Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 143 z 168 PierwszaPierwsza ... 4393133141142143144145153 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,131 do 2,145 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2131
    Avatar nagiler
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Toruń
    Wiek
    30
    Posty
    812
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ktoś czytał gre o tron?

    przeczytałem z 30 stron i to jest tak chujowe i nudne, że nie wiem czy warto brnąć dalej :f
    wydaje mi się, że z pieśniami lodu i ognia jest tak, że albo się je ubóstwia, albo nienawidzi. raczej nie ma czegoś pośredniego. ja chociażby dotrwałem do ponad połowy gry o tron no i nie mogłem dalej czytać. z kolei moja dziewczyna i duże grono moich kumpli szaleje za martinem. ergo, jeśli ci się nie podoba - nie brnij w to i rzuć. jest masa lepszych książek :)

  2. #2132
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj nagiler napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wydaje mi się, że z pieśniami lodu i ognia jest tak, że albo się je ubóstwia, albo nienawidzi. raczej nie ma czegoś pośredniego. ja chociażby dotrwałem do ponad połowy gry o tron no i nie mogłem dalej czytać. z kolei moja dziewczyna i duże grono moich kumpli szaleje za martinem. ergo, jeśli ci się nie podoba - nie brnij w to i rzuć. jest masa lepszych książek :)
    jak najbardziej jest coś pośredniego, PLiO nie jest ani na tyle kontrowersyjne ani nie wywołuje takich emocji, żeby stosunek do cyklu mógł przyjmować wartości wyłącznie zero-jedynkowe

  3. Reklama
  4. #2133

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    27
    Posty
    262
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    30 stron to nie za wiele żeby oceniać coś co ma 5 tomów.

  5. #2134
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Sentiniel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czytam sobie ojca chrzestnego, nie ocenię jaka książka bo w życiu przeczytałem jedynie harrego pottera, a reszta to techniczne lektury. chyba jest spoko
    Też zacząłem parę dni temu i przeczytałem właśnie pierwszą księgę i jest na prawdę koooozak

  6. #2135

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    na Fiuku
    Posty
    279
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Drodzy torgowicze, właśnie przeczytałem "Drogę Królów" i nie wiem co zrobić ze swoim życiem, ta książka była tak zajebista, że no nie wiem jak to opisać... W lutym przeczytałem do 163 strony bodajże i miałem mieszane uczucia. Ale po maturach się wziałem porządnie za tę książke i przeczytałem w tydzień. Moje pytanie brzmi czy warto kupić "Słowa Światłości" i czy poziomem dorównuje Drodze Królów. Także chciałbym spytać czyje "przygody" opisuje. Czy dalej jest o losach Kaladina, Dalinara, Shallan, Szetha czy cokolwiek coś innego? Proszę o odpowiedź na moje pytanie, ale w miarę możliwości bez spoilerowania. Dziękuję

  7. #2136
    Avatar Bollo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,426
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj sokool napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Drodzy torgowicze, właśnie przeczytałem "Drogę Królów" i nie wiem co zrobić ze swoim życiem, ta książka była tak zajebista, że no nie wiem jak to opisać... W lutym przeczytałem do 163 strony bodajże i miałem mieszane uczucia. Ale po maturach się wziałem porządnie za tę książke i przeczytałem w tydzień. Moje pytanie brzmi czy warto kupić "Słowa Światłości" i czy poziomem dorównuje Drodze Królów. Także chciałbym spytać czyje "przygody" opisuje. Czy dalej jest o losach Kaladina, Dalinara, Shallan, Szetha czy cokolwiek coś innego? Proszę o odpowiedź na moje pytanie, ale w miarę możliwości bez spoilerowania. Dziękuję
    Z braku czegokolwiek do roboty wszedłem sobie w ten temat patrze a tutaj post o książce którą skończyłem wczoraj xD. Jako że kolega pewnie już dawno Słowa Światłości przeczytał, bo post stary, to mogę tylko polecić innym te póki co pierwsze dwa tomy bo są absolutnie świetne, jedne z najlepszych fantasy jakie czytałem, razem z Kronikami Czarnej Kompanii.
    A ja teraz zabrałem się na nową książkę Glukhovskiego "Futu.re.". Póki co dośc ciekawy motyw przewodni książki, ale widze już sporo kombinowania jeżeli chodzi o ten świat przyszłości. Zobaczymy jak to się dalej rozwinie
    Ciężko jest lekko żyć

  8. #2137
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zapewne wielu z was czytało Wiedźmina, czy tylko ja jestem taki zawiedziony po Pani Jeziora? Końcówka wydaje się strasznie spłycona, śmierć geralta i jennefer to już w ogóle mistrzowski trolling, rozumiem,że taka po prostu była wizja autora ale spodziewałem się czegoś więcej po tylu tomach. Z drugiej strony mimo iż chciałbym więcej to wydaje się idealnym zakończeniem, sam już nie wiem XD
    Ma ktoś jakieś info czy sapkowski ma w planach jakąś kontynuacje czy definitywnie zakończył sagę.

  9. #2138
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Definitywnie zakończył sagę. Mówił wiele lat temu w wywiadzie, że nigdy nie będzie żadnych kontynuacji, przygód Ciri, młodości w Kaer Morhen, "Wiedźmin - dwadzieścia lat później" ani innych tego typu rzeczy - jeżeli cokolwiek jeszcze napisze związanego z wiedźminem, to będzie to rozszerzenie jakiegoś wspomnianego w sadze motywu - czego przykładem jest wydany dwa lata temu "Sezon burz"


    zaś śmierć (właściwie to domniemana śmierć) była najrozsądniejszym zwieńczeniem cyklu, nie bardzo wiem czego tu więcej się spodziewać
    Ostatnio zmieniony przez Minsafo : 30-07-2015, 16:08

  10. #2139
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Definitywnie zakończył sagę. Mówił wiele lat temu w wywiadzie, że nigdy nie będzie żadnych kontynuacji, przygód Ciri, młodości w Kaer Morhen, "Wiedźmin - dwadzieścia lat później" ani innych tego typu rzeczy - jeżeli cokolwiek jeszcze napisze związanego z wiedźminem, to będzie to rozszerzenie jakiegoś wspomnianego w sadze motywu - czego przykładem jest wydany dwa lata temu "Sezon burz"


    zaś śmierć (właściwie to domniemana śmierć) była najrozsądniejszym zwieńczeniem cyklu, nie bardzo wiem czego tu więcej się spodziewać
    chodziło mi bardziej o sposób w jaki ona nastapiła
    idę wieczorem po archiwum burzowego światła może to wypełni jakoś tą wakacyjną pustkę ;d

  11. #2140

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22


  12. #2141
    Avatar Bobek II
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    630
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z opisu to może kolekcjoner Fowlesa, tam też kobieta jest ubezwłasnowolniona przez psychopatę.

  13. #2142
    kazikuu

    Domyślny

    Witam. Interesuje siebie głównie literaturą o tematyce postapokaliltycznej . Przeczytałem metro 2033, 2034, Future , pare książek z uniwersum metro i teraz skończyłem czytać uniwersum S.T.A.L.K.E.R i survarium . Macie może cos godnego polecenia co nie wchodzi w skład wyżej wymienionych? :). Jak ktoś nie jest obeznany w tej tematyce to może od biedy polecić dobrą książkę sc-fi . Z góry dziękuję

  14. #2143

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    38
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Ja ostatnio złapałem w ręce książkę "Apokalipsa Z" Autor: Manel Loureiro. Ma 3 tomy. Po 1 jestem mile zaskoczony, mówi o zombie, ale fajnie się czyta, pisana w formie pamiętnika, bloga i akcja dzieje się w Hiszpanii.

  15. #2144
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Więc przeczytałem Drogę Królów i Księgę Światłości w nieco ponad tydzień i teraz żałuje bo będę musiał czekać sporo czasu na trzecią część, jedna z najlepszych historii jakie czytałem/oglądałem jak ktoś nie czytał to polecam.
    Macie coś w stylu ww. na podobnym poziomie?

  16. #2145
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Nie czytałem tych dwóch, ale znam parę innych książek Sandersona i przypuszczam, że też mogą Ci się spodobać - sprawdź np. "Z mgły zrodzony" albo "Elantris"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9946
    Ostatni post: 08-04-2024, 13:08
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •