+ Nowy post
Strona 1 z 635 1 2 3 11 51 101 501 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 6344

Temat: Rozwiązujemy wspólnie zadania!

Data rejestracji
    Jun 2008
    Siła reputacji
    10
    Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga

Domyślny Rozwiązujemy wspólnie zadania!

Ostatnio pojawiło się kilka próśb o rozwiązanie zadań domowych, szczególnie z majcy. Dlatego proponuję utworzyć jeden temat, gdzie będzie możliwe otrzymanie takiej pomocy.

Regulamin:
    1. Prosimy o pomoc w zadaniach, których nie potrafimy rozwiązać oraz są ważne! Nie jest to temat dla leniów, którym się nie chce odrabiać lekcji. Pamiętajcie, aby pisać o ważnych zadaniach żeby nie zajmować kolejki.
    2. Kolejka nie obowiązuje dłuższych zadań. Jeśli ktoś poprosi o wypracowanie na 5 kartek, to załatwiamy to tylko przez PW.
    3. Korzystajcie rozważnie, pamiętajcie że możecie mieć potem braki.
    4. Do zadań matematycznych używamy takich oznaczeń:
    a) ^x to potęga o wykładniku x (np. 4^2)
    b) x_/y to pierwiastek x stopnia z y (np. _/y); brak x to 2
    c) ułamek to x/y
    d) robimy odstępy w działaniach, aby poprawić czytelność
    5. Podawanie celowo złych rozwiązań oraz robienie sobie niepotrzebnych żartów będzie karane.
    6. Przed poproszeniem nas o pomoc ZAWSZE zapytaj google, wikipedie, encyklopedie pwn.pl, klp.pl, sciaga.pl, bryk.pl, www.matematyka.pisz.pl i podobne.
    7. W tym temacie pomagamy, nie wyręczamy.

To ja zacznę:

"W pewnym kraju obliczono inflację w dwóch kolejnych latach i zauważono, że w drugim roku inflacja była niższa o 120 punktów bazowych w stosunku do roku poprzedniego. Oznaczało to obniżenie inflacji o 109 1/11% [1/11, to ułamek]. Oblicz, jaka była inflacja w tych dwóch latach."
    Potrzebuję ładne rozwiązanie tego, nie sam wynik. Muszę to zrozumieć. Z góry dzięki.

ZNAKI MATEMATYCZNE DO SKOPIOWANIA

√ ⁿ Δ ▲ → ÷ ≠ ≈ ≥ ≤ ∞ π α ß Σ ƒ ° ┴ ∩ Ω ℃
    Ostatnio zmieniony przez alien : 26-01-2011, 20:47

Data rejestracji
    Jun 2008
    Siła reputacji
    10
    Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga Korzeń tworzy klimat torga

Domyślny

Cytuj Pajlok napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A masz sam wynik? Nie chce mi się dzisiaj myśleć, może bym to zrobił ale jakbym miał wynik to wiedziałbym czy dobrze obliczyłem.
    Nie mam ;/. Jest to zadanie dodatkowe, nad którym bardzo mi zależy, bo mam złe oceny z majcy.
    Możesz obliczyć i się sprawdzi czy dobrze ;)

#down
    1 liceum, mat-fiz ;p
    nie możliwe, że to takie łatwe było. Nie żebym nie ufał, ale potwierdzi ktoś?
    Ostatnio zmieniony przez Korzeń : 19-11-2009, 17:47

Data rejestracji
    Apr 2006
    Siła reputacji
    13
    Pajlok poleca ten styl życia Pajlok poleca ten styl życia Pajlok poleca ten styl życia Pajlok poleca ten styl życia

Domyślny

http://i45.tinypic.com/10pnebp.png

Dodam od siebie. Jak ktoś ma wynik do zadania to proszę też podawać (często jest na końcu podręcznika) gdyż wtedy osoba licząca zadanie może sprawdzić czy dobrze obliczyła zanim je wrzuci na forum.
    Ostatnio zmieniony przez Pajlok : 19-11-2009, 17:57

Data rejestracji
    Dec 2008
    Położenie
    Gouda
    Siła reputacji
    10
    TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia

Domyślny

To rozwiązanie Pajloka jest z mojego pkt widzenia dobre, ale nie wiem jak to jest z tą inflacją, może czymś się różni od "normalnego" zadania.
    Jeśli nie, jest dobrze.

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    25
    alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

W sumie to ta kolejka moim zdaniem zbedna... czasem ktos dojebie zadanie takie, ze nikt nie rozwiaze i jest zastój. A tak jak sie wpadnie do tematu to osoby, ktore rozwiazauja (np. ja moge chetnie matme, czesc fizyki, angielski) moga sobie wybrac co ich interesuje ze "zgloszen".

Data rejestracji
    Dec 2008
    Położenie
    Gouda
    Siła reputacji
    10
    TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia TheOnlyMad poleca ten styl życia

Domyślny

@alien
    No tak, ale pewnie byłoby tak, że ludzie spamują zadaniami a nikt nie robi, bo ich za dużo. Może zrobić jakiś limit? Np z 5 zadań nie rozwiązanych, albo 2 z jednego przedmiotu...

Data rejestracji
    Mar 2008
    Siła reputacji
    10
    Idler wkroczył na salony Idler wkroczył na salony Idler wkroczył na salony

Domyślny

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to popierzoną strukturę gramatyczną "used to/be used to".
    Choćbym nie wiem jak uważał na lekcji i na dodatkowym to nie mogę tego zrozumieć. Może wytłumaczylibyście mi jak wy to zrozumieliście?

Data rejestracji
    Dec 2008
    Położenie
    Gouda
    Siła reputacji
    10

Domyślny

Be used to - przyzwyczaić się do czegoś. Czego w tym nie rozumiesz?
    Może jak i kiedy się używa czy coś?

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    25
    alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alien : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

Cytuj Idler napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to popierzoną strukturę gramatyczną "used to/be used to".
    Choćbym nie wiem jak uważał na lekcji i na dodatkowym to nie mogę tego zrozumieć. Może wytłumaczylibyście mi jak wy to zrozumieliście?
    John used to drink cheap wine = John pijał tanie wino (dawniej mial to w zwyczaju) - ta struktura zazwyczaj wskazuje na kontrast miedzy tym, co bylo kiedys, a tym co jest teraz, wiec najprawdopodbniej john nie pije juz jaboli.
    She is used to living alone = Ona jest przyzwyczajona do życia samemu - chyba dosc oczywiste
    I got used to drinking only water = Przyzwyczailem sie do picia tylko wody - tez chyba dosc oczywiste

Data rejestracji
    Mar 2008
    Siła reputacji
    10
    Idler wkroczył na salony Idler wkroczył na salony Idler wkroczył na salony

Domyślny

A pytania?

+ Nowy post

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zasady postowania