Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Duke Nukem 3D

  1. #1
    Torg User

    Domyślny Duke Nukem 3D

    Witam. Mam problem co do gry Duke Nukem 3D. Mam nowego laptopa, windows 7 64 bit. Nie moge odpalić z płytki, pisze że wersja gry i system są niezgodne : / Czytałem coś o jakimś DOSie, tyle że nic nie kumam. Może ktoś wie, jak mogę odpalić tę grę? Byłbym wdzięczny za pomoc : )

    Pozdro
    BTMK - BiersTheKnifeMan

  2. #2

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    14
    Posty
    3,201
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Spróbuj PPM na skrót do gry -> właściwości -> zgodność -> zaznaczasz "uruchom ten program w trybie zgodności z:" -> wybierasz które chcesz (możesz spróbować XP, albo starsze wersje)


    ale nie wiem czy na 100% zadziała

  3. Reklama
  4. #3
    Torg User

    Domyślny

    Próbowałem już, nie działa :( Jakieś inne propozycje?

  5. #4
    Avatar Ergid
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    k̴̶̮͕͊͐ͤ̋͂ͤͬ͂̃͋͒ͨ&#8
    Posty
    305
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    sciagnij dosboxa, duke nukema wrzuc na dysk c:\
    wtedy wlaczasz dosboxa, wpisujesz "mount c c:\", potem "c:", nastepnie "cd "nazwa folderu z duke nukemem" i jeszcze "start nazwaaplikacjiwlaczajacejdukenukem.exe"
    ze ten forumek jeszcze istnieje 0o

  6. #5
    Avatar Drejkol
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,638
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Albo po prostu łatwiej, przeciągnij dosową aplikację na ikonkę dosboxa na pulpicie ;d O ile nie trzeba montować cd-romu do odpalenia gry to takie przeciąganie jest dużo szybsze.

    @btw. nie trzeba pisać start xxx.exe. Wystarczy wpisac samo xxx.exe.

    Dla ułatwienia rozszyfruje ci sposób podany przez Ergida. Zakładając, że folder z grą (dla przykładu nazwijmy folder "Duke". Aplikacja dajmy na to nazywa sie nukem.exe) masz bezpośrednio na dysku C
    Kod:
     
    mount c c:\
    C:
    cd duke
    nukem.exe
    Jeśli będzie wywalało błąd, że nie ma płyty w cd-romie

    Kod:
    mount c c:\duke -t -cdrom
    mount d c:\
    D:
    cd duke
    nukem.exe
    Ostatnio zmieniony przez Drejkol : 28-06-2012, 19:32

  7. #6
    Torg User

    Domyślny

    Z płyty nic nie działa : / Spróbowałem wersją z internetu, zrobiłem to co poradziliście - Playback failed, possibly due to an invalid or conflicting IRQ. Wie ktoś co na to poradzić???

  8. #7
    Avatar Drejkol
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,638
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Pobierz to http://www.dosgames.com/dl.php?filen...e/3dduke13.zip i to http://sourceforge.net/projects/dosb...r.exe/download . Wypakuj 3dduke13, przeciągnij install.exe z wypakowanego folderu na ikonkę dosboxa na pulpicie, postępuj zgodnie ze wskazówkami, poczekaj aż się zainstaluje (chwilę to potrwa. Duke.exe i duke.cfg instalują się szczególnie długo.) W wypakowanym folderze pojawi się nowy folder z zainstalowaną grą. Przeciągnij z niego setup.exe na ikonkę dosboxa. Nic nie zmieniaj tylko zjedz na sam dół na "Save and launch duke nukem 3d" i naciśnij enter, poczekaj chwile - Done. Gra odpalona. Menu główne wywołujesz klikając ESC.

    Sam specjalnie dla tego tematu pobrałem duke nukem 3d i dosboxa z podanych linków, odpaliłem i działają.

  9. #8
    Torg User

    Domyślny

    DZIĘKI!!! DZIĘKI CI WIELKIE! Nie no, w necie szukałem, kilku stronowe tutoriale i nic nie działa, a ty mi tutaj któtko wyjaśniasz i działa! Jeszcze raz WIELKIE dzięki!

  10. #9
    Torg User

    Domyślny

    A! I jeszcze jedno, mam bardzo dziwne ustawienia, w sensie, nie mogę obracać myszką, i dziwnie chodzę O.o Wie ktoś jak to naprawić?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •