Reklama

Pokaż wyniki sondy: Jakiego jesteś wyznania/jaki masz stosunek do Boga?

Głosujący
3621. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Katolicyzm

    1,465 40.46%
  • Chrześcijaństwo (inne niż katolicyzm)

    790 21.82%
  • Ateizm

    868 23.97%
  • Agnostycyzm

    92 2.54%
  • Deizm

    76 2.10%
  • Islam

    50 1.38%
  • Judaizm

    18 0.50%
  • Hinduizm

    30 0.83%
  • Rastafari

    232 6.41%
Strona 606 z 612 PierwszaPierwsza ... 106506556596604605606607608 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 9,076 do 9,090 z 9169

Temat: Wiara, religia, Kościół i sprawy z tym związane

  1. #9076
    Avatar Tomix
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    3,245
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ksiądz jako nauczyciel kamyku też płaci ten podatek o którym mówisz (w odniesieniu do znajomej) a kwoty od wiernych są wyższe. Strona którą podałeś nic a nic nie wyjaśnia prócz tego, ilu jest wiernych w parafii. 450 to płaci wikariusz przeciętny ;).

  2. #9077
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj mtk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty się wygłupiłeś w swojej małostkowości.
    co? xDDDD

    Cytuj mtk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Relacja ksiądz z tacą -> wierny z datkiem miała być analogią do człowiek w potrzebie -> państwo.
    ehh

    podstawowa rozncia jest taka, ze ksiadz zbiera datki dobrowolnie, a panstwo karze ci placic podatki pod grozba pozbawienia wolnosci. Widzisz roznice?

    Nie obchodzi mnie portfel ksiedza. Niech sie bogaci. Nie chce mu zagladac do portfela tak dlugo, jak nie proboje siegac go mojej kieszeni w bialych rekawiczkach.

    "czlowiek w potrzebie", ktory wypelnia wniosek o dotacje, korzysta z pieniedzy zagrabionych sila, czyli jest paserem. W rozumieniu polskiego prawa jest to legalne, bo prawo jest tak skonstruowane, zeby panstwo mialo monopol na kradziez. Jednak prawo nie ma wplywu na moralnosc, w sensie, legalizacja morderstwa nie znaczy, ze morderstwo przestaje byc naganne moralnie.

    Co wiecej, dotacjobiorca wypelniajac wniosek daje de facto zlecenie panstwu, aby sila odebralo komus peiniadze, ktore przeznaczy na jego dotacje. Placenie podatkow - jak wspomnial Tomix - to troche inna sytuacja - jestes do tego zmuszany i nie masz kontroli nad dystrybucja przychodow. W przypadku dotacji - jest to dobrowolne proszenie panstwa, o wziecie pieniedzy innym ludziom pod grozba kary. Nie da sie tego zrobic niechcacy, jest do dzialanie swiadome, ktore jest niezgodne z 10 przykazaniami, czyli wyczerpuje znamiona grzechu. Przykro mi, ze niektorzy nie potrafia tego dostrzec.



    Oraz następujące hasełka w google tudzież na samosi:
    -Dlaczego muszę płacić podatki?
    -Dlaczego państwo nie może mnie utrzymywać za darmo?
    -Szkoła policealna w ustrzykach dolnych dla debili [/QUOTE]

    ???

    to nie jest HP
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 18-09-2014, 17:39

  3. Reklama
  4. #9078
    Avatar Nosikamyk
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    32
    Posty
    1,479
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Tomix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ksiądz jako nauczyciel kamyku też płaci ten podatek o którym mówisz (w odniesieniu do znajomej) a kwoty od wiernych są wyższe. Strona którą podałeś nic a nic nie wyjaśnia prócz tego, ilu jest wiernych w parafii. 450 to płaci wikariusz przeciętny ;).
    a co mnie obchodzi ksiadz jako nauczyciel

    ksiadz jako przedsiebiorca tez bedzie placil podatek, ale co to ma do rzeczy

    ksiadz JAKO KSIADZ placi zalosnie niski podatek i o tym rozmawiamy

    strona, ktora podalem, wyjasnia wszystko jak krowie na rowie, jesli czegos nie rozumiesz, to znaczy, ze problem lezy po stronie twojego mozgu

    Cytuj Tomix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a kwoty od wiernych są wyższe
    wyzsze od czego? czlowieku, ja ci dalem link do ustawy xD



    Ostatnio zmieniony przez Nosikamyk : 18-09-2014, 18:02

  5. #9079
    Avatar Tomix
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    3,245
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co wiecej, dotacjobiorca wypelniajac wniosek daje de facto zlecenie panstwu, aby sila odebralo komus peiniadze, ktore przeznaczy na jego dotacje. Placenie podatkow - jak wspomnial Tomix - to troche inna sytuacja - jestes do tego zmuszany i nie masz kontroli nad dystrybucja przychodow. W przypadku dotacji - jest to dobrowolne proszenie panstwa, o wziecie pieniedzy innym ludziom pod grozba kary. Nie da sie tego zrobic niechcacy, jest do dzialanie swiadome, ktore jest niezgodne z 10 przykazaniami, czyli wyczerpuje znamiona grzechu. Przykro mi, ze niektorzy nie potrafia tego dostrzec.
    Nie wyczerpuje znamion żadnego z grzechów. Choćby wg. mnie dlatego, że obywatele wyrazili wolę wstąpienia do UE (także ci, którzy głosowali przeciw, zgodnie z zasadami demokracji podporządkowują się reszcie) i w związku z tym wzięli na siebie obowiązek władania pieniędzy do budżetu UE. Prosząc o dotację, w moim rozumieniu, sięgamy po pieniądze z budżetu do którego przecież sami się dokładaliśmy. Gdyby to było wykroczenie np. przeciw przykazaniu "nie kradnij" to nikt nie mógłby brać dotacji - bo kradzież jest zabroniona także przez prawo powszechne.

  6. #9080
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Tomix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Choćby wg. mnie dlatego, że obywatele wyrazili wolę wstąpienia do UE (także ci, którzy głosowali przeciw, zgodnie z zasadami demokracji podporządkowują się reszcie)
    Czy gdyby obywatele wyrazili chec do zabijania leworecznych to zabijanie leworecznych nie wyczerpaloby znamion grzechu, bo
    Cytuj Tomix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    obywatele wyrazili wolę(...) (także ci, którzy głosowali przeciw, zgodnie z zasadami demokracji podporządkowują się reszcie)
    ?


    Cytuj Tomix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Prosząc o dotację, w moim rozumieniu, sięgamy po pieniądze z budżetu do którego przecież sami się dokładaliśmy.
    Moim zdaniem taka racjonalizacja dotacji mialaby sens wtedy i tylko wtedy, gdyby wplywy z podatkow byly groamdzone na indywidualnych kontach i podatnik mogl dysponowac swoja czescia "wkladu". A to tak nie dziala. Ja to widze tak:

    Kowalski jezdzi zielonym audi, silnik 1.8, czerwone pokrowce. Nowak tez chcialby takie, a ze "przysluguje mu prawo" to idzie do organu wladzy (mafii, panstwa, mniejsza o nazwe) i mowi "potrzebuje zielonego audi, silnik 1.8, czerwone pokrowce". Zleceniobiorca (panstwo, mafia, i inne organizacje zbrojne) idzie do Kowalskiego i mowi: dawaj audi, bo Nowak potrzebuje, a jak nie to wg takiej i takije usatwy grozi ci to i to. Nowak nie ma wyjscia. Musi oddac audi. Tak w uproszczeniu dziala system dotacji. Zleceniodawca (wnioskujacy o dotacje) prosi wykonawce (panstwo, ue itd) o pieniadze i nie interesuej go skad one pochodza.

    Wiem, ze w dzisiejszych czasach pieniadze sa wazniejsze niz morlanosc, ale moim zdaniem, gloszenie 10 przykazan (ktore nnotabene uwazam za szlachetne) a z drugiej strony odwalanie takich akcji uwazam za podwojnie obrzydliwe.

    Dotychczasz poruszalme ten temat tylko z jedna osoba duchowna - werbista, Jacek Gniadek, ktory z tego co pamietam am w tym temacie takie samo zdanie jak ja.

    Cytuj Tomix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdyby to było wykroczenie np. przeciw przykazaniu "nie kradnij" to nikt nie mógłby brać dotacji - bo kradzież jest zabroniona także przez prawo powszechne.
    ...z dopiskiem "nie dotyczy panstwa", ale to nie jest temat o panstwie, wiec nie bede forsowal moich powszechnie znanych pogladów na ten temat.

    Czyli podsumowujac argumenty, przemawiajace za teza "dotacje to NIE grzech"
    - skoro mi kradna to tylko odbieram swoje
    - skoro to legalne to nie grzech

    mnie te argumenty nie przekonuja

  7. #9081
    Avatar Blus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,775
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Haan, żyjemy w demokracji konstytucyjnej, więc pierwszy przykład trochę słaby, ale mnie niezmiernie ciekawi dlaczego @św Tomix z Akwinu podporządkowuje swój moralny ogląd na świat pod polskie prawo?
    Jak mam podwójne obywatelstwo, Polski i Chorwacji, i w rozumieniu jednego prawa coś jest kradzieżą, a drugiego nie jest, to mam się spowiadać czy nie?

  8. #9082
    Avatar Tomix
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    3,245
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Nie jestem teologiem moralności by roztrząsać te wątpliwości, dla mnie jako szarego katolika kradzież to kradzież i już. I z kolei ja nie podzielam poglądu na to, że dotacje są w pewnym sensie kradzieżą. Nie czuje tak tego.

  9. #9083
    Avatar Nosikamyk
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    32
    Posty
    1,479
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    A to, jak cos czujesz, ma znaczenie? Jest masa katolikow, ktorzy nie czuja, ze antykoncepcja to cos zlego. Albo masturbacja. Przyklady mozna mnozyc.

  10. #9084
    Avatar Tomix
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    3,245
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Nosikamyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A to, jak cos czujesz, ma znaczenie? Jest masa katolikow, ktorzy nie czuja, ze antykoncepcja to cos zlego. Albo masturbacja. Przyklady mozna mnozyc.
    Przy czym przy antykoncepcji Kościół wypowiedział się, że to grzech, więc to przyjmuje. A o dotacjach takiej wypowiedzi nie ma miszczu :).

  11. #9085
    Avatar Mistyk
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mruwkuw
    Wiek
    30
    Posty
    644
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Witam.

    Jakiś czas temu zacząłem czytać Biblię w celu poznania pierwotnych nauk ( pomijając celowo zmieniane fragmenty, wywalone ewangelie, błędy kopistów etc. ) i dochodzę do wniosku, że rzymski katolicyzm ma bardzo niewiele wspólnego z biblijnym chrześcijaństwem, w niektórych kwestiach jest wręcz odwrotnością. Czy jest tutaj ktoś, kto deklaruje się katolikiem, przeczytał Biblię i może odpowiedzieć na parę dręczących mnie pytań ? Z góry zaznaczam, że nie mam na celu żadnego hejtu czy flejmu, po prostu ciekawi mnie temat.

    Pozdrawiam,
    Mistyk
    Ostatnio zmieniony przez Mistyk : 09-10-2014, 08:32

  12. #9086
    Avatar Entex
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Tczew
    Posty
    855
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Mistyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam.

    Jakiś czas temu zacząłem czytać Biblię w celu poznania pierwotnych nauk ( pomijając celowo zmieniane fragmenty, wywalone ewangelie, błędy kopistów etc. ) i dochodzę do wniosku, że rzymski katolicyzm ma bardzo niewiele wspólnego z biblijnym chrześcijaństwem, w niektórych kwestiach jest wręcz odwrotnością.
    Ameryki nie odkryłeś...
    Czy jest tutaj ktoś, kto deklaruje się katolikiem, przeczytał Biblię i może odpowiedzieć na parę dręczących mnie pytań ? Z góry zaznaczam, że nie mam na celu żadnego hejtu czy flejmu, po prostu ciekawi mnie temat.

    Pozdrawiam,
    Mistyk
    Wątpię żeby był tu ktoś kto przeczytał biblię w całości. Ale śmiało pytaj, ogarniam temat. :P

    Przy okazji - niedawno natknąłem się na ciekawe zestawienie:
    Cytuj Księga wyjścia 20 napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 "Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
    3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
    5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
    7 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
    8 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
    12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
    13 Nie będziesz zabijał.
    14 Nie będziesz cudzołożył.
    15 Nie będziesz kradł.
    16 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
    17 Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego".
    18 Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. 19 I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać! Ale Bóg niech nie przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! 20 Mojżesz rzekł do ludu: "Nie bójcie się! Bóg przybył po to, aby was doświadczyć i pobudzić do bojaźni przed sobą, żebyście nie grzeszyli". 21 Lud stał ciągle z daleka, a Mojżesz zbliżył się do ciemnego obłoku, w którym był Bóg.
    Cytuj Jak. 2,10 napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    10 Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie.
    10 Przykazań Bożych wraz z komentarzem
    Cytuj Mt 5, 17-19 napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    17 Nie myślcie, że przyszedłem znieść Prawo lub Proroków. Nie znieść przyszedłem, ale dopełnić. 18 Tak, mówię wam: zanim niebo i ziemia nie przeminie, nie zginie z Prawa nawet jedno jota, nawet jeden rożek litery, aż wszystko się spełni. 19 Kto zatem zwolni się z jednego z tych przykazań, choćby z najmniejszego, i tak będzie uczył ludzi, ten będzie nazwany najmniejszym w królestwie niebieskim. A kto spełni i [tak] będzie uczył, ten będzie nazwany wielkim w królestwie niebieskim.
    Zapraszam do dyskusji ;)

    A to poniżej to a propos wypowiedzi kamola o tym, że ateizm koreluje dodatnio z inteligencją [daaawno temu, ale jak to zobaczyłem to mi się przypomniało]. Jak widać, różne rzeczy mogą sobie całkiem nieźle korelować. x)

    Wydatki USA na naukę, badanie kosmosu i technologie
    Samobójstwa przez powieszenie lub uduszenie
    Korelacja: 0,992082

  13. #9087

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    187
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Polecam przejsc się na mszę charyzmatyczną, i zobaczyć jak religia robi z ludzi ciemnote. Pozdrawiam.

    Najtańsze serwery dedykowane Mintshost
    Najlepszy serwer RL-EVO !

  14. #9088

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    tak teraz na to wpadlem, ze jezeli chodzi o charyzmę i zdolnosc do manipulacji człowiekiem, to od dwóch tysięcy lat nie ma drugiego takiego jak święty Piotr :)
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  15. #9089
    Avatar Nosikamyk
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    32
    Posty
    1,479
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Entex napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Wydatki USA na naukę, badanie kosmosu i technologie
    Samobójstwa przez powieszenie lub uduszenie
    Korelacja: 0,992082
    >zrodlo: joemonster.org

    no coz

    poza tym nawet jesli to bylaby prawda (w co watpie), to czego to twoim zdaniem dowodzi?

  16. #9090

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj kosmik1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Polecam przejsc się na mszę charyzmatyczną, i zobaczyć jak religia robi z ludzi ciemnote. Pozdrawiam.
    Kolega mnie namówił i byłem.
    Skisłem z tego okropnie, a mówił, że mnie to do wiary przekona
    xDDDDDDDDDD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Wiara i hip-hop.
    Przez Belve w dziale Muzyka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 02-05-2014, 10:42
  2. [Szkoła] Nietypowa sytuacja i pytania z tym związane.
    Przez typowy nieuk w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 21-02-2012, 16:41
  3. Tibia - piszczel(a może ma coś z tym jednak związane?)
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post: 12-05-2007, 09:10

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •