Reklama
Strona 11 z 314 PierwszaPierwsza ... 9101112132161111 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 151 do 165 z 4706

Temat: Bitcoin - wirtualna waluta, realny zysk.

  1. #151

    Notoryczny Miotacz Postów Dawox jest teraz offline
    Avatar Dawox
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,474
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Ziemek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do kopania tych bitcoinów.

    Według tych wszystkich kalkulatorów niezależnie jaką mialbyś kartę, to i tak po odliczeniu kosztu prądu najbardziej opłacalna karta generuje -30zł/miesiąc. Czytałem na necie, że są ziomeczki, którzy mają darmowy prąd i im się to opłaca jako tako. Na jakiej zasadzi mogą mieć 'darmowy prąd'? Raczej perpetum mobile nie wymyślili. Czy to chodzi o to, że np wynajmują mieszkanie, a rachunki płaci właściciel? O co chodzi? :D
    Akademik? Albo kradną prąd w wiaderkach.

  2. #152
    Avatar Banan131
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Może np. akademik tam masz stałą opłatę albo w pracy trzymasz ew. kradziony.

  3. Reklama
  4. #153
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    albo czerpia energie ze źrodeł odnawialnych
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  5. #154
    Avatar Ziemek
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    NSC
    Wiek
    29
    Posty
    368
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zainteresowany tematem kopania bitcoinów, znalazlem ciekawy sprzet do kopania:
    https://products.butterflylabs.com/6...ning-card.html

    Moc obliczeniowa 600Gh/s, pobór prądu 350w, koszt 15k zł

    Według kalkulatora:
    http://www.bitminer.pl/index.html#kalkulator

    Zarobek PLN miesięczny to 25 tys zł dziennie, więc teoretycznie, zwraca nam się ona po 19 dniach.

    Gdzie jest haczyk? Czegoś nie policzyłem, coś pomyliłem?

    Zbyt piękne by było prawdziwe :P

    W obliczeniach zwiększyłem pierwszą liczbę w trudności z 6 na 9, żeby tak na oko zobaczyć ile by to kopało w przyszłości, koszt koparki bez kart 600zl, 100w, koszt jednej karty 15kzl, no i reszta jest w tym linku

  6. #155
    Avatar Grove Str
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    117
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Ziemek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zbyt piękne by było prawdziwe :P
    Tej koparki nie dostaniesz od ręki, to preorder.

  7. #156
    Avatar supermate
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    1,931
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Grove Str napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tej koparki nie dostaniesz od ręki, to preorder.
    No przecież logiczne, że jak ona wyjdzie to cena bitcoinów spadnie, bo będzie ich dużo więcej na rynku.
    Cytuj Obożetojestzboże napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakis diabel mi siedzial na nogach i po chwili sie zaczal zblizac i mi jezyk do buzi wsadzac
    Chcialem otworzyc oczy, ale mi sie blokowaly w polowie i walczylem sporo czasu zeby je otworzyc

  8. #157
    Avatar Grove Str
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    117
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj supermate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No przecież logiczne, że jak ona wyjdzie to cena bitcoinów spadnie, bo będzie ich dużo więcej na rynku.
    Polecam zapoznać się z pierwszym postem tego tematu, gdyż mylisz się. Podaż bitcoina jest ustalona niezależnie od mocy obliczeniowej górników.
    Ostatnio zmieniony przez Grove Str : 23-11-2013, 14:08

  9. #158
    Avatar Buła123
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Koło Warszawy
    Posty
    1,058
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jest ktoś kto mógłby mnie wprowadzić pomóc pogadać? Moge tam zarefeować czy coś. Jak ktoś ma chwile czasu to walcie pw.

  10. #159

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Halunek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    albo czerpia energie ze źrodeł odnawialnych
    dokladnie tak. Kiedys mialem taką znajoma, ktora mieszkała na dosyc zadupiu a jakies 20-30metrow plyneła sobie rzeczka kolo jej domku noi zamontowali tam sobie coś ala mlyn wodny (bardzo dawno bylem tam ostatni raz, nie pamietam dokladnie jak to wygladalo), tyle ze w srodku domku pewnie musiala byc turbina + generator. Takie cos moze sobie robic kazdy, wiele osob posiada prywatne elektrownie wodne bo nie wydaje mi sie to az takim wydatkiem, a na rzece jest sporo z tego prądu jakby nie bylo. To samo mozna zrobic z wiatrakami. Tyle, ze te dwie opcje wytwarzają niesamowity hałas i mieszkanie przy autostradzie to jest pikus przy tym:D a gdy sie mieszka na wsi zeby miec na takie cos miejsce i brak sasiadow, ktorych by to moglo wkurwiac to jednak sie chyab chce miec ten spokoj, nie ;p?
    Mozna tez baterie sloneczne ogarnac, chyba są nawet teraz na to baaardzo duze dotacje z unii, czyz nie :)?

    Tak czy siak zamiast bawic w takie cos, to juz lepiej na tych maszynach chocby boty w grach stawiac i sprzedawac po gowno cenie wszystko zeby sie nie pierd*** w handlowanie (w bitcoinach rozumiem, ze jedynym wysilkiem jest klikniecie jednej rzeczy i trzeba czekac potem tylko?) a i tak zarobi sie duuuzo wiecej niz na tych calych bitcoinach ;d

    ej a jakby jeszcze ktos mi mogl wyjasnic na chlopski rozum - jak to dziala, kto za to ponosi koszty? Bo przeciez bitcoiny zamieniacie na pieniadze, ktore skads sie biorą, ale od kogo ;]? No bo wymieniacie bitconiy w kantorze i kantor co? jara sie bo ma bitcoiny w internetach XD? tozto to musi miec jakies pokrycie od osob trzecich? w sensie, ze ktos musi kupowac te bitcoiny zeby Wam nimi placic, ale kto gdzie jak? Losowe osoby czy jeden konkretny gosc (bo tak zrozumialem, gdy kiedys ktos napisal ze jest konkretna pula z bitcoinami a przy wielu losowych osobach nie byloby przeciez mowy o zadnej puli :p)
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  11. #160
    Avatar Grove Str
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    117
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ej a jakby jeszcze ktos mi mogl wyjasnic na chlopski rozum - jak to dziala, kto za to ponosi koszty? Bo przeciez bitcoiny zamieniacie na pieniadze, ktore skads sie biorą, ale od kogo ;]? No bo wymieniacie bitconiy w kantorze i kantor co? jara sie bo ma bitcoiny w internetach XD? tozto to musi miec jakies pokrycie od osob trzecich? w sensie, ze ktos musi kupowac te bitcoiny zeby Wam nimi placic, ale kto gdzie jak? Losowe osoby czy jeden konkretny gosc (bo tak zrozumialem, gdy kiedys ktos napisal ze jest konkretna pula z bitcoinami a przy wielu losowych osobach nie byloby przeciez mowy o zadnej puli :p)
    Jeśli wcześniej pisałem o "kantorach" to było to uogólnienie, gdyż bitcoiny wymienia się na giełdach. Ktoś wpłaca 1 BTC na giełdę i zleca jego sprzedaż za 900$. Ktoś inny, załóżmy Pan Mietek wpłaca na giełdę 900$ i chce kupić 1 BTC. Ich zlecenia wypełniają się, oboje dostają swój towar, a giełda pobiera prowizję.

  12. #161

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ej a jakby jeszcze ktos mi mogl wyjasnic na chlopski rozum - jak to dziala, kto za to ponosi koszty? Bo przeciez bitcoiny zamieniacie na pieniadze, ktore skads sie biorą, ale od kogo ;]? No bo wymieniacie bitconiy w kantorze i kantor co? jara sie bo ma bitcoiny w internetach XD? tozto to musi miec jakies pokrycie od osob trzecich? w sensie, ze ktos musi kupowac te bitcoiny zeby Wam nimi placic, ale kto gdzie jak? Losowe osoby czy jeden konkretny gosc (bo tak zrozumialem, gdy kiedys ktos napisal ze jest konkretna pula z bitcoinami a przy wielu losowych osobach nie byloby przeciez mowy o zadnej puli :p)
    niedoczytales chyba
    to normalna waluta platnicza, rozpowszechniona dosc mocno np w Chinach, powoli wchodzi do Polski (są już miejsca, fizyczne lokale, gdzie można płacić btc)

  13. #162
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    lol wczoraj cena 2k, dzisiaj 2.3-2.4k... aż chce się kupić trochę... ;d
    Kontakt ze mną:
    pw

  14. #163
    Avatar Adziorroo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    3,253
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Wytłumaczy mi ktoś skąd takie wysokie skoki ceny, i gdzie się dokładnie tym płaci? Bo nie rozumiem czemu ludzie wydają po 2.5k na jakąś internetową walutę. Jakbym miał takiego BTC to od ręki bym go sprzedał czy trzeba się naszukać żeby to sprzedać?

  15. #164
    Avatar Darektictac
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    30
    Posty
    161
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Moim zdaniem to bańka spekulacyjna. To dość płytki rynek, a ceny rosną bardzo szybko. W końcu każdy będzie chciał zrealizować zysk. Można na tym zarobić, tylko trzeba w porę sprzedać swoje bitcoiny.

  16. #165
    Avatar Jahehehe
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    930
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Oczywiście, że to bańka spekulacyjna. Bitcoin jest ogromnie niestabilny i wahania ceny są ogromne. Waluta cały czas rośnie w górę w trendzie długotrwałym, więc jest to pewien rodzaj inwestycji. Oprócz tego ludzie uprawiają normalną grę na walucie.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. DX 12 - realny standard, czy może ciekawostka?
    Przez Sin w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 09-11-2015, 20:44
  2. League of Legends [pytanie]Kupno rp na eascie smsem, waluta = funt
    Przez SzalonyMes w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 01-07-2013, 15:25
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post: 10-01-2012, 12:24

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •