Reklama

Pokaż wyniki sondy: Jakiego jesteś wyznania/jaki masz stosunek do Boga?

Głosujący
3621. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Katolicyzm

    1,465 40.46%
  • Chrześcijaństwo (inne niż katolicyzm)

    790 21.82%
  • Ateizm

    868 23.97%
  • Agnostycyzm

    92 2.54%
  • Deizm

    76 2.10%
  • Islam

    50 1.38%
  • Judaizm

    18 0.50%
  • Hinduizm

    30 0.83%
  • Rastafari

    232 6.41%
Strona 913 z 917 PierwszaPierwsza ... 413813863903911912913914915 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 9,121 do 9,130 z 9169

Temat: Wiara, religia, Kościół i sprawy z tym związane

  1. #9121
    Avatar Cohle
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    65
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, chciałbym o czymś pogadać, o coś zapytać :) Może wyjdę na debila, więc na początku już usprawiedliwiam się tym, że tą tematyką nie interesuje się, a raczej nie interesowałem się ani trochę i teraz dopiero poczytałem co nieco z czystej ciekawości i mam w związku z tym kilka pytań - być może idiotycznych, no ale mam i chciałbym zadać je tu i tu o nich podyskutować :)

    Więc.. okultyzm.
    Czym tak faktycznie jest..? Co to tak naprawdę jest?
    Na pierwszej lepszej stronie (czyt. wikipedia), możemy się dowiedzieć tylko jak to w typowej encyklopedii, regułki:

    ..więc mówi to niewiele, definicja bardzo ogólnikowa.

    Ale.. dlaczego okultyzm zawsze jest kojarzony z tą "złą stroną"? Z szatanem itp. gdy:

    również z wikipedii.
    Co dalej, zjawiska paranormalne również podchodzą pod okultyzm; szczerze mówiąc to jest bardzo wiele zagadnień które są praktykowane przez ludzi i można je podpiąć pod definicje okultyzmu tak więc nie rozumiem czy to tylko jakiś stereotyp że okultyzm = zło, szatan, piekło i tak dalej..?
    Okultzym jest to jednym słowem magia i różne "nadprzyrodzone" rzeczy tj. uprawianie czarów, tarot, wróżbiarstwo,szamanizm, voodoo, seanse spirystyczne (kontakty z duchami, demonami lub innymi istotami), new age, alchemia (kamień filozoficzy), podróże astralne, telapatia, jasnowidzenie, mieszanka różnych wyznań np. księżyca, natury itp, nawet Harry Potter ;D ogółem dużo tego.

    Najbardziej znany chyba jest Aleister Crowley. Daję linka, aczkolwiek trzeba miec straszne urojenia mówiąc i wierząc w to, że się "czaruje".

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

    A współcześnie Paulo Coelho, następny czarodziej z Hogwartu.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Paulo_Coelho

    Czy to jest "złe", nie wiem, dla katolików zdecydowanie.

    Osobiście dla mnie okultyzm to brednie (co ludzie wymyślą jeszcze?)

    Cytuj Arktos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dokładnie. Też nie rozumiem tego oskarżenia o "małpowanie". Do takich poglądów dochodzi się przez masę czasu poświęconego na rozmyślania o świecie, istnieniu, cierpieniu, - po prostu o rzeczywistości.
    Myślę że wielu ludzi - a zwłaszcza religijnych - zbytnio przywykło do "ślepej wiary". Im od dawna narzuca się poglądy, grozi się, że w przypadku złamania ścisłych zasad spotka ich za to kara. Nawet wątpienie - jedno z najważniejszych mechanizmów poznania - jest potępiane. Skoro więc oni tacy są to doszukują się podobnych cech w innych ludziach, dlatego zakładają, że poglądy tego typu sobie przywłaszczamy. Takim ludziom myślenie samodzielne i racjonalne wydaje się abstrakcją, gdyż nie przywykli do niego.

    Od siebie dodam, że w moim przypadku to nie było tak, że położyłem się spać przepełniony optymizmem a rano przeczytałem jakieś wzmianki o filozofii chociażby Schopenhauera i nagle, ot tak stałem się nihilistą i antynatalistą. Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe.

    Dojście do takich i pokrewnych poglądów i wniosków i utwierdzenie się w nich zajęło mi całe lata...
    Nic dodac, nic ując.
    Ostatnio zmieniony przez Cohle : 28-11-2014, 09:59

  2. #9122
    Avatar 2cztery7
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    628
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    nauczcie się dyskutować albo tego nie róbcie, niedobrze mi się robi jak widzę retorykę na poziomie gimnazjum tak ładnie ubraną w masę sarkazmu i śmiesznych porównań. do tego posty w stylu pół żartem, pół serio. bitwa na "argumenty" pokroju "tak, bo ja tak myślę" vs "nie, bo ja tak nie myślę".
    a celu samej dyskusji nie widzę. wypowiadają się tutaj jedynie osoby przekonane o swojej racji. katolicy nie dopuszczają do siebie logicznych argumentów, ateiści nie są w stanie zrozumieć, że innym wygodnie jest wierzyć w nadprzyrodzony byt. tak w kółko od ponad 9000 postów.
    mój pogląd jest taki, że kościół jest narzędziem do prania mózgu. niewidzialną barierą chroniącą bogatych przed biednymi. nie wiem, czy jest jakaś istota nadprzyrodzona, która to wszystko kontroluje. znana nam fizyka i wszelkie inne przesłanki wskazują jednak, że taki twój nie ma racji bytu.

  3. Reklama
  4. #9123
    Avatar KrystianeK
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    .
    Wiek
    33
    Posty
    1,147
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Widzę, że tutaj dalej debata na temat: "dlaczego wierzysz, skoro nie ma dowodów na istnienie Boga?" XD
    Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią.

  5. #9124
    Avatar Nosikamyk
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    32
    Posty
    1,479
    Siła reputacji
    14


  6. #9125
    Avatar mtk
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    280
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Arktos i ten drugi


    Prawdziwi antynataliści już dawno skoczyli z mostu czy coś, nawet to nie wyszło? Nikt tu nie żyje w mydlanej bańce ani nie nosi różowych okularów. Różnica między optymizmem a pesymizmem jest taka, że optymizm prowadzi do rozwiązania problemu, a pesymizm do płakania w kącie. W swoim zacietrzewieniu jeszcze długo nie dojdziecie do wniosków, które moje 156+ IQ pozwala mi dojrzeć lata przed wami. hehehehehe
    Ostatnio zmieniony przez mtk : 07-01-2015, 14:44

  7. #9126
    Avatar Cohle
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    65
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj mtk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Arktos i ten drugi


    Prawdziwi antynataliści już dawno skoczyli z mostu czy coś, nawet to nie wyszło? Nikt tu nie żyje w mydlanej bańce ani nie nosi różowych okularów. Różnica między optymizmem a pesymizmem jest taka, że optymizm prowadzi do rozwiązania problemu, a pesymizm do płakania w kącie. W swoim zacietrzewieniu jeszcze długo nie dojdziecie do wniosków, które moje 156+ IQ pozwala mi dojrzeć lata przed wami. hehehehehe
    Gratulacje, że osiągnąłeś wysoki poziom w poprawnym rozwiązywaniu trójkątów i kółek ale jak to ma się do życia? No tak, tylu filozofów przez dwa tysiąclecia i faktycznie optymizm porwadzi do "rozwiązania problemów",to tak jakbyś porównał Sokratesa do Nietzsche'go. Pesymizm jest bardziej racjonalny i realny w stosunku do optymizmu. Tak więc geniuszu czy antynatalizm zobowiązuje do samobójstwa? Nie, jest on "sprzeciwem" wobec życia i tworzeniem kolejnych, nawiasem mówiąc gdybym miał wybór to wolałbym się nie urodzic. Następna sprawa jak taki geniusz jak Ty mógł zapomniec o czymś takim jak instynkt przetrwania, głęboko zakorzeniony w naturę ludzką (lęk przed śmiercią, nieznanym i w głębokiej podświadomości chęc "bycia" za wszelką cenę). Dojrzec lata przed nami? Heuheheuhe, chyba życ w naiwności i oszustwie własnego "ja" lata przed nami.
    Ostatnio zmieniony przez Cohle : 08-01-2015, 14:10

  8. #9127
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Od dawna nurtuje mnie pewne pytanie a to jest odpowiedni temat. Pytanie kieruję do prawdziwych katolików: Jak według waszych wyobrażeń wyglądałby teraz świat gdyby pierwsi ludzie nie zjedli zakazanego owocu? Chodzi mi o konkretne wyczerpujące pełne wyobraźni odpowiedzi.

  9. #9128
    Avatar Hammett
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    1,580
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj MatiBzyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Od dawna nurtuje mnie pewne pytanie a to jest odpowiedni temat. Pytanie kieruję do prawdziwych katolików: Jak według waszych wyobrażeń wyglądałby teraz świat gdyby pierwsi ludzie nie zjedli zakazanego owocu? Chodzi mi o konkretne wyczerpujące pełne wyobraźni odpowiedzi.
    ty tak serio z tym pytaniem? aż mi się http://www.quickmeme.com/img/c9/c9c5...b06d955acf.jpg przypomniał

  10. #9129
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Hammett napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ty tak serio z tym pytaniem? aż mi się http://www.quickmeme.com/img/c9/c9c5...b06d955acf.jpg przypomniał
    Nie widzę nic dziwnego w tym pytaniu zadanym w tym temacie. Natomiast twój obrazek jest bardzo nie na miejscu.

  11. #9130
    Avatar Toxik
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Yalahar
    Wiek
    28
    Posty
    3,823
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Mnie bardziej nurtuje co by było gdyby Adam nie był pizdą i ogarnął Lilith i Ewa nigdy by nie powstała.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wiara i hip-hop.
    Przez Belve w dziale Muzyka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 02-05-2014, 10:42
  2. [Szkoła] Nietypowa sytuacja i pytania z tym związane.
    Przez typowy nieuk w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 21-02-2012, 16:41
  3. Tibia - piszczel(a może ma coś z tym jednak związane?)
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post: 12-05-2007, 09:10

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •