Reklama
Strona 1 z 391 1231151101 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 5857

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #1
    Avatar darkan
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,436
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

    witam,
    jak może zauważyliście, poprzedni temat jest nieco... hmm, mało aktualny, tak powiem. W związku z faktem, iż jest to dwukrotny laureat Torg Awards nie usuwam go - jest tylko zamknięty i odklejony, wierzę, że nie zostanie usunięty - oto link do niego: http://torg.pl/showthread.php?326114...a-lipiec-2010r.

    Jeżeli chodzi o zestawy komputerowe - podaję link do poradnika z forum purepc.pl autorstwa Miguel707 - widoczny bez żadnego logowania czy rejestrowania się na tamtym forum:
    http://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe
    Znajdziecie tam bogaty wybór zestawów od 950 do 6750 zł.

    Ten temat pozostaje polem do dyskusji nad innymi zestawami, które sami zaproponujecie, chcecie kupić, planujecie sprzedać, cokolwiek, jak również do pytań o konkretne podzespoły. Jeżeli potrzebne okażą się osobne tematy do rozmów o kartach graficznych czy CPU - również takie powstaną. Chwilowo proponuję pozostawić dyskusję tutaj.
    Równocześnie przypominam o temacie http://torg.pl/showthread.php?369786...zmowy-og%F3lne przeznaczonym do rozmów o słuchawkach.
    ####




    Wiele osób, szczególnie mało doświadczonych w kwestii sprzętu komputerowego, nie ma pojęcia że zasilacz może być jednym z kluczowych podzespołów, którego słaba jakość może nieść ze sobą naprawdę poważne konsekwencje. Nie tylko resetowanie się pod obciążeniem, ale też spalenie się co może z kolei pociągnąć praktycznie wszystkie inne podzespoły. Pytania zaś dotyczące zasilaczy na forum potrafią wykształtować dwa typy postów: jedne każą szybko zmieniać sprzęt na lepszy, inne próbują udowodnić że takowe rady są niepotrzebne, zaś ich autorzy krzewią “manię” i “psychozę” z naczelnym hasłem “zmień zasilacz”.

    Lista niebezpiecznych zasilaczy:

    2N, 4 LIFE, Akyga, Allied, Aopen, Altis ATX, ATON, Bio Ware, Chiefmax, COBA, Codegen (czasem zwany Rubikon- wybitnie zagrażające Twojemu sprzętowi),Color, Colorsit, COMPAQ, CWT, Deer, EMITER, EVERPOWER, Eurocase, Feel, Fever, FOUR STAR, GEMBIRD, Hairong, HEC, IMPET, I-box (IBOX), Impet, JNC 1, KING STAR, KY, L&C = Logic, LEVICOM, Linkworld, Logic (vel. LC, L&C), Logisys, Maxpower, Medion, Megabajt (vel. MGB - również fantastycznie sie psują), Mercury, Metropilis, Modecom Feel I, Modecom Feel II , Mustang, Noname( No-name), PLATIN-POWER, POWER COLOR, POWER MAN, Powercomp, Powerfox Powork, Premier, Procomp, Pronox, Q-Tec, Raidmax, Real PC Power Silence, Rex power, Ropla, RUBIKON, Shido, SilenX, Stability Power, SUNTEK, TAKE ME, TASK, Techsolo, TOP, Tracer, Tronje, Trust, ULTRA-MEDIA, V POWER, WIN, WinPower, Xilence, XION, Yamo
    EvilKillaruna # techfanatyk.net
    Ostatnio natknąłem się kilka razy znów na pewne zjawisko, które jest nie tyle negatywne co strasznie irytujące. Irytujące dlatego że nie tylko świadczy o niskiej inteligencji właściciela karty bądź czytającego, ale też że w przypadku rozwiązania problemu lub wyłonienia zupełnie innej przyczyny kłopotów, takowa opinia czy topic pozostają.
    EvilKillaruna # techfanatyk.net

    Siedząc na forum codziennie można natrafić na tematy traktujące ogólnie o kłopotach z kartą graficzną, zauważyłem też że autorzy tematów z tymi kłopotami z reguły mają dosyć małą wiedzę o podzespołach komputerowych oraz że zarówno same tematy jak i posty odpowiadające traktują z reguły o tym samym, wciąż i wciąż.
    EvilKillaruna # techfanatyk.net

    Może tylko mi się zdaje ale od jakiegoś czasu zauważam tendencję do powstawania tematów celujących w segment w którym się owa karta znajduje. Pojawiają się oczywiście przy tym kwestie opisane w Radeon PROBLEM, pojawiają też naturalnie pytania o temperatury i cała masa rozterek w kwestii wyborów opcji kupowanej karty: “co myślicie o tym”, “zmieniać na S1?”, “co powiecie o Palit 4870 Sonic?”, “jakie chłodzenie kupić do Radeona” etc. etc.
    EvilKillaruna # techfanatyk.net


    //zmienilem link na bardziej ogolny, dodalem info po ### - mess
    Ostatnio zmieniony przez Gray : 10-01-2012, 23:02 Powód: torg.pl
    these are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations...
    to boldly go where no man has gone before

    Retired till further notice.

  2. #2
    Avatar Shreef
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    135
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Spaliła mi się karta graficzna. Jaką kupić pod Intel E5400 64-Bit Dual-Core 2x2600MHz i 4 gb ramu?
    Mijają doby, nie jesteś już taki młody
    Beztroska zamieniła się w walkę o dobrobyt

  3. Reklama
  4. #3

    Notoryczny Miotacz Postów Kaju jest teraz offline
    Avatar Kaju
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,465
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jaki zasilacz i jaki fundusz?

  5. #4
    Avatar Shreef
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    135
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    zasilacz mam jakiś no name dlatego też jest on moim podejrzanym numer 1 jeśli chodzi o spalenie się karty (ale jest 400W). do 300 zł myślę że mogę wyłożyć
    Mijają doby, nie jesteś już taki młody
    Beztroska zamieniła się w walkę o dobrobyt

  6. #5

    Notoryczny Miotacz Postów Kaju jest teraz offline
    Avatar Kaju
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,465
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    a więc zasilacz + karata = 300 zł?
    Mniemam, że karta nie musi być nową?

  7. #6
    Avatar Master oko
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    395
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jako, że mamy 3.12 proponowałbym zmienić link w pierwszym poście na: http://www.purepc.pl/zestawy_kompute..._grudzien_2010

    @t
    Kod:
    Nazwa płyty głównej	Dell OptiPlex GX620
    Typ procesora	DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)
    Pamięć fizyczna	1024 MB  (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
    Karta wideo	NVIDIA GeForce 7300 LE  (256 MB)
    Zasilacz    jakiś della 240W
    CO bardziej by się opłacało - wymieniać stopniowo podzespoły (dodam że płyta główna jest zamontowana w obudowie "leżącej" i nie da rady jej wyjąć bez zniszczenia "pudła") czy nie bawić się i kupić sobie nowy? Myślałem nad tym zestawem za 1,3k z purepc.pl, jaka obudowa do niego? I cyz pociągnąłby np. Assiasn's Creeda (wszystkie części), ew. Mafie II czy GTA4, na jakich detalach?
    Ostatnio zmieniony przez Master oko : 03-12-2010, 20:07

  8. #7
    Avatar Pajlok
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    31
    Posty
    1,147
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    A ja proponuje dać po prostu link
    http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe
    zamiast co miesiąc aktualizować.

  9. #8
    Avatar xRay
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdzieś niedaleko tego: 50.160261,23.139051
    Posty
    360
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Master oko napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @t
    Kod:
    Nazwa płyty głównej	Dell OptiPlex GX620
    Typ procesora	DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)
    Pamięć fizyczna	1024 MB  (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
    Karta wideo	NVIDIA GeForce 7300 LE  (256 MB)
    Zasilacz    jakiś della 240W
    CO bardziej by się opłacało - wymieniać stopniowo podzespoły (dodam że płyta główna jest zamontowana w obudowie "leżącej" i nie da rady jej wyjąć bez zniszczenia "pudła") czy nie bawić się i kupić sobie nowy? Myślałem nad tym zestawem za 1,3k z purepc.pl, jaka obudowa do niego? I cyz pociągnąłby np. Assiasn's Creeda (wszystkie części), ew. Mafie II czy GTA4, na jakich detalach?
    Paaanie daj pan spokój. Procek nieopłacalny do wymiany, płyta z resztą też, karta graficzna "loł proFAIL", ddr2. Lepiej kupić już nowy.
    huh?

  10. #9
    Avatar Simoneq
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    1,321
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Nie wiem czy tu mogę się pytać o monitor, ale oddzielnego tematu nie ma, a nowego nie chcę zakładać.

    Potrzebuję jakiś monitor (19-21 cali) do 600 zł. Da się coś porządnego za tą cenę znaleźć?

  11. #10

    Notoryczny Miotacz Postów Kaju jest teraz offline
    Avatar Kaju
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,465
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W2261vp .

  12. #11
    Avatar durassek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    ██████████
    Wiek
    29
    Posty
    318
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mam obudowe z dziurkami z boku przez które wlatuje powietrze, w tej budzie mam karte ktora sie strasznie grzeje (70stopni w idle), kupilem wiec wiatrak 92mm i teraz - zainstalowac go z boku budy czy gdzies indziej (ma chlodzic tylko grafe, procek w najlepszym porzadku)

  13. #12
    Avatar esik
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    795
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Najlepiej metodą prób i błędów ;)
    Spróbuj najpierw z boku i nawiew na kartę, sprawdź jak się będą prezentowały temperatury. Wszystko zależy też od tego jakie masz chłodzenie na karcie. Spróbuj też dodatkowy nadmuch z przodu, może będzie dawał lepsze efekty.

    I tylko żeby nie było...

  14. #13
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tutaj, padl mi ostatnio komp prawdopodobnie plyta glowna (stary zlom zjadl mi juz tyle nerwow xD) a jako, ze byl syfem nie warto go remontowac dlatego pomyslalem o nowym zestawie. Bylem w paru sklepach komputerowych i koles polecil mi taki zestaw, moze ktos ewentualnie cos o nim/podzespolach powiedziec i ocenic? Bylbym wdzieczny poniewaz komputer jest ostatnimi czasy bardzo potrzebny mi i ojcu do pracy a na starym lapie ktory ledwo zipie ciezko jest obsluzyc ojca, 2 braci i mnie :)

    ponizej wklejam zestaw

    1. Procesor Inter Pentium Dual Core E5500 LGA775
    2. Płyta główna FOXCONN G41MX-F 2.0 G41 DDR2 S775 //koles w komputerowym mowil ze solidna, ze zadna nie wrocila do naprawy a montuja ja dosc czesto
    3. Karta graficzna ATI Radeon PCI-E HD4670 1G DDR3 MSI
    4. Pamięć DDR2 2048MB 800MHz Kingston CL6
    5. Zasilacz Gembird 400W Box
    6. Redukcja Zasilania 4/15P
    7. Nagrywarka DVD LG GH22NS50 SATA SD
    8. Dysk WD SATA 320GB WD3200AAJS 8MB
    9. Obudowa hedy a1010

    ewentualnie prosze o jakies poprawki/propozycje z gory dziekuje :) i pytajcie jak cos zawsze sproboje pomoc.

  15. #14

    Notoryczny Miotacz Postów Kaju jest teraz offline
    Avatar Kaju
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,465
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    z podanych podzespołów to jedynie używki bo nowe niestety już się nie opłacają. jakim funduszem dysponujesz?

  16. #15
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    maksymalnie 1300~~1400~~ zł bo chce zeby mi jeszcze poskladali to w komputerowym a to wiadomo sobie policzą
    Ostatnio zmieniony przez Julas313 : 06-12-2010, 14:50

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4111
    Ostatni post: 09-03-2024, 14:52
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •