Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 146 z 168 PierwszaPierwsza ... 4696136144145146147148156 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,176 do 2,190 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2176
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na poważnie wziąłem się za czytanie książek. Na początek zacząłem od ponownego przeczytania całego Wiedźmina. Obecnie jestem na 3 tomie z 8.
    Następnie powrócę do Władcy Pierścieni (czytałem jak miałem 10-12 lat), więc warto to odświeżyć.

    Czytałem również trylogię "Ja, Diablica". Głównie dlatego, że babka od polskiego poleciłą mi tę pozycję do matury ustnej, ale bardzo mi się spodobało.
    W międzyczasie przewinęło mi się sporo tytułów, których już po prostu nie pamiętam.

    Generalnie lubuję w fantastyce, z mocnym naciskiem na fantasy. Jakieś romansidła z literatury popularnej też mi się podobają (chociażby wspomniana wyżej "Ja, Diablica". Wszelakie dokumenty, bibliografie czy inne nudne rzeczy odpadają.

    Co polecicie czytać dalej, po LOTRu? Tylko chciałem odejść od mocnych i rozlazłych opisów otaczającej przyrody i świata jak to jest w LOTRu.

    I przy okazji: co sądzicie o czytniku e-booków? Pytanie o doświadczenie i wrażenia osób, które z tego korzystały.


    W sumie stwierdziłem, że założę temat w SiO.
    "Pan lodowego ogrodu" Jarosława Grzędowicza - świetna czterotomowa powieść i zupełnie inna od Władcy Pierścieni, więc jeśli szukasz odskoczni to powinna Ci się spodobać.

  2. #2177
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jak pan up też mogę grzędowicza polecić. Przeczytałem tylko 1 tom i był spoko, nie wiem jak kolejne.
    I przy okazji: co sądzicie o czytniku e-booków? Pytanie o doświadczenie i wrażenia osób, które z tego korzystały.
    spoko, czytało mi się mniej więcej tak samo jak ksiązki normalne

    Co polecicie czytać dalej, po LOTRu? Tylko chciałem odejść od mocnych i rozlazłych opisów otaczającej przyrody i świata jak to jest w LOTRu.
    Opowiadania o Arivaldzie i cały cykl o Madderinie autorstwa J.Piekary. Lekka fantastyka to pierwsze to coś jak wiedźmin tylko bez tylu różnych równoległych wątków. Coś jak te luźne opowiadania o Wiedźminie nie wchodzące do sagii
    Ostatnio zmieniony przez Pumpkin : 08-11-2015, 21:45
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  3. Reklama
  4. #2178
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jakie strony typu lubimyczytac.pl są warte polecenia?

  5. #2179
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Jak pisałem wyżej, czytam właśnie Wiedźmina i nie sądziłem, że można znowu tak się wkręcić. Przeczytałem go z 4-5 lat temu i jak całą fabułę pamiętam tak przy czytaniu czuję się jakbym czytał to pierwszy raz. Wiele rzeczy się pozapominało i jestem pod wrażeniem, że nawet za drugim razem jest to tak zajebista książka.

    – Na moim sihillu – warknął Zoltan, obnażając miecz – wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie. Niech no jeno który ghul zbliży się na długość klingi, popamięta mnie. O, popatrzcie.
    – Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
    – „Na pohybel skurwysynom!”

  6. #2180
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak pisałem wyżej, czytam właśnie Wiedźmina i nie sądziłem, że można znowu tak się wkręcić. Przeczytałem go z 4-5 lat temu i jak całą fabułę pamiętam tak przy czytaniu czuję się jakbym czytał to pierwszy raz. Wiele rzeczy się pozapominało i jestem pod wrażeniem, że nawet za drugim razem jest to tak zajebista książka.
    Po lotrze mógłbyś uderzyć w silmarillion, chociaż wiedźmin to dobra odskocznia od śródziemia;)
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  7. #2181
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Ja aktualnie przerabiam lub przerobiłem w ostatnich dniach: Źle Urodzone (Springer), Miedzianka (Springer), 13 pięter (Springer), Miedzy Wariatami (Meller), Gomorra (Saviano). W zasadzie mogę polecić wszystkie, Meller mnie nie zachęcał ale u szwagra przeczytałem 18 stron i zdecydowałem się kupić, naprawdę dziennikarz na pełnym hardkorze. Springer to naprawdę wciągające reportaże, zacząłem od pożyczonej Wanny z kolumnadą i od razu kupiłem wszystkie jego pozostałe książki, czekam na nową z niecierpliwością. Gomorra to wiadomo, lektura dla każdego kto interesuje się takimi motywami chociaż nie skończyłem jeszcze czytać.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #2182
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Trylogia Husycka - czytał ktoś? Trzyma poziom Wiedźmina?

    Wydarzenia w powieści toczą się w późnym średniowieczu, głównie na Śląsku.
    W powieściach, oprócz postaci historycznych, ściśle związanych z opisywanym konfliktem zbrojnym, pojawiają się także osoby z wojnami niezwiązane, takie jak: Jan Gutenberg, Zawisza Czarny z Garbowa[2] czy Mikołaj z Kuzy.
    Taki opis deczko mnie odrzuca.

  9. #2183
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trylogia Husycka - czytał ktoś? Trzyma poziom Wiedźmina?



    Taki opis deczko mnie odrzuca.
    moim zdaniem trzyma w chuj

  10. #2184
    Avatar Prozac
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    105
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Imo
    Trylogia husycka >> Wiedźmin

  11. #2185
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Dużo tam fantastyki czy raczej próbuje trzymać się realizmu?

  12. #2186
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Dużo. Mniej oczywiście niż w Wiedźminie, ale to wciąż jest bardziej literatura fantasy niż historyczna.

  13. #2187
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    To już wiem co będę czytał po Wiedźminie. Dzięki ;).

  14. #2188
    Avatar Prozac
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    105
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Fantastyki jest tam mniej więcej tyle co zabobonów w czasach w których się te powieści rozgrywają.

  15. #2189
    Avatar KiraLovato
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    127
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Ja polecam wszystkim-uczniom-nie-uczniom wesele,tym co przeczytawszy w liceum, odstawili na półkę, sięgnąłem wczoraj po 3 latach i muszę stwierdzić, że jest świetne. uniwersalne

  16. #2190
    Avatar Arveleg
    Data rejestracji
    2015
    Wiek
    25
    Posty
    578
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Polecam Trylogie Sienkiewicza, imo najlpesze książki pseudohistoryczne

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9937
    Ostatni post: 09-03-2024, 11:32
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •