Reklama
Strona 4 z 314 PierwszaPierwsza ... 234561454104 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 46 do 60 z 4706

Temat: Bitcoin - wirtualna waluta, realny zysk.

  1. #46
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cholera. To wszystko wygląda na jakąś wielką spekulację. Nie jestem jakimś mózgiem giełdowym, ale ceny Tego BTC wzrosły 3x w przeciągu kilku tygodni.
    Ktoś z dużym portfelem i znajomością zasad rynku, jest w stanie kontrolować kurs. Nie wiem czy gra jest warta świeczki z punktu widzenia szarego użytkownika z jednym komputerem. O wiele korzystniejszy byłby handel tym BTC, ale strach w to pchać pieniądze przy tak zawrotnych cenach i ciągłym wzroście.


    @edit

    No spoko... Ludzie "kopią" btc na takich maszynach



    Może palnę teraz głupotę, ale z tego co zrozumiałem, to wymieniać można tylko na giełdzie. np. bitomat.
    Kopiąc na domowych komputerkach osiąga się jakieś mizerne zyski, a wiadomo jak to młodzież. Chce szybko zarobić, więc puści swoje btc po jakimś konkurencyjnym kursie, zarobi sobie na paczkę fajek i koszty prądu, a giganci się obłowią.
    Ciekawe jakie jest zużycie sprzętowe po takich operacjach? Poczytam o tym jeszcze i pewnie odpalę w pracy, ale w domu nigdy bym się w to nie bawił bez poważniejszej inwestycji. Szkoda sprzętu, no i nie zniósłbym faktu, że ktoś na mnie zarabia, a ja robię za tanią siłę roboczą.
    Ostatnio zmieniony przez lipek : 13-05-2011, 08:48

  2. #47
    Avatar 2pro4you
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    534
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jaki OS daje największą wydajność ?

  3. Reklama
  4. #48
    Avatar Hammett
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    1,580
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jedno pytanie - Czy normalny, przeciętny 18latek ze średnim sprzętem może zarobić cokolwiek czy te 'wykopywanie' monet potrwa całe wieki i więcej wydam na prąd niz to wartę?
    Kompa mam na co dzień włączonego sporo godzin tylko czy aby ten proces nie multi kompa?

    Zaraz zabiorę się za czytanie o tym więcej bo na razie nie ogarniam zbytnio tego ;o

    #
    W tym filmiku było, że można już za te btc kupić gry komputerowe etc. - ktos wie gdzie , za ile mniej więcej ?
    Ostatnio zmieniony przez Hammett : 13-05-2011, 10:22

  5. #49
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Hammett napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jedno pytanie - Czy normalny, przeciętny 18latek ze średnim sprzętem może zarobić cokolwiek czy te 'wykopywanie' monet potrwa całe wieki i więcej wydam na prąd niz to wartę?
    Kompa mam na co dzień włączonego sporo godzin tylko czy aby ten proces nie multi kompa?

    Zaraz zabiorę się za czytanie o tym więcej bo na razie nie ogarniam zbytnio tego ;o

    #
    W tym filmiku było, że można już za te btc kupić gry komputerowe etc. - ktos wie gdzie , za ile mniej więcej ?

    Odpalanie tego na przeciętnym komputerze nie ma najmniejszego sensu. Przejrzyj sobie to polskie forum bitcoin.
    Aby "przyzwoicie" zarobić musisz mieć kartę ATI, Nvidie robią słaby wynik.

    Temat jest bardzo ciekawy, ale nie rozumiem dlaczego wszyscy nastawili się na jakieś marne kopanie groszy. Bez dobrego sprzętu "wydobywanie" waluty nie ma sensu, nie różni się to niczym od zysków z lockerza etc.
    Dużo ciekawsza jest inwestycja w btc, ale dodatkowo jest to kurewsko ryzykowne. Kurs idzie w górę jak szalony. Pod koniec kwietnia kosztował 2$, teraz jest prawie 8$ (jak korzeń pisał wczoraj posta, to oscylowało w granicach 6$).

  6. #50
    Avatar -Maciek Mur-
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Na plecach
    Posty
    770
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj lipek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Odpalanie tego na przeciętnym komputerze nie ma najmniejszego sensu. Przejrzyj sobie to polskie forum bitcoin.
    Aby "przyzwoicie" zarobić musisz mieć kartę ATI, Nvidie robią słaby wynik.

    Temat jest bardzo ciekawy, ale nie rozumiem dlaczego wszyscy nastawili się na jakieś marne kopanie groszy. Bez dobrego sprzętu "wydobywanie" waluty nie ma sensu, nie różni się to niczym od zysków z lockerza etc.
    Dużo ciekawsza jest inwestycja w btc, ale dodatkowo jest to kurewsko ryzykowne. Kurs idzie w górę jak szalony. Pod koniec kwietnia kosztował 2$, teraz jest prawie 8$ (jak korzeń pisał wczoraj posta, to oscylowało w granicach 6$).
    Moja nvidia robi wynik 5000~khash/s wiec stfu =[

    @ a i tak zeby nie bylo moj sprzet

    Procesor AMD Athlon(tm) II X4 640 Processor
    Pamięć (RAM) 4,00 GB
    Grafika NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
    Grafika w grach 2686 Całkowita dostępna pamięci grafiki w MB
    Ostatnio zmieniony przez -Maciek Mur- : 13-05-2011, 11:50

  7. #51
    Avatar Kozi94
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dębica
    Posty
    89
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    jak sprawdzic to khash/s?
    i lepiej polaczyc sie z tymi mainerami i dzielic kase czy samemu liczyc na łud szczescia?;d
    </3

  8. #52
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj -Maciek Mur- napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moja nvidia robi wynik 5000~khash/s wiec stfu =[

    @ a i tak zeby nie bylo moj sprzet

    Procesor AMD Athlon(tm) II X4 640 Processor
    Pamięć (RAM) 4,00 GB
    Grafika NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
    Grafika w grach 2686 Całkowita dostępna pamięci grafiki w MB
    Wiesz czym są jednostki? Kilo i Mega?

    http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator.php
    Twoje zawrotne 5000khash/s, to 5mhash/s. Gdybyś działał w pojedynkę, to jeden blok (50btc - czyli 1000zł licząc po wysokim kursie) zajmie Ci średnio
    1565 days, 3 hours, 55 minutes
    Good luck.
    Oczywiście możesz podłączyć się do wspólnego kopania, będziesz zarabiał tysięczne części btc dziennie. W sam raz na opłatę rachunku za prąd.

  9. #53
    Avatar -Maciek Mur-
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Na plecach
    Posty
    770
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj lipek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wiesz czym są jednostki? Kilo i Mega?

    http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator.php
    Twoje zawrotne 5000khash/s, to 5mhash/s. Gdybyś działał w pojedynkę, to jeden blok (50btc - czyli 1000zł licząc po wysokim kursie) zajmie Ci średnio Good luck.
    Oczywiście możesz podłączyć się do wspólnego kopania, będziesz zarabiał tysięczne części btc dziennie. W sam raz na opłatę rachunku za prąd.
    Za prad placa rodzice =]

    @ a i nie wiem o co ci chodzi z tymi kilo i mega, oczywiscie ze wiem co to, ale nikt o tym tu nie wspomnial?
    Ostatnio zmieniony przez -Maciek Mur- : 13-05-2011, 12:07

  10. #54
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj -Maciek Mur- napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Za prad placa rodzice =]
    Świetnie, z takim podejściem nadajesz się do biznesu. Ja bym wolał iść poprosić o 20zł na przyjemności, niż marnować sprzęt i pieniądze rodziców na "biznes".


    Napaliliście się, pościągaliście, już większość odpaliła, a nawet nie raczyliście zapoznać się z podstawami.
    Siedzę od 3h i czytam fora poświęcone temu BTC. W poprzednim poście macie kalkulator liczący ile czasu zajmie wam rozwiązanie jednego bloku.
    Tutaj https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_Hardware_Comparison lista osiągów kart graficznych. Sprawdźcie sobie czy to ma jakikolwiek sens w waszym przypadku.

  11. #55
    Avatar -Maciek Mur-
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Na plecach
    Posty
    770
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj lipek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Świetnie, z takim podejściem nadajesz się do biznesu. Ja bym wolał iść poprosić o 20zł na przyjemności, niż marnować sprzęt i pieniądze rodziców na "biznes".


    Napaliliście się, pościągaliście, już większość odpaliła, a nawet nie raczyliście zapoznać się z podstawami.
    Siedzę od 3h i czytam fora poświęcone temu BTC. W poprzednim poście macie kalkulator liczący ile czasu zajmie wam rozwiązanie jednego bloku.
    Tutaj https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_Hardware_Comparison lista osiągów kart graficznych. Sprawdźcie sobie czy to ma jakikolwiek sens w waszym przypadku.
    mam 3,6mhash/s ;s cos dziwnie spojrzalem xd

  12. #56
    Avatar Hammett
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    1,580
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj lipek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Odpalanie tego na przeciętnym komputerze nie ma najmniejszego sensu. Przejrzyj sobie to polskie forum bitcoin.
    Aby "przyzwoicie" zarobić musisz mieć kartę ATI, Nvidie robią słaby wynik.

    Temat jest bardzo ciekawy, ale nie rozumiem dlaczego wszyscy nastawili się na jakieś marne kopanie groszy. Bez dobrego sprzętu "wydobywanie" waluty nie ma sensu, nie różni się to niczym od zysków z lockerza etc.
    Dużo ciekawsza jest inwestycja w btc, ale dodatkowo jest to kurewsko ryzykowne. Kurs idzie w górę jak szalony. Pod koniec kwietnia kosztował 2$, teraz jest prawie 8$ (jak korzeń pisał wczoraj posta, to oscylowało w granicach 6$).
    Mam ati radeona hd4350 ale mniejsza o to.Myślałem, że da się też zarobić bez zabawy w zamianę walut ale jeśli z kopania 24/7 ma mi się ledwo zwrócić za prąd to to chuja warte ;d

    6-8$ wtf czyli bardziej opłaca się bawić w kupowanie tego btc i sprzedawanie niż bezpośrednie wydobywanie.

  13. #57
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Hammett napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam ati radeona hd4350 ale mniejsza o to.Myślałem, że da się też zarobić bez zabawy w zamianę walut ale jeśli z kopania 24/7 ma mi się ledwo zwrócić za prąd to to chuja warte ;d

    6-8$ wtf czyli bardziej opłaca się bawić w kupowanie tego btc i sprzedawanie niż bezpośrednie wydobywanie.

    No dokładnie, ale Korzeń trochę zbytnio skupił się na tym wydobywaniu i masa się rzuciła. Poczytajcie sobie forum, tam jest bardzo dużo ciekawych informacji.
    Jak się zainwestuje w takie karty graficzne za 1-2k (procek, ramy etc. bez znaczenia, oczywiście chłodzenie wymagane jeszcze), to zarabiać na wydobywaniu też można.
    Tylko to są kompy budowane pod minig. Takiego domowego to zapocicie na śmierć, a cała para pójdzie w gwizdek.

    Minus jest taki, że ciężko oszacować jak się będzie kształtowała sytuacja. Wartość tego btc nie jest zależna od niczego, żadne krachy tutaj nie mają miejsca. Z większą sumą pieniędzy to tak na prawdę można kontrolować ten rynek. Nie znam się na ekonomii, ale tak to wygląda.

    Kupie chyba ze 2-3 btc i potrzymam. Zobaczymy czy dalej tak będzie rosło.

  14. #58

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Keski-Suomi
    Posty
    943
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Oczywiscie, ze ta waluta jest podatna na manipulacje, poza tym jezeli nawet okazalaby sie sukcesem i akceptowaly ja sklepy -> uzywali ludzie to to mogloby sie nie spodobac wladzom w niektorych krajach i wtedy ludzie traciliby swoje pieniadze...
    przecietny post na torgu w 2014:
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie widzę problemu? Skoro idę na dziwki to tylko po to, żeby spuścić wszystko z jajec. Zakładając, że dojdę szybko to chciałbym jeszcze postukać przez chwilę.

  15. #59
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Chyba już się nie spodobało, bo jakaś największa szycha tych bitcoinów ma spotkanie z C.I.A w czerwcu. Jeżeli chodzi o płacenie w sklepach, to nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Złotem też w sklepie nie zapłacisz, a jest bardzo wartościowe. Te Bitcoiny to bardziej taki produkt/towar niż waluta. Coś na czym można zarobić.

    http://bitcoincharts.com/markets/mtgoxUSD.html
    Tu widać jakie są zajebiste przebicia, praktycznie cały czas jest wzrost. Tylko mały jest jeszcze obrót, szczególnie w przypadku PLNów.

  16. #60
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    To jest kpina, więcej zapłacisz za prąd, niż na tym zarobisz...

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. DX 12 - realny standard, czy może ciekawostka?
    Przez Sin w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 09-11-2015, 20:44
  2. League of Legends [pytanie]Kupno rp na eascie smsem, waluta = funt
    Przez SzalonyMes w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 01-07-2013, 15:25
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post: 10-01-2012, 12:24

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •