+ Nowy post
Strona 2 z 635 PierwszaPierwsza 1 2 3 4 12 52 102 502 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 11 do 20 z 6344

Temat: Rozwiązujemy wspólnie zadania!

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    25
    alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

Cytuj Idler napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A pytania?
    Normalnie tak jak tworzy sie je w danym czasie.

np.

USE TO:
    Did he use to work as a driver?
    Why did Mark use to go out with Jane?

BE USED TO:
    Is he used to staying up late?

GET USED TO:
    Did he get used to working in a group?
    How did he get used to sleeping in this noise?

Trzeba pamietac, ze dla BE USED TO i GET USED TO zawsze jest czasownik + ing (i w twierdzeniach, i w pytaniach). No i trzeba pamietac, ze w pytaniach konstrukcji "USED TO" jest DID + costam + USE TO (bezokolicznik) + costam .

Data rejestracji
    Dec 2008
    Położenie
    Gouda
    Siła reputacji
    10
    TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia

Domyślny

A ja mam takie jedno zadanko, i nie za bardzo wiem, o co chodzi.

Complete the sentences using the words in bold. Use two to five words.

No dobra, wydaje się być jasne.

Przykład 1 (dalsze już sam będę umiał jak ten ktoś pomoże):

Perhaps they went to England.
    gone They .......... to England.

@edit
    Czy mogłoby być np. "They propably have gone to England"?

@down
    thx
    Ostatnio zmieniony przez TheOnlyMad : 19-11-2009, 19:51

Data rejestracji
    Aug 2005
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    0
    Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

Cytuj TheOnlyMad napisał Pokaż post
    @edit
    Imo:
    They may have gone to England.

Data rejestracji
    Feb 2008
    Siła reputacji
    14
    chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chemik : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

jezeli to sa modale, to inaczej byc nie moze. w tym zadaniu musisz chyba tylko wiedziec, ktore z modali sa 'mocne' a ktore 'slabe' ;p

ja moge cos tam pomoc z chemii i z angla. ew fizyka, ale niestety musi siasc zadanie. no i mam pierwsze pytanie, zaraz wrzuce moj rysunek i orientacyjna tresc ;d

bylo cos takiego:
    mialem policzyc cisnienie (tu bez problemu) i mialem podac mase ciezarka, ktory musi zostac polozony na uszczelce, aby przestala cieknac woda. swoich obliczen nie zamieszczam, bo ktos sie moze zasugerowac jeszcze ;d.
    waerr.JPG
    bylo jeszcze zadanie o mniej wiecej takiej tresci. zanurzono szklana rurke na glebokosc 10 cm w wodzoe. rurka miala na koncu ruchoma plytke. o ile dobrze zinterpretowalem ten syf, to na tej glebokosci blaszka jest na swoim miejscu na tej glebokosci 10 cm, wiec to tam z rownosci cisnien da sie obliczyc. mialem obliczyc, jaka jest minimalna wysokosc slupa cieczy, ktora bedzie w stanie utrzymac ta jebana plytke. mi zabraklo jednej danej ;p.

mialem to gowno sprawdzianie i chce po prostu wiedziec, czy jest dobrze. z tymi dwoma mialem tylko problem.

i gowno, musze czekac na aliena, minsa albo innego co to potrafi rozwiazac ; ((((
    Ostatnio zmieniony przez chemik : 19-11-2009, 21:43

Data rejestracji
    Oct 2006
    Siła reputacji
    12
    Hesior klęka tylko przed Bogiem Hesior klęka tylko przed Bogiem Hesior klęka tylko przed Bogiem

Domyślny

Może to nie jest zadanie,ale mam pytanie.Dzisiaj pisałem konkurs ortograficzny i nie wiem czy napisałem poprawnie dwa słowa.Mianowicie pisze się:
    a) mini zespół
    b) minizespół
    c) mini-zespół

A może jakoś inaczej?

Data rejestracji
    May 2005
    Położenie
    Chodzież
    Siła reputacji
    20
    haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji haxigi wykroczył poza granice reputacji

Domyślny

Cytuj Hesior napisał Pokaż post
    Może to nie jest zadanie,ale mam pytanie.Dzisiaj pisałem konkurs ortograficzny i nie wiem czy napisałem poprawnie dwa słowa.Mianowicie pisze się:
    a) mini zespół
    b) minizespół
    c) mini-zespół

A może jakoś inaczej?
    a) jest poprawne, b) też by mogło być, ale jest pisane z małej, więc nie jest to nazwą własną co wyklucza poprawność tej odpowiedzi, a zatem c) nie wchodzi w grę i zostaje nam tylko a)

:)

Data rejestracji
    Oct 2006
    Siła reputacji
    12
    Hesior klęka tylko przed Bogiem Hesior klęka tylko przed Bogiem Hesior klęka tylko przed Bogiem

Domyślny

Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    a) jest poprawne, b) też by mogło być, ale jest pisane z małej, więc nie jest to nazwą własną co wyklucza poprawność tej odpowiedzi, a zatem c) nie wchodzi w grę i zostaje nam tylko a)

:)
    ...to chyba dobrze napisałem,zobaczymy jak to ocenią ; d

Data rejestracji
    Dec 2008
    Położenie
    Gouda
    Siła reputacji
    10
    TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia

Domyślny

Cytuj Chamillionaire napisał Pokaż post
    jezeli to sa modale, to inaczej byc nie moze. w tym zadaniu musisz chyba tylko wiedziec, ktore z modali sa 'mocne' a ktore 'slabe' ;p
    Dokładnie, okazało się, że nauczycielka mi zadała nie to zadanie co trzeba. Tych modali w ogóle nigdy nie robiłem ;]

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    25
    alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

Cytuj TheOnlyMad napisał Pokaż post
    A ja mam takie jedno zadanko, i nie za bardzo wiem, o co chodzi.

Complete the sentences using the words in bold. Use two to five words.

No dobra, wydaje się być jasne.

Przykład 1 (dalsze już sam będę umiał jak ten ktoś pomoże):

Perhaps they went to England.
    gone They .......... to England.

@edit

@down
    thx
    They might have gone to England.
    They could have gone to England.

na 100% - oba poprawne.

@Chami - ja juz nic nie pamietam z hydrostatyki - przerabialem to jakies 2-3 lata temu ;p

Data rejestracji
    Aug 2005
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    0
    Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Andela : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

might jest zbyt slabe w porownaniu do perhaps i tu jestem pewien ;p

+ Nowy post

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zasady postowania