Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 144 z 168 PierwszaPierwsza ... 4494134142143144145146154 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,146 do 2,160 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2146
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ściągnąłem właśnie Ostatnie Imperium, pod wieczór spróbuje przysiąść i mam nadzieję,że mnie wciągnie bo nie mam co robić teraz po przeczytaniu Księgi Światłości.
    Sanderson płodny strasznie jest z tego co widzę, zaczął pisać niecałą dekadę temu a rzuca takimi opasłymi tomiskami co chwile, ciekawe czy wszystkie utrzymują poziom ;d

  2. #2147
    Avatar Kapitan El Dopa
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    skądinąd
    Posty
    248
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Szukam klasyków typu rok 1984,folwark zwierzęcy,kandyd czy książę. Wiecie,coś co każdy musi przeczytać. Szczególnie interesują mnie klimaty pierwszych dwóch książek wobec których ciężko przejść bezrefleksyjnie. Z góry dziękuje za każdą propozycję. :V
    #mohikaninowie

  3. Reklama
  4. #2148
    Avatar Arveleg
    Data rejestracji
    2015
    Wiek
    25
    Posty
    578
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj kazikuu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam. Interesuje siebie głównie literaturą o tematyce postapokaliltycznej . Przeczytałem metro 2033, 2034, Future , pare książek z uniwersum metro i teraz skończyłem czytać uniwersum S.T.A.L.K.E.R i survarium . Macie może cos godnego polecenia co nie wchodzi w skład wyżej wymienionych? :). Jak ktoś nie jest obeznany w tej tematyce to może od biedy polecić dobrą książkę sc-fi . Z góry dziękuję
    Jeśli postapo, to równie dobrze możesz przeczytać The Walking Dead albo Monument 14.

    Polecam również Czerwoną Mgłę, mimo iż nie jest to postapo, to jednak klimat książki jest całkiem niezły

  5. #2149

    Notoryczny Miotacz Postów Gaba jest teraz offline
    Avatar Gaba
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,396
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @kazikuu ;
    "Bastion" King'a. Mi się bardzo podobał, moje top.

  6. #2150

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    349
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jakie możecie polecić książki związane z historią? Kiedyś słyszałem o jakiejś książce, w której obcokrajowiec biorący udział w powstaniu warszawskim opowiada o swoich przeżyciach, ale nie pamiętam tytułu. Był chyba Amerykaninem. Kojarzy ktoś?

  7. #2151
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie czytałem tych dwóch, ale znam parę innych książek Sandersona i przypuszczam, że też mogą Ci się spodobać - sprawdź np. "Z mgły zrodzony" albo "Elantris"
    Właśnie skończyłem czytać Bohatera Wieków, i znowu chujowo się czuję, historia świetna.
    Trochę irytowała mnie ta akcja z kolczykiem bo od początku drugiego tomu myślałem,że to przez niego, ostatnie ~200 stron zleciało w niesamowitym tempie, akcja cały czas trzymała w napięciu.
    Czytałeś może sequel, który ma miejsce 300 lat później? Z tego co widzę póki co wyszedł tylko jeden tom.
    Ostatnio zmieniony przez matius : 19-08-2015, 01:58

  8. #2152
    Avatar Hymphh
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    264
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Ja skończyłem ostatnio Marsjanina, którego w sumie polecam, mocno "naukowa" że tak powiem i strasznie fajnie się czyta, a teraz przeleciałem Przebudzenie Lewiatana i zacząłem dzisiaj 2 część, taki kryminał/scifi/horror w jednym, lubię :D

  9. #2153
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj matius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Właśnie skończyłem czytać Bohatera Wieków, i znowu chujowo się czuję, historia świetna.
    Trochę irytowała mnie ta akcja z kolczykiem bo od początku drugiego tomu myślałem,że to przez niego, ostatnie ~200 stron zleciało w niesamowitym tempie, akcja cały czas trzymała w napięciu.
    Czytałeś może sequel, który ma miejsce 300 lat później? Z tego co widzę póki co wyszedł tylko jeden tom.
    Nie czytałem, bardzo ostrożnie podchodzę do sequeli i prequeli - dopóki nie spotkam się z opiniami że dany sequel jest świetny, sam z własnej woli raczej po niego nie sięgnę ;p

  10. #2154
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie czytałem, bardzo ostrożnie podchodzę do sequeli i prequeli - dopóki nie spotkam się z opiniami że dany sequel jest świetny, sam z własnej woli raczej po niego nie sięgnę ;p
    Odpuszczę go sobie na razie, w bohaterze wieków wszystkie wątki niestety zostały pozamykane.
    Póki co chyba wezmę się chyba za Elantris albo Warbreaker

  11. #2155
    Avatar Arveleg
    Data rejestracji
    2015
    Wiek
    25
    Posty
    578
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    @kazikuu ;

    Załącznik 338637

    Więcej nie skojarzę

  12. #2156
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,035
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Arveleg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @kazikuu ;

    Załącznik 338637

    Więcej nie skojarzę
    @Arveleg ;
    Nie przeczytałem żadnej z wyżej wymienionych. Przeczytałem za to większość z uniwersum metro 2033. Da ktoś radę mi powiedzieć jakie są wspólne cechy obu serii i co je różni?
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  13. #2157
    Avatar Arveleg
    Data rejestracji
    2015
    Wiek
    25
    Posty
    578
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    @Pumpkin ;

    Ja osobiście przeczytałem tylko Metro 2033, ale postaram się ci wytłumaczyć.

    Uniwersum Metro jaki i książki z "Fabrycznej Zony" są postapo, ale to chyba oczywiste; tyle że u Dymitriego ludzie żyją w metrze i raczej tylko "wybrani" wychodzą na powierzchnie. W S.T.A.L.K.E.R.-ze bohaterowie żyją w zonie ( najczęściej jest to strefa wokół Czarnobyla, jednakże przeczytałem tylko książki Gołkowskiego, więc do reszty mogę się mylić) i próbują tam przetrwać zbierając artefakty i sprzedając je poza strefę. Kompleks 7215 to.... hmmm nasz adaptacja Metra od Dymitroego, jednakże akcja dzieję się w naszym warszawskim metrze. O Survarium się nie wypowiem, bo jeszcze nie miałem okazji przeczytać, a Lodowa Cytadela dopiero wyjdzie ( przynajmniej tak mi sie wydaje).

    Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem

  14. #2158
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,035
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Arveleg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Pumpkin ;

    Ja osobiście przeczytałem tylko Metro 2033, ale postaram się ci wytłumaczyć.

    Uniwersum Metro jaki i książki z "Fabrycznej Zony" są postapo, ale to chyba oczywiste; tyle że u Dymitriego ludzie żyją w metrze i raczej tylko "wybrani" wychodzą na powierzchnie. W S.T.A.L.K.E.R.-ze bohaterowie żyją w zonie ( najczęściej jest to strefa wokół Czarnobyla, jednakże przeczytałem tylko książki Gołkowskiego, więc do reszty mogę się mylić) i próbują tam przetrwać zbierając artefakty i sprzedając je poza strefę. Kompleks 7215 to.... hmmm nasz adaptacja Metra od Dymitroego, jednakże akcja dzieję się w naszym warszawskim metrze. O Survarium się nie wypowiem, bo jeszcze nie miałem okazji przeczytać, a Lodowa Cytadela dopiero wyjdzie ( przynajmniej tak mi sie wydaje).

    Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem
    Hmm, nie do końca o to mi chodziło. Bardziej chodzi mi o takie różnice jak dialogi, sposób budowania napięcia czy postapokaliptyczny i mroczny klimat. Metro było pełne elementów antyutopijnych albo o naturze człowieka i zawierało przemyślenia filozoficzno-socjologiczne. Wiadomo że miejsce akcji może mieć jakiś wpływ na ten klimat ale spokojnie można go zbudować i w metrze jak i na powierzchni zniszczonych miast więc to właściwie żadna różnica.

    Głównie to chodzi mi o to czy to nie jest książka w stylu zmierzch albo igrzyska śmierci która została napisana dla nastolatków z myślą bycia bestsellerem
    Ostatnio zmieniony przez Pumpkin : 23-08-2015, 12:11
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  15. #2159
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Pumpkin ;
    Jeśli znajdziesz to, czego szukasz, to daj znać. Sam boję się zabierać za te wszystkie pozycje z metra, bo się boję, że okrutnie się zawiodę i zmarnuję czas, jak z "do światła" Diakova bodajże, która była zwykłą akcją ze zmutowanymi potworami w świecie po wojnie nuklearnej... Z jednej strony przyjemnie się to czytało, z drugiej - w porównaniu do Metra, które posiadało wszystkie te elementy przez Ciebie wymienione - to było tak cholernie płytkie, że miejscami aż żenujące ;/

    co powiesz o Future?

  16. #2160
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    siema, pytanko

    czy ktos miał stycznośc z ksiazkami Vladimira Wolffa? Typowo pisane pod zakompleksionym polskich patriotów. Warto to tykać?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9946
    Ostatni post: 08-04-2024, 13:08
  2. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •