Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 135 z 168 PierwszaPierwsza ... 3585125133134135136137145 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,011 do 2,025 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2011
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Nedox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wracałem z Warszawy do Szczecina i na dworcu centralnym w Wawce naszła mnie myśl - A WEZMĘ IGRZYSKA ŚMIERCI KUPIĘ.
    Poszedłem do Empika, kupiłem i w ciągu 6 godzin podróży przeczytałem całość - nic nie mogło mnie od nich odciągnąć, tak się wczytałem :d
    Następnie pomyślałem - no I część przeczytana to II teraz. Poszedłem znów do Empika, patrzę - stoi II część i III.
    A CHUJ, KUPIĘ OD RAZU III BO SIĘ ZANUDZĘ.
    I nie żałuje tego - strasznie mnie Igrzyska wciągnęły i naprawdę polecam :P
    Ja nie czytałem, film mnie dość mocno zniechęcił (pierwsza część). Ale ten hype czytelniczy znam jak najbardziej, fajne uczucie O:

  2. #2012
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ma ktoś do polecenia coś ciekawego z gatunku książek w których występują lekarze, jakieś zagadki itp?
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  3. Reklama
  4. #2013
    Avatar Slupek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    31
    Posty
    3,109
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ma ktoś do polecenia coś ciekawego z gatunku książek w których występują lekarze, jakieś zagadki itp?
    Ja co prawda nie czytałem, ale moja dziewczyna zachwyca się do dzisiaj książkami Guillaume Musso, tam właśnie w każdej części występuje lekarz i coś związane z samolotem oraz oczywiście zagadka która jest rozwiązana pod koniec powieści. Autor napisał 9 książek, a 10 zostanie wydana w sierpniu.
    Dużo w nich tajemniczości i są wciągające, więc szybko się czyta. Nie wiem co prawda jak bd leżała facetowi, ale podobno są fajne więc możesz spróbować :)


    Tylko od razu zaznaczam, że to nie są książki typu dr. House, że ten lekarz przez większą część książki tam operuje, szuka chorób itp.

  5. #2014
    Avatar supermate
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    1,931
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ma ktoś do polecenia coś ciekawego z gatunku książek w których występują lekarze, jakieś zagadki itp?
    całą serie o breslau krajewskiego. lekarzy nie ma, ale masz zagadki.


    Ja dzisiaj przeczytałem piękni, dwudziestoletni w ramach odchamiania i smutłem, że wcześniej nie zabrałem się za książki Hłasko. Co warto teraz przeczytać od niego ? 8 dzień tygodnia chyba wezmę, bo tematyka mi odpowiada
    Cytuj Obożetojestzboże napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakis diabel mi siedzial na nogach i po chwili sie zaczal zblizac i mi jezyk do buzi wsadzac
    Chcialem otworzyc oczy, ale mi sie blokowaly w polowie i walczylem sporo czasu zeby je otworzyc

  6. #2015
    Avatar Elite Box
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    ________________ Piszę: Życie na Rookgaardzie!
    Wiek
    32
    Posty
    289
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czy ktoś może polecić jakąś powieść związaną ze szpiegostwem i szyfrowaniem podczas II wojny światowej, zwłaszcza chodzi mi o powieści bardzo podobne do Enigmy Roberta Harrisa. W ostateczności może być zimna wojna.


    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ma ktoś do polecenia coś ciekawego z gatunku książek w których występują lekarze, jakieś zagadki itp?
    Polecam serię Kości Kathy Reichs ;) Znana z serialu Tempe Brennan jest antropologiem, nie lekarzem, ale rozwiązuje zagadkowe morderstwa i nierzadko w jej otoczeniu przewija się masa różnych lekarzy sądowych, odontologów i innych takich :D Aktualnie mam przerwę (czekam na zwrot w bibliotece już któryś miesiąc :D) i nie mogę kontynuować, ale części jest chyba z 14.
    Opowiadania SF i Fantasy
    Zapraszam na bloga, aktualnie wydaję opowiadanie SF pt. Cztery godziny NOWE!
    http://sciencefantasia.blogspot.com
    ***
    Facebookowa grupa dla twórców blogów literackich - https://www.facebook.com/groups/literaccy/ ;)

  7. #2016
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Elite Box napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy ktoś może polecić jakąś powieść związaną ze szpiegostwem i szyfrowaniem podczas II wojny światowej, zwłaszcza chodzi mi o powieści bardzo podobne do Enigmy Roberta Harrisa. W ostateczności może być zimna wojna.
    W. Suworow "Akwarium" - inspirowana biografią pisarza książka o strukturach i działaniu GRU - tajnego sowieckiego wywiadu.

  8. #2017
    Avatar Snazol
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Zabrze
    Wiek
    30
    Posty
    308
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    A ja chcialbym zapytac, czy da sie znalezc gdzies liste ksiazek, ktorych grzechem jest nie przeczytac? I nie chodzi mi tu o jakiekolwiek kryteria jak gatunek czy ilosc czytelnikow, bardziej o klasyki, typu Dzieci z Bullerbyn, Maly Ksiaze, Frankenstein, Romeo i Julia, seria Wiedzmina, Wladcy Pierscieni czy Harrego Pottera.
    Wiadomo, ze dla kazdego czyms innym bedzie owy 'klasyk', ale dalem kilka przykladow, ktore nie wiele maja w sobie wspolnego, a mysle, ze wielu zgodzi sie ze mna. Sam w sumie od niedawna czytam z wlasnej checi, dlatego tez poszukuje takich ksiazek, ktore sa 'must have'. Ofc nie mam nic przeciwko wlasnym propozycjom:)


    #dół
    Wlasnie o cos takiego mi chodzilo. Dzieki wielkie;)
    Ostatnio zmieniony przez Snazol : 03-04-2014, 21:38

  9. #2018
    Avatar nagiler
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Toruń
    Wiek
    30
    Posty
    812
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Snazol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A ja chcialbym zapytac, czy da sie znalezc gdzies liste ksiazek, ktorych grzechem jest nie przeczytac? I nie chodzi mi tu o jakiekolwiek kryteria jak gatunek czy ilosc czytelnikow, bardziej o klasyki, typu Dzieci z Bullerbyn, Maly Ksiaze, Frankenstein, Romeo i Julia, seria Wiedzmina, Wladcy Pierscieni czy Harrego Pottera.
    Wiadomo, ze dla kazdego czyms innym bedzie owy 'klasyk', ale dalem kilka przykladow, ktore nie wiele maja w sobie wspolnego, a mysle, ze wielu zgodzi sie ze mna. Sam w sumie od niedawna czytam z wlasnej checi, dlatego tez poszukuje takich ksiazek, ktore sa 'must have'. Ofc nie mam nic przeciwko wlasnym propozycjom:)
    http://lubimyczytac.pl/ksiazki/polka...new-york-times

    http://www.bookstrefa.pl/rankingi-ks...echczasow.html

  10. #2019

    Notoryczny Miotacz Postów Rezz' jest teraz offline
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    czytał ktoś może książki Feist'a? Akurat gdzieś z miesiąc temu kolega szedł do biblioteki to poszedłem z nim czysto towarzysko, no i myślę, że w przeciągu pół roku przeczytałem jedną książkę, biografię Shaqa i grzech nie czytać, ale jakoś sie obijałem na kompie tylko. Zajrzałem do fantastyki, od roku oczywiście nie ma 1 tomu ostatniej części Eragona to wziąłem dla mnie randomową fantasy Książę Krwi (tylko ze względu na tytuł chyba ;_;) i chociaż pierwsze strony dosyć mozolne, to coś zaczęło się dziać. Teraz tak pomyślałem, poczytam coś o autorze itp i okazuje się, że napisał spoooro przed tą książką, a wikipedia podaje, że to jakby kontynuacja poprzedniej sagi czy coś. Pytanie, jeżeli ktoś w temacie: czy bardzo będę do tyłu nie czytając poprzednich (raczej ciężko mi będzie to znaleźć w pobliskiej bibliotece), czy raczej spokojnie mogę zacząć od tej i w miarę ogarniać sytuacje. Jestem na samym początku, 70~ strona gdzieś.
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

  11. #2020
    Avatar cycbrilu
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    33
    Posty
    417
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Od Feista polecam "Sage o Wojnie Swiatow", bardzo dobre fantasy. Wiekszosc zarzuca Feistowi zbyt pompatyczne i wyniosle pisanie, ale do mnie ono trafia. Jesli jednak zamierza sie ktos brac za sage, to o ile pierwsze dwa tomy ("Adept Magii" i "Mistrz Magii") mozna za niewielkie pieniadze dostac w formie papierowej, to kolejne dwa tomy ("Srebrzysty Ciern" i "Mrok w Sethanon") to swoiste biale kruki, na aukcjach tomy kosztuja od 100zl w gore. Angielskie wydania mozna wyrwac taniej, a o ebooka tez nie problem. Co do samej sagi, to bardzo dobrze sie czyta, ciekawie stworzone postaci, a opisy scen batalistycznych (zwlaszcza oblegania twierdz) sa swietne. Jesli ktos oczekuje dobrego fantasy w starym stylu, w patetycznym klimacie, to sie nie zawiedzie.

  12. #2021
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Ksiazki o oddzialach specjalnych

    Szukam ksiazek w stylu tej głosnej z zeszłego roku o amerykanskim snajperze z SEALS
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  13. #2022

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    101
    Siła reputacji
    11

  14. #2023
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Na przyszłość nie zakładajcie tematów, które zostaną wyczerpane po kilu postach ; d @Halunek ;

    Nie wiem, którą konkretnie czytałeś (czy chodzi Ci o Kayle'a czy o gościa od Bin Ladena), o SEALSach jest sporo literatury
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/14083...kanskiej-armii
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/124705/komandos
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10588...-seal-team-six
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/16590...erykanskich-si

    Kilka polskich akcentów, w tym jedna z obszerną wypowiedzią samego śp Petelickiego:
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/25511/grom-pl
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/83706/grom-sila-i-honor

    O SAS pisał Peter Scholey, nie wiem jednak, czy jego prace dostępne są w języku polskim. O Specnaz czytałem książkę W. Suworowa, "Specnaz", ale mocno średnia.

  15. #2024
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jaką biografie/wspomnienia/pamiętniki moglibyście polecić?

  16. #2025

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    przerobiłem assassin creed'a - 5 książek
    wszystko od dana browna (ten od kodu da vinci) - 6 książek
    eragona - 5 książek
    hp - 7 książek
    lotra - trylogia ofc
    hobbita, szklany tron i jeszcze parę innych w takich klimatach

    próbowałem dobrać się nawet do narni ale mi nie podchodzi więc tylko 4 książki z 7

    teraz czekam na najnowszego ass creeda i 4 książki klątwy tygrysa (ponoć fajne więc się zdecydowałem)
    znacie coś jeszcze w tych klimatach?

    zastanawiałem się nad grą o tron ale tego tyle w internetach, że połowa już zespoilowana ;s
    i teraz tak na matrasie wyczaiłem - dragon age ; o ktoś miał z tym do czynienia?

    #up
    to co Mins - 5 lat kacetu jest mega
    + ode mnie "rozmowy z katem" i "byłem asystentem doktora Mengele"

    jedne z lepszych książek jakie czytałem

    @bubcoz
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 27-04-2014, 20:37

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9946
    Ostatni post: 08-04-2024, 13:08
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •