Reklama
Strona 258 z 391 PierwszaPierwsza ... 158208248256257258259260268308358 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,856 do 3,870 z 5857

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #3856
    Avatar Buła123
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Koło Warszawy
    Posty
    1,058
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Yebak Lesny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    + obudowa = 200zł
    Ok 100zł, to wywal SSD z 1 zestawu i z głowy ;)

  2. #3857

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jak nie kręci to K mu zbędny a zjada kasę(a jak kręci to potrzebuje dedykowanego chłodzenia), pamięci też da się taniej. Zasilacz za to stricte budżetowy dopchnięty. Lulz.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  3. Reklama
  4. #3858
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  5. #3859
    Avatar Yebak Lesny
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Podkarpacky
    Wiek
    33
    Posty
    582
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    ktoś jeszcze zaproponuje jakiś zestaw ~2500? ;>

    GG: 5519884

  6. #3860
    Avatar Abovner
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    479
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak nie kręci to K mu zbędny a zjada kasę(a jak kręci to potrzebuje dedykowanego chłodzenia), pamięci też da się taniej. Zasilacz za to stricte budżetowy dopchnięty. Lulz.
    Rozumiem, że mowa o tym:
    Cytuj Buła123 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Intel Core i5-4690K
    ASRock Z97 Pro4
    Gigabyte R9 280 WF3X
    2x 4GB G.Skill 2133 MHz CL9
    WD Blue 1TB
    Transcend SSD340 128 GB - ssd sie przyda
    SilentiumPC Vero L1 500W
    LG GH24NSB0
    Link do całego koszyka : http://www.morele.net/inventory/info/8C2D8g/
    Co byś w takim razie zmienił i jakie zaproponował zamienniki w podobnej cenie? Szukam kompa właśnie w okolicy 3~ k, ma służyć do:
    - grania w mainstreamowe gry jak lol, skyrim
    - i takich na pada do pogrania z kumplami (bo pc ma też służyć jako konsola) jak fifa/nfs - tutaj nie wiem czy nie potrzebowałbym 16 ramu albo lepszej karty graficznej
    - fl studio/ableton - tutaj bym potrzebował dobrą kartę dźwiękową.
    Jeszcze pozostaje kwestia obudowy, czy każda dostępna na tej stronie jest wystarczająco uniwersalna żeby wpakować wszystkie podzespoły czy trzeba bardzo dokładnie dopasowywać?

    Pytania pewnie banalne i do bólu typowe ale to mój pierwszy pecet no i automatycznie pierwszy składak więc mam blade pojęcie o temacie :d

  7. #3861

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Zaraz coś ci złoże/zaproponuje, od tego jest ten temat żeby pomagać. Obojętnie czy to banalne pytania czy nie. 16gb ramu atm do grania nie jest Ci potrzebne. Zamierzasz podkręcać komputer?
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #3862
    Avatar Abovner
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    479
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zaraz coś ci złoże/zaproponuje, od tego jest ten temat żeby pomagać. Obojętnie czy to banalne pytania czy nie. 16gb ramu atm do grania nie jest Ci potrzebne. Zamierzasz podkręcać komputer?
    No tak zaznaczyłem bo sam z doświadczenia dobrze wiem jak wkurwiające potrafią być te same pytania zadawane na okrągło :d

    Nie do końca wiem co masz na myśli przez 'podkręcać', jeśli chodzi o to, czy w przyszłości planuję wymieniać podzespoły na lepsze to na pewno nie w najbliższej, za rok albo więcej.

  9. #3863

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Czyli nie będziesz kręcić jak nie wiesz o co chodzi... :P


    http://www.morele.net/inventory/info/LpvJW/
    Można taniej o 2(~) stówy jeśli wymienimy obudowę, zasilacz oraz kartę na innego producenta. Zamiast tej karty dźwiękowej brałbym Audiotrak Prodigy HD2 bo jest podobno bardzo chwalona przez audiomakerów i audiofanatyków, acz morele jej nie mają. Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem by dołożyć 100zł i kupić ją na allegro oddzielnie - bierz tu i teraz.

    Czemu nie i7?
    Za dużo kasy względem tego co byś dostał, imo dobre i5 Ci starczy.

    Czemu nie ssd?
    Nie ładujesz/wczytujesz projektów tak często byś potrzebował szybkości. Przeważnie siedzisz nad czymś dłużej, nie prawda? A zaoszczędzoną kasę można odłożyć na lepsze bebechy.

    Czemu 8GB i 1600mh?
    Płyta obsługuje do takich częstotliwości jeśli dobrze pamiętam, a taka ilość wystarczy i do gier i do tworzenia muzyki. W przyszłości będziesz mógł dołożyć bez problemu drugie 8 gb.

    Czemu ASUS DRW-24F1ST a nie LG GH24NSB0?
    Większy bufor + szybsza prędkość zapisu za różnicę 4zł.

    Jak jakieś wątpliwości/pytania - wal śmiało.
    @Abovner ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  10. #3864
    Avatar Abovner
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    479
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czyli nie będziesz kręcić jak nie wiesz o co chodzi... :P


    http://www.morele.net/inventory/info/LpvJW/
    Można taniej o 2(~) stówy jeśli wymienimy obudowę, zasilacz oraz kartę na innego producenta. Zamiast tej karty dźwiękowej brałbym Audiotrak Prodigy HD2 bo jest podobno bardzo chwalona przez audiomakerów i audiofanatyków, acz morele jej nie mają. Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem by dołożyć 100zł i kupić ją na allegro oddzielnie - bierz tu i teraz.

    Czemu nie i7?
    Za dużo kasy względem tego co byś dostał, imo dobre i5 Ci starczy.

    Czemu nie ssd?
    Nie ładujesz/wczytujesz projektów tak często byś potrzebował szybkości. Przeważnie siedzisz nad czymś dłużej, nie prawda? A zaoszczędzoną kasę można odłożyć na lepsze bebechy.

    Czemu 8GB i 1600mh?
    Płyta obsługuje do takich częstotliwości jeśli dobrze pamiętam, a taka ilość wystarczy i do gier i do tworzenia muzyki. W przyszłości będziesz mógł dołożyć bez problemu drugie 8 gb.

    Czemu ASUS DRW-24F1ST a nie LG GH24NSB0?
    Większy bufor + szybsza prędkość zapisu za różnicę 4zł.

    Jak jakieś wątpliwości/pytania - wal śmiało.
    @Abovner ;
    Mega fajnie opisane, dzięki wielkie ^^

    Zdecydowanie wolę tą stówkę dopłacić zwłaszcza, że trochę hajsu też wpakuję w monitory studyjne także nie ma co żałować przy takiej kwocie. Z wszystkimi uwagami się zgadzam poza ssd - wbrew pozorom właśnie całkiem często zdarza mi się między projektami przełączać i ładują się one teraz nawet po 1-2 min, przyznam, że choćby z ciekawości chciałbym ten dodatkowy dysk też mieć i tutaj myślałem nad tym o czym wspomniałeś na początku, czyli obudowa i zasilacz - nie wiem natomiast o jaką kartę Ci chodziło i chyba też na obu nie chciałbym oszczędzać bo są ważnymi elementami. Także w skrócie - postarać się coś obciąć na zasilaczu i obudowie (w granicach rozsądku oczywiście :d) i dorzucić do zestawu jakiś dysk ssd. Nie wiem co ty o tym sądzisz bo jak tańszy zasilacz ma być równoznaczny np. dużemu ryzyku spalenia się czegoś, to zwyczajnie szkoda oszczędzać te 100zł na rzecz 3000, jestem ciekaw Twojej opinii.
    @Przemo ;
    Ostatnio zmieniony przez Abovner : 03-09-2014, 03:21

  11. #3865

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    http://www.morele.net/inventory/info/IZx5EB/ + Audiotrak Prodigy HD2 = 3325zł(zamiast 3122zł)

    Co uległo zmianie? Inna obudowa, inny producent grafiki(acz karta ta sama, inne chłodzenie po prostu i trochę mniejsze takowanie rdzenia) dorzucony markowy i sprawdzony SSD 128GB. Osiągi pozostają praktycznie te same.

    Jeśli za drogo(nie wątpię bo dorzuciliśmy SSD i wzięlismy lepszę ASIO) można wymienić zasilacz (ok 60zł taniej) lub kartę na model niższy (R9 270X, 100zł taniej) @Abovner ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  12. #3866
    Avatar Abovner
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    479
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    http://www.morele.net/inventory/info/IZx5EB/ + Audiotrak Prodigy HD2 = 3325zł(zamiast 3122zł)

    Co uległo zmianie? Inna obudowa, inny producent grafiki(acz karta ta sama, inne chłodzenie po prostu i trochę mniejsze takowanie rdzenia) dorzucony markowy i sprawdzony SSD 128GB. Osiągi pozostają praktycznie te same.

    Jeśli za drogo(nie wątpię bo dorzuciliśmy SSD i wzięlismy lepszę ASIO) można wymienić zasilacz (ok 60zł taniej) lub kartę na model niższy (R9 270X, 100zł taniej) @Abovner ;
    Super, z ceną liczyłem się właśnie max do 3400 także jeszcze się mieści ^^ Za drogo nie jest, nie chcę teraz oszczędzać żeby potem wymieniać i traktuję to jako inwestycję długoterminową, choć nie wiem czy takie podejście jest dobre.
    Także PC właściwie gotowy, tylko jeszcze ktoś go musi poskładać :D Myślisz, że powinienem sam wszystko złożyć z jakimiś tutorialami w internecie czy warto jednak zlecić to komuś doświadczonemu ze względu np. na pastę termoprzewodzącą? Tą kartę dźwiękową już dam radę sam zamontować raczej więc nie będzie problemu z tym, że ona nie jest dostępna na morele i mi jej nie zmontują przez to.
    Druga sprawa - monitor. Widzę, że nie ma dużej różnicy w cenie między LCD i LED, co bardziej nada się do wielogodzinnej codziennej pracy z komputerem? Mój brat kupił sobie ponad rok temu "telewizor" lcd 17 lub 18 cali, używałem go jakiś czas jako dodatkowego monitora i męczył trochę wzrok z bliskiej odległości :c w dodatku obraz był mało ostry

  13. #3867

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Bo telewizory(w większości) nie służą jako główne monitory, co najwyżej dodatkowe. Jaka przekątna i cena Cie interesuje?

    Komputer złożą Ci na morelach za złotówkę chyba, kartę dźwiękową dasz radę zamontować sam - jak nie to wytłumaczę i poprowadzę.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  14. #3868
    Avatar Abovner
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    479
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie jestem pewien z jaką przekątną będzie mi się najlepiej pracowało przy biurku - przez ostatnie 2 lata korzystałem z 15" w lapku. Zakładam, że koło 20-22 będzie ok, może 24, większe chyba męczą wzrok przy dłuższej pracy, ale szczerze przyznam, że nie mam właściwie pojęcia i są to tylko takie moje domysły :d Cenowo nie wiem jak to wygląda, generalnie z tego co widziałem to cena przy konkretnym rozmiarze jest bardzo podobna w większości modeli. Na pewno nie chciałbym wydać więcej niż 800zł, najlepiej koło 600.

  15. #3869

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Przyznam się bez bicia, że monitory średnio moje koło zainteresowań ale zerknij na ten model: http://www.morele.net/monitor-led-dell-p2214h-606669/


    Bo prezentuje się w testach ładnie i jest często polecany.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  16. #3870
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Ja poszukuje jakiegoś nieco większego ekranu, coś co zastąpi mi lg e2250v
    może troche lepszy czas reakcji, na pewno lepsze REALNE kąty widzenia i czerń

    na pewno dvi, może dp ale nie koniecznie, jakby miał zasilany hub usb 3.0 (hehe, jasne) byłoby super

    i jedna bardzo ważna sprawa: wysokość od blatu max 44cm, najlepiej 41-41.5 stojący na ramce

    słyszał ktoś coś?

    może i 16:10 ale koniecznie 1920x
    Ostatnio zmieniony przez zakius : 04-09-2014, 19:26
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4120
    Ostatni post: 14-04-2024, 22:51
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •