Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Windows 8 - hit czy shit! wasze opinie

  1. #1
    Avatar Mr AFK
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Mazury
    Wiek
    31
    Posty
    45
    Siła reputacji
    0

    Domyślny Windows 8 - hit czy shit! wasze opinie

    Poproszę o wasze opinie na temat nowego dzieła "majkrosoftu".

    No to może w wymienię co mi się w Windows 8 nie podoba. Przede wszystkim do pełnego wykorzystanie Windosa 8 trzeba założyć konto w Microsofcie. Ja nie miałem konta w Microsofcie, nie mam konta i nie będę miał. Po moim trupie. Najgorsze to że Apps trzecich producentów nie da się zainstalować bez konta w Microsofcie. Cała obsługa jest nieprzemyślana i niewygodna. Najbardziej co mi przeszkadzało to to że nie da się wyłączyć w prostu sposób uruchomionych Appsów. Trzeba wchodzić do start, jechać na lewy górny róg i tam dopiero można je wyłączyć. Nie podoba mi się to że nie mogę tego uczynić przy pomocy jednego kliknięcia z poziomu działającego Apps. Inna wtopa Micorosoftu to sposób wyłączania komputera. Nie wiem czym Microsoft się kierował ale ja po pierwszym włączeniu nie byłem w stanie sam znaleźć gdzie jest przycisk wyłączający komputer. Gdyby nie google to szukanie tego przycisku zajęło by mi chyba z pół godziny. Coś takiego może być naprawdę irytujące. Nie wiem na czym polega intuicyjność obsługi nowego Windowsa ale ja tej intuicyjności nie zauważyłem. Same Apps są że tak powiem gadżety dla idiotów bez który mógłbym się całkowicie obejść. Nie znalazłem żadnego który by mnie zainteresował. Jednym zdaniem można je określić mało treści na wysokiej rozdzielczości ekranie. Coś w stylu tabloidów. Samo otwieranie Appsów trwa zbyt długo w stosunku do treści jakie oferują. Tak samo szybko otwiera mi się Office w Windows 7 tylko że Offica nie da się prównać do tych zabaweczek które praktycznie do niczego nie służą. Jedyny Apps który mi się podoba to Apps do przeglądania zdjęć. Inna wada to bardzo dyskusyjna estetyka samego startu. Nie każdemu się to podoba, mi osobiście całkowicie nie a możliwości personalizacji nie ma całkowicie żadnych albo są bardzo ograniczone. Wiele jeszcze mógłbym wymienić. N.p. niestabilność systemu. Na podsumowanie powiem jedynie że wygląda mi to na produkt mocno niedopracowany który w obecnej wersji jest na poziomie wersji Beta. Sam pomysł Startu jest dobry ale wykonanie bardzo mocno niedopracowane i nieprzemyślane do końca. W obecnej wersji zamiana Windowsa 7 na Windows 8 jest krokiem w tył. Zamieniam dopracowany i stabilny system na wątpliwy eksperyment Microsoftu który przeprowadzany jest na klientach którzy zapłacili za gotowy produkt. Ja podziękują za Windows8. Może następny system będzie bardziej dopracowany.

  2. #2
    Avatar Maroo17
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,286
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mr AFK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wiem czym Microsoft się kierował ale ja po pierwszym włączeniu nie byłem w stanie sam znaleźć gdzie jest przycisk wyłączający komputer. Gdyby nie google to szukanie tego przycisku zajęło by mi chyba z pół godziny. Coś takiego może być naprawdę irytujące.
    Następna osoba, która ma o to ból dupy. Naprawdę tak ciężko to zapamiętać/przestawić się? Jakoś jak wchodził pierwszy system od Windowsa, to nie wiem czy ludzie na początku byli tak genialni, żeby przez "Start", wyłączyć komputer...
    Moim zdaniem to niezły system, ale ma niektóre niepotrzebne rzeczy na komputerach stacjonarnych (po co mi ekran odblokowywania?)
    Ogólnie na plus, to że nie trzeba sterowników instalować, wszystko za nas ;p
    Metro to ogólnie ciekawy styl, ale w moim odczuciu raczej na tablety, nie ważne jest czy nie i tak z pomocą przyjdą programy, które to wyłączą, albo dodadzą pasek startu. Spodobało mi się szybkie uruchamianie systemu :>
    @down
    +1
    Ostatnio zmieniony przez Maroo17 : 27-10-2012, 16:31

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mr AFK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja nie miałem konta w Microsofcie, nie mam konta i nie będę miał. Po moim trupie.
    Spróbowałeś chociaż założyć konto i zobaczyć czy jest w tym coś ciężkiego czy tylko buntujesz się jak dzieciak i nie założysz tam konta tylko dla zasady?

  5. #4
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    zamykanie metro apps? ciągniesz górną belkę na dół, jak kursor się zmieni to tam chwytasz albo klasycznie alt+f4, esc chyba też działa
    zamknięcie sobie możesz dodać do startscreena albo i na pulpit jak wolisz, ja bym pół godziny nie szukał, po prostu win+r shutsown -s
    aktualnie testuję release na virtualboxie, za kilka dni być może wyląduje jako main

    fakt faktem, że nie wszystko jest dopracowane
    pasek zadań pokazuje tylko klasyczne a ten drugi metro appy
    ale alt+tab wszystkie, więc nie jest źle
    Ostatnio zmieniony przez zakius : 27-10-2012, 17:00
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  6. #5

    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Kraków
    Posty
    567
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    mam win8 poniewaz zajmuje sie pisaniem app pod niego.
    szczerze? pozatym ze wyglad zaciagniety z maca oraz androida - to dziala to naprawde fajnie i intuicyjnie.

    1 sprawa. nie rozumiem ludzi ktorzy buntuja sie przed zakladaniem kont czy to do androida czy windowsa.
    chmura. wymaga konta i tyle. jest to wygodne. a jakies glosy o szpiegowaniu? jakos mnie to nie rusza, nie mam nic do ukrycia co moze zostac uzyte w celach statystycznych.

    2. zamykanie aplikacji > nie zamykasz jej, poprostu ja minimalizujesz. od dawna stosowany patent: moze zaniedlugo do niej wrocisz, to bedzie gotowa. a jak nie to za jakis czas sie wylaczy.
    przechodzenie miedzy aplikacjami. logo_win + tab.

    3. nie zapominaj ze win8 glownie jest dedykowany do tabletow. jest tworzony pod obsluge dotykowa, obsluga myszka i klawiatura to jest tylko dodatkowa implementacja. nie glowna.
    co do wylaczania komputera > przycisk power na obudowie wciskasz i po problemie. ew obsluga z klawiatury magicznymi przyciskami power/sleep


    jak dla mnie, do windows7 jest naprawde na plus. szkoda tylko ze z finala usunegli gadzety. niewiadomo dlaczego, na przedpremierowych wersjach dzialaly bez problemu. oraz ich api sie nie sypalo jak testowalem widgety z win7.

  7. #6
    Avatar _Thortor
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    48
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Windows 8 moim zdaniem jest sprawniejszy od 7 jednak mam z nim od paru godzin pewien problem otóż przestał mi działać dźwięk. Mam laptopa HP i wydaje mi się że zaczęło się to od tego że zainstlowalem nowy sterownik do dźwięku. Próbowałem recoverować stary ale problem występuje nadal. Macie jakieś rady ?

    #edit
    jednak to nie wina windowsa tylko lipnych sterowników od HP :|
    Ostatnio zmieniony przez _Thortor : 28-10-2012, 08:51

  8. #7
    Avatar Crazy Cat
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    49
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Powiem tak, używam Windowsa 8 od początku października kiedy to pojawił się w MSDNAA. Moje odczucia są mieszane, po prawie miesiącu jeszcze się do niego nie przyzwyczaiłem, aplikacje i Metro Menu jest typowy jak w TV Smart ;d Używa się go dobrze, jednak mam poczucie, że czegoś tu brakuje ogólnie działa szybciej niż 7, codziennie pojawia się coraz więcej aplikacji, jednak uważam, że jak na chwile obecną nie są one zbyt dobrze dopracowane ale ich aktualizacje pojawiają się każdego dnia. Synchronizacja z chmurą jest co najmniej dziwna, oczekiwałem ze zainstalowane Aplikacje będą w chmurze (te instalowane ze sklepu) i będę miał do nich dostęp na każdym komputerze po zalogowaniu, niestety w chmurze przechowywane są tylko konta mailowe czy facebook. Uważam, że system ten to trochę przerost formy nad treścią, jednak mimo wszystko warto go zainstalować - z niecierpliwością czekam na pojawienie się nowych aplikacji i bardziej funkcjonalnej działalności w chmurze.

  9. #8
    Avatar Animatrix
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Białystok
    Posty
    72
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    miełem go przez tydzień i jakoś się do niego nie przekonałem puki są aktualizacje do siódemki nie zmieniam systemu :P Jeśli ktoś lubi nowości to polecam ten system jak najbardziej bo jest rzeczywiście szybszy od 7 ba nawet od XP pro.na moim leciwym lapku tj: Procesor: Amd V120 ,8 Gb ram, 512mb Ati Mobility Radeon HD hulał aż miło. ze stanu totalnego wyłączenia 45s i pojawiał się puplit logowania (i nie niemam SSD intela) :P

  10. #9
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    mi włśnie zdecydował, że konto admina zostanie gościem i w sumie nic nie mogę zrobić
    przez tryb awaryjny będę musiał się bawić
    ale nie wyświetla tam żadnych użytkowników w sumie :D
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  11. #10

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    242
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    A ja nie rozumiem ludzi, którzy przesiadają się na system dostosowany pod tablety, zamiast albo zostać przy 7, albo przeskoczyć na linuxa, który oferuje porównywalnie tyle co 8, kosztem poświecenia czasu (jeśli ktoś go nie ma -> punkt pierwszy). Obecnie jest tak, że ludzie ślepo brną w to, co Windows im narzuci zamiast sami patrzeć na inne możliwości.

    #down
    Linux też obsługuje GRY (no kto by pomyślał, nie?). Poza tym, porównujesz te systemy względem szybkości działania, więc pytam się Ciebie, czy korzystałeś z obu tych systemów?
    Ostatnio zmieniony przez Nights : 29-10-2012, 15:16

  12. #11
    Avatar Maroo17
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,286
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    @up
    A ja nie rozumiem Twojej logiki. Właśnie o to chodzi, żeby mieć nowszy system, który nadal obsługuje gry, nie to co LINUX, w dodatku to że obsługuje tablety to dodatek i jak komuś faktycznie przeszkadza to metro, to ściągnie program, który to usunie a w zamian dostanie szybszy system. Problem?

  13. #12
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Linux mówisz? Nawet tak zwane lekkie środowiska zwyczajnie nie działają na sprzęcie w pełni zgodnym z win7(choć sp1 już nie)
    a jeśli ktoś po prostu potrzebuje pewnego działania aplikacji win a zwiększenie wydajności operacji dyskowych go kusi i do tego ma licencję za darmo to dlaczego nie?
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  14. #13
    Staclos

    Domyślny Windows 8 jest pomnikiem arogancji i ignorancji Microsoftu.

    Na razie ja widzę w Windows 8 jedynie zabawkę. Postaram się wyjaśnić o co mi chodzi. Interfejs modern UI jak wiemy ma służyć ekranom dotykowym i spisuje się w tym znakomicie. i tylko tam powinien być stosowany, w zabawkach typu tablet. bo jak by na to nie patrzeć tablety to tylko drogie zabawki lub gadgety. W warunkach do obsługi programów multimedialnych czy obsługi internetu w środowisku domowym jako rozrywka spisuje się również znakomicie. Jeżeli ktoś pracuje z takimi programami jak AutoCAD czy innymi programami do projektowania przestrzennego gdzie precyzja jest niezbędna to cały ten interfejs jest tylko przeszkadzajką przez którą trzeba się przekopać. Żaden ekran dotykowy nawet najdroższy nie dorówna interfejsom zbudowanym do obsługi myszki lub trackbala. musiał by mieć chyba rozmiar 16000 na 9000 pikseli aby zachować proporcję precyzji, jaka karta graficzna to wytrzyma. Interfejsy takich programów napakowane są mnóstwem opcji i elementów do obsługi przez myszkę lub trackbal do których musi być dostęp w każdej chwili nie mówiąc o obszarze projektowym który musi być możliwie jak największy dlatego poważne programy nigdy nie powstaną na modern UI. Modern UI jest przystosowane do obsługi programów nie wymagających tak precyzyjnego interfejsu. Wszystko w nim jest relatywnie duże, sprawia wrażenie niedopracowanego pod względem wyglądu i precyzji jak w aplikacjach androidowych typowych do obsługi poprzez interfejs dotykowy, nie mówiąc o tym ze uruchamiają się dziwnie długo jak na takie małe aplikacje a niektóre z nich nie dadzą się inaczej zamknąć jak tylko przez managera zadań. A poza tym ekrany dotykowe są błyszczące, żaden profesjonalny użytkownik wszelakich programów do projektowania tak składu tekstu, grafiki czy projektowania przestrzennego nie pracuje na błyszczących ekranach ze względu na odblaski jest to dodatkowa dyskwalifikacja. Tak naprawdę to Modern UI jest rozszerzonym środowiskiem gadgetów z Visty czy Windows 7, bo czym są aplikacje modern UI jak nie rozbudowanymi gadgetami nie wnoszącymi nic do funkcjonalności systemu. Są to tylko zabawki. Windows 8 jest pomnikiem arogancji i ignorancji Microsoftu, bo kto buduje system którego głównym środowiskiem jest środowisko gadgetów. Jak wspomniałem już wcześniej, na tablety i ekrany dotykowe i owszem ponieważ są do zabawy. Gdyby Microsoft podszedł poważnie do swoich użytkowników dał by możliwość wyłączenia funkcjonalności modern UI przy instalacji na komputery stacjonarne lub bez ekranów dotykowych. Na szczęście pojawiły się już programy całkowicie ukrywające i pomijające przy uruchomieniu to środowisko gadgetów i rozkoszowania się czystym niezaśmieconym systemem tuż po uruchomieniu. Jeżeli chodzi o przycisk Start, mam go gdzieś. Od wielu lat korzystam z mojego ulubionego programu Total Commander i tam ustawiam swoje menu do uruchamiania moich programów. Z menu start korzystam bardzo rzadko. Ale rozumiem tych którzy chcą go mieć. Czy mają go odrzucić tylko dlatego że Microsoft powiedział że "Start" jest "be"? Świadczy o nich że nie są lemingami które można popychać tak jak sobie życzy jaśnie pan wielmożny Microsoft. To co ja wykorzystuje z systemu to panel sterowania lub narzędzia administracyjne reszta jest mi niepotrzebna. Jeżeli chodzi o szybkość działania to mitem jest że działa on szybciej. Windows ma tą wadę w odróżnieniu do takich systemów jak Linux czy MacOS że z biegiem czasu zaczyna spowalniać. Nie będę tu się rozpisywał w szczegółach o co chodzi. To samo będzie z Windows 8 ponieważ nic pod tym względem nie zmieniono. Tuż po instalacji Windows zawsze jest szybki, jaki by nie był. W tym samym systemie komputerowym instalowałem Win 8 i Win 7 jako czysty system nie zauważyłem żadnej różnicy. Po prawie dwóch miesiącach testowania czyli instalowania i odinstalowywania "ciężkich" programów system zaczął zwalniać jak każdy Windows. Również on wymaga defragmentyzacji i to dosyć częstej, wada każdego Windows.

  15. #14
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    @up: (prawie)wszystkie normalne aplikacje działają, nikt nie zabrania używać myszy

    system zwalnia mówisz? jak o niego nie dbasz to tak, w xp zwykle przed formatem mi komp działał lepiej niż po
    w 7 wychodziło prawie na jedno, odrobinę te kilkaset aktualizacji opóźniało start

    w 8 jest lepszy taskmgr, w końcu można wstrzymać operacje plikowe

    zastanawiam się tylko na co mi metro jak nie działa mi sklep
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Powstanie Warszawskie-Wasze Opinie
    Przez rycekrox21 w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post: 05-08-2014, 16:09
  2. Dobór telefonu, wasze opinie i doświadczenia z telefonami, pomoc
    Przez Torg User w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 16-01-2014, 23:26
  3. Okazja czy shit?
    Przez Maniek900 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 28-10-2013, 17:27
  4. Kilka tel do wyboru - wasze opinie !
    Przez janusz w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 13-06-2012, 23:00
  5. MindFuck - When you'll see it, you'll shit the brix!
    Przez Spitfire w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post: 16-06-2009, 14:40

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •