Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 148 z 168 PierwszaPierwsza ... 4898138146147148149150158 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,206 do 2,220 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2206
    Boruciarz

    Domyślny

    @up
    Jeśli już o Rosji mowa, to ja uważam, że literatura rosyjska jest najlepszą ze wszystkich. I polecam gorąca Bulhakova (Mistrz i Małgorzata), Sołżenicyna (archipelag gułag), gogola (martwe dusze), całego Dostojewskiego (ale w głównej mierze Bracia Karamazow, Idiota), Wienedikta Jerofiejeva (Moskwa - Pietuszki) oraz poezję Jesienina

  2. #2207
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Kupiłem Braci Karamazov już jakieś 2 lata temu na wyprzedaży w księgarni internetowej za jakieś grosze i tak czekają na lepsze czasy wraz z Ulissesem i paroma innymi ciężkimi pozycjami ale zawsze coś innego się trafi do czytania, ktoś coś pożyczy, poleci, sprezentuje... Może się uda chociaż jednego z tych potworów ogarnąć w tym roku ale nie mam aż takiego ciśnienia. Od roku, może półtora, czytam głównie reportaże bo mi proza zbrzydła.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #2208

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Czytam Sapkowskiego,
    co ciekawe pierwsze 2 części różnią się troche od 3 części (Krew Elfów) jeśli chodzi o narracje/pisanie, ale powiedziałbym że nawet na plus, bo przyjemniej się czyta.

  5. #2209
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Polecicie jakąś stronę, gdzie można prowadzić swoje "statystyki". Żebym wpisywał sobie jaką ksiażkę przeczytałem, robiła mi się z tego lista, a system ewentualnie proponował nowe książki na podstawie tych już przeczytanych.

    Google odpada, pytam o coś sprawdzonego z Waszego doświadczenia.

  6. #2210

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    287
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Z polskich stronek to lubimy czytać, a z angielskich goodreads

  7. #2211
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Thuru napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z polskich stronek to lubimy czytać, a z angielskich goodreads
    Śmiechłem, bo na lubimyczytać nie ma Wiedźmina xd.

  8. #2212
    Avatar Bollo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,426
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Śmiechłem, bo na lubimyczytać nie ma Wiedźmina xd.
    co xD
    http://lubimyczytac.pl/autor/3291/andrzej-sapkowski

    jest wszystko
    Ciężko jest lekko żyć

  9. #2213
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Hmm...to dziwne. Wpisałem wiedźmin/miecz przeznaczenia/sapkowski w wyszukiwarkę i nic mi nie znalazło xD.

  10. #2214

    Notoryczny Miotacz Postów Gaba jest teraz offline
    Avatar Gaba
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,396
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hmm...to dziwne. Wpisałem wiedźmin/miecz przeznaczenia/sapkowski w wyszukiwarkę i nic mi nie znalazło xD.
    Ja właśnie skończyłem i biorę się za Krew elfów, Sapkowski 10/10 :D

  11. #2215
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Długie godziny świetnej zabawy przed Tobą ;).
    Przeczytałem dwa razy i dalej czuję niedosyt. Ehh...

  12. #2216
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Polecam. Mój pierwszy thriller psychologiczny jaki przeczytałem w życiu i jestem pod mega wrażeniem. O dziwo, literatura nie kończy się tylko na fantastyce. Książka powoli się rozkręca, napięcie jest bardzo przyzwoicie budowane, a pod koniec dostajesz plaska w ryj, bo nigdy byś się nie domyślił, że tak potoczy się fabuła.
    04-02-2016 22:20
    Hmm...właśnie się zorientowałem, że dokładnie w 19 dni przeczytałem 3 książki. Nigdy nie miałem takiego wyniku xD.

    A przeczytałem trylogię "Ja, Diablica". Już kiedyś to ogarniałem, ale tylko 2 pierwszej części ("Ja, Diablica" oraz "Ja, Anielica"). Potrzebowałem jakiejś lektury do pracy maturalnej z literatury popularnej i moja polonistka mi to poleciła. A że mój gust jest bardzo rozległy i jeszcze nie do końca odkryty to przyznam, że jak na tak babską literaturę...spodobało mi się. Dwie pierwsze części bardzo na propsie, trzecia to już taki trochę odgrzewany kotlet, ale dała radę.

    Generalnie bardzo prosta fabuła, chociaż momentami potrafi zaskoczyć. Grunt, że mnie wciągnęła. Jakiś mały dramacik jest, małe tajemnice czy zagadki, w chuj romansidła (no cóż xd), a i humor dosyć spoko.

    Czas na "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza. Torgi poleciły, więc mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  13. #2217
    Boruciarz

    Domyślny

    @up
    Te tytuły brzmią tak pretensjonalnie, tak nastolatkowo, tak gównianie, że aż odrzuca

  14. #2218
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Tej Diablicy na lubimyczytać chyba nawet żaden facet nie wystawił recenzji a byłem zdeterminowany i odkrywałem więcej niż się bazowo wyświetla ;d Z thrillerów mogę polecić trylogię (chyba tzw. trylogia zła) o detektywie Brolinie autorstwa Chattama, fajne story, trochę smaczków z miejsc zbrodni, tworzenie portretów psychologicznych - autor z tego co pamiętam studiował kryminalistykę więc wszystko się dosyć trzyma kupy, czytałem to z 6 lat temu albo jeszcze dawniej ale zapamiętałem jako dobre.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  15. #2219
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Stephen King "Worek kosci"
    Jak to ja, kolejna powiesc Kinga, swoja droga udana nie liczac paru momentow gdy sa opisywane jego "mokre sny" o zmarlej zonie i innej kobiecie. Generalnie King trzyma poziom, ani nie jest to wielkie arcydzielo ktore by sie w jakis znaczny sposob wyroznialo na tle jego innych tytulow, ale napewno nie jest ponizej sredniej.
    Kawal dobrej ksiazki grozy. Jak ktos lubi takie klimaty to nie bedzie zalowal na 100% wydanych pieniedzy.
    Z czystym sumieniem moge dac 8/10.

  16. #2220
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @up
    Te tytuły brzmią tak pretensjonalnie, tak nastolatkowo, tak gównianie, że aż odrzuca
    No, bo takie są xD.
    Ale tak jak napisałem, zostało mi to polecone do pracy maturalnej, przeczytałem 2 części i teraz chciałem skończyć trzecią, ale nie chciałem od niej zaczynać po kilku latach tylko odświeżyć poprzednie. Mnie tam się podobało. Nie znoszę literatury poważnej czy jak tam można ją nazwać.
    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tej Diablicy na lubimyczytać chyba nawet żaden facet nie wystawił recenzji a byłem zdeterminowany i odkrywałem więcej niż się bazowo wyświetla ;d
    Nawet zdziwiłbym się, gdyby faceci otwarcie przyznawali się do czytania i dawali wysokie recenzje xD.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9947
    Ostatni post: 22-04-2024, 15:32
  2. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •