Reklama
Strona 24 z 24 PierwszaPierwsza ... 14222324
Pokazuje wyniki od 346 do 359 z 359

Temat: Niezależność finansowa i inwestowanie w nieruchomości

  1. #346

    Data rejestracji
    2016
    Wiek
    30
    Posty
    46
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mógłbyś sobie kupić 3 kawalerki po 100k, do każdej wkład 30k, rata każdej na 20 lat ok. 400zł, wynajem 1000zł więc z każdej byś miał 600zł do kieszeni, czyli 1,8k miesięcznie, które odkładasz i po 1,5roku możesz na takiej samej zasadzie wziąć czwartą i robić już 2,4k miesięcznie, teraz już po kolejnym roku bierzesz piątą i po 2,5 roku masz 3k miesięcznie siedząc i nic nie robiąc itd itd... z czasem możesz przykładowo jedną sprzedać żeby spłacić 2 inne, opcji sporo i to wszystko oczywiście taki mocno pi razy drzwi ale do wykonania, czy tam po tych 3-4 latach byś sobie pomyślał o mieszkaniu dla siebie dlatego pytałem czy możesz to oddalić w czasie
    A co jeżeli stopy procentowe wzrosłyby z 1,5% do powiedzmy 5% za 3 lata i czas obłożenia mieszkania (kiedy ktoś je wynajmuje) zmalałbym z 11 miesięcy rocznie do 9,5 miesiąca?

  2. #347
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mógłbyś sobie kupić 3 kawalerki po 100k, do każdej wkład 30k, rata każdej na 20 lat ok. 400zł, wynajem 1000zł więc z każdej byś miał 600zł do kieszeni, czyli 1,8k miesięcznie, które odkładasz i po 1,5roku możesz na takiej samej zasadzie wziąć czwartą i robić już 2,4k miesięcznie, teraz już po kolejnym roku bierzesz piątą i po 2,5 roku masz 3k miesięcznie siedząc i nic nie robiąc itd itd... z czasem możesz przykładowo jedną sprzedać żeby spłacić 2 inne, opcji sporo i to wszystko oczywiście taki mocno pi razy drzwi ale do wykonania, czy tam po tych 3-4 latach byś sobie pomyślał o mieszkaniu dla siebie dlatego pytałem czy możesz to oddalić w czasie
    Banki przyznają drugie, trzecie kredyty itd.? Jak to wystarczy 6 dych odłożyć i wpakować się w dwa kredyty to to jest dla mnie biznes ideolo.

  3. Reklama
  4. #348
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Banki przyznają drugie, trzecie kredyty itd.? Jak to wystarczy 6 dych odłożyć i wpakować się w dwa kredyty to to jest dla mnie biznes ideolo.
    Nie wiem jak sprawa wygląda w Polsce, ale w uk banki mają specjalne kredyty do kupowania nieruchomości na wynajem. Tyle, że nie wolno ci wtedy w takim mieszkaniu mieszkać, bo ma ono cały czas na siebie zarabiać. :)

    I wtedy to raczej nie ważne ile tych kredytów jest, bo dla banku to czysty zysk. Płacisz to jest wszystko w porządku. Nie płacisz to zabierają ci chatę i dla banku też problemu nie ma.

  5. #349
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Banki przyznają drugie, trzecie kredyty itd.? Jak to wystarczy 6 dych odłożyć i wpakować się w dwa kredyty to to jest dla mnie biznes ideolo.
    Im wiecej kredytów tym mniejsza szansa na kolejny
    ipse se nihil scire id unum sciat

  6. #350
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Im wiecej kredytów tym mniejsza szansa na kolejny
    A nie działa to tak, że im więcej kredytów tym bank czuje się bardziej bezpieczny, bo ma większe zabezpieczenie w nieruchomościach? Więcej może ich przejąć w razie problemów?

  7. #351
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj qweasd napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A co jeżeli stopy procentowe wzrosłyby z 1,5% do powiedzmy 5% za 3 lata i czas obłożenia mieszkania (kiedy ktoś je wynajmuje) zmalałbym z 11 miesięcy rocznie do 9,5 miesiąca?
    mniej włożysz do kieszeni, sprzedasz, cokolwiek, to dosyć czarny scenariusz, a wydaje mi się, że przy takim wzroście stop procentowych to problem z małym obłożeniem raczej by zmalał aniżeli wzrósł, wydaje mi się też, że wtedy również czynsz mógłby nieco pójść w górę ale specem nie jestem, każda taka inwestycja to pewne ryzyko, akurat przy nieruchomościach jedne z mniejszych? a może za 10 lat rosja przeprowadzi aneksje polski?

    z tego co wiem to w polsce wciąż żaden bank nie oferuje jeszcze produktu jakim jest kredytu pod wykup nieruchomości na wynajem chociaż pewna osoba chyba kiedyś mówiła, że prowadzi rozmowy z bankami w tej kwestii więc to pewnie kwestia czasu, kilku lat? obecnie ponad 30% mieszkań z rynku pierwotnego jest kupowana w celach inwestycyjnych więc to musi się wydarzyć
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #352
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mniej włożysz do kieszeni, sprzedasz, cokolwiek, to dosyć czarny scenariusz, a wydaje mi się, że przy takim wzroście stop procentowych to problem z małym obłożeniem raczej by zmalał aniżeli wzrósł, wydaje mi się też, że wtedy również czynsz mógłby nieco pójść w górę ale specem nie jestem, każda taka inwestycja to pewne ryzyko, akurat przy nieruchomościach jedne z mniejszych? a może za 10 lat rosja przeprowadzi aneksje polski?

    z tego co wiem to w polsce wciąż żaden bank nie oferuje jeszcze produktu jakim jest kredytu pod wykup nieruchomości na wynajem chociaż pewna osoba chyba kiedyś mówiła, że prowadzi rozmowy z bankami w tej kwestii więc to pewnie kwestia czasu, kilku lat? obecnie ponad 30% mieszkań z rynku pierwotnego jest kupowana w celach inwestycyjnych więc to musi się wydarzyć
    Tak czysto teoretycznie. Myślisz, że banki przyjmują wnioski osób prywatnych w których opisują, że są zainteresowane wzięciem kredytu pod wynajem nieruchomości? Chodzi mi o to, że niby oficjalnie nie ma takiej opcji w ofercie, ale jak się odezwać to można coś takiego dostać.

  9. #353
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak czysto teoretycznie. Myślisz, że banki przyjmują wnioski osób prywatnych w których opisują, że są zainteresowane wzięciem kredytu pod wynajem nieruchomości? Chodzi mi o to, że niby oficjalnie nie ma takiej opcji w ofercie, ale jak się odezwać to można coś takiego dostać.
    Banki nie mają takiej opcji, ale wydaje mi się, że gdyby założyć firmę i rozpisać business plan pokazując bankowi kosztorys zysków i strat to mogło by to przejść jako kredyt pod firmę.

    Tzn mam na myśli jednoosobową firmę. Nie jakieś nie wiadomo co.
    Ostatnio zmieniony przez Tygrrysek : 30-05-2017, 17:10

  10. #354
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Tygrrysek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A nie działa to tak, że im więcej kredytów tym bank czuje się bardziej bezpieczny, bo ma większe zabezpieczenie w nieruchomościach? Więcej może ich przejąć w razie problemów?
    W Polsce to tak nie dziala
    ipse se nihil scire id unum sciat

  11. #355
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Bank jest bankiem a nie biurem nieruchomości, wcale im nie zależy na tych mieszkaniach i niespłacanych kredytach, sprawach sądowych itd tak mi to tłumaczył znajomy pracujący w banku.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #356
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bank jest bankiem a nie biurem nieruchomości, wcale im nie zależy na tych mieszkaniach i niespłacanych kredytach, sprawach sądowych itd tak mi to tłumaczył znajomy pracujący w banku.
    Oczywiście, że bankom nie zależy na tym żeby odbierać ludziom domy. Nie to miałem na myśli. Po prostu im więcej tym lepsze zabezpieczenie, bo nie trzeba się obawiać, że nie starczy kasy tylko licytacja i załatwione. Nawet o sądy się sprawa nie musi opierać, bo podpisujemy odpowiednie dokumenty.
    Bank nie odbiera ludziom domów żeby na tym zarobić. Licytacja jest tylko po to, żeby spłacić kredyt. Cała nadwyżkę bank ci oczywiście oddaje.

  13. #357
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    No to ładna będzie nadwyżka jak ktoś brał 200k franków po 2zł w 2007 a teraz wciąż ma do oddania 500k pln i nieruchomość wartą 400k
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  14. #358

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    W tamtym okresie jak ktoś wziął kredyt we frankach na mieszkanie warte powiedzmy 800k zł to teraz praktycznie miałby drugie takie same mieszkanie za friko

  15. #359
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Tygrrysek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to raczej nikt ci nie da kredytu hipotecznego na zakup mieszkania z konta firmowego. :P

    Poza tym widzę, że się nie orientujesz, ale kredyty firmowe to kompletne inna bajka i inne zasady.
    Dziś wybrałem jednej z trzech dostępnych dla mnie kredytów. Dzięki Tygrrysek za pomoc.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wypowiedzenie umowy biura pośrednictwa nieruchomości
    Przez abaahul w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post: 14-10-2021, 12:10
  2. Wynajem mieszkania przez biuro nieruchomości.
    Przez Dzzej w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 18-01-2015, 11:55
  3. Rachunkowość finansowa
    Przez cherryq w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 14-03-2014, 14:45
  4. Ekonometria dynamiczna i finansowa
    Przez haxigi w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 17-10-2013, 13:00
  5. ed zla sytuacja finansowa
    Przez Sobolekk w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 30-04-2012, 11:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •