Reklama
Strona 114 z 115 PierwszaPierwsza ... 1464104112113114115 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,696 do 1,710 z 1723

Temat: "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu

  1. #1696
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,394
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mandarke wypisz proszę jakie masz cele obecnie oprócz redukcji masy ciała.
    Ostatnio zmieniony przez Aver : 19-06-2017, 00:14

  2. #1697
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie do końca mandrej
    Pisze z telefonu więc chuj z cytowaniem fragmentów więc tak ogólnie

    Jak chcesz zrzucać wagę to najistotniejszym czynnikiem jest regularność a nie objętość treningu (pomijam ofc kwestie jedzenia)

    Złota zasada treningu biegowego - najpierw manipulujesz ilością treningów, potem objętością a dopiero na końcu intensywnością
    Ty chcesz dojebać jeden trening tygodniowo licząc, że spalisz więcej a to nie do konca tak działa

    A tak najlepiej to zainteresuj się metodami realizacji obciążeń treningowych i poczytaj o interwałach intensywnych (bo ekstensywne Cie nie interesują), o długu tlenowym i podkręcaniu metabolizmu po treningu a nie tylko w trakcie

    Jak nie zapomnę to jutro mogę Ci coś więcej napisać bo takie pisanie z telefonu to w pizde se można wsadzić
    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie, to urban legend z kolorowych pisemek stąd reszta Twojego posta i wszelkie kalkulacje nie mają sensu,
    generalnie więcej ciężkiego treningu a mnie matematyki, uwierz, że w 1/20 czasu, który poświęcasz na bieganie jesteś w stanie więcej zdziałać w kontekście redukcji wagi niż dymając na bieżni te przeszło 2h, trzeba tylko zmienić podejście, posłuchać innych
    Dobra. Może to wypróbuje w praktyce w najbliższym czasie, ale jeszcze się zastanawiam jak to ogarnąć.

    Zastanawiam się czy nie usunąć na czas wakacji treningów siłowych i pobawić się tylko w samie bieganie, a na jesień wrócić do siłowych (lubię biegać, wole to niż ćwiczyć).

    Druga opcja to chodzić na siłownie 6 razy w tyg. (;/ xD) na zmianę ćwiczymy i biegamy, ale nie wiem czy będę miał czas i siły.

    Ale potrzebuje jeszcze jednej informacji:

    Jak chodzę biegać raz na weekendzie to sprawa jest prosta: godziny około południowe, bez porządnego śniadania, tylko na lekkim "podkładzie" z węglowodanów na 2 godz. przed bieganiem - to się sprawdza.

    Natomiast jeśli mam dołożyć bieganie na tygodniu, to czy trening będzie efektywny po zjedzeniu obiadu? Czy to nie będzie tak, że będę spalał to co wcześniej zjadłem, zamiast to ci już kiedyś się odłożyło w postaci tkanki tłuszczowej?

    Ile minimum godzin trzeba odczekać od sytego obiadu żeby trening miał sens?

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mandarke wypisz proszę jakie masz cele obecnie oprócz dedukcji masy ciała.
    Ale chodzi o bieganie czy ogólnie?

    Moim głównym celem jest poprawienie sylwetki, bycie "fit". Ja nie jestem gruby w ogóle, ale szczupły też nie. Mam lekkie boczki i troszki "za miękki" brzuszek. Jak staje w lustrze to klata bardziej wystaje niż brzuch, ale moim zdaniem za mało. Jak wcisnę tylko ze 3-4 cm brzuch to już wyglądam znacznie lepiej - chce żeby było tak na stałe, bez wciskania.

    Jak już to osiągnę to zaczniemy pracować nad mięśniami brzucha.

    Ogólnie to przez to, że trenuje biceps/klatę/plecy/bary/triceps to brzuch nie pasuje do reszty i zaczął dość wyraźnie odstawać, dlatego dorzuciłem kardio.
    @Aver ;
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 19-06-2017, 00:23

  3. Reklama
  4. #1698
    Boruciarz

    Domyślny

    Jak biegać żeby zrzucic tluszcz z brzucha (amator nienawidzacy biegania)

  5. #1699
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,394
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak biegać żeby zrzucic tluszcz z brzucha (amator nienawidzacy biegania)
    Jak najszybciej.

  6. #1700
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak chodzę biegać raz na weekendzie to sprawa jest prosta: godziny około południowe, bez porządnego śniadania, tylko na lekkim "podkładzie" z węglowodanów na 2 godz. przed bieganiem - to się sprawdza.
    Dużo lepszy podkład to jajecznica czy jeszcze lepiej kawa z masłem. Im mniej węgli tym lepiej. Szybko zauważysz efekty o ile nie masz jakiegoś mocno skopanego organizmu. Wywal z diety makarony, pieczywo, ryż itd, zastąp to tłuszczami z naciskiem na tłuste mięsa, sery, masło, jaja.

    Jakie do tej pory masz efekty w redukcji wagi?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #1701
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,394
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czemu w społeczeństwie utarło się obecnie przekonanie, że diety low-carb czy skrajne keto są istnym panaceum?

  8. #1702
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    A co z nimi nie tak? Działa dobrze, jest proste do ogarnięcia. Nie wymaga gimnastyki z żąglowaniem ww.
    Swoją drogą ja mówię za siebie a nie całe społeczeństwo, nie wiem jakie ono ma zdanie na ten temat.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #1703
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dużo lepszy podkład to jajecznica czy jeszcze lepiej kawa z masłem. Im mniej węgli tym lepiej. Szybko zauważysz efekty o ile nie masz jakiegoś mocno skopanego organizmu. Wywal z diety makarony, pieczywo, ryż itd, zastąp to tłuszczami z naciskiem na tłuste mięsa, sery, masło, jaja.

    Jakie do tej pory masz efekty w redukcji wagi?
    Jak zacząłem chodzić na siłownie ważyłem 81 kg.
    Spadłem do 71 kg robiąc wyłącznie kardio - tą moją opisywaną metodą, z tym, że wtedy robiłem po 15 km i na czczo, bez "podkładu", a więc niby źle.

    Potem wyrzuciłem kardio prawie do 0 i skupiłem się przez rok~ na treningu siłowym - przybrałem na masie do 75 kg, ale to głównie mięśnie, nie tłuszcz.

    Potem (2 miesiące temu?) stwierdziłem, że brzuch dość wyraźnie odstaje od reszty i psuje efekt estetyczny, więc powróciłem do treningu kardio, ale nie wyrzuciłem siłowego.
    edit: swoją drogą jest moc: kilkanaście miesięcy przerwy i wystarczymy mi dwa treningi, żeby wrócić do pełnej formy, na trzecim już zrobiłem bodajże 19 km.

    Ocenie moja waga waha się między 74 a 75, w zależności od tygodnia. Z tym, że na cyferki nie ma co za bardzo patrzeć, bo nawet jak waga stoi w miejscu, to może mi po prostu dalej przybywać na mięśniach (tym bardziej, że staram się bardziej niż zwykle), i spadać z tłuszczu, więc może wychodzić mniej więcej na zero - ciężko dokładnie to określić. Edit: a może nie przybieram nic na mięśniach i nic nie chudnę, stąd to zero? HGW.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 19-06-2017, 00:49

  10. #1704
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Spraw sobie fałdomierz/kaliper, powinno pomóc w monitorowaniu postępów jeśli lustro nie wystarcza.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  11. #1705
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,394
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Tak to rozumiem:

    - jestem skinny-fatem, który nie ma szerokich barów, kraty na brzuchu oczywiście brak(...)
    - chcę zbudować większą górę i jednocześnie zrzucić brzuch, ale go ćwiczyć zacznę dopiero gdy zgubię zbędny tłuszcz z jego okolic


    Już wiesz, gdzie jest problem?


    @edit
    Można tą dyskusję przenieść to Luźnych, tam chłopaki Ci więcej powiedzą.
    Ostatnio zmieniony przez Aver : 19-06-2017, 00:51

  12. #1706
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Przeczytałem post o tym półmaratonie, a potem zobaczyłem jakieś wyliczenia i teorie to nie chciało mi się czytać, więc odpowiem na te pierwsze tylko xd Przebiegłem raz półmaraton, ale można powiedzieć, że niechcący, bo biegłem z znajomymi i mówili, że zrobimy koło dyszki i mnie gnoje oszukały xD Czas 2:03

    Co do biegania na bieżni tonie wyobrażam sobie biec ponad 2h w jednym miejscu

  13. #1707
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,394
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Macie dobre artykuły/stronki dot zegarków sportowych? ew. polecicie jakieś?

  14. #1708

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    zależy co potrzebujesz tzn do czego

    jeśli tylko bieganie to m400 ew m430 (ale jeśli chcesz korzystać z pomiaru tętna to on akurat na zimę jest turbochujowy)

  15. #1709
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,394
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @2Fast4You ; głównie potrzebuje do pracy, gdzie stoper mi potrzebny jedynie. Ale chcę zacząć biegać i biegać na tętnie. Więc taki sprzęt by się przydał.

  16. #1710
    Avatar Zakon
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz/Katowice
    Wiek
    29
    Posty
    1,886
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Jakby ktoś szukał butów do biegania w 41,5

    https://www.olx.pl/oferta/buty-do-bi...7-IDuUqB5.html

    Nowe, z fakturą od Adidasa. Cena w hoooy niższa niż sklepowa. Do 160 doliczamy cene wysylki i buty sa Twoje!1!1!11!!! Lepsze niż bohy!

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  2. Surwiwal/Buszkraft/Jak przeżyć w "dziczy"?/porady itp/ - Rozmowy Ogólne
    Przez Mysterious Boy w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 01-02-2017, 15:59
  3. Kupię Knight w swordach, z 75+ skilla, lvl nie ważny. Medivia/Legacy
    Przez Lubieczasemczastracic w dziale Postaci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-10-2016, 10:33
  4. Legendy lecz..... w ludzkiej postaci
    Przez Cykotion w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 22-06-2010, 13:18
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 12-04-2009, 21:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •