Reklama
Strona 69 z 115 PierwszaPierwsza ... 1959676869707179 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,021 do 1,035 z 1723

Temat: "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu

  1. #1021

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jutro moj pierwszy oficjalny bieg, 10 mil, dokaldnie miesiac przez polmaratonem. Stopa dalej boli. O wiele mniej, niz tydzien temu, ale jutro na pewno sie odezwie na ostatnich kilometrach. Przy okazji dowiedzialem sie, ze 2 ostatnie mile to bedzie podbieg ehhh.
    I jak tam? @Haan ;

  2. #1022
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Załącznik 318946Wyszlo slabo.

    czas netto: 1:43,

    tydzien temu zrobilem na treningu 15km w 1:31 i nie bylem wogole zmeczony, a w sobote - katastrofa xD

    Nie mialem zakwasow, stopa nie bolala - pod tym wzgledem super. Poltorej godziny przed biegiem zoreintowalme sie, ze nic nie jadlem, wiec na szybko skombinowalme batona z platkow owsianych i czekolady i banana. Troche malo, ale lepsze to niz biec na czczo.

    5 minut przed startem ktos mi powiedzial, ze mam zly numer startowy. Okazalo sie, ze z tego stresu wzialem numer startowy (oraz chip) na polmaraton. Juz wlasciwie wrocilem do domu, ale przy wyjsciu zaczepilem hostessy i powiedzialy zebym biegl mimo wsyztsko. "Tylko jest jeden problem - do startu masz prawie kilometr, a ostatnai fala rusza za 4 minuty"

    No to pobieglem. Bardzo szybko. Okazalo sie ze ostatnia fala startujacych byla podzielona na pare mniejszych i zdazylem jeszcze odpoczac.

    Pierwsze 3-4km to byl slalom miedzy b. wolnymi biegaczami. W okolicach 10km czulem sie juz zmeczony. Mniej wiecej na 12-13km padlem. Przeszedlem do marszu. Zaczely sie gory i mieszalem trucht z chodem. Pobieglem dopiero ostatni kilometr.

    Zrrzygnowany patrze na czas - 1:43. Jak to mozliwe? Przeciez ostatnie kilometry robilem w zolwym tempie... spodziewalem sie 1:50+

    Planowalem pierwsze km pobiec w okolicach 6:00, a pozniej zejsc na 5:50-5:40.
    Zerkam na miedzyczasy:

    1km: 5:12
    2km: 5:20
    3km: 5:40
    4km: 5:42

    padlem na 13km - 9:52

    No to wszystko jasne :) Poczatek byl o wieeeele za szybki. Poniosl mnie tlum. Bylem pewny ze biegne okolo 5:55.

    Nastepnym razem (za miesiac) bede madrzejszy :) DObrze ze pobieglem te 10 mil przed polmaratonem, bo gdybym wystrzelil tak na 21km to wrocilbym na tarczy

    EDIT: Dodam jeszcze ze mam zakwasy na chyba kazdej mozliwej czesci ciala :)
    za 4 tygodnie wracam - silniejszy!

    EDIT2:
    A tak wygladalem na mecie - dziewczyna na samym koncu podrzucila mi wlasciwy numer startowy, zebym odebral koszulke i inne nagrody
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 25-08-2014, 09:58

  3. Reklama
  4. #1023
    Avatar LuCzeK
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    519
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Dlatego polecam garmina. Na okrągło możesz monitorować jakie masz tempo :] Ja mam 410 i nie załuje zakupu :P

  5. #1024

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj LuCzeK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlatego polecam garmina. Na okrągło możesz monitorować jakie masz tempo :] Ja mam 410 i nie załuje zakupu :P
    wystarczy zwykły zegarek z stoperem i nawet w trakcie biegu rzucając okiem możesz ocenić tempo ;p

  6. #1025
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Troche pomoglyby mi oznaczenia kilometrowe lub znajomosc trasy.

    Pierwsze oznaczenie bylo dopiero na 4 mili i wtedy zauwazylem, ze biegne za szybko, ale nie wiedzialem, ze az tak. Nie jestem przywyczajony do "mil" takie przeliczanie tempa w glowie bylo niewygodne i niedokladne.

    Zaluje, ze nie wzialem sluchawek - mnostwo osob je mialo.

  7. #1026

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Everywhere
    Wiek
    30
    Posty
    1,022
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja stwierdziłem, że kupie dobry zegarek z gps'em dopiero jak zaczne dużo biegać i szybko
    Wczoraj 24km średnio 4:40/km dłuuugi rozbiegania kocham to

    Haan
    Musisz się nauczyć czuć tempo ja z kolegami często rywalizuje jak biegne na oznaczonej trasie i strzelamy w jakim tempie biegniemy i się udaje czasami idealnie trafić. Przydaje się to właśnie na treningach gdzie biegasz po nieoznaczonej trasie i żeby nie biegac za szybko/wolno ale najbardziej na zawodach kiedy adrenalina robi swoje i łatwo się podpalić na początku
    Ostatnio zmieniony przez Xard Flor : 25-08-2014, 15:14

  8. #1027
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Xard Flor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Haan
    Musisz się nauczyć czuć tempo(...) Przydaje się to właśnie na treningach gdzie biegasz po nieoznaczonej trasie i żeby nie biegac za szybko/wolno ale najbardziej na zawodach kiedy adrenalina robi swoje i łatwo się podpalić na początku
    Wiem, wiem... ale latwo powiedziec :)

    Na polmaratonie maja byc pacemakerzy, wiec problem (chyba) z glowy. Wstepnie chcialem pobiec za balonikiem na 2:00, ale po tych 10 milach watpie, ze dam rade...

    Musialbym utrzymac tempo 5:41 przez 21km. Bedzie ciezko. Nie wiem, czy to w ogole realne. W te 4 tygodnie duzo juz nie nadrobie.

  9. #1028

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    omnomnomnom ;d

    w końcu buty w jakimś normalnym kolorze do biegania xD


    Btw
    jak ktoś się teraz rozgląda za butami to na runnersclub.pl zniżka 25% do jutra, kod - biegaj0814
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 26-08-2014, 09:27

  10. #1029

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Everywhere
    Wiek
    30
    Posty
    1,022
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wiem, wiem... ale latwo powiedziec :)

    Na polmaratonie maja byc pacemakerzy, wiec problem (chyba) z glowy. Wstepnie chcialem pobiec za balonikiem na 2:00, ale po tych 10 milach watpie, ze dam rade...

    Musialbym utrzymac tempo 5:41 przez 21km. Bedzie ciezko. Nie wiem, czy to w ogole realne. W te 4 tygodnie duzo juz nie nadrobie.
    To pobiegnij za tym na gorszy wynik( nie wiem jaki tam będzie, 2:10?) i jeśli będziesz czuł, że możesz lepiej w odpowiednim momencie przyśpieszysz (powiedzmy 10-15km). Dzięki temu na pewno ukończysz bieg i będziesz zadowolony a nie załamany. Tak działa negative split

  11. #1030
    Avatar Spiryt94
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    406
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj LuCzeK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlatego polecam garmina. Na okrągło możesz monitorować jakie masz tempo :] Ja mam 410 i nie załuje zakupu :P
    Ja z doświadczenia nie polecam polegać na gps podczas biegu. Odchylenia to do +/- 200 m na 10 km, co przy walce o życiówkę robi sporą różnice i już 2 razy zegarek kosztujący fortune zrobił mnie porządnie w wała :P, dlatego biorę go głównie żeby mieć "mapke z biegu", ale tempo pilnuje/koryguje sam.
    @2Fast4You ; -adidas + guma continental już mi się podoba, butki na propsie nawet na lekkie przymrozki :D
    Ostatnio zmieniony przez Spiryt94 : 27-08-2014, 19:32

  12. #1031

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    o wszedłem sobie po 3 miesiącach od rejestracji na stronkę i dodali już trasę



    ktoś się może zdecydował na udział? :P

  13. #1032
    Avatar VikeM
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    456
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    jakie buty do 250? http://www.runnersclub.pl/product-po...-ZOOM-FLY.html co sadzicie o tych bo ja sie kompletnie na tym nie znam. Jaka firma najlepsza?

  14. #1033

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    to zależy czy potrzebujesz czegoś konkretnego bo masz jakiś problem czy po prostu chcesz jakiś uniwersalny model

    http://www.runnersclub.pl/product-po...1GE144909.html
    http://www.runnersclub.pl/product-po...A-CUSHION.html
    http://www.runnersclub.pl/product-po...3D1N-6001.html
    http://www.runnersclub.pl/product-po...PHOENIX-5.html
    http://www.runnersclub.pl/product-po...-RUNNER-3.html <- takie posiadam, polecam
    http://www.runnersclub.pl/product-po...OKS-ADURO.html

    gdybym miał wybierać coś do tej kwoty to pewnie coś z tych bym wybrał
    anyway tak jak pisałem wyżej - wszystko zależy od tego czego potrzebujesz
    @VikeM ;
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 02-09-2014, 22:13

  15. #1034
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Zostalo 18 dni do polmaratonu. Po debiucie an 10 mil troche sie zalamalem. Nie udalo mi sie nawet dobiec, bo ruszylem do przodu jak glupi. OD tego czasu 2x przebieglem ta same trase.

    Dzisiejszy bieg, spokojnie z zapasem sil i bez zadyszki na mecie.

    Załącznik 319363

    Jak myslicie, jest sens atakowac 2:00 na polmaratonie? Dzisiaj lekko wyciagnalem srednia 6:11 na 15km, ale nie wiem czy dam rade 5:42 na 21km. Znowu spadelm troszeczke z wagi i pewnie do polmaratonu bede kolejny kg lzejszy. Polmaraton bedzie na tej samej trasie + 5km plaskiego biegu w srodku

  16. #1035

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    jesli pobiegniesz z kims to jestes w stanie zbic mysle ok 10s na kazdym km wiec sobie policz czy dasz rade i czy warto 'ryzykowac' odpalenie na jakis konkretny czas czy lepiej byloby zrobic gdybys po prostu chcial przebiec nie ogladajac sie na czas. Imo to najlepsza opcja dla Ciebie. Przebiec i wiedziec na czym stoisz a dopiero pozniej bawic sie w ustalanie sobie konkretnego czasu. Mniejsze rozczarowanie gdy cos nie wyjdzie a fajnie jest tez miec z czego zbijac.
    @Haan ;

    #top
    jakaś randomowa dyszka



    generalnie wszystko biegam podobnie więc po cholere tu wklejać po 5 takich samych zestawień xd

    Tymczasem do półmaratonu:
    Do startu pozostało:30 dni 22 godziny 17 minut
    1:40 limit, chciałbym tak poniżej 1:35 a co będzie to zobaczymy
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 04-09-2014, 10:45

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  2. Surwiwal/Buszkraft/Jak przeżyć w "dziczy"?/porady itp/ - Rozmowy Ogólne
    Przez Mysterious Boy w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 01-02-2017, 15:59
  3. Kupię Knight w swordach, z 75+ skilla, lvl nie ważny. Medivia/Legacy
    Przez Lubieczasemczastracic w dziale Postaci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-10-2016, 10:33
  4. Legendy lecz..... w ludzkiej postaci
    Przez Cykotion w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 22-06-2010, 13:18
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 12-04-2009, 21:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •