Reklama
Strona 13 z 15 PierwszaPierwsza ... 31112131415 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 121 do 130 z 146

Temat: E-booki, Ebook Readery - Rozmowy ogólne

  1. #121
    Avatar Koksik
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    62
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Da radę ogarnąć jakiegoś przyzwoitego readera do 250 złotych? Nie musi być nie wiadomo jaki, bo to na pierwszy raz i nie wiem, czy mnie to wciągnie

  2. #122

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    kidle classic / pocketbook basic

  3. Reklama
  4. #123
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cześć, masz może w swoich zasobach ebooki:
    -hary poter i książę półkrwi, i 2 insygnię?

    poza tym sapkowskiego narrenturm, sage wiedźmina.


    do tego Wojna o pieniądz autorstwa Song Hongbing, a jeśli tak to czy 2 część również bym prosił; )


    będą gren bagi do końca życia nielimitowane.



    Miłej niedzieli.


    http://tb7.pl/pobierz/b17ab50d234043...4/pieniadz.rar
    http://tb7.pl/pobierz/e34cae35c7bccc...wiedzminie.rar
    http://tb7.pl/pobierz/30397d3fb253c0...I.ANDRZEJ.epub
    http://tb7.pl/pobierz/91914b47aaf424....MOBI.EPUB.rar
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 09-02-2016, 23:05
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  5. #124
    Avatar Endryu
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    95
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Witam, ostatnio podczas podróży do miasta, w którym studiuje stwierdziłem, że książka 600 +/- stron w twardej oprawie to jednak swoje waży i wożenie tego w tę i we wte to trochę bez sensu, przeważnie czytam w pociągu. Rozważam zakup czytnika e-booków, mam kilka pytań
    -jak wpływa czytanie z takie urządzenia na oczy, w porównaniu do książek tradycyjnych, telefonu, laptopa ( lepiej / gorzej )
    -wytrzymałość średnia baterii takie urządzenia
    -jeśli już kupić to jaki ? słyszałem o Kindlach, najgłośniej chociaż nie robiłem większego researchu
    -jak wtedy z wersjami " arr " książek na takich urządzeniach, normalnie można wgrać ? :P ( nie żeby cebula, bo z tego, co patrzyłem to i tak są tanie +/- 35 zł )

    Mam zamiar pożyczyć takie urządzenie i przetestować, ale to dopiero w weekend :P

  6. #125
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, ostatnio podczas podróży do miasta, w którym studiuje stwierdziłem, że książka 600 +/- stron w twardej oprawie to jednak swoje waży i wożenie tego w tę i we wte to trochę bez sensu, przeważnie czytam w pociągu. Rozważam zakup czytnika e-booków, mam kilka pytań
    Nie rozważaj, kupuj.
    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -jak wpływa czytanie z takie urządzenia na oczy, w porównaniu do książek tradycyjnych, telefonu, laptopa ( lepiej / gorzej )
    Dużo mniej męczy oczy niż telefon/tablet/laptop, bo nie ma ekranu LCD, który świeci po gałach. Zarówno w "widoku" jak i dotyku bardzo przypomina normalne książki. Wpływ prawdopodobnie taki sam jak czytanie książek, bo czytniki bez podświetleń nie wytwarzają własnego światła (dlatego w nocy nie poczytasz). Są czytniki z podświetleniami - tańsze wersje mają chujowe podświetlenia, gdzie wyświetlacz wytwarza światło. Te droższe mają takie oświetlenie, które świeci NA wyświetlacz (na wzór lampki, którą masz na biurku i czytasz książkę) i te są zdecydowanie lepsze. Ustawiasz natężenie światła albo w ogóle wyłączasz. Można czytać w nocy.
    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -wytrzymałość średnia baterii takie urządzenia
    Czytając po 1-2h dziennie ładowałem mojego Kindle Paperwhite 3 jakoś co 2 tygodnie. Światło miałem bodajże na 12 poziom z 30 i nie wyłączałem go, a zamykałem klapkę przez co się usypiał.
    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -jeśli już kupić to jaki ? słyszałem o Kindlach, najgłośniej chociaż nie robiłem większego researchu
    Swojego Kindla kupiłem jakoś na początku roku i zrobiłem mega research. Przede wszystkim chciałem mieć porządne światło, bo wracając w zimę z pracy autobusem światło często było chujowe, a jak jechałem autem jako pasażer to też nie chciałem kierowcy przeszkadzać odpalając światło w środku samochodu.

    Generalnie rozglądałem się cenowo tak od 250 do 400 PLN, ale ostatecznie zdecydowałem się na Kindle Paperwhite 3.
    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -jak wtedy z wersjami " arr " książek na takich urządzeniach, normalnie można wgrać ? :P ( nie żeby cebula, bo z tego, co patrzyłem to i tak są tanie +/- 35 zł )
    Nie wiem co to jest "arr", ale na Kindla wrzucisz wszystko. Epuby działają; PDFy działają całkiem dobrze (ale tutaj głównie zależy to od tego jak ten PDF został zbudowany), mobi są dedykowane na Kindla, więc działają perfekcyjnie. Generalnie ebooki można wyrywać za darmo, jeśli nie brzydzisz się piractwem i szanujesz prawa autorskie - czy to na grupach facebookowych czy chociażby tutaj na TORGu w specjalnym temacie, gdzie chłopaki zawsze starają się znaleźć to, czego się szuka (http://torg.pl/showthread.php?433381...er-Program%F3w).

    Na Kindla wrzucasz na kilka sposobów - synchronizacja z chmury lub po kablu są dostępne, ale ja preferuję wysłanie w mailu jako załącznik. Rejestrujesz się na Amazonie i potem tylko wysyłasz maile z książkami w załącznikach na swój Kindlowy mail (xxx.yyy@kindle.com) i po chwili masz go na czytniku.

    Nie zastanawiaj się i kupuj czytnik. Od siebie mocno polecę Kindle Paperwhite 3 (ale jeśli nie zależy Ci w ogóle na oświetleniu to weź tańszą wersję). Tak samo z reklamami - jeśli nie chcesz wydawać za dużo hajsu to bierz wersję z reklamami. Zapłacisz mniej, a te reklamy w ogóle nie przeszkadzają. Przede wszystkim dotyczą tylko e-książek i nie są wkurwiające. Wyświetlają się tylko w menu głównym (małe bannery) i jak blokujesz/odblokowujesz czytnik.

    @Endryu ;

  7. #126
    Avatar Endryu
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    95
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wiem co to jest "arr"
    Chodziło mi o piraty właśnie :P


    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Generalnie rozglądałem się cenowo tak od 250 do 400 PLN, ale ostatecznie zdecydowałem się na Kindle Paperwhite 3.
    No ja mogę w sumie mogę przeznaczyć 800 złociszy, no ale wiadomo nie muszę szaleć. Nie lubię trwonić kasy bez powodu. Mój ziomeczek ma właśnie 3, to przetestuje.

    Nowe pytanie, ewentualnie, gdzie mogę kupić tanio i bezpiecznie. Muszę ogarnąć potem, ale summa summarum Kindle najlepsze jo ?

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale jeśli nie zależy Ci w ogóle na oświetleniu to weź tańszą wersję)
    Nie no wolałbym już z oświetleniem, czasem wracam po 18 ;].
    Ostatnio zmieniony przez Endryu : 30-03-2016, 20:11

  8. #127
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chodziło mi o piraty właśnie :P
    Kurwa, jak mogłem nie skminić XDD.

    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ja mogę w sumie mogę przeznaczyć 800 złociszy, no ale wiadomo nie muszę szaleć. Nie lubię trwonić kasy bez powodu. Mój ziomeczek ma właśnie 3, to przetestuje.
    Nowe pytanie, ewentualnie, gdzie mogę kupić tanio i bezpiecznie. Muszę ogarnąć potem, ale summa summarum Kindle najlepsze jo ?
    Nie no wolałbym już z oświetleniem, czasem wracam po 18 ;].
    Jo, Kindle najlepsze i Paperwhite 3 w zupełności Ci wystarczy. Widzę, że na necie stoi po 600 PLN średnio. Ja brałem w Sferis, ale polecam też xKom. I w sumie jakikolwiek stacjonarny RTV&AGD.

  9. #128

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Elbląg
    Wiek
    30
    Posty
    154
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Siema. Mam bardzo ale to bardzo duzy problem ze znalezieniem Ebooka: Notatki Samobójcy. W druku jest juz niedostepne jedyne jakie znajduje to AmazonUSA za $55(komedia).
    Ebook nie musi byc darmowy, byle byl. Gdyby ktos z was mial źródło to prosze o pomoc :)
    Serenity Status...

  10. #129
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Wzywam @Urlak ;.

  11. #130
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Skad e-booki po polsku?
    Przez Grimekk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 02-05-2021, 20:00
  2. Skąd pobrać e-booki
    Przez Motocross w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 24-01-2016, 10:35
  3. E-booki
    Przez Blus w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 02-04-2012, 20:41
  4. Plemiona - Rozmowy ogólne
    Przez konto usunięte w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 306
    Ostatni post: 24-12-2011, 17:35

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •