Reklama
Strona 537 z 591 PierwszaPierwsza ... 37437487527535536537538539547587 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 8,041 do 8,055 z 8859

Temat: Prawo Jazdy - rozmowy ogólne

  1. #8041
    Avatar Moinho
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    480
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    teoria za pierwszym razem na maksa zdana, 3 osoby z 18 zdały i ja nie mogę pojąć jak można tego 7 razy nie zdać(bo kobiecina z którą gadałem tak właśnie miała). wiadomo, raz czy dwa mogą się zdarzyć pytania typu co autor miał na myśli ale żeby 7 razy?

    pojutrze praktyka. w sumie się nie stresuję, wiem że jak będę na maksa skupiony i przede wszystkim egzaminator z góry nie założy żeby mnie udupić to powinno być ok. jedyne czego się obawiam to zawracania na skrzyżowaniu bo mało tego miałem, no i jakichś zmian pasa bo strasznie łatwo o wymuszenie (nie realne ale takie z przepisów).

    jakieś rady co do tego? :D

  2. #8042
    Avatar sm0ku16
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    415
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    oczy dookoła głowy i staraj sie przewidywac co sie stanie na drodze (tu szczegolnie ze swiatlami, jak widzisz ze na skrzyzowaniu stoi juz pare samochodow to nie pchaj sie, stan grzecznie przed linią warunkowego zatrzymania i czekaj az zrobi sie dla Cb miejsce na skrzyzowaniu), najwiekszy stres jest na poczatku (ja prawie zapomnialem o ustawieniu lusterka tylnego, poprawilem go dopiero po wlaczeniu silnika ;p ) takze sprawdzaj wszystko 5 razy, uwazaj na znaki i babcie


    btw mnie zawsze bawiła atmosfera w wordzie :)
    ludzie siedzą przygnębieni, niektórzy płaczą, a najlepsze jak wywołają kogos do egzaminu i ten sie przytula do swoich bliskich, smutek w oczach, jakby sie zegnał i na wojne szedł xDDD
    na cmentarzu jest weselsza atmosfera niz w wordzie
    musze kiedys wpasc jeszcze zeby sie posmiac
    Ostatnio zmieniony przez sm0ku16 : 15-04-2014, 19:56

  3. Reklama
  4. #8043
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    przy zmianach pasów po prostu popatrz w lusterko czy nikt nie jedzie, jak jedzie i jest blisko to nie wjeżdżasz, jak daleko ale widzisz że dosyć szybko to też lepiej poczekaj a sam zwolnij, no i nie zapominaj o kierunkowskazach.

    Co do atmosfery, to nie widziałem żeby sie tak przytulali XD
    w sumie byłem raz sam, a raz z ciotka, ale zawsze była cisza straszna i wszyscy czekaja ;d.

  5. #8044
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj sm0ku16 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oczy dookoła głowy i staraj sie przewidywac co sie stanie na drodze (tu szczegolnie ze swiatlami, jak widzisz ze na skrzyzowaniu stoi juz pare samochodow to nie pchaj sie, stan grzecznie przed linią warunkowego zatrzymania i czekaj az zrobi sie dla Cb miejsce na skrzyzowaniu), najwiekszy stres jest na poczatku (ja prawie zapomnialem o ustawieniu lusterka tylnego, poprawilem go dopiero po wlaczeniu silnika ;p ) takze sprawdzaj wszystko 5 razy, uwazaj na znaki i babcie


    btw mnie zawsze bawiła atmosfera w wordzie :)
    ludzie siedzą przygnębieni, niektórzy płaczą, a najlepsze jak wywołają kogos do egzaminu i ten sie przytula do swoich bliskich, smutek w oczach, jakby sie zegnał i na wojne szedł xDDD
    na cmentarzu jest weselsza atmosfera niz w wordzie
    musze kiedys wpasc jeszcze zeby sie posmiac
    Jezu, gdzie tak jest? xD U mnie były 3 typy osób: cicho siedzący i lekko zestresowani w środku, zestresowane smoki na zewnątrz i tępe cipy snujące takie teorie, że się płakać chciało

  6. #8045
    Avatar sm0ku16
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    415
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    lublin, pamietam jeszcze ze w okienku siedzial dobry troll ktory oblslugiwal te wszystkie zapisy na egzamin i sie brechtal z tych wszystkich blondyn zdajacych po 15 razy


    @http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...?ticaid=1128e4
    Ostatnio zmieniony przez sm0ku16 : 15-04-2014, 20:27

  7. #8046
    Avatar Xemronn
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    29
    Posty
    1,204
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zadajesz pytanie, a nie informujesz. Jeśli Ci pozwoli, jedziesz, jeżeli nie, czekasz.
    przecież on ma oceniać twoje zdolnosci prowadzenia samochodu a nie mowic ci kiedy mozesz jechac a kiedy nie, bo to by najmniejszego sensu nie mialo..

    jak ja robilem kurs(co prawda bylo to 2 lata temu moglo sie cos zmienic) to moj instruktor mowil zeby na egzaminie nie zmieniac pasa albo nie wjechac na skrzyzowanie jak ktos "mignie" bo to zaden oficjalny znak nie jest i nawet jak powiesz naglos tak zeby sie nagralo ze gosc cie wpuszcza to egzaminator ma prawo oblac ;p

    btw tez zdawalem w wordzie w Lublinie i tez kilka razy bylem swiadkiem jak ludzie(w wiekszosci kobiety) sie przytulali i wzdychali jak ich wyczytywano xD zawsze brechtalem z takich ludzi
    Ostatnio zmieniony przez Xemronn : 16-04-2014, 01:18

  8. #8047
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    kiedys wpadne na worda w tarnobrzegu z happy mealem i ppozbijam z tych kacapow xDDD

  9. #8048
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Xemronn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    przecież on ma oceniać twoje zdolnosci prowadzenia samochodu a nie mowic ci kiedy mozesz jechac a kiedy nie, bo to by najmniejszego sensu nie mialo.
    Sugerowanie, że na egzaminie sprawdzają Twoje umiejętności prowadzenia samochodu XD.

    Ale dobra, odpowiem normalnie. Skąd, w takim przypadku, egzaminator ma wiedzieć czy wiesz, że ktoś Cię puszcza czy po prostu wpierdalasz się przed auto powodując zagrożenie? Pytanie czy poinformowanie, że kierowca Cię puszcza jest informacją, że wiesz, co robisz. Mnie kazali się pytać (egzaminatorzy i tak zawsze mówią, że można jechać), ja zapomniałem nawet powiedzieć, po prostu se pojechałem jak mnie puszczał, egzaminator nie oblał mnie tylko dlatego, że widział mignięcie długich.

  10. #8049
    Avatar Xemronn
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    29
    Posty
    1,204
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Sugerowanie, że na egzaminie sprawdzają Twoje umiejętności prowadzenia samochodu XD.

    Ale dobra, odpowiem normalnie. Skąd, w takim przypadku, egzaminator ma wiedzieć czy wiesz, że ktoś Cię puszcza czy po prostu wpierdalasz się przed auto powodując zagrożenie? Pytanie czy poinformowanie, że kierowca Cię puszcza jest informacją, że wiesz, co robisz. Mnie kazali się pytać (egzaminatorzy i tak zawsze mówią, że można jechać), ja zapomniałem nawet powiedzieć, po prostu se pojechałem jak mnie puszczał, egzaminator nie oblał mnie tylko dlatego, że widział mignięcie długich.
    No właśnie tylko i wyłącznie od niego i od jego humoru zależy jak on się zachowa w takiej sytuacji. Równie dobrze jak koleś Ci mignie że Cie wpuszcza i wjedziesz informując, mógłby Cie upierdolić i powiedzieć że gosciowi mogla sie reka omsknac i mignal dlugimi :P Dlatego moim zdaniem nie należy korzystać z tego że ktoś cie wpuszcza, jak stoi i mignie dlugimi - machnij ręką żeby jechał - tobie się nigdzie nie spieszy i jest pewność że Cie nie upierdoli (przynajmniej na tym:D)

  11. #8050
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Dlatego, tak jak pisałem wcześniej, strasznie mnie wkurwia jak widzę na ulicach ludzi puszczających elki egzaminacyjne. Osobiście nigdy tego nie zrobię, bo wiem, że to tylko przeszkadza, a nie pomaga.

    Cytuj Xemronn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Równie dobrze jak koleś Ci mignie że Cie wpuszcza i wjedziesz informując, mógłby Cie upierdolić i powiedzieć że gosciowi mogla sie reka omsknac i mignal dlugimi :P
    Dlatego mnie uczono, że na egzaminie trzeba się głośno i wyraźnie zapytać, a potem poczekać na odpowiedź. Wtedy nie ma prawa Cię ojebać.

  12. #8051

    Notoryczny Miotacz Postów Keyer jest teraz offline
    Avatar Keyer
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Posty
    1,219
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Sugerowanie, że na egzaminie sprawdzają Twoje umiejętności prowadzenia samochodu XD.
    TAK BARDZO TO :D

  13. #8052

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,117
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    no na pewno poniekąd sprawdzają, wiadomo, że sposób egzaminowania odbiega od ideału ale nie ma za bardzo możliwości w ciągu godziny sprawdzenia czy na pewno nadajesz się na kierowcę. inną sprawą jest to, że potrafią na siłę upierdolić w sytuacji, kiedy wcale nie zagrażasz bezpieczeństwu ruchu.

  14. #8053
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    I właśnie o to chodzi. Często jest tak, że totalne zero w prowadzeniu pojazdu zda, a ktoś, kto naprawdę umie jeździć nie zda ze dwa razy.

    Tak ostatnio myślałem i stwierdziłem, że kurs powinien być jednocześnie egzaminem. To znaczy, że państwowe (lub prywatne, ale sprawdzane przez państwo) szkoły powinny po 30h kursu decydować czy kierowca nauczył się jeździć czy nie. Oczywiście jazda z kilkoma instruktorami. Wtedy, na przykład, każdy z nich wydaje opinię i jeśli każda jest pozytywna - prawko zdane. Oczywiście sposób też nie jest idealny, bo trzeba byłoby wyeliminować kolesiostwo, ale ludzie by się tak nie stresowali, a przez 30h faktycznie byłoby widać czy zrobili znaczące postępy i się nauczyli czy dalej zero jak na pierwszej jeździe.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 16-04-2014, 12:30

  15. #8054
    Avatar Xemronn
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    29
    Posty
    1,204
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I właśnie o to chodzi. Często jest tak, że totalne zero w prowadzeniu pojazdu zda, a ktoś, kto naprawdę umie jeździć nie zda ze dwa razy.

    Tak ostatnio myślałem i stwierdziłem, że kurs powinien być jednocześnie egzaminem. To znaczy, że państwowe (lub prywatne, ale sprawdzane przez państwo) szkoły powinny po 30h kursu decydować czy kierowca nauczył się jeździć czy nie. Oczywiście jazda z kilkoma instruktorami. Wtedy, na przykład, każdy z nich wydaje opinię i jeśli każda jest pozytywna - prawko zdane. Oczywiście sposób też nie jest idealny, bo trzeba byłoby wyeliminować kolesiostwo, ale ludzie by się tak nie stresowali, a przez 30h faktycznie byłoby widać czy zrobili znaczące postępy i się nauczyli czy dalej zero jak na pierwszej jeździe.
    kurs to jest kurs. idziesz tam się UCZYĆ. przecież dużo osób zanim poszło na kurs to nawet za kierownicą nie siedziało i co wtedy? oni beda gorsi od tych którzy już wcześniej jakąś styczność z prowadzeniem samochodu mieli i bedą wypadać gorzej = oblewać?

  16. #8055
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    To tyko taka wolna myśl, nie ja byłbym od dopracowania tego.

    I nie chodziło mi o wypadanie gorzej w stosunku do innych. Ocena polegałaby na zwykłej analizie czy dany delikwent po prostu nauczył się jeździć w ciągu 30h, bez porównywania do innych. No, ale mówię...to tylko wolna myśl.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Prawo jazdy
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post: 04-11-2015, 20:22
  2. Gazeta Wyborcza Prawo Jazdy 2014 - Kod aktywacyjny
    Przez Creesh w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 17-09-2014, 01:12
  3. Zgubione prawo jazdy
    Przez Mazakowaty Flamaster w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 12-07-2014, 13:30

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •