Reklama
Strona 1 z 8 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 108

Temat: [Sprzęt] Pytania związane ze specyfikacją sprzętu pod hosting ! TYLKO TUTAJ !

  1. #1
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny [Sprzęt] Pytania związane ze specyfikacją sprzętu pod hosting ! TYLKO TUTAJ !

    Jak już mogliście zauważyć w tytule tematu, zostanie on poświęcony zagadnieniom związanym ze sprzętem, dokładniej z komputerami, które mają w przyszłości hostowac wasze serwery OTS. Nie powstałby on, gdyby nie fala nowych tematów z pytaniami "ile udźwignie mój komputer?". Ponadto w owych tematach znajdują miejsce pojedyncze posty, które niosą za sobą nowe pytania - by wszelkie wątpliwości dot. sprzętu rozwiać powstał ten temat. JEDYNY z tego typu pytaniami, nie chcemy widzieć osobnych, nowych thread'ow, z pytaniami wymienionymi poniżej.

    A) Ile osób wytrzyma mój komputer?
    B) Jaki komputer jest potrzebny do OTS'a na xxx osób?

    (Zastrzegam, iż pytania mogą ulec zmianie, rownież mogą pojawić się nowe - na propozycje czekam na PW)

    Jeśli w tym momencie chciałbyś zadac pytanie odnośnie tych wyżej wymienionych, przeczytaj temat do koćca (gdybyś, mimo to miał jakiekolwiek pytania, nie pisz ich tutaj - wyślij mi PW).


    Tutaj przedstawiam schematy postów, jeśli ktoraś z wiadomości nie będzie odpowiadała jednemu ze schematów, raport.


    (A)
    1. Procesor (Model, częstotliwość, ew. cache):
    2. RAM (ilość, rodzaj pamięci, częstotliwość):
    3. Dysk Twardy (pojemność, prędkość w obrotach na minute {rpm}, rodzaj):
    4. System Operacyjny:
    5. Silnik (typ, nazwa~, klient):
    6. Mapa (rozmiar, ilosc spawnow):
    6. Informacje dot. łącza internetowego (download/upload, sieć):
    7. Dodatkowe informacje (położenie serwera {fizyczne}, przewidywany rodzaj prac wykonywanych na sprzęcie podczas pracy serwera):
    (B)
    1. Ilość osób:
    2. Silnik (nazwa~, klient):
    3. Mapa (rozmiar):
    4. Rodzaje dostępnego oprogramowania(systemy operacyjne):
    5. Dodatkowe informacje (które Twoim zdaniem mogą pomóc, nakierować osobę, która udzieli Ci odpowiedzi):

    Tak malują się schematy, byście nie pisali do mnie z problemami typu "Jak uzupełnić schemat?", poniżej macie przykłady:


    (A) <- To też ma być
    1. Procesor (Model, częstotliwość, ew. cache): Intel Core 2 Quad, 4 x 2,4Ghz, 8MB L2 Cache
    2. RAM (ilość, rodzaj pamięci, częstotliwość): 6GB DDR3, 800 Mhz
    3. Dysk Twardy (pojemność, prędkość w obrotach na minute {rpm}, rodzaj): 2 x 400GB, 9200 RPM, ATA II
    4. System Operacyjny: Windows Vista Premium x86 / Windows Server 2003 / Windows Server 2008
    5. Silnik (typ, nazwa~, klient): TFS 0.3 SQL, 8.2
    6. Mapa (rozmiar, ilosc spawnow): 40MB~ , 6000~ spawnow
    7. Informacje dot. łącza internetowego (download/upload, sieć): 8Mbps / 6 Mbps, Virgin Media (nie smiać sie :p)
    8. Dodatkowe informacje (polłożenie serwera {fizyczne}, przewidywany rodzaj prac wykonywanch na nim podczas pracy serwera):
    Wielka Brytania, Komputer PC, brak przewidywanych zbędnych operacji
    I druga opcja:

    (B) <- To też ma być
    1. Ilość osób: 1500
    2. Silnik (nazwa~, klient): Avesta (OpenTibia Source) {SQL}
    3. Mapa (rozmiar): 40 MB
    4. Rodzaje dostepnego oprogramowania (systemy operacyjne): Windows Vista Premium x86 / Windows Server 2008
    5. Dodatkowe informacje (które Twoim zdaniem moga pomóc, nakierowac osobę, która udzieli Ci odpowiedzi): Serwer na sprzecie XXXX wytrzymywal 20 osób bez lagow

    !! UWAGI !!
    1) Jeśli ktoś nie dostosuje się do schematu, w jego poście pojawi się coś więcej niż treść powyższych szablonów będzie odrazu raportowany
    2) Nowe tematy zawierające pytania, które pojawiły się w moim poście będą zgłaszane, następnie usuwane przez moderatorów, a ich autorzy konsekwętnie "nagradzani"


    Smakosz Permiszyn !!
    Ostatnio zmieniony przez Ziker : 11-07-2008, 17:16

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    1. Procesor: Intel Pentium D Dual Core 3.0 GhZ
    2. RAM : 2Gb DDR2
    3. Dysk Twardy : 400 GB
    4. System Operacyjny: Windows XP
    6. Informacje dot. łącza internetowego (download/upload, sieć): 1,5Mbps / 1Mbps
    7. Dodatkowe informacje : Silnik Sql, Xampp + ACC by Gesior

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    Trudno powiedziec, poniewaz nie podales silnika (co jest moim bledem :p gdzies mi zaginelo w schemacie :D), ale tak:

    Net wytrzyma do 70~ osob bez zadnych uruchomionych aplikacji, poniewaz masz zamiar uzyc Gesior ACC to mysle, ze przy duzym nasileniu odwiedzin bedzie to 50, moze 60 osob ;]
    Jezeli serwer bedzie postawiony na TFS to sprzet bez zadnych klopotow utrzyma taka liczbe ludzi. Oczywiscie biore pod uwage czysty system bez zbednych dodatkow ;]. Liczba osob moze zmalec w przypadku, gdy bedziesz sie logowal z tego komputera do Tibii badz uruchamial na nim inne programy (przegladarki internetowe, skanery, programy antywirusowe oraz inne narzedzia :p).

    @co do tematu
    Prosze robic wszystko zgodnie ze schematem (tj. pogrubienie to pogrubienie :p ma byc i koniec)

    Chcialem takze dodac, ze bede udzielal odpowiedzi w miare mozliwosci :p ale inni takze moga to robic (o ile wiedza co mowia...)
    Ostatnio zmieniony przez Ziker : 07-07-2008, 19:31

  5. #4

    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    W szafie bogluta
    Posty
    130
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Witam.
    (A)
    1. Procesor (Model, częstotliwość, ew. cache): AMD Athlon 64 LE-1620 2,4 GHz AM2, L2 Cache Size (KB) 1024
    2. RAM (ilość, rodzaj pamięci, częstotliwość):1 Gb, DDR II, 800
    3. Dysk Twardy (pojemność, prędkość w obrotach na minute {rpm}, rodzaj): 80 Gb
    4. System Operacyjny:
    Windows XP Professional, SP 2
    5. Silnik (typ, nazwa~, klient):SQL TFS 8.2(jak powstanie)
    6. Informacje dot. łącza internetowego (download/upload, sieć): 1 Mb/s Upload: nie wiem:P Chello UPC
    7. Dodatkowe informacje (położenie serwera {fizyczne}, przewidywany rodzaj prac wykonywanych na sprzęcie podczas pracy serwera): Komputer tylko pod serwer

    Virgin Media :D:D:D


    Więcej o tym kompie nie wiem :P mam nadzieje, że wystarczy.

    @Edit
    No więc wyświetla mi, że mam 313 kb/s Uploadu.
    Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony przez Collins : 08-07-2008, 18:28

  6. #5
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    Na tak "szybkim" necie za duzo osob nie wyciagniesz, niestety srednio 20 ;] maksimum moze odbiegac oczywiscie od podanej przeze mnie wartosci, ale na duzo nie licz. Sam komputer przy wiekszej liczbie osob moze miec lekkie problemy z zapisywaniem, choc nie powinny zostac odczute przez graczy (teoretycznie, wkoncu nie ma nowego tfs'a i nie wiadomo jakie beda tam wprowadzone zmiany). Ponadto sprzet moze sie "zmeczyc" od stania 24/7 i save'owania co 5 minut :p wiec po mniej wiecej tygodniu moze jego efektywnosc sie pogorszyc. Takie sa moje odczucia ;]

    @topic
    Chcialem jeszcze nadmienic, ze im wiecej odpowiedzi tym lepiej ;] jezeli ktos zna sie dobrze na sprzecie to z radoscia ujze jego opinie w tym temacie.

    @edit
    Schemat (A) ulegl pewnej zmianie - dodalem tam rozmiar mapy i ilosc spawn'ow (wlacznie z npc!)

    @down
    7.6 vs 8.1 ;] subtelna roznica
    Ostatnio zmieniony przez Ziker : 09-07-2008, 18:52

  7. #6

    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    W szafie bogluta
    Posty
    130
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    @up

    Witam.

    A jednak się z Tobą muszę nie zgodzić :P obecnie mam kompa "trupa"
    1.8ghz AMD Athlon 2200+ XP
    1GM Ram
    i tego neta co wymieniałem 1mb/313kb/s

    No i wyobraź sobie, że miałem OTS'a 7.6 XML, mapkę około 20mb (ostro przerobiony Yurek) i chodziło mi około 40 graczy bez żadnych lag'ów.:)
    Więc wydaje mi się, że powinienem wyciągnąć 50-60 osób.
    Takie jest moje zdanie, ale to Ty jesteś ekspertem ;]

    @ edit!

    Co ja w ogóle wygaduje przecież ja mam neta 2mb :D:D, już sam się pogubiłem :D:D sorry

    tutaj ten wykres z testspeeda


    speedtest.net/result/294039245.png

    Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony przez Collins : 09-07-2008, 17:19

  8. #7
    Dziadek Zdzisław

    Domyślny

    1. Procesor: Intel Pentium Core 2 DUO 2.0 GHZ
    2. RAM: 2GB DDR2
    3. Dysk Twardy: 250 gb
    4. System Operacyjny: Windows XP
    5. Silnik: TFS 0.2 pod 8.2
    6. Mapa: RL Mapa 75 mb
    6. Informacje: 1,5mbs-2,0
    7. Dodatkowe informacje (położenie serwera {fizyczne}, przewidywany rodzaj prac wykonywanych na sprzęcie podczas pracy serwera): silnik sql, acc by gesior

  9. #8

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Witam.
    (A)
    1. Procesor (Model, częstotliwość, ew. cache): Intel Pentium Core 2 DUO 2.0 GHZ
    2. RAM (ilość, rodzaj pamięci, częstotliwość): 3GB DDR2
    3. Dysk Twardy (pojemność, prędkość w obrotach na minute {rpm}, rodzaj): 80 GB
    4. System Operacyjny: Windows XP Home Edition (Moze byc Vista)
    5. Silnik (typ, nazwa~, klient): TFS (Mystic Spirit)
    6. Informacje dot. łącza internetowego (download/upload, sieć): UPC (590kb/s // 130kb/s)
    7. Dodatkowe informacje (położenie serwera {fizyczne}, przewidywany rodzaj prac wykonywanych na sprzęcie podczas pracy serwera): Komputer tylko pod serwer


    @Edit
    Ostatnio zmieniony przez Miczek : 10-07-2008, 18:21

  10. #9
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    Lepiej zostaw XP, to zalezy takze od mapki (wiec dodalem ja na schemat jakos wczoraj rano... nie wiem czemu jej nie uwzgledniles ^.,^ ale teoretycznie net nie udzwignie wiecej niz 20 osob~, oczywiscie to teoretyczna wartosc (mierzony przeplyw danych podczas pracy serwera wyswietlal okolo 15kbps na osobe ;p). Komp sam w sobie problemow nie powinien miec, jednak jak mowie - net nie jest zbyt dobry do stawiania serwera ;]

    btw. Dziadek :P Jesli masz zamiar naprawde odpalic ta mape z 6000~ respow to lepiej tego nie rob :D Lagi sie zaczna przy 20-30 bez wzgledu na net ;] niestety, ale taka mapa potrzebuje bardzo mocnego sprzetu, tym bardziej, ze chcesz odpalic na nim jeszcze baze danych i apache ;]
    Ostatnio zmieniony przez Ziker : 10-07-2008, 19:32

  11. #10
    Dziadek Zdzisław

    Domyślny

    (B)
    1. Ilość osób: 70
    2. Silnik: TFS 0.2
    3. Mapa: RL Mapa
    4. Rodzaje dostępnego oprogramowania: Lixux/Windows
    6. Dodatkowe informacje: ---

  12. #11
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    Maszyna na linuksie powinna wystarczyc taka:
    Intel Core 2 Duo 2,6Ghz
    2GB DDR2 (najlepiej 1033Mhz)
    100GB HDD
    Net z przynajmniej 1mb upload'u :p ale proponuje 1,5+ ;]
    Nie mam pojecia jak sie spisuje tfs na linuksie :p ale nie powinno byc problemu, mozliwe lekkie lagi przy save ;p
    Co do windowsa... uwazam, ze inny poza Server 2003 (lub 2008) nie nadaje sie do hostowania tak duzego ots'a ;P mozesz probowac, ale maszyna z pewnoscia musialaby byc lepsza ;]
    Ostatnio zmieniony przez Ziker : 12-07-2008, 13:00

  13. #12
    Zuber

    Domyślny

    (A)
    1. Procesor : AMD Sempron 2400+, 1,67 GHz
    2. RAM : 1GB DDR
    3. Dysk Twardy: 2 x 40GB
    4. System Operacyjny: Windows XP Professional 2002 + SP2
    5. Silnik : Aries 0.4.5 SQL [8.1] lub TFS Mystic Spirit 0.2.9 [8.1] (Jaka będzie różnica w graczach?...)
    6. Mapa : 13,5MB~ , 4000~ spawnow
    7. Informacje dot. łącza internetowego: 1Mbps / 300 Kbps, Livebox TP
    8. Dodatkowe informacje: Polska, Komputer PC, XAMPP, ACC, SERVER, Tibia


    Wiem, że nie podałem wszystkich informacji o komputerze, ale więcej po prostu nie wiem, proszę o uwzględnienie tych 2 silników, bo nie wiem jeszcze który z nich wybiorę.

  14. #13
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    nawet nie proboj tego ots'a odpalac ;P Gdy wlaczysz Tibie zacznie Ci mulic niemilosiernie przy 5-10 osobach ;] na Ariesie i moze przy 20~ na TFS ;] pozatym na tym internecie za duzo nie uciagniesz ;] 20 osob, Apache takze zmniejsza przepustowosc... szkoda zachodu na stawianie tego serwera na tym sprzecie.

  15. #14

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    27
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    (A)
    1. Procesor (Model, częstotliwość, ew. cache): Intel Pentium III 1 GHz 256 Kb cache
    2. RAM (ilość, rodzaj pamięci, częstotliwość): 384MB SDRAM 133MHz
    3. Dysk Twardy (pojemność, prędkość w obrotach na minute {rpm}, rodzaj): 160GB, 7200 RPM, ATA II
    4. System Operacyjny: Windows XP / Linux Debian (w przyyszłości może)
    5. Silnik (typ, nazwa~, klient): tfs 0.2.12-mysticspirit SQL, 8.11
    6. Mapa (rozmiar, ilosc spawnow): 4MB~ , 3000~ spawnów
    7. Informacje dot. łącza internetowego (download/upload, sieć): 512Kps / 128Kbps, Netia na łączach TPSA
    8. Dodatkowe informacje (polłożenie serwera {fizyczne}, przewidywany rodzaj prac wykonywanch na nim podczas pracy serwera):
    Polska, siedzenie na necie, granie w Tibie, słuchanie muzyki, XAMPP

  16. #15
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    Zasmuce Cie, ale nie dasz rady ;] Mozliwe, ze na Debianie, ale na Windzie to napewno Ci nie pojdzie, XAMPP + Tibia i do tego serwer... bedzie Ci tak ladnie myszka lazila przy tych 10 osobach na serwerze (o ile wogole bedziesz w stanie pracowac jeszcze na tej maszynie), ze sie zniechecisz po chwili. Net takze nie wrozy nic dobrego ;] Mozesz probowac, ale raczej serwer dla kolegow - nic wiecej na tym Ci nie pojdzie.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Pytania związane z IBot'em
    Przez Lethard w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 09-11-2014, 09:37
  2. Domena, hosting - pytania i problem
    Przez Barni Vegas w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 24-08-2013, 23:57
  3. [Szkoła] Nietypowa sytuacja i pytania z tym związane.
    Przez typowy nieuk w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 21-02-2012, 16:41
  4. [Hosting] Pomoc/oferta hosting otsa
    Przez neStOo w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 23-12-2010, 21:09

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •