Reklama
Strona 468 z 531 PierwszaPierwsza ... 368418458466467468469470478518 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,006 do 7,020 z 7963

Temat: Wszystko co dotyczy motocykli i motorowerow !! TYLKO TUTAJ !

  1. #7006
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Yasuo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po drugie motor to masz w pralce, a jeździ się na motocyklu.
    "I podobnie jest z tym motocyklem. Ja bym powiedział, że motocykl nie jest tak obowiązujący w momencie, kiedy ja chcę „zaszpanować”, że znowu użyję tego młodzieżowego określenia, jak samochód czy wóz, ale „motor” jest określeniem dużo bardziej potocznym. Słowo motor jest jednak ciągle poprawnym określeniem motocykla w polszczyźnie mniej fachowej."

    Tutaj odsyłam Cię do artykułu http://motormania.com.pl/felietony/w...sza-fleksyjna/

    A co do znawców to widzę, że Ty na prawdę nim jesteś, tylko mi powiedz czemu wklejasz opinie internetowe i artykuły z internetu? Jakimi z pytanych przez kolegę wyżej motocyklami jeździłeś, że się tak o nich wypowiadasz? Po co wklejasz link do artykułu jeśli sam przecież wszystko wiesz i mógłbyś to opisać? Masz jakieś porównanie między wyżej wymienionymi motocyklami czy tylko to co przeczytałeś w internecie?

    Dziewczyna ma prostownicę do włosów coś o niej wiem ale nie dużo, więc się nie wypowiadam bo jej nie używam. Ty jeśli też "coś" wiesz ale nie dużo to lepiej zachowaj to dla siebie jak na razie.

    Co do r1 to faktycznie głupi pomysł jak na pierwsze moto ja bym się rozglądnął jeszcze za hornetem 600 ale jeżeli chcesz typowo coś bardziej "ala sport" to bierz f4 ;)

    PS: Z tego co pamiętam (ale mogę się mylić) to Nigger ujeżdża bmw 1000rr więc chyba jakąś tam wiedzę na temat lirów posiada :D ;)
    Ostatnio zmieniony przez _Szymon_ : 27-07-2014, 14:13

  2. #7007

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Przykro mi, ale z moim doświadczeniem i obeznaniem mogę śmiało takie wypowiedzi pisać. Sam zaczynałem od Suzuki GS 500, które na pierwszy kontakt z motocyklem nadaje się idealnie. Dlaczego? Nie posiada zbyt dużej mocy oraz swoją "zgrabnością" pozwala na doszkalanie techniki jazdy. Zapytaj inne doświadczone osoby, które jeżdżą naście* lat na motocyklu co Ci powiedzą na te typy, które nasz kolega podał na pierwszy motocykl.
    Za sobą mam już 4 modele motocykli, włącznie z tym GS 500, dlatego śmiało mogę porównać te typy oraz wypowiedzieć się na temat poszczególnych pojemności. Dlaczego R1 i R6 odpadają? Ponieważ nie nadają się do jazdy tylko w mieście oraz dla nie doświadczonej osoby, jest to maszyna do zabijania. Tylko popatrz na to z tej strony, że jeżeli spowodowałby wypadek z skutkiem śmiertelnym to co by wtedy zrobił? Miał wyrzuty sumienia, że zakupił taki motocykl? Że go poniosło mimo tego, że sobie wmawiał, że będzie jeździł odpowiedzialnie i nie odkręci manetki w dół? Śmieszne są takie przemyślenia, bo nie znam ani jednej osoby, która jeździ, zaczyna jeździć i nie odkręciła nigdy manetki w dół. Po drugie w/w moto są przystosowane do pracy na wyższych obrotach. Pamiętaj jedno, brak wyobraźni jest krok do śmierci ;) "Gikser" również swoją mocą nie jest trafnym pomysłem na pierwsze moto, do swoim stosunkiem mocy do masy, bez doświadczenia będzie ciężko.
    Zaczynałem od GS 500, następnie jeździłem na R6, potem przez jakiś czas posiadałem R1, a obecnie posiadam Aprilie RSV 1000 Mille.
    Zachęcam do przejrzenia tego działu: http://www.motocykle.slask.pl/forum/458-ku-przestrodze/

  3. Reklama
  4. #7008

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,117
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    a ja nadal polecam XJ 600

    ;]

  5. #7009
    Avatar dozyk24
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    391
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Nic tylko się śmiać i płakać. Po co Ci te sto koni? Żeby szpanować przy kolegach? Zaimponować dziewczynie jak ruszasz ze świateł? A może chcesz się po prostu rozpierdolić na pierwszym lepszym zakręcie. Widać, że masz zero wyobrazi, ale spokojnie... selekcja naturalna właśnie takich ludzi eliminuje z powodu ich głupoty.
    Najbardziej mnie rozmieszyło to, że piszesz że chcesz R1. Nic tylko bić Ci brawa, gwarantuje, że gdybyś na niego wsiadł to byś miał w majtach tyle ile nie zrobiłeś na sraczu przez rok. Poczytaj sobie trochę na temat motocykli a potem staraj się szukać czegoś dla Ciebie. Po drugie motor to masz w pralce, a jeździ się na motocyklu. Życzę Ci powodzenia i żebym to ja na Ciebie na drodze nie trafił ;)
    Czyli wynika z tego ze mam kupic 50 o mocy dildo twojej dziewczyny? A tak na serio to myslisz ze każdy kto wsiada na motor musi byc popierdolcem co zasuwa po 200+ po mieście? Rozumiem na autostradzie troche przycisnac ale to z czasem jak umiejętności przyjda i wyczucie do motocyklu. Lepiej mieć ten zapas mocy niz go nie mieć, no niestety. Pisałem tu o porady na temat typu i jakości a nie fali hejtu. Jezdzilem na 125 jakiś czas, ale wiadomo to sie nie moze rownac z taką 600.

  6. #7010
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Mam wielu znajomych którzy zaczynali od różnych 600'tek oraz jest paru który na pierwsze moto kupili np gsxr 1000 k3 lub cbr 954 i żyją, liczy się ogar w głowie i tyle w temacie. Ale wiadomo lepiej zapobiegać więc ja na Twoim miejscu bym sobie kupił f4/f4i

  7. #7011
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jak Ty kolego mówisz, że moja wiedza jest znikoma to raczej czynisz to nieświadomie :-). R6 jest bardzo dobrym motocyklem w mieście. Strasznie ciężko zrobić sobie krzywdę tym motocyklem jak się umie jezdzic. Słaby dół pozwala na wybaczenie błędów nowicjusza. Jeżeli chodzi o Gsxr to śmiało mogę powiedzieć, że 1000 od K6 w górę tez się nadaje do miasta. Aczkolwiek mija się to z celem. S1000RR miałem tylko i wyłącznie na tor wiec tu zbytnio na temat jazdy po mieście się nie wypowiem. Mówisz o GS500? Co to da skoro jak się przesiadzie na sporta to i tak będzie musiał na nowo poznać moto.

  8. #7012
    Avatar dozyk24
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    391
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Jak Ty kolego mówisz, że moja wiedza jest znikoma to raczej czynisz to nieświadomie :-). R6 jest bardzo dobrym motocyklem w mieście. Strasznie ciężko zrobić sobie krzywdę tym motocyklem jak się umie jezdzic. Słaby dół pozwala na wybaczenie błędów nowicjusza. Jeżeli chodzi o Gsxr to śmiało mogę powiedzieć, że 1000 od K6 w górę tez się nadaje do miasta. Aczkolwiek mija się to z celem. S1000RR miałem tylko i wyłącznie na tor wiec tu zbytnio na temat jazdy po mieście się nie wypowiem. Mówisz o GS500? Co to da skoro jak się przesiadzie na sporta to i tak będzie musiał na nowo poznać moto.
    Widze ze sie interesujesz motocyklami. Umiałbys cos wiecej opowiedzieć o R6? albo jakis artykuł na jego temat zeby cos wiecej wiedziec, lub jakis dobry inny motocykl. I co byś ty wybrał jak bys był na moim miejscu?

  9. #7013
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj dozyk24 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dozyk24
    Ja Ci powiem tak, każdy człowiek jest różny tak samo jak różne są motocykle. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie po co Ci jest on potrzebny. Następnie nikt Ci nie powie, co by zrobił na Twoim miejscu bo nikt nie wie jakim jesteś człowiekiem (czy jesteś rozważny, lekkomyślny czy jakiś całkiem inny)

    Co do r6 to na twoim miejscu bym się wybrał do kogoś kto ma ten motocykl, najwięcej informacji właśnie usłyszysz od posiadacza sprzętu, może da Ci usiąść na nim dopasować pozycję czy Ci odpowiada. R6 z dawniejszych lat miały bardzo delikatne skrzynie więc na to musisz zwrócić szczególną uwagę. Najlepiej weź se sobą ogarniętego mechanika który wszystko posprawdza.

    Tak więc jeśli masz coś oleju w głowie to kupuj r6, jeden może zabić się na gs 500 a drugi będzie szczęśliwie jeździł na r1 ;)

  10. #7014
    Avatar dozyk24
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    391
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Ja Ci powiem tak, każdy człowiek jest różny tak samo jak różne są motocykle. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie po co Ci jest on potrzebny. Następnie nikt Ci nie powie, co by zrobił na Twoim miejscu bo nikt nie wie jakim jesteś człowiekiem (czy jesteś rozważny, lekkomyślny czy jakiś całkiem inny)

    Co do r6 to na twoim miejscu bym się wybrał do kogoś kto ma ten motocykl, najwięcej informacji właśnie usłyszysz od posiadacza sprzętu, może da Ci usiąść na nim dopasować pozycję czy Ci odpowiada. R6 z dawniejszych lat miały bardzo delikatne skrzynie więc na to musisz zwrócić szczególną uwagę. Najlepiej weź se sobą ogarniętego mechanika który wszystko posprawdza.

    Tak więc jeśli masz coś oleju w głowie to kupuj r6, jeden może zabić się na gs 500 a drugi będzie szczęśliwie jeździł na r1 ;)
    Jak każdy młody człowiek lubie poszaleć. Oczywiście nie z umiarem i jak są możliwości, nigdy bym nie naraził swojego życia, a co dopiero życia innych

  11. #7015
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Które roczniki R6 Cię interesują?

  12. #7016
    Avatar dozyk24
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    391
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    @up. Od 2001, 2002 w górę

  13. #7017
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Wiele zależy który rocznik chcesz. Modele od 2003 są juz na wtrysku. A jeżeli chodzi o te starsze no to standardowo, problemy z drugim biegiem, radzę sprawdzić ramę ponieważ są tam kiepskie, ogromne spalanie. Jeżeli chodzi o zalety to jak dla mnie jest to najlepszy plastik z tych lat. Prowadzi się jak zabawka. Wiele osób mówi, że najgorszy motocykl na pierwszą maszynę, wg. mnie nie prawda. Reakcja na gaz co prawda jest ogromna ale przy odpowiednim dawkowaniu gazu i łatwości prowadzenia jest ciężko o jakąś glebę w zakręcie :-)

  14. #7018
    Avatar Rikimaru Uh
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Częstochowa.
    Posty
    1,039
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mimo wszystko sportowy litr na pierwsze moto to sredni wybor, ale tutaj najwiecej zalezy od osoby prowadzacej go. Jesli takiego laika zlapie deszcz, to srednio bedzie mogl wiedziec jak sie zachowac chociazby przy przyspieszaniu czy wchodzeniu w winkle. Najwazniejsze jest obycie z maszyna i rozsadne myslenie. Nie ma czegos takiego jak "nie bede odkrecal"- moc kusi, za kazdym razem czujemy sie coraz pewniej. Sam szukam jakiejs maszyny na ten sezon, ale narazie trafiam na trupy albo ktos mnie uprzedza. Zreszta, kazdy z nas wie ze motocykl w duzej mierze wybiera sie oczami, a gusta sa rozne i o nich sie nie dyskutuje. Na przyklad podam tutaj mojego znajomego, kupil ZZR600 na pierwsze moto i po 2 tygodniach wracal 600km do domu nim... co prawda mial malego szlifa (nie z jego winy) ale to juz byl przed miejscem docelowym :) Wiec jesli sie chce, to mozna. Tylko przy wiekszych pojemnosciach podczas jazdy wypada sie chociaz czasem kierowac rozsadkiem :)

  15. #7019
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Czy na drodze np. dwu-jezdniowej, dwu-pasowej kierowca motocykla moze znajdowac sie i przejezdzac pomiedzy samochodami, ktore znajduja sie do siebie rownolegle na dwoch roznych pasach? Jednoznacznie wyprzedzac samochod A z jego lewej strony i samochod B z jego prawej strony?
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #7020
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jezeli rozumiem



    to motocykl mialby znajdowac sie miedzy tymi 2 samochodami?

    W takim wypadku nie, nie moze w ten sposob wyprzedzac

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. PlayStation 3 - tutaj wszystko
    Przez Imonek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3792
    Ostatni post: 13-07-2017, 07:59
  2. Wszystko, co dotyczy Sony PSP
    Przez Kacpero w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2063
    Ostatni post: 28-02-2014, 19:03
  3. Wszystko co dotyczy palka?
    Przez xsxsxs w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 04-02-2014, 15:41
  4. Smiechowisko - tylko tutaj linki do smiesznych rzeczy
    Przez Palladni w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 668
    Ostatni post: 24-09-2013, 18:23
  5. Wszystko co dotyczy Test Serwera tutaj !
    Przez Harros Ruca w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post: 28-06-2010, 01:37

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •