Reklama
Strona 1 z 368 1231151101 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 5506

Temat: Tabaka i o tabace

  1. #1
    Avatar Luxik
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,650
    Siła reputacji
    20

    Domyślny Tabaka i o tabace

    Tak, mam pozwolenie. A nawet dobrą nowinę Wam niosę. Tak więc siądźcie na tyłkach, sypnijcie sobie i czytajcie co następuje:

    Cytuj Palladni napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdzies na FM Arch opierdalajac nas za syfek, podal jako przyklad temat o tabace - wiec uznalem za stosowne go zamknac. Wydaje zezwolenie na zalozenie nowego, jednak ostrzegam, ze moze skonczyc podobnie jak poprzedni - napisz jakis maly regulamin dla durni, zeby nie pisali bzdur a idiotyczne posty podsylaj mi na PW, bede warnowal dziadow. Dodatkowo, mozesz to PW wkleic ku przestrodze!

    Strzezcie sie!
    Tak więc, zgoda jest, przestroga również.

    1. Rozmawiamy tu o tabace, nie o dziewczynach, rowerach, alkoholu, whatever.
    2. Nie kłócimy się, tylko kul-tu-ral-nie po-le-mi-zu-je-my (takie długie słowo).
    3. Nie przeklinamy za dużo i nie bluzgamy się nawzajem.
    4. Wszelkie spory załatwiamy na pw, nie robimy z tematu burdelu.
    5. Nie wiesz jaką tabakę kupić, gdzie, ile kosztuje, jaki ma wpływ na zdrowie? Pisz! (byle z 'sęsem')
    6. No i standardowe - 'jak mi się coś przypomni, to dopiszę'.
    7. Powielanie pytań z FAQ (dolna część posta) grozi warnem.

    Tak więc mamy krótki Regulamin tego tematu ;d

    Cytuj Wikipedia napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tabakasproszkowany tytoń, czasami wzbogacony kompozycjami aromatyzującymi, przeznaczony do zażywania przez nos. W odróżnieniu od papierosów, nikotyna wchłaniana jest nie przez płuca, ale przez śluzówkę nosa. Często tabaką niewłaściwie nazywane są tytonie do żucia lub ssania (snus).

    Skutki zażywania tabaki
    • Kichanie
    • Orzeźwienie
    • Poszerzenie śluzówki – chwilowe (od 5 do 30 minut) lekarstwo na katar.
    • Podwyższenie ciśnienia
    Objawy przedawkowania
    • Łzawienie
    • Zwężenie śluzówki nosa – efekt podobny do kataru – niemożność oddychania przez nos
    • Częste i intensywne kichanie
    • Zawroty głowy
    • Nudności
    • Wymioty
    No, ładne copypasta, git.

    Teraz możemy zacząć dyskutować na temat tabaki.

    Więc jaka jest Wasza ulubiona? Często zażywacie? Sądzicie, że rzeczywiście uzależnia?

    Moją ulubioną jest Cherry, od zawsze ;d Wciągam właściwie codziennie, ale wiem, że jakbym chciał to bym przestał (rly ;d), więc nie czuję się uzależniony. A najbardziej nie lubię Red Bull'a, bo jest za bardzo proszkowany, ma ohydny aromat i ogólnie mi się już 'przejadł'.

    A, tak, tak, jeszcze jedno, zapomniałbym. Tabaka to NIE narkotyk, tabaka jest dostępna OD 18 lat, bo to wyrób TYTONIOWY, a ludzie zażywający tabakę to NIE są ćpuny. Dziękuję.


    FAQ dot. tabaki

    Cytuj Azz i Dzid napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1. Jakie tabaki są dobre na początek?
    Alpina, Ozona Cherry, Ozona Spearmint, Red Bull, Löwen-Prise, Samuel Gawith.

    2. Gdzie kupić tabakę w moim mieście?
    Trafiki, kioski, sklepy z tytoniem. Dokładne lokalizacje dla Twojej miejscowości możesz znaleźć tutaj

    3. Czy do zakupu tabaki trzeba być pełnoletnim?
    Tak.

    4. Czy tabaka uzależnia?
    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednakże prawdopodobieństwo tego jest podobne jak dla kawy.

    5. Czy tabaka jest szkodliwa?
    Rozsądne korzystanie nie powinno wyrządzić szkód, aczkolwiek jest minimalne prawdopodobieństwo wywołania raka (wielokrotnie mniejsze niż w przypadku papierosów).

    6. Czy tabaka to narkotyk?
    Nie, jest to mieszanina tytoniu i składników aromatycznych, które poszerzają śluzówkę. Tabaka nie ma nic wspólnego z narkotykami.

    7. Czy istnieją tabaki, które nie powodują zadnych problemów medycznych?
    Tak, są to tabaki beznikotynowe, zazwyczaj koloru białego.

    8. Czy seks analny jest zdrowy?
    Oczywiście.

    9. Gdzie mogę kupić tabakę w swoim mieście?
    Odsyłamy tutaj.
    Autorzy pojedynczych punktów: jamada202 (6.), Panczaq (7.), Luxik (9.)
    Nasza cudna piosenka :)

    WAŻNE INFO

    Kod:
    Nazwa: 
    Firma: 
    Aromat/smak/zapach: 
    Cena: 
    Rodzaj pudełka: 
    Rodzaj zamknięcia: 
    Zmielenie: 
    Wilgotność: 
    Wrażenia: 
    Przykładowy opis: http://forum.tibia.org.pl/showpost.p...postcount=3175
    Ostatnio zmieniony przez Luxik : 19-01-2010, 15:43 Powód: dodałem schemat opisu tabaki, jeje ;d

  2. #2
    Avatar Azz
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    22
    Posty
    330
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    AUUGHGHPLLRRRR <piana na ustach>. Temat o tabace!!!!!!!!!! \o/ Radosc, euforia, kwiatki!

    Więc jaka jest Wasza ulubiona? Często zażywacie? Sądzicie, że rzeczywiście uzależnia?
    Ulubiona - specjalne miejsce w mojej tabaczanej skrzynce zajmuje pusta juz (:<) tabakiera po Ozonie Raspberry i z pewnoscia przy najblizszej okazji uzupelnie ta luke ;d. Aktualnie bardzo spodobal mi sie WoS Lemon Grove. Od kiedy przeczytalem opis tej tabaki na otabace wiedzialem, ze spodoba mi sie..
    Tak naprawde nie zazywam czesto. Lubie sobie przytabaczyc jak mnie najdzie ochota. Szczerze mowia nie mialem tego magicznego proszku w nosie juz moza z tydzien lub dwa :). Czasem lubie sobie niuchnac codziennie, czasem mam przerwy.
    Tabaka nie uzaleznia. Powiedz tylko kiedy a moge przestac tabaczyc ;d

    Daj wiecej pytan plz albo odpowiedz jakos na moj post bo tak to zmua ;d

    mi palladni nie odpowiedzial na pw ;(

    Edit:
    Tak jakos... ;d Ktos zazywal snus? Akurat kumpel sprawil sobie pudelko snusu (snusa?) i pare razy poczestowal. Pech, ze jest to:
    1)Marny snus, z najnizszej polki
    2)Nie porcjowany :(
    Ogolnie smakuje troche jak Chapman Virginia (troche!), a daje w czache jak ... <szukam porownania> heavy metal o poranku? :P

    I przy okazji jak juz napomknalem o snusie i w tekscie ktory wkleiles jest wzmianka o nim moze dodac to do nazwy tematu?


    #3down
    100g? Na jakies poltorej roku, ale watpie czy:
    1)twoj organizm by wytrzymal
    2)nie znudzil by ci sie jeden rodzaj ;)
    Widocznie zle oszacowales dane, bo tabake zazwyczaj sprzedaje sie w pudelkach po 5g :)

    #down
    Ale czy kazdy jest sportowcem? I czy ktos mowil, ze nie mozna sobie spokojnie zazyc w domu? :)
    Ostatnio zmieniony przez Azz : 12-08-2008, 23:28

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    jedyny "kontakt" jaki z tym miałem to mianowicie widok kolegi wciągający przy mnie tabakę... nigdy jej do nosa nie wezmę... większość z was zapewne myśli że jest dobra np. dla osób które lubią biegać, uprawiać sport, bo oczyszcza przegrody nosowe... ale kiedyś azazel opowiadał że biegł obok takiego gościa który sobie parę razy pociągnął... no i po kilkuset metrach dał se siana bo zaczął niesamowicie "sapać" a prawie dusić się... kiedyś mówili że wysusza śluzówkę ale okazało się że ją zwęża... bo śluzówkę przecież mamy nową co tydzień albo dzień... słabo zapamiętałem...
    Ostatnio zmieniony przez Zumner : 12-08-2008, 23:17

  5. #4
    konto usunięte

    Domyślny

    Dziękuję, postoję. Nie próbowałem i nie mam zamiaru, jakoś mnie to nie ciągnie i nie rozumiem tego całego fenomenu ;)

  6. #5
    Avatar jern
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Gdzie PKB jest dodatnie
    Posty
    213
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    mam pytanie ile takie cos kosztuje zalozmy za 100g i na ile mi te 100g by starczylo

  7. #6
    Mergol

    Domyślny

    Ja próbowałem pare razy w szkolę(religia/przerwa rox ;x) miałem redbull'a, ale od wakacji ani razy nie pociągłem. Miałem problemy z nosem od dziecka i często jak "pociągłem więcej" leciała mi krew z 5-10 min (na polskim zazwyczaj ^^)
    Ostatnio zmieniony przez Mergol : 12-08-2008, 23:26

  8. #7
    Avatar Vadim
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Płock
    Wiek
    31
    Posty
    4,965
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    A wiec tak, tabaka zazywam dosyc rzadko ;) Raz na jakies 2 tygodnie moze ;) Najbardziej do gustu przypadly mi tabaki Ozona :) Najbardziej lubie cherry :) Dobra jest tez spearmint :) Probowalem tez innych tej marki lecz nie pamietam jakich... Najbardziej nie lubie Gawith Apricot...
    Ostatnio zmieniony przez Vadim : 12-08-2008, 23:27

  9. #8

    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Radzionków
    Wiek
    34
    Posty
    41
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Tabaka.. hmm, kiedyś to był prawdziwy nałóg. Teraz wolę gumę do żucia :P
    Kataru nigdy nie mam więc i tabaka mi nie potrzebna.

  10. #9
    Avatar Luxik
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,650
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Azz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I przy okazji jak juz napomknalem o snusie i w tekscie ktory wkleiles jest wzmianka o nim moze dodac to do nazwy tematu?
    Nie mam możliwości edycji nazwy tematu, z tego co wiem, tylko kolorowi mogą. Mam plecy u Palladniego, odpisał mi, je ; d

    Cytuj Zumner napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kiedyś mówili że wysusza śluzówkę ale okazało się że ją zwęża... bo śluzówkę przecież mamy nową co tydzień albo dzień... słabo zapamiętałem...
    Lulz, śluzówkę masz jedną na całe zycie, jeśli chodzi Ci tak ogólnie o nosie. Po prostu jest ona stale nawilżana, a tabaka ją wysusza, po czym ciało próbuje to nadrobić i stąd nos po tabace się 'ślini' ;d

    Cytuj ScorpionLord napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dziękuję, postoję. Nie próbowałem i nie mam zamiaru, jakoś mnie to nie ciągnie i nie rozumiem tego całego fenomenu ;)
    Bo tabaka to jest jak rytuał ;d Nie wiem, jak z kumplami coś ugadać, to tylko przy alkoholu i/lub tabace, lepiej się myśli, bo orzeźwia.

    Cytuj jern napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mam pytanie ile takie cos kosztuje zalozmy za 100g i na ile mi te 100g by starczylo
    100 g jakieś 50 złotych. Tobie by to pewnie na 5 lat starczyło, bo mało wciągasz. A ja, jakbym musiał, to bym to w tydzień obrobił, chociaż niechętnie. Tabaki kupuje się po 10-20 gram i trzyma ; o A jak poleży, to jeszcze lepsza jest ;d

    Cytuj Mergol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja próbowałem pare razy w szkolę(religia/przerwa rox ;x) miałem redbull'a, ale od wakacji ani razy nie pociągłem. Miałem problemy z nosem od dziecka i często jak "pociągłem więcej" leciała mi krew z 5-10 min (na polskim zazwyczaj ^^)
    Krew z nosa, peszek ;d Red Bull Imho ssie, każdy to kupuje na początku i się zraża do tabaki, a powinno się od Medyka/Gawitha zaczynać ;f

    Cytuj V#dim napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A wiec tak, tabeka zazywam dosyc rzadko ;) Raz na jakies 2 tygodnie moze ;) Najbardziej do gustu przypadly mi tabaki Ozona :) Najbardziej lubie cherry :) Dobra jest tez spearmint :) Probowalem tez innych tej marki lecz nie pamietam jakich... Najbardziej nie lubie Gawith Apricot...
    Gawith ma mocny i wyrazisty aromat i mocno daje po nosie ;d Ale dobry jest, naprawdę.

    Zażywał ktoś tabakę Królewską? (Kingsprize bodajże, czy jakoś tak W złotoniebieskich workach po 10 gram sprzedawana (albo 20, nie pamiętam).

  11. #10
    NewTimes

    Domyślny

    Cytuj ScorpionLord napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dziękuję, postoję. Nie próbowałem i nie mam zamiaru, jakoś mnie to nie ciągnie i nie rozumiem tego całego fenomenu ;)
    Bo ludzie twojego pokroju myślą, że tabaka do ćpania, żeby chodzić jak zombie - otóż nie. Tabaka służy do oczyszczania śluzówek i do tego też jej używam.

  12. #11
    Avatar Dante
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Oleska 51, Opole
    Posty
    257
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @up
    No, różne bzdury czytałem na temat tabaki i ta należy do Top 10.

    Prosiłbym, aby ludzie tutaj nie pisali bzdur typu: "dzięki, nie próbowałem, nie mam zamiaru, narkotyk, heroina".

    Lowen Prise <333333 KOCHAM

    Ostatnio rzadko snuffam, tak jakoś. Ale zasnuffam sobie teraz, za Was, moi drodzy userzy .

    @down
    Co raz więcej tych lepszych (Alpina, Ozona) wchodzi do kiosków. Ale radzę się rozejrzeć po jakichś trafikach internetowych.
    Ostatnio zmieniony przez Dante : 12-08-2008, 23:37

  13. #12
    Panczan dragon

    Domyślny

    Gdzie moge kupic taka tabake "lepsza" i jaki bedzie tego koszt no i oczywiscie czy mi sprzedadza bo niewiem czy mozna nieletnim (mam 15 lat)

  14. #13
    Avatar Deziom
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    613
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    W ostatnim roku szkolnym troche sie w to bawilem, jednak moje przygoda skonczyla sie po tym jak walnalem sobie najwieksza sciezke w zyciu, wciagnalem i prawie zwymiotowalem ;d. Wciagalem Gletscher Prise, ktore chyba znowu zazyje, gydz mam katar ;<

  15. #14
    Mergol

    Domyślny

    @up
    A przeczytałeś pierwszego posta?

    @Luxik
    Redbull'a mi kumpel "hardcorowiec" polecił, jak byliśmy na melanżu to w niego nim rzucałem i tak się go pozbyłem ^^. A i jeszcze jedno z kąd można dostać jakąś dobrą lufke, bo kumplem mają takie do fajek, a ja bym jakąś fajną chciał kręconą czy coś xD

    Ps.
    Jaką tabakę bym mógł kupić jakąś nie za mocną może smakową jakąś? :P


    @edit
    Cytuj Panczan dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdzie moge kupic taka tabake "lepsza" i jaki bedzie tego koszt no i oczywiscie czy mi sprzedadza bo niewiem czy mozna nieletnim (mam 15 lat)
    Nie w każdym sklepie, ale mojemu kumplowi (14 lat wtedy) sprzedali a ma 160 cm ;x
    Ostatnio zmieniony przez Mergol : 12-08-2008, 23:40

  16. #15
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj NewTimes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bo ludzie twojego pokroju myślą, że tabaka do ćpania, żeby chodzić jak zombie - otóż nie. Tabaka służy do oczyszczania śluzówek i do tego też jej używam.
    Nie wiem czemu się mnie dojebałeś, naprawdę nie mam pojęcia ale węszę tu jakieś multikonto.

    Otóż wiem do czego służy, a do ćpania i chodzenia jak zombie nie mam żadnych uprzedzeń - na zasadzie róbta co chceta - ja nikomu nic nie bronię. Poza tym u mnie w szkole koledzy zasuwają na przerwach/lekcjach, więc wiem że nic szczególnego nie robi ;)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •