+ Nowy post
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Mandat w MZK - za brak legitymacji

spec od wszystkich hec Urlak jest teraz offline
    Data rejestracji
    Feb 2011
    Położenie
    Podkarpacie wariacie..
    Siła reputacji
    6
    Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia!

Domyślny Mandat w MZK - za brak legitymacji

am mam pytanie może ktoś miał podobną sytuację i mi coś pomoże :d

Dostałem mandat 10.11. Pisze że w terminie 7 dni trzeba zapłacić 44 zł a po terminie 88 zł ( Mandat za brak dokumentu do ulgi)
    Więc niestety przyszedłem dziś do MZK 18.11 i mówię że nie miałem legitymacji i chciałem zapłacić tam 5 czy 8 zł za brak legitymacji a babka do mnie że to po terminie że dziś jest 8 dzień a tam pisze 7.

No i oczywiście zaczynam się kłócić :D

1) Bo: 11 Listopada był po drodze - czy to się liczy do tych 7 dni?
    2) Pracują od Pon do piątku więc 5 dni a liczą sobotę i niedzielę też !? ( mówiła że liczą się dni kalendarzowe ale to nigdzie nie pisze na tym mandacie i że to jest zapisane w Ustawie) - To jej powiedziałem że nie znam ustaw itd...
    3) Pytam się jak bym chciał zapłacić w 6 albo 7 dzień to mówi że tylko przelewem można itd....

Co mogę zrobić? Bo chcą już 88 zł a w pon 125 za koszty ponaglenia! :D Jakaś firma z łodzi to jest chyba

Data rejestracji
    Jul 2008
    Położenie
    Poznań
    Siła reputacji
    8
    Kashok tworzy klimat torga Kashok tworzy klimat torga Kashok tworzy klimat torga Kashok tworzy klimat torga

Domyślny

zaplac przelewem te kilka zl, to wplynie do nich "z gory" i nie beda robic zadnych problemow

torg is love, torg is life
    Nosikamyk jest teraz online
    Data rejestracji
    Mar 2010
    Położenie
    Rzeszów
    Siła reputacji
    6
    Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

a nie jest tak, ze oni daruja, jesli im pokazesz legitymacje?

Data rejestracji
    Feb 2011
    Położenie
    Podkarpacie wariacie..
    Siła reputacji
    6
    Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia! Urlak to nie nick, to styl życia!

Domyślny

Cytuj Nosikamyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a nie jest tak, ze oni daruja, jesli im pokazesz legitymacje?
    No jest ale pisze że jest na to 7 DNI :( a dziś jest 18? więc 8 dzień ??

torg is love, torg is life
    Nosikamyk jest teraz online
    Data rejestracji
    Mar 2010
    Położenie
    Rzeszów
    Siła reputacji
    6
    Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nosikamyk : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

ja bym kombinowal z jakims zaswiadczeniem, ze w dniu, w ktorym zostales zlapany byles uczniem. to jedyne, co mi przychodzi do glowy.

@down: to mow od razu. zreszta po kiego grzyba jezdzisz na ulgowych biletach, jesli tobie nie przysluguja?

mozesz sprobowac tak jak kolega wyzej zaproponowal, czyli przelac im te mniejsza kwote i liczyc na to, ze bedziesz mial spokoj. watpie, zeby byla inna mozliwosc, a nie sadze, zebys chcial isc z takim gownem do radcy prawnego~
    Ostatnio zmieniony przez Nosikamyk : 18-11-2011, 16:58

Data rejestracji
    Feb 2011
    Położenie
    Podkarpacie wariacie..
    Siła reputacji
    6

Domyślny

Cytuj Nosikamyk napisał Pokaż post
    ja bym kombinowal z jakims zaswiadczeniem, ze w dniu, w ktorym zostales zlapany byles uczniem. to jedyne, co mi przychodzi do glowy.
    No jestem uczniem? wiec chyba nie trzeba kombinować ? O to chodzi że nie okazałem dokumentu ( legitymacji) w ciągu 7 dni od daty przejazdu bo nie wiedziałem że wlicza w to 11 listopada + sobota i niedziela;/

dodatkowo powiedziała że koszty upomnienia to dodatkowe 25 zł? WFT!?

@up

Jak nie przysługują ulgowe? Przecież Uczniowie moga na ulgowych jechać :D

Ta firma co chce kase to " ARSEN" z siedziba w łodzi...
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 18-11-2011, 17:00

space, the final frontier darkan jest teraz offline
    Data rejestracji
    Oct 2005
    Siła reputacji
    12
    darkan wyłączył reputacje

Domyślny

idź i pokaż im art 110 kodeksu cywilnego + podsuń oświadczenie, że w dniu dzisiejszym nie chcieli przyjąć 44 zł i każ im podpisać, potem możesz się sądzić
    these are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations...
    to boldly go where no man has gone before

Retired till further notice.
    Wybaczcie - nie odpisuję na PW, nie odpowiadam na powiadomienia. Jeżeli widzicie mój post - to znaczy zapewne tylko tyle, że wpadłem na czas napisania go.

Data rejestracji
    Feb 2011
    Położenie
    Podkarpacie wariacie..
    Siła reputacji
    6

Domyślny

Cytuj darkan napisał Pokaż post
    idź i pokaż im art 110 kodeksu cywilnego + podsuń oświadczenie, że w dniu dzisiejszym nie chcieli przyjąć 44 zł i każ im podpisać, potem możesz się sądzić
    No tak a czemu 44 zł jak nie 8 zł?

Miałem legitymację w domu :D a nie w portfelu kanar mówił że pójdę pokazać legitymację i zapłace tam 8 zł i będzie gitara tylko że to zrobiłem dziś a nie wczoraj a wczoraj był "7 dzień" od daty przejazdu - dziś jest 18 czyli o 1 dzień za daleko....

Tyle że w piątek nie pracowali bo 11 listopada i w sobote i niedziele - nie wiedziałem że liczą te dni też

space, the final frontier darkan jest teraz offline
    Data rejestracji
    Oct 2005
    Siła reputacji
    12
    darkan wyłączył reputacje

Domyślny

Cytuj Urlak napisał Pokaż post
    No tak a czemu 44 zł jak nie 8 zł?

Miałem legitymację w domu :D a nie w portfelu kanar mówił że pójdę pokazać legitymację i zapłace tam 8 zł i będzie gitara tylko że to zrobiłem dziś a nie wczoraj a wczoraj był "7 dzień" od daty przejazdu - dziś jest 18 czyli o 1 dzień za daleko....

Tyle że w piątek nie pracowali bo 11 listopada i w sobote i niedziele - nie wiedziałem że liczą te dni też
    no 8 ziko, źle przeczytałem
    w każdym razie podsuń im jakieś takie oświadczenie, to będą w zwłoce wierzyciela i tyle
    tylko rusz dupę, bo zaraz Ci pewno zamkną

MZK w opolu aye?
    10) Jeżeli pasażer udokumentuje uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego
    przejazdu albo dostarczy ważny dokument przewozu (imienny bilet okresowy),
    którego nie miał podczas kontroli oraz uiści opłatę manipulacyjną nie później niż
    w terminie 7 dni od dnia przewozu - należność określona w wezwaniu do zapłaty
    podlega umorzeniu, a w przypadku jej uiszczenia zwrotowi.
    art 111§2 KC
    Art. 111.
    § 2. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
    Ostatnio zmieniony przez darkan : 18-11-2011, 17:13
    these are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations...
    to boldly go where no man has gone before

Retired till further notice.
    Wybaczcie - nie odpisuję na PW, nie odpowiadam na powiadomienia. Jeżeli widzicie mój post - to znaczy zapewne tylko tyle, że wpadłem na czas napisania go.

Data rejestracji
    Feb 2011
    Położenie
    Podkarpacie wariacie..
    Siła reputacji
    6

Domyślny

Cytuj darkan napisał Pokaż post
    no 8 ziko, źle przeczytałem
    w każdym razie podsuń im jakieś takie oświadczenie, to będą w zwłoce wierzyciela i tyle
    tylko rusz dupę, bo zaraz Ci pewno zamkną
    no dziś już nie dam rade bo zamykają o 17 a nie zdążę nawet dojechać w 50 minut :(

Nie nie to nie w Opolu na podkarpaciu .

Tyle że to firma ARSEN - sprawdza bilety a nie MZK

Czyli co dostałem 10 listopada a 11 jest święto to się nie liczy jako 1 dzień? Bo to jest początek terminu a nie przypadkiem 10 jest początkiem w dniu dostania mandatu? :d
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 18-11-2011, 17:16

+ Nowy post

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zasady postowania