Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Zmiany w systemie banów!

  1. #1

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Zmiany w systemie banów!

    Wraz z tegorocznym jesiennym patchem, kary za naruszenie zasad i progresja kar zostaną odświeżone. Dziś chcemy dać wam krótki przegląd zmian, które nadejdą.


    Z momentem wprowadzenia łatki, naruszenia przepisów będą wymieniane w rejestrze naruszeń regulaminu gracza, które można sprawdzić na stronie zarządzania kontem. Zostaną one podzielone na pięć poziomów: bardzo łagodny, łagodny, umiarkowany, ciężki i bardzo ciężki.
    Kary prowadzące do nowych wpisów w rejestrze naruszeń regulaminu gracza będą przyznawane ze wzglądu na ilość i dotkliwość poprzednich wpisów. Kary będą się wahać, od prostych ostrzeżeń poprzez bany na od 2 do 7 dni aż po usunięcia konta. Bany trzydziestodniowe nie będą już nakładane na konta. W zależności od ilości i nasilenia istniejących już wpisów na koncie gracza, nowe wpisy mogą mieć większy wpływ na jego zachowanie.

    Poziom zachowania gracza jest określany przez jego rejestr naruszeń regulaminu, co pozwoli graczom na szybkie i łatwe sprawdzenie jak blisko jest do usunięcia ich konta. Będzie to wyświetlone na stronie zarządzania kontem, jeżeli gracz ma przynajmniej jeden wpis. Każdy poziom zachowania będzie oznaczony odpowiednim kolorem, odpowiednio: zielonym, zółtym, pomarńczowym, czerwonym i w końcu czarnym. Kolor zielony oznaczać będzie bezkrytyczny poziom zachowania, natomiast czarny oznacza, że do usunięcia konta jest bardzo blisko. Gracze będą również informowani o tym, jakie następne przewinienie będzie równoznaczne z usunięciem konta.

    Gracze z poziomem zachowania pomarańczowym, czerwonym lub czarnym nie będą mieli możliwości przeniesienia postaci na inny świat. Ponadto gracze będą mogli zostać tutorem, jeśli ich poziom zachowania nie jest niższy niż zielony.

    http://imageshack.us/a/img339/2469/c...reenyellow.png
    przykład zielonego i żółtego poziomu zachowania



    Oprócz poziomu zachowania gracza strona konta będzie dostarczać informacji na temat czasu, który musi upłynąć, aby poziom zachowania mógł zostać zredukowany. Jeżeli gracz nie otrzymał nowego wpisu w trakcie ostatnich 120 dni, poziom zachowania zacznie się powoli zmniejszać.

    Gracze będą musieli potwierdzać nowe wpisy w swoim rejestrze naruszeń regulaminu za pośrednictwem strony zarządzania kontem. Tak długo jak nowy wpis nie jest potwierdzony, tak długo nie będzie można zalogować się do gry oraz korzystać z forum z tego konta. Jeśli uznany zapis będzie powodował banicję konta, to jego banowanie rozpocznie się natychmiast po potwierdzeniu wpisu. Jeśli istnieje kilka wpisów które spowodują tymczasowe wykluczenie, wszystkie konsekwencje będą obowiązywać kolejno z chwilą ich potwierdzenia.


    http://imageshack.us/a/img100/4330/r...recordsmal.png
    przykład naruszenia regulaminu z zółtego poziomu zachowania (obrazek zmniejszony)



    Bany za nieprawidłowe płatności zostaną zastąpione "zamrożeniami konta". Będą one działały niezależnie od egzekwowania reguł. Oznacza to, że nie będą one prowadziły do wpisu w rejestrze naruszeń zasad. Poza tym, zamrożenie konta będzie miało takie same skutki jak obecnie ban za nieprawidłową płatność.

    Jak zatem wpisy w kartotece zostaną przeniesione do nowego systemu? Jeśli gracz posiada jeden lub więcej wpisów, najcięższe przewinienie określi poziom zachowania konta po wydaniu patcha. Do tego, jeśli od ostatniego wpisu minęło wystarczjąco czasu, poziom zachowania zostanie zredukowany. Prosimy zatem zrozumieć, że nie możemy na razie określić wam waszego poziomu zachowania , ponieważ będzie to zależało od waszych indywidualnych kartotek. Po prostu zalogujcie się na swoje konto po łatce, aby sprawdzić swój poziom zachowania.

    Prosimy zważyć, że jest jeden wyjątek: poziom zachowania wszyskich graczy ze stałym ostatnim ostrzeżeniem zostanie określony jako czarny, niezależnie od ostatniego wpisu w kartotece. Niemniej jednak, jeśli w ciągu następnych 120 dni nie otrzymają żadnego wpisu do rejestru, ich poziom zachowania zacznie się stopniowo zmniejszać.


    Wraz z jesienną łatką, manual zostanie uaktualniony o wszystkie informacje na temat nowego systemu. Upewnijcie się, że dokładnie go przeczytacie.

    Do zobaczenia w Tibii!
    Wasi Community Managerowie



    Co o tym myślicie? Ja się baaaardzo cieszę, ponieważ mam final warninga na swoim 300lvlu i ostatnio nawet pisałem jakieś bzdety do Cipsoftu, że gram od 4lat w Tibię, dostałem bana z głupoty i lenistwa na 80lvlu jakieś 3lata temu, a teraz nie mam już siły grać w ten sposób, żeby się bać każdego napisanego słowa itp. Ponadto zamierzam się wyprowadzić do Kanady a tam nie będę mógł grać na europejskim serwerze, więc będzie to oznaczało dla mnie przymusowy koniec gry. Odpisali, że nic z tym póki co zrobić nie mogą, ale nie jest to rzecz, którą by się nie zajmowali. Nie sądziłem, że o coś takiego chodzi :D
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  2. #2
    Avatar Pacyfic
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Bydgoszcz
    Posty
    1,118
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czyli teraz tylko kupować chara z FW po taniości, tak ? ;d
    [SURYKATKA][/SURYKATKA]

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar pepeszka
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    28
    Posty
    3,157
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Zmiana oczywiście na plus, mimo że na koncie nie miałem bana od 2005 roku (tylko notki) to zawsze będzie można być mniej ostrożnym.

  5. #4
    Avatar Black Dragon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    ポズナニ
    Wiek
    30
    Posty
    5,200
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    zmiana dobra, dla tych którzy przez głupotę mieli fw, albo dostali dawno temu i się zminili, albo coś w ten deseń ;d
    zła taka, że zamiast mniej botów będzie więcej...

  6. #5
    Avatar Criss26
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Płock
    Wiek
    32
    Posty
    3,076
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Swietna sprawa :) Niestety rowniez mam final warninga i juz chcialem robic nowego chara, bo balem sie, ze przez glupote moge zlapac delete. Teraz odetchnalem z ulga.

  7. #6
    Avatar Vadim
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Płock
    Wiek
    31
    Posty
    4,965
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Swietna sprawa! Ogromny + dla Cipsoftu. Znam mase ludzi ktorzy maja fw od kilku lat i nie moga zmienic swiata :)

  8. #7

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dokladnie, botterzy i tak teraz dostają delete'y na jape z miejsca, wiec final warning jest bez roznicy.. a swiata zmienic nie mozna bylo i tylko przeszkadzalo w komforcie gry, bo ja np jak juz napisalem - bardzo sie balem z kim kolwiek rozmawiac, bo czy czasem czegos nie mozna by podsunac pod jakis paragraf sobie myslalem ;p
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  9. #8
    Avatar Sylleni-kun
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    457
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    czyli majac teraz final waringa za bottowanie 2 lata temu za jakis czas zniknie mi z konta?

  10. #9
    Avatar Black Dragon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    ポズナニ
    Wiek
    30
    Posty
    5,200
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Sylleni-kun napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czyli majac teraz final waringa za bottowanie 2 lata temu za jakis czas zniknie mi z konta?
    z tego co pamiętam za 2 lata będziesz miał zieloną kropę.

    ale za bota od razu deleta dostaniesz jak cię znowu złapią

  11. #10
    Avatar Sylleni-kun
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    457
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    o kurde 2 lata :p ale lepszy rydz niz nic :)

  12. #11

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Skad ta pewnosc Black Dragon, ze za 2 lata? Szukalem kiedys i nie bylo o tym informacji, jedynie ze za pol roku zacznie poziom naszego "czarnego" zachowania sie obnizac, ale jak szybko tego nie wie "nikt" ?:P
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  13. #12
    Avatar Black Dragon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    ポズナニ
    Wiek
    30
    Posty
    5,200
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Skad ta pewnosc Black Dragon, ze za 2 lata? Szukalem kiedys i nie bylo o tym informacji, jedynie ze za pol roku zacznie poziom naszego "czarnego" zachowania sie obnizac, ale jak szybko tego nie wie "nikt" ?:P
    jakoś udało mi się znaleźć to w ścianie tekstu i odpowiedzi CMów ;d

    Cytuj Craban napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    [...] That means that yes, someone with that punishment from before the system has to be damn careful in general for quite a long time, but if this player behaves well for a long time, we will show lenience again when it comes to regular player behaviour that is covered with the Tibia Rules. If this player makes it through without further violations for 2 years, then we consider him to be a regular player. Due to the policy change on cheaters from "second chance" to "zero tolerance", this player still has only ONE more chance concerning cheating, because if we catch him again, the account will be deleted instantly. [...]
    ostatnie linijki ostatniego akapitu: http://forum.tibia.com/forum/?action...1#post33736741

  14. #13
    Avatar Xat4Gamers
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Londyn
    Posty
    1,785
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Dobra nie chcę robić nowego tematu...

    Mam chara który załóżmy dostał bana w 2010 roku za sharing bo napisałem na deaful ze to nie moj char, przypadkiem. Aktulanie mam czarną kropkę i pisze ze znika za 135dn i poziom w dół. Ale podobno czas oczekiwania zalezy od tego jakie przewinienie mielismy. Czyli ile bede czekac za takie cos? za kazda kropke jest 180dni ? Bo jest czarna>czerwona>pomaranczowa>zolta>zielona. Na zółtej chara juz mozna przenosic tak?

  15. #14
    Avatar Black Dragon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    ポズナニ
    Wiek
    30
    Posty
    5,200
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Xat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra nie chcę robić nowego tematu...

    Mam chara który załóżmy dostał bana w 2010 roku za sharing bo napisałem na deaful ze to nie moj char, przypadkiem. Aktulanie mam czarną kropkę i pisze ze znika za 135dn i poziom w dół. Ale podobno czas oczekiwania zalezy od tego jakie przewinienie mielismy. Czyli ile bede czekac za takie cos? za kazda kropke jest 180dni ? Bo jest czarna>czerwona>pomaranczowa>zolta>zielona. Na zółtej chara juz mozna przenosic tak?
    ta na żółtej można przenosić, czekać bd musieć te ~2 lata, w poście wyżej masz przytoczoną wypowieć Cipa ;d

  16. #15
    Avatar Dark angel on azura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Krosno
    Wiek
    28
    Posty
    1,174
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    no ale jeśli na żółtej to 3 zmiany
    czarna -> czerwona
    czerwona -> pomarańczowa
    pomarańczowa -> żółta
    czyli za 1,5 roku można przenieść? xd

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zmiany w systemie reputacji
    Przez Masaker w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post: 09-06-2011, 20:31
  2. Zmiany, zmiany, zmiany.
    Przez Filia the Dragon w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 21-01-2011, 16:11
  3. Kolejne zmiany w systemie PvP
    Przez Tomix w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post: 17-11-2010, 21:02
  4. Zmiany w Systemie Czaszek
    Przez Gray w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post: 31-05-2009, 20:01
  5. Zmiany, zmiany, zmiany!
    Przez Fejfer w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post: 28-07-2008, 11:11

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •