Reklama
Strona 574 z 591 PierwszaPierwsza ... 74474524564572573574575576584 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 8,596 do 8,610 z 8859

Temat: Prawo Jazdy - rozmowy ogólne

  1. #8596
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,827
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Zdamyto.pl polecam @Wind ;

  2. #8597
    Avatar Bubsztron
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz
    Wiek
    30
    Posty
    884
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jeśli nie zgłosiłem się na podaną godzinę i w podany dzień na egzamin teoretyczny, oczywiście z przyczyn losowych, to jak to dalej wygląda? Chciałem się czegoś dowiedzieć w tej sprawie w moim WORD, ale od dobrej godziny nikt nie odbiera. Te 30zł przepada czy można jakoś się przepisać na inny termin?

  3. Reklama
  4. #8598
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,827
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    W Gdańsku przepada.

    # Ogólnie jest bodajże tak z tego co pamiętam, że możesz maksymalnie dwa dni wcześniej przed wyznaczonym egzaminem przyjść OSOBIŚCIE i poinformować, że nie możesz przybyć na egzamin i zmienić termin.
    Ostatnio zmieniony przez qSC : 14-10-2015, 14:44

  5. #8599
    Avatar Cisekkozak
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Zielona Góra
    Posty
    1,245
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    przepada, kolega miał taką sytuację, tylko że dotarł, ale nie trafił do odpowiedniej sali i 30 zł w piach

  6. #8600
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    tak czysto informacyjnie, jak teraz wygląda sprawa z przepisami? idziesz, zapisujesz się i uczysz na starych zasadach i co ? liczy się moment przystąpienia do teorii i jeśli przystąpisz przed styczniem to masz prawo jazdy na starych zasadach jeszcze ?

  7. #8601
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Liczy się moment wydania prawka. Jeśli zdasz przed wejściem nowych przepisów, a otrzymasz je po to masz te ograniczenia wszystkie :p

  8. #8602
    Avatar Black Keeper
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    483
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ma ktos jakies cenne wskazowki dotyczace ruszania autem? Jak ustawic noge do sprzegla? Czy pieta ma miec oparcie w podlodze?

  9. #8603
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Black Keeper napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ma ktos jakies cenne wskazowki dotyczace ruszania autem? Jak ustawic noge do sprzegla? Czy pieta ma miec oparcie w podlodze?
    Tu nie ma zadnych cennych wskazowek, wciskasz sprzeglo do konca, wrzucasz jedynke i tak samo odpuszczasz sprzeglo jak dodajesz gazu, tak jakbys chcial zeby w tym samym czasie sprzeglo bylo odcisniete do konca a gaz na maxa wcisniety. Ew. dodawaj wiecej gazu zeby Ci nie zgasl, no ale bez przesady ;d
    + Tak, noga powinna byc oparta bo nie wiem w jaki sposob chcesz przejezdzic np. 2-3h w aucie? Majac noge ciagle w powietrzu? ;)

    + Najlepiej wsun sobie noge na maxa do przodu, wtedy bedziesz bardziej wyczuwal sprzeglo, ofc na tyle zeby pieta byla na podlodze

  10. #8604
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Na kursie uczą, że pięta ma być oparta na podłodze, ale osobiście sobie tego nie wyobrażam, przecież większość samochodów ma taki skok sprzęgła, że musiałbym mieć rozmiar buta chyba 48+ żeby było to wykonalne. Poza tym podczas deszczu lub w zimie ciężko jest to zrobić z piętą w podłodze, bo but się ześlizguje. Co do ruszania jeszcze przed kursem nauczyłem się najpierw ruszać puszczając sprzęgło bez gazu, a po kilkunastu próbach już z dodawaniem gazu, imo tak jest najłatwiej.

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak, noga powinna byc oparta bo nie wiem w jaki sposob chcesz przejezdzic np. 2-3h w aucie? Majac noge ciagle w powietrzu? ;)
    jemu chodziło o moment zmiany biegu, a nie ogólnie podczas jazdy
    Ostatnio zmieniony przez Kozek : 28-10-2015, 17:56

  11. #8605
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja trzymam nogę od gazu z piętą na podłodze. Natomiast nogę lewą trzymam w pizdu na lewo za pedałami, a podczas zmiany biegu wciskam sprzęgło trzymając ją w powietrzu. Opierając ją na pięcie jakoś mało komfortowo się rusza.

  12. #8606
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    To ciekawe, bo ja nie mam pojęcia czy opieram piętę XD. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi.

    Ale zakładam, że wciskam mając nogę w powietrzu, a jeśli trzymam sprzęgło to opieram. Poza tym, nie ma to chyba większego znaczenia, bo zmiana biegu to maksymalnie 2 sekundy.

    Cytuj Black Keeper napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ma ktos jakies cenne wskazowki dotyczace ruszania autem? Jak ustawic noge do sprzegla? Czy pieta ma miec oparcie w podlodze?
    Przede wszystkim, musisz mieć fotel ustawiony na tyle blisko, żeby w momencie wciśnięcia sprzęgła na maksa noga nie była w 100% wyprostowana. Jednocześnie nie możesz zahaczać o kierownicę. No i ważne jest, żeby nie tykać sprzęgła nogą, kiedy nie masz zamiaru zmienić biegu. Od tego jest podłoga lub takie oparcie na stopę po lewej stronie od sprzęgła.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 29-10-2015, 11:34

  13. #8607
    Avatar sejdan
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    239
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Witam po paru nieudanych podejściach w 2013 roku postanowiłem walczyć dalej dziś wyrobiłem profil na kierowce i zarejestrowałem się na egzamin teoretyczny co dziwne mój nr zaświadczenia to 36 (nie zdawałem tyle razy hahah) o co chodzi?

  14. #8608
    Avatar Elite Hunter
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,156
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    jezeli zdalem juz wewnetrzny egzamin teoretyczny i praktyczny to moj osk sam wysyla moje "papiery" (numer pkk) do wordu
    czy osobiscie musze cos odebrac z osk i zaniesc to do word?

  15. #8609
    Avatar sebo92222
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,220
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Elite Hunter napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jezeli zdalem juz wewnetrzny egzamin teoretyczny i praktyczny to moj osk sam wysyla moje "papiery" (numer pkk) do wordu
    czy osobiscie musze cos odebrac z osk i zaniesc to do word?
    Sam wysyła papiery, nie musisz się o to martwić.

  16. #8610
    Avatar Elite Hunter
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,156
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    dzięki sebo :*

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Prawo jazdy
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post: 04-11-2015, 20:22
  2. Gazeta Wyborcza Prawo Jazdy 2014 - Kod aktywacyjny
    Przez Creesh w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 17-09-2014, 01:12
  3. Zgubione prawo jazdy
    Przez Mazakowaty Flamaster w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 12-07-2014, 13:30

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •