Reklama
Strona 21 z 24 PierwszaPierwsza ... 111920212223 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 301 do 315 z 359

Temat: Niezależność finansowa i inwestowanie w nieruchomości

  1. #301
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Jeśli chodzi o metraż to tu w UK nikt się raczej w to nie bawi. Tutaj przeliczaja wszystko na to ile jest sypialni. A więc jeśli o to chodzi to tylko jedno mieszkanie jest z dwoma sypialniami (2 bedroom flat, czyli 3 pokoje. 2 sypialnie i salon/living room) pozostałe mieszkania mają po jednej sypialni (1 bedroom flat, czyli 2 pokoje. Jedna sypialnia i salon/living room)

    Jeśli chodzi o działalność to jeden sklep jest studiem tatuażu, a drugi sklep jest wynajmowane przez jakiegoś budowlańca który trzyma tam swoje graty i używa pomieszczenia jako magazyn. Natomiast "biuro" w drugim budynku jest wynajmowane pod mini salon kosmetyczny jak malowanie paznokci itp. Oprócz tego 11 flatów.

    Rynku nie badałem, bo od początku szukałem ogłoszeń gdzie sprzedawane są budynki, które już są wynajęte i które już przynoszą zyski. Jak oglądasz taką ofertę to właściciel jak będziesz chciał pokaże Ci wszystkie dokumenty na kilka a nawet kilkanaście lat do tyłu gdzie będziesz mógł zobaczyć jak wszystko pracuje. Dokumentów jest spora kupą, bo zwykle umowy na wynajem podpisuje się na okres 6 miesięcy i co kolejne 6 miesięcy się je odnawia więc jasno wszystko widać czy wszystko było wynajmowane czy były jakieś przestoje. Na leasing sklepów wygląda sytuacja inaczej, bo na sklepy podpisuje się kontrakty na wynajem na kilka, kilkanaście lat, ale też widać cała historię wynajmu.
    Co do ceny wynajmu to tak jak mówiłem wszystko prawie jest już wynajęte, ale wiem, że są to trochę niskie ceny za wynajem. Może nie niskie, ale wiem, że można więcej. Jaka jest maksymalna cena jaką można żądać to nie wiem, ale planuje to oddać w ręce agencji i oni już będą się orientować jaką dać cenę.

    Jeśli chodzi o LTV to postawiłem sobie poprzeczkę wysoko, bo dałem 50/50 i trochę się teraz martwię, że za bardzo się spłukam, ale co ma być to będzie. :) Ufam, że mój doradca zadba o wszystko najlepiej jak się da i poukłada wszystko dobrze. :)


    BTW pokaże ci Haan ogłoszenie które też brałem pod uwagę. Myślałem, żeby się na to porwać, ale w końcu odpuściłem. Za dużo kasy i za duża rata kredytu by chyba była, no i podatki też by mnie chyba zjadły, ale to było jeszcze przed moją rozmową z księgowymi więc jak teraz o tym myślę to może nie było by tak źle. No ale poszły już konie po betonie i już sprawa nabiera tempa więc nie będę się wycofywał.

    http://www.rightmove.co.uk/commercia...-58915178.html



    Edit: Aha, i kredyt będzie na 15 lat. Kredyty na komercyjne budynki mają krótsze okresy niż na budynki mieszkalne.
    Ostatnio zmieniony przez Tygrrysek : 14-05-2016, 00:31

  2. #302

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    @Tygrrysek ;

    nie chciało mi się całości czytać;

    1) ile wyniesie Cie rata?
    2) czy będziesz coś bulić ze swojej kieszeni czy to najemcy wszystko opłacą, i czy ew. coś jeszcze zostanie?
    3) ty do Tajlandii jedziesz czy zostajesz w UK? bo jak 2 najemców by Ci nagle przestało wynajmować to pewnie byłby ból dla kieszeni
    4) jakieś zwolnienia podatkowe w UK masz za takie inwestycje?

  3. Reklama
  4. #303
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Rata za kredyt będzie około 2300 miesięcznie. Wpływ z wynajmu około 5000 miesięcznie. Ze swojej kieszeni oczywiście wkład własny.
    W niedalekiej przyszłości planuję się przenosić na Filipiny. Tutaj agencja mieszkaniowa będzie wszystko dla mnie ogarniać, więc nie ma się o co martwić jeśli chodzi o lokatorów.
    Zwolnień żadnych z podatków nie ma, ale na firmę jest stała stawka podatkowa, a jak osoba prywatna za dużo zarabia to ci dowalają podatki nawet 40%

  5. #304
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Tygrrysek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rata za kredyt będzie około 2300 miesięcznie. Wpływ z wynajmu około 5000 miesięcznie.
    Kwoty w GBP?

    Cytuj Tygrrysek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zwolnień żadnych z podatków nie ma, ale na firmę jest stała stawka podatkowa, a jak osoba prywatna za dużo zarabia to ci dowalają podatki nawet 40%
    Pewnie juz to wiesz, ale dla jasnosci: Jesli chcesz wyplacic pieniadze z firmy to placisz zarowno CIT jak i PIT.

    W wolnej chwili napisze dluzszy post, bo inwestycja wydaje sie ciekawa.
    ipse se nihil scire id unum sciat

  6. #305
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kwoty w GBP?



    Pewnie juz to wiesz, ale dla jasnosci: Jesli chcesz wyplacic pieniadze z firmy to placisz zarowno CIT jak i PIT.

    W wolnej chwili napisze dluzszy post, bo inwestycja wydaje sie ciekawa.
    Kwoty oczywiście w GBP.
    Co do podatku to nie wygląda to aż tak źle. Tak jak mi to księgowi tłumaczyli, firma zarabia pieniądze i płaci od tego oczywiście podatek, a właściciel firmy żeby wyjąć pieniądze z firmowego konta musi się sam w tej firmie zatrudnić jako manager i płacić sobie wypłatę od której oczywiście też trzeba opłacić podatek dochodowy. Ale jest kilka bramek które Ci całą sprawę ułatwiają.
    Np. Pierwsze 11500 zarobku na rok jest bez podatku. Takie jest tu prawo.
    Dodatkowo nieruchomości należą do firmy, a nie do ciebie więc twój wkład własny na kredyt do banku kwalifikuje się jako, że ty pożyczasz te pieniądze firmie i za to firma ci płaci odsetki. Odsetki odlicza się od podatku, a więc kwotę odsetek też można wyciągnąć z firmowego konta bez podatku.
    Dodatkowo jeszcze, ale to już nie do końca zrozumiałem, księgowi mówili coś o akcjach, że poprzez akcje też można wyciągnąć jakąś kwotę bez podatku.
    No i oczywiście jako manager firmy dużo wydatków można robić z konta jako wydatki firmowe. Np. rachunki za telefon, rachunki za swój dom jeśli w domu zajmujesz się sprawami biurowymi firmy, rachunki za paliwo samochodu itp.

    I jeszcze wam powiem jako ciekawostkę, sam byłem zaskoczony jak mi o tym księgowi powiedzieli. Jeśli mieszka się w innym kraju, to nie ważne, w jakim kraju firma istnieje, płacisz podatki w tym kraju w którym mieszkasz. Jeśli mieszkasz w kraju gdzie nie ma podatku dochodowego to nie płacisz podatku wcale. :)

    Teraz właśnie księgowi mi liczą wszystko i pokażą mi na numerach czy bardziej się opłaca brać wszystko na firmę czy jednak prywatnie. Ale mi się wydaje, że wybiorę jednak tą firmę. Nie jestem osobą, która szpanuje kasą. Mi niewiele potrzeba do życia. Mój plan to po prostu spokojna i bezstresowa przyszłość i zabezpieczenie przyszłości swoich przyszłych dzieci, bo już czas żeby się pojawiły. A więc nadwyżka zawsze może się zbierać na koncie firmowym i za jakiś czas można robić kolejne inwestycje.
    Ostatnio zmieniony przez Tygrrysek : 16-05-2016, 15:07

  7. #306
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Ok. Wszystkie papiery wypełnione, podpisane i wysłane do urzędu. Na początku przyszłego tygodnia moja firma oficjalnie się narodzi i ujrzy światło dzienne. :)

  8. #307
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Zaskoczony jestem, bo wszystko poszło szybciej niż się wszyscy spodziewali. :)


  9. #308
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Haan ;

    a Ty dosyc mlody, skad juz masz mieszkanie/a?


    chociaz jakbym oszczedzal dalej do tego samego wieku co Ty, to pewnie by tez nie bylo problemu, ale chetnie bym to przyspieszyl.
    Brales kredyt jakis czy cus?
    Mi by bylo najrazniej bez kredytu, ale mysle sobie ze bez to cienko cos osiagnac.

    Tak mysle zeby zaoszczedzic z 20k gbp, wtedy walnac kredyt, kupic mieszkanie i wynajmowac, a dodatkowo jeszcze z 10 miec na koncie zeby potem jakies lipy nie bylo.
    Ale moze jakies rady? jak tu w UK sobie fajnie ulozyc zycie?

  10. #309

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    A ja trochę inne pytanie mam. Chciałbym oczywiście mieć wolność finansową, mieć swoją działalność i nie musieć siedzieć 8 godzin dziennie w zamkniętym pomieszczeniu i pracować, zwł że najczęściej 2 godziny z tego to marnowanie czasu, co tu kryć - człowiek wyrabia się ze swoimi zadaniami w 6 godz. Ale czy nie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Mój kumpel miał jakąś swoją małą firmę, coś poszło nie tak (nie znam szczegółów), zadłużył się i teraz jest wpisany w krajowy rejestr dłużników i ma niemałe problemy...

  11. #310
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj jarek.k napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A ja trochę inne pytanie mam. Chciałbym oczywiście mieć wolność finansową, mieć swoją działalność i nie musieć siedzieć 8 godzin dziennie w zamkniętym pomieszczeniu i pracować, zwł że najczęściej 2 godziny z tego to marnowanie czasu, co tu kryć - człowiek wyrabia się ze swoimi zadaniami w 6 godz. Ale czy nie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Mój kumpel miał jakąś swoją małą firmę, coś poszło nie tak (nie znam szczegółów), zadłużył się i teraz jest wpisany w krajowy rejestr dłużników i ma niemałe problemy...
    Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Ryzyko jest zawsze. Kwestia czy ma sie jaja to ryzyko podjac.
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  12. #311

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj jarek.k napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A ja trochę inne pytanie mam. Chciałbym oczywiście mieć wolność finansową, mieć swoją działalność i nie musieć siedzieć 8 godzin dziennie w zamkniętym pomieszczeniu i pracować, zwł że najczęściej 2 godziny z tego to marnowanie czasu, co tu kryć - człowiek wyrabia się ze swoimi zadaniami w 6 godz. Ale czy nie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Mój kumpel miał jakąś swoją małą firmę, coś poszło nie tak (nie znam szczegółów), zadłużył się i teraz jest wpisany w krajowy rejestr dłużników i ma niemałe problemy...
    niestety ale prowadzenie firmy w 99% przypadkow ma sie nijak do siedzenia na dupie i pierdzenia albo lezenia na malediwach. W większości przypadków stresujesz się i zapierdalasz 24h na dobę, żeby wszystko było w porządku. Chyba, że mówimy o jakiejś ogromnej firmie gdzie masz prezesa i kierowników od wszystkiego, a sam tylko zgarniasz % dochodów.

  13. #312
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj jarek.k napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A ja trochę inne pytanie mam. Chciałbym oczywiście mieć wolność finansową, mieć swoją działalność i nie musieć siedzieć 8 godzin dziennie w zamkniętym pomieszczeniu i pracować, zwł że najczęściej 2 godziny z tego to marnowanie czasu, co tu kryć - człowiek wyrabia się ze swoimi zadaniami w 6 godz. Ale czy nie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Mój kumpel miał jakąś swoją małą firmę, coś poszło nie tak (nie znam szczegółów), zadłużył się i teraz jest wpisany w krajowy rejestr dłużników i ma niemałe problemy...
    swoja firma to nie wolność finansowa, wręcz przeciwnie bym powiedział

    a poza tym jakiej odpowiedzi oczekujesz? w naszym kraju nie ma lekko z własną firmą, nawet jak nic nie zarobisz lub jesteś pod kreską to nikogo to nie interesuje i po okresie małego zusu musisz bulić 1000zł miesięcznie, idiotyzm w czystej postaci, tak samo jak i mały zus, który też jest dużym obciążeniem dla młodej firmy, sam mam zamiar otworzyć firmę związaną z produkcją żywności i taka zachęta w postaci braku zusu przez pierwsze pół roku itp byłaby bardzo na miejscu, i tak już człowiek ryzykuje jakimś własnym kapitałem, kredytem, czasem a dodatkowo na tym państwo od samego początku kładzie łapę...
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  14. #313
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj edek2_1932 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Haan ;

    a Ty dosyc mlody, skad juz masz mieszkanie/a?


    chociaz jakbym oszczedzal dalej do tego samego wieku co Ty, to pewnie by tez nie bylo problemu, ale chetnie bym to przyspieszyl.
    Brales kredyt jakis czy cus?
    Mi by bylo najrazniej bez kredytu, ale mysle sobie ze bez to cienko cos osiagnac.

    Tak mysle zeby zaoszczedzic z 20k gbp, wtedy walnac kredyt, kupic mieszkanie i wynajmowac, a dodatkowo jeszcze z 10 miec na koncie zeby potem jakies lipy nie bylo.
    Ale moze jakies rady? jak tu w UK sobie fajnie ulozyc zycie?
    Z takim planem to jedyne co ci się uda to wyjdziesz na zero. Dochody z wynajmu będą podobne do raty kredytu.

  15. #314
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Nawet jeśli to co z tego? Mieszkanie się spłaca, nic nie dokłada i za powiedzmy 15 lat będzie już tylko zarabiało, o to w tym przecież chodzi, w tym czasie odłoży kolejne 20k, kupi kolejne mieszkanie itd... Poza tym co Ty gadasz? Można spokojnie w Polsce uzyskać zwroty z najmu rzędu 4-5% a jak dobrze trafisz z mieszkaniem to i pod 8-10%.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  16. #315
    Avatar Sura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wa████wa
    Wiek
    85
    Posty
    3,052
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj jarek.k napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A ja trochę inne pytanie mam. Chciałbym oczywiście mieć wolność finansową, mieć swoją działalność i nie musieć siedzieć 8 godzin dziennie w zamkniętym pomieszczeniu i pracować, zwł że najczęściej 2 godziny z tego to marnowanie czasu, co tu kryć - człowiek wyrabia się ze swoimi zadaniami w 6 godz. Ale czy nie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Mój kumpel miał jakąś swoją małą firmę, coś poszło nie tak (nie znam szczegółów), zadłużył się i teraz jest wpisany w krajowy rejestr dłużników i ma niemałe problemy...
    Mam wlasna dzialalnosc od paru lat i jakby tak podliczyc, to godzinowo pracuje duzo wiecej, niz jakbym mial pracowac u kogos na etacie. Zapewne to zalezy od branzy, mowie jak jest u mnie(uslugi handlowe)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wypowiedzenie umowy biura pośrednictwa nieruchomości
    Przez abaahul w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post: 14-10-2021, 12:10
  2. Wynajem mieszkania przez biuro nieruchomości.
    Przez Dzzej w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 18-01-2015, 11:55
  3. Rachunkowość finansowa
    Przez cherryq w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 14-03-2014, 14:45
  4. Ekonometria dynamiczna i finansowa
    Przez haxigi w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 17-10-2013, 13:00
  5. ed zla sytuacja finansowa
    Przez Sobolekk w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 30-04-2012, 11:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •