża, na ruletce to się objawiało. Mówili mi, że palce da się rozciągnąć, ale bez przesady.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  10. #1164
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    praca w obwodowej komisji wyborczej

    łącznie pracuje się ok. 12-13h:
    - 1h dzień przed głosowaniem (przygotowanie lokalu)
    -ok 9h w dzień głosowania
    -1h szkolenia kilka dni przed wyborami

    ogólnie praca bardzo łatwa, nie męcząca, zero presji, jest niby przewodniczący komisji, ale to jest taki sam człowiek z ulicy jak cała reszta. Można w każdej chwili zrobić sobie przerwę i np pójść na obiad do domu. Ostatnio podnieśli diety, więc za całość dostajemy 300 zł, czyli prawie 30zł za godzine. Odpowiedzialność również żadna bo i tak wszystkie głosy są potem liczone jeszcze raz

  11. #1165
    Avatar Marcines
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    3,977
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    praca w obwodowej komisji wyborczej

    łącznie pracuje się ok. 12-13h:
    - 1h dzień przed głosowaniem (przygotowanie lokalu)
    -ok 9h w dzień głosowania
    -1h szkolenia kilka dni przed wyborami

    ogólnie praca bardzo łatwa, nie męcząca, zero presji, jest niby przewodniczący komisji, ale to jest taki sam człowiek z ulicy jak cała reszta. Można w każdej chwili zrobić sobie przerwę i np pójść na obiad do domu. Ostatnio podnieśli diety, więc za całość dostajemy 300 zł, czyli prawie 30zł za godzine. Odpowiedzialność również żadna bo i tak wszystkie głosy są potem liczone jeszcze raz
    nawet na te szkolenie nie trzeba przychodzic szczerze mowiac

  12. #1166
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,465
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    praca w obwodowej komisji wyborczej

    łącznie pracuje się ok. 12-13h:
    - 1h dzień przed głosowaniem (przygotowanie lokalu)
    -ok 9h w dzień głosowania
    -1h szkolenia kilka dni przed wyborami

    ogólnie praca bardzo łatwa, nie męcząca, zero presji, jest niby przewodniczący komisji, ale to jest taki sam człowiek z ulicy jak cała reszta. Można w każdej chwili zrobić sobie przerwę i np pójść na obiad do domu. Ostatnio podnieśli diety, więc za całość dostajemy 300 zł, czyli prawie 30zł za godzine. Odpowiedzialność również żadna bo i tak wszystkie głosy są potem liczone jeszcze raz
    +cos mi kolega mowil ze sie zapisal do pisu bo jak wygraja wybory to jakies tam sejmiki beda czy cos tam juz nie pamietam i z tego tez mozna $$ ciagnac xD
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  13. #1167

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    781
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ktoś ma jakieś doświadczenie w pracy w niemczech? Planuję wyjechać w lutym i potrzebuje jakiś tipów gdzie znaleźć prace/gdzie nie szukać itp. Mam wykształcenie wyższe ekonomiczne a w pracy doświadczenie budowlane związane z kładzeniem płytek , gipsowanie , malowanie itp ( 2x3 miesiące pracowałem w wakacje ale nie mam tego udokumentowanego) . Na razie startuję z językiem niemieckim praktycznie od zera bo ze szkoły to się za dużo nie nauczyłem. Mam znajomych którzy może coś pomogą ale na razie chciałem się zorientować jak jest Wasza opinia . Jak ktoś ma coś sensownego to zapraszam na priv. Z góry dzięki za każdą poradę.

    PS. Mam skończony kurs instruktora ćwiczeń siłowych i ogólnie sport (teraz crossfit) to moje hobby , jest szansa na zatrudnienie gdzieś w siłowni czy nie respektują kursów innych niż z niemiec bo czytałem ,że niektóre papiery trzeba potwierdzać czy coś takiego ?
    Ostatnio zmieniony przez Czepeo : 11-11-2014, 15:41

  14. #1168

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Czepeo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ktoś ma jakieś doświadczenie w pracy w niemczech? Planuję wyjechać w lutym i potrzebuje jakiś tipów gdzie znaleźć prace/gdzie nie szukać itp. Mam wykształcenie wyższe ekonomiczne a w pracy doświadczenie budowlane związane z kładzeniem płytek , gipsowanie , malowanie itp ( 2x3 miesiące pracowałem w wakacje ale nie mam tego udokumentowanego) . Na razie startuję z językiem niemieckim praktycznie od zera bo ze szkoły to się za dużo nie nauczyłem. Mam znajomych którzy może coś pomogą ale na razie chciałem się zorientować jak jest Wasza opinia . Jak ktoś ma coś sensownego to zapraszam na priv. Z góry dzięki za każdą poradę.

    PS. Mam skończony kurs instruktora ćwiczeń siłowych i ogólnie sport (teraz crossfit) to moje hobby , jest szansa na zatrudnienie gdzieś w siłowni czy nie respektują kursów innych niż z niemiec bo czytałem ,że niektóre papiery trzeba potwierdzać czy coś takiego ?
    Trochę rozjechane masz doświadczenia z wykształceniem :P

    Dołączę się do pytania, ciekaw jestem niemieckich realiów tak ogółem

  15. #1169
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jeśli w ogłoszeniu o pracy w call center jest napisane, że "jeśli masz dość sprzedaży telefonicznej i wciskania produktów, do których nie masz przekonania" to co to w praktyce oznacza, co się tam robi ?

  16. #1170
    Avatar makmej
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Scotland
    Posty
    981
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    sextelefon? xd

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak wygląda praca doradcy ws. odszkodowań?
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2018, 17:51
  2. Opisz swój dzień [OWiON]
    Przez Hackerman w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 02-10-2015, 13:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-02-2015, 11:29
  4. [Poradnik] Jak łatwo zmienić swoje IP
    Przez Lee of Honera w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2011, 09:14
  5. [Poradnik] Jak kasować swoje posty :>
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post: 30-11-2008, 12:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •