Reklama
Strona 44 z 44 PierwszaPierwsza ... 34424344
Pokazuje wyniki od 646 do 650 z 650

Temat: Breaking Bad

  1. #646
    Avatar Szybki Zbigniew
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    32
    Posty
    363
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    taka mała ciekawostka, zawiera delikatny spoiler więc jak ktoś nie oglądał to po prostu nie wchodzi w filmik :P
    https://youtu.be/06t_KP7y8Ao

  2. #647

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    197
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A tutaj jest cały Breaking Bad special Pogromców Mitów jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć: http://www.dailymotion.com/video/x2linap

  3. Reklama
  4. #648
    Avatar KokoDzambo
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    La Rochelle
    Wiek
    31
    Posty
    1,066
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Emca napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A tutaj jest cały Breaking Bad special Pogromców Mitów jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć: http://www.dailymotion.com/video/x2linap
    Nie wiem czy o ten odcinek chodzi, bo oglądałem kiedyś PM dotyczącego BB i był tam jeden z mitów o rozpuszczaniu ciała w kwasie (w wannie, aż podłoga i wanna się wypaliły). W PM wyszło na to, że nie da rady, na uczelni pytałem prof. chemii i powiedział, że jest to możliwe w bardzo stężonym kwasie ale taki można dostać tylko na zamówienie i każde zamówienie jest rejestrowane. Większe zamówienie takiej ilości kwasu potrzebnej do rozpuszczenia ciała sprowadziłoby na Ciebie policję.

    Aaaa... No i wszystko by się rozpuściło inb4 kości i zęby.

    Ktoś potwierdzi?

  5. #649
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj KokoDzambo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Ktoś potwierdzi?
    Wydaje mi się, że ciało można bez problemu rozpuścić w roztworze ługu sodowego (NaOh - wodorotlenek sodu, czyli jeszcze inaczej soda kaustyczna stosowana m.in. do wyrobu kreta), który również bez problemu (bez żadnej ewidencji) można kupić - sam kupuję opakowanie 5litrowe o czystości 99% w formie granulatu, stosuję do dezynfekcji sprzętu używanego przy warzeniu piwa. Wprawdzie chemicznie rzecz biorąc jest to przeciwieństwo kwasu, czyli zasada więc nie wiem na ile Cię satysfakcjonuje się taka odpowiedź. W kwasie zapewne też dałoby radę aczkolwiek tutaj tak jak piszesz - będzie większy problem z zaopatrzeniem bo taki 30% może nie wystarczyć.

    @KokoDzambo

    edit : znalazłem nawet krótko art o rozpuszczaniu ciała w NaOH http://www.slate.com/articles/news_a...e_dilemma.html
    edit2: dla chętnych dodam informację o tym, że w krematoriach, pomimo, że w piecu mają 2,7k stopni to często się zdarza, że nie wszystkie kości się spalą na proch dlatego czasem montuje się młynki, coś w stylu tych do kawy tylko odpowiednio większe.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 16-12-2015, 00:58
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #650

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj KokoDzambo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wiem czy o ten odcinek chodzi, bo oglądałem kiedyś PM dotyczącego BB i był tam jeden z mitów o rozpuszczaniu ciała w kwasie (w wannie, aż podłoga i wanna się wypaliły). W PM wyszło na to, że nie da rady, na uczelni pytałem prof. chemii i powiedział, że jest to możliwe w bardzo stężonym kwasie ale taki można dostać tylko na zamówienie i każde zamówienie jest rejestrowane. Większe zamówienie takiej ilości kwasu potrzebnej do rozpuszczenia ciała sprowadziłoby na Ciebie policję.

    Aaaa... No i wszystko by się rozpuściło inb4 kości i zęby.

    Ktoś potwierdzi?
    mozna tez przyjac ze walter jako chemik mial dojscie do nielegalnego zrodla takiego kwasu

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Breaking news
    Przez Lord w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-08-2020, 20:08
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 01-03-2014, 16:35
  3. Breaking bad
    Przez pdne w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 02-07-2013, 21:23

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •