Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 139 z 168 PierwszaPierwsza ... 3989129137138139140141149 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,071 do 2,085 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2071
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj darss5 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakie ksiazki autora stephen king polecacie przeczytac? przeczytalem juz miasteczko salem i lsnienie, zastanawialem sie nad doktor sen lub misery, co polecacie?
    "Doktor Sen" jest niejako kontynuacją "Lśnienia", mi się bardzo podobał. Polecam też cykl "Mroczna Wieża", świetną "Rękę Mistrza", zwłaszcza, jeśli lubisz rysować/ malować, "Pod Kopułą" ma świetne tempo akcji i jest ciekawym studium odizolowanej społeczności, ale zakończenie rozczarowuje. "Dallas 63" też mi się podobało, jednak ponownie zakończenie było rozczarowujące. Klasyką Kinga jest też "Bastion" ale akurat tej książki nie czytałem. Stanowczo odradzam natomiast "Komórkę" i "Joyland", straszne gnioty.

  2. #2072
    Avatar Sharly
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Od siebie mogę podstawić wam pod nos Vladimira Nabokova i jego 'Lolite'.

    (…) stary pies – ale jary jeszcze, że hej, pełen ognia, żądzy szczęścia – poznaje wdowę, a ta wdowa ma córkę, małą jeszcze dziewuszkę – wie pan, taką, co to nic jeszcze nieukształtowane, ale chodzi tak, że zwariować można. Bledziutka, chudziutka, podkówki pod oczami – i na starego dziada, rozumie się, nawet nie spojrzy. Co robić? Ha, niewiele myśląc żeni się, moi państwo, z wdową. Dobra. Wzięli i zamieszkali we troje (…) A tak w ogóle – przeliczył się. Czas ucieka jak głupi, on się starzeje, ona rozkwita i – figa z makiem z pasternakiem (…)

  3. Reklama
  4. #2073
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    "Obcy w obcym kraju" - ktoś czytał, jakieś opinie?
    Parę osób mi to polecało, z tym że wszyscy to kuce dodatnie albo ukryta opcja kucowska, więc podchodzę z pewną rezerwą. Warto poświęcić czas czy po prostu zgarnęła dobre opinie, bo poruszyła nośny temat?

  5. #2074
    Avatar Blus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,775
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zacząłem czytać Biblię mając nadzieję na znalezienie jakichś wielkich mądrości. Po przeczytaniu pięcioksięgu mądrości brak, za to pełno bajek o żydach. Z fantastyki natomiast zdarzyło mi się ostatnio przeczytać Trylogię Husycką — gorąco polecam. Planuję się też wziąć w najbliższym czasie za czytanie bardziej poważnych rzeczy (ekonomia, filozofia etc.). Myślałem, żeby przeczytać Arystotelesa/Platona, dzieła dot. szkoły austriackiej (Hayek, Mises), inne klasyki liberalizmu (Smith, Bastiat etc.), a także jakieś dzieła odkłamujące/tłumaczące historię (Wojna o Pieniądz). Ktoś może polecić, co konkretnie i w jakiej kolejności warto czytać?
    Ja Ci mogę pomóc w dziedzinie filozofii, natomiast pytanie jest takie, jak dużo czasu chcesz na to poświęcić, bo najbardziej rzetelny kurs sobie zrobisz, jak będzie po prostu czytał chronologicznie ważniejsze dzieła ważniejszych filozofów, ale to Ci wyjdzie kilkaset pozycji, licząc od starożytności do teraz. Więc raczej polecałbym Ci się skupić na opracowaniach, na start może zacznij od "Świata Zofii" Gaardera, który jest w zasadzie książką dla dzieci, ale jak ktoś chce szybki i bardzo prosty przewodnik po ważniejszych ideach filozofii zachodu to zdecydowanie polecam. Czyta się bardzo lekko. Potem polecam wziąć się za poważne opracowania, trzy tomy "Historii Filozofii" Tatarkiewicza i "Historia filozofii zachodu" Russela (jeszcze podobno Brzozowski jest wart uwagi, ale nie czytałem, więc nie powiem). A dalej, jak będziesz już miał całkiem dobre wyobrażenie o filozofach i ich ideach najlepiej po prostu bezpośrednio zapoznawać się z tymi, którzy Cię najbardziej zaciekawili.

  6. #2075
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Kończę właśnie niewidzialne potwory, wcześniej czytałem zabić drozdę i szukam teraz jakiejś bardziej "męskiej" książki, ostatnie dwie były prowadzone niejako przez kobiety. Fabuła/czas nieistotne, podajcie jakiekolwiek tytuły i coś wybiorę ;d

  7. #2076
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj matius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kończę właśnie niewidzialne potwory, wcześniej czytałem zabić drozdę i szukam teraz jakiejś bardziej "męskiej" książki, ostatnie dwie były prowadzone niejako przez kobiety. Fabuła/czas nieistotne, podajcie jakiekolwiek tytuły i coś wybiorę ;d
    "Komu bije dzwon" Hemingwaya?

  8. #2077
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Outlander Diany Gabaldon(stypix) i jeszcze Wizard: The Life And Times Of Nikola Tesla(nie wiem czy jest polski przekład), ale to sb słucham bo nie mogę znaleźć pdf(jak ktoś ma to)))

  9. #2078
    Avatar Jahehehe
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    930
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Przeczytałem jakiś czas temu Mario Puzo: Głupcy Umierają i jest to dla mnie zdecydowanie genialna książka ze wzgledu na ukazanie w nim psychologii mężczyzn i kobiet, w pewnym świetle. Ktoś kojarzy cokolwiek podobnego? Tego typu ukazania ludzi?

  10. #2079
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj idong napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Outlander Diany Gabaldon(stypix))
    dropnalem serie, serial lepszy

    tera sb czytam Kwiaty dla Algernona(tego co zdech ostatnio(pokuj jego duszy[*])

  11. #2080
    Avatar sniochu94
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznan
    Posty
    759
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Witajcie torgi, otóż szukam jakiejś książki, książek, które wciągają i to na prawdę. Z gatunku jakie mogą być, to jakieś Fantasy, kryminalne, horror. Szukam też czegoś ambitnego, zmuszającego do zastanowienia się nad książką :-P nie mylcie z filozofią :-P
    A jeśli mógłbym polecić coś od siebie, to polecam Drogę Wojownika o gen. Sławomirze Petelickim. Jeśli ktoś interesuję się tym, jak powstawał GROM i samą historią generała, to gorąco polecam. Poza tym z książki można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o niektórych ludziach ;-)
    serko heheszky

  12. #2081
    Avatar Grudzioh
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznan
    Wiek
    29
    Posty
    648
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj sniochu94 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witajcie torgi, otóż szukam jakiejś książki, książek, które wciągają i to na prawdę. Z gatunku jakie mogą być, to jakieś Fantasy, kryminalne, horror. Szukam też czegoś ambitnego, zmuszającego do zastanowienia się nad książką :-P nie mylcie z filozofią :-P
    A jeśli mógłbym polecić coś od siebie, to polecam Drogę Wojownika o gen. Sławomirze Petelickim. Jeśli ktoś interesuję się tym, jak powstawał GROM i samą historią generała, to gorąco polecam. Poza tym z książki można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o niektórych ludziach ;-)
    Zatonięcie Japonii, jesli fantastyka naukowa ci pasuje.
    Karin Slaughter - Zaslepienie, jako taki kryminalno/thrillerowate cos.
    Obie ksiazki bardzo dobre i mysle ze warto przeczytac(zwlaszcza pierwsza)

  13. #2082
    Avatar Dacre
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Rotterdam
    Posty
    205
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jeśli chodzi o rzeczy, które czytam - aktualnie wziąłem się za całość twórczości Witolda Gombrowicza. Ferdydurkę zapewne większość z Was przerabiała w liceum (ja nie, przeczytałem dla przyjemności i z przyjemnością). Natomiast pozycja, którą czytam teraz i naprawdę uważam za godną polecenia to Dziennik. Obecnie czytam pierwszy tom i jestem zachwycony. Przyjemne spotkanie z humorem artysty, jego poglądami na literaturę i przede wszystkim na ducha narodu na emigracji, ze wszystkimi jego wadami i przywarami.
    Pytanie: jak Wy się odnosicie do twórczości Gombrowicza? Bardziej "geniusz Polskiej literatury", czy "pijacki bełkot"?

  14. #2083
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj sniochu94 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witajcie torgi, otóż szukam jakiejś książki, książek, które wciągają i to na prawdę. Z gatunku jakie mogą być, to jakieś Fantasy, kryminalne, horror. Szukam też czegoś ambitnego, zmuszającego do zastanowienia się nad książką :-P nie mylcie z filozofią :-P
    A jeśli mógłbym polecić coś od siebie, to polecam Drogę Wojownika o gen. Sławomirze Petelickim. Jeśli ktoś interesuję się tym, jak powstawał GROM i samą historią generała, to gorąco polecam. Poza tym z książki można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o niektórych ludziach ;-)
    ja z kolei drogi wojownika nie polecam. co prawda, jestem w polowie ale kompletnie mnie nie ciagnie do tej ksiazki, mimo ze temat jest mi dosc znany i lubiany. jest to zbior opowiadan, informacje czesto sie powtarzaja, kazde opowiadanie ma swoj wstep, zakonczenie itp co potrafi irytowac, co 3 strony czytac zdanie jakim wspanialym czlowiekiem byl slawek. glupie anegdoty nt generala, takie kompletnie nieciekawe. szczerze mowiac spodziewalem sie czegos ciekawszego, no ale zobaczymy jak dotrwam do konca

  15. #2084
    Avatar Blus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,775
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Czytał ktoś z was coś Krajewskiego? Raczej słyszałem o nim pozytywne opinie, natomiast ostatnio kupiłem sobie na spróbowanie jego najnowszą książkę "Władcę Liczb" i jest co najwyżej mierna. Reszta kryminałów trzyma podobny poziom czy po prostu tak trafiłem? Co możecie polecić?

  16. #2085
    Avatar Adamanta Daramian
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    bolzga
    Wiek
    30
    Posty
    286
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Chcąc się podzielić czymś, mogę polecić pozycję taką:

    - "Kiedy byłem dziełem sztuki" Autor: Éric-Emmanuel Schmitt

    Na ogół polecam ją wszystkim tym, którzy posiadają jakiekolwiek kompleksy na punkcie swojej osoby, są zagubione i uważają że nie pojmują tego świata i tego co robić by czuć się najlepiej

    Moja top3 razem z "Do androids dream of electric sheep" i "Figle naszego świata".
    Solve et Coagula

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9937
    Ostatni post: 09-03-2024, 11:32
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •