Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 40

Temat: Naucz się grać!... na nerwach

  1. #1
    konto usunięte

    Domyślny Naucz się grać!... na nerwach

    Naucz się grać!... na nerwach
    czyli jak wkurzyć by nie nakurzyć.
    v1.1 by TheNatoorat

    Wstęp:
    „Ech... ten Burbardol znów mnie zabił!"
    „Ech... ten Thenatoss Chops znowu chciał mnie okraść!”
    „Ech... ten Lokujo von Gortar wciąż ma wyższy level ode mnie!”

    Każdy nieraz myśli (lub wykrzykuje) takie lub podobne słowa. Ich przyczynami są złość, zazdrość, gniew, agresja i nie wiadomo co jeszcze... wtedy nadchodzi pomysł „Może by tak delikwentowi umilić życie, żeby zaczął biedak płakać ze szczęścia?”. Z pomocą przychodzę ja i garść moich porad dotyczących – po polsku mówiąc – wkurzaniu graczy.
    Uwaga: nie odpowiadam za szkody wynikłe z niepoprawnego stosowania moich rad – w końcu jest to jak igraszki z ogniem... ;)
    Niektóre punkty mogą lekko naginać regulamin Tibii, jednak wy dobrze wiecie, które i kiedy je wykorzysytwać. Racja, wzorowi gracze? :)

    Działanie z treściami zawartymi w artykule zalecane, jeżeli ma się środki do obrony, postać na oddzielnym koncie do stracenia lub tzw. „plecy”, czyli wysoko postawionych przyjaciół, którym można zaufać w razie zbyt szorstkiego wykonywania czynności opisanych w mym poradniku. Można oczywiście stosować je nie posiadając żadnej z tych rzeczy, wtedy trzeba postępować delikatniej w niektórych sytuacjach. Zaczynajmy.

    Igraszki słowne
    Działania wymagające dużego zasobu słów (osoby znające tylko wulgaryzmy nie mają szans).


    1. Bluzgi:
    Nie chodzi tu oczywiście o słowa „Fuk you bithc!”, lecz bardziej zdystyngowane i kulturalne. Aby skutecznie wkurzyć słowami należy zaopatrzyć się w trochę obelg. Jeżeli obiekt waszych zamachów jest Polakiem, naparzacie w niego tekstami – przykładowo: - „Ty, to z przodu twojej głowy to twarz czy odbyt?”. Do Anglików i innych anglojęzycznych ludzi (znających J. Angielski) przykładowo:
    - „Hey, do you know what brain-eating insects do in your head?”
    - „No, I don’t.”
    - „They’re starving!”
    Buhahahahahaha... :D ...ops... poniosło mnie.
    Gość pewnie wlepi wam ignora, jednak jeżeli wyjdzie i wejdzie ponownie do gry, będziecie mogli ponownie do niego napisać. Męczcie go tak, aż osiągniecie cel.

    2. Groźby:
    Groźby słowne, należące do power abusing (szantaży). Po prostu groźcie mu, że jeżeli np. nie odda wam ukradzionej forsy, nie zapłaci jakiejś kary itd. zgładzicie jego kolegów, UH-makerów i ludzi, którym ufa czy po prostu zabijecie go. Będzie mocny – oleje cię. Będzie słaby – zapłaci haracz, będzie to świadczyło o jego uległości, którą można wykorzystać do różnych celów.
    Pamiętaj, drogi Tibijczyku – takie działanie zniechęca innych do gry i może źle wpłynąć na twą reputację.

    3. Spamowanie:
    Nie chodzi tu o zawalanie gościa prywatnymi wiadomościami „noop noop onop...”, lecz trochę inna forma tej czynności. Piszemy na wszystkich forach/czatach o Tibii, jakie znamy niepochlebne rzeczy o tej postaci. Możemy liczyć na to, że zostaniemy zbanowani czy wywaleni, jednak jeżeli zapoczątkujemy kulturalną rozmowę, moderatorzy wyrzucą was tylko jeżeli są głąbami nieznającymi się na ich pracy.

    4. Shadowing:
    Arcywkurzająca metoda na denerwowanie porządnych graczy. Polega na ciągłym podążaniu za graczem aż pęknie ze złości. Warto połączyć z lootowaniem i zabijaniem potworków, dzięki czemu otrzymujemy wybuchową mieszankę na mózg ofiary.

    Rękoczyny
    Działania wymagające sprytu, czasem siły.


    1. Assasin mode:
    czyli prosto mówiąc – zabijanie. Podchodzisz, atakujesz aż padnie – proste? Możesz zabić samego gościa lub jego kolegów. Warto to robić, jeżeli jest nie jest on wysoko-poziomową postacią. Sprzyjającymi warunkami mogą być np.:
    - stanie afk ofiary
    - masz kolegów, którzy pomogą ci w razie niepowodzenia
    i wiele innych możliwości.

    2. Natręctwo:
    Dziedzina "wkurzologii" działa dobrze na cierpliwe i niecierpliwe osoby (te pierwsze wytrzymają dłużej, jednak wkrótce ulegną i zaczną się czerwienić). Jest wiele rodzajów natręctwa, przedstawię tu jednak tylko parę.
    a) zabijanie potworków/kradzież loota:
    zdażyło wam się kiedyś spotkać jakiegoś nUpa, który bezczelnie kradnie wam przedmioty z ciężko zabitego potworka? Czy może krew wtedy nie burzyła wam się w żyłach, a policzki nabierały kolor czerwonej róży zmieszanej z czarną farbą?
    Ten sposób także możecie wykorzystać przeciwko niektórym ludziom, by wywołać u nich podobne objawy.
    b) popychanie:
    Czy nie denerwuje was, gdy spokojnie wypełniacie sobie runki/trenujecie/robicie nie wiadomo co jeszcze i nagle podchodzi do was z pozoru miła postać, który wbrew pozorom zaczyna zamieniać się w szatana i odciąga was z daleka od miejsca, w którym byliście przed chwilą? Możliwe jest, że chce was zabrać z widoku ludzi i później wykończyć gdy będziecie afk. Zwykle są to nisko-lvlowe postacie, które chcą się wzbogacic lub - oczywiście - wkurzyć! :P
    c) przeszkoda w treningu:
    nie denerwuje was, gdy ktoś podchodzi i zabija wasze szczurki/inne słabe potworki, dzięki którym wzrastały wasze umiejętności? Nie denerwuje was, gdy ktoś przerywa waszą dobrą passę skillowania?
    Myślę, że sposób jest na tyle zrozumiały, że nie trzeba go tłumaczyć.

    3. Afk killing/dobijanie w trudnej sytuacji:
    Czasem zdarza się, że stoicie okrążeni przez jakieś słabe, aczkolwiek mocno broniące się potwory i ktoś rzuca pod was fire walla? A może stojąc afk na odludziu, czekając na odnowienie many ktoś atakuje was fire-ballem?
    Możliwe też, że podchodzi do was pewna osoba i dobija was chwilę po starciu z dragonem?
    Nie wiem jak was, ale mnie to niesamowicie wkurza. ;)

    4. Lurowanie:
    Ech... często stosowany sposób na wzbogacanie się, lub wkurzanie.
    Nie denerwuje was, gdy wracacie spokojnie z hunta z masą kasy i dodatkowego expa, a nagle wyskakuje na was GS i powoduje, że łupy przechodzą w ręce dziecinnego nieumiącego grać bobasa? Mnie bardzo... można lurować silne potwory, jednak słabe też mogą okazać się pomocne gdy np. jakiś h-lvl stoi afk z pół hp. Napuszczamy na niego przykładowo snake'a (najlepiej kilka), który zakończy żywot prześladowanego za pośrednictwem jadu.

    5. Lootbagowanie:
    Nie chodzi mi oczywiście o tworzenie lootbagów komuś na złość (?), lecz działanie odwrotne, czyli kradzież, niszczenie i chowanie jego lb. Wyobraźcie sobie - gość po 6 godzinach nieustannej gry niesie 20k oz. battle shieldów i nagle przychodzi jakiś niski lvl i topi/ukrywa lb. Preferuję to drugą opcję, później zawartość torby możemy wykorzystać do wiadomych celów. ;)

    7. Torowanie drogi:
    Następną metodą jest zrzucanie całej masy śmieci i ciał potworów do otworu, przez który można wejść na wyższe piętro za pomocą liny. Można na przykład zlurować parę Dwarf Guardów, następnie zasypać dziurę i czekać aż ofiara wpadnie do dziury. Jeżeli dobrze pójdzie, ciało będzie wasze i wystarczy wtedy użyć liny na dziurce.

    Pewnie myśleliście, że chcę rozszerzyć grono n00bów i tak już w zapełnionej nimi Tibii? Nie, chciałem tylko nawiązać do sposobów obrony przed falą idiotyzmu. Za chwilę opiszę sposoby na odpieranie takich ataków.

    Igraszki Słowne

    1. Bluzgi:
    Jest wiele sposobów. Najlepszym z nich jest ignorowanie bluzgającego, można wlepić mu ignora. Drugim, trochę mniej skutecznym sposobem jest odparcie na jego słowa potężną słownie anegdotą lub innym inteligentnym zwrotem i jeżeli gość powie do ciebie „n0Op” po raz kolejny i zaprzestanie działania, to możemy powiedzieć uczciwie „Mission Completed”.

    2. Groźby:
    Znajdź sobie ochroniarzy, bo może być cienko. Jeżeli jesteś silniejszy od nawalającego w ciebie groźbami, nie wykluczaj możliwości, że może mieć wielu kolesi na wysokim poziomie.

    3. Spamowanie:
    Najlepiej zastosować wtedy jedną z dwóch metod:
    a) ignorować wkurzającego, jeżeli ktoś cię spyta czy to, co mówi to prawda, odpowiadaj głupim „Hę?”
    b) odpowiedz długą, opływającą w inteligencję formułką i nawiązuj do Homerów, Einsteinów itd. (nie wiadomo po co, ale brzmi mądrze).

    4. Shadowing:
    Najlepiej nie dać się rozdrażnić (wiem, że to trudne) lub pójść np. na PoH i zastosować swoje mistrzowskie umiejętności na wskutek czego przeciwnik padnie od silnego stworka. Można go przykładowo przykopać jakimiś skrzynkami żeby nie zdążył uciec do templa. Resztę pomysłów pozostawiam waszej chorej wyobraźni...

    Rękoczyny:

    1. Trapowanie:
    Najlepiej wtedy oddalać się od wszystkich kątów, wywalać przedmioty, którymi ktoś chce cię przycisnąć, uciekać, wywijać się i wiać do dp. To chyba najlepsza metoda.

    2. Assasin mode:
    Tutaj zasady są proste – jesteś silny – walczysz. Jesteś słaby – uciekasz i wołasz o pomoc. Warto wtedy wykorzystać kolegów, którzy np. są ci coś winni.

    3. Natręctwo:
    Tutaj potrzebne jest dużo cierpliwości i opanowania. Ignorujcie gościa lub po prostu odejdźcie z tamtego miejsca jak najdalej. Wkrótce koleś ostygnie i da wam spokój.

    4. Afk killing/dobijanie w trudnej sytuacji:
    Najlepiej nigdy nie stać afk i starać się nie dopuścić, by stworki okrążyły was.

    5. Lurowanie:
    Jest kilka metod na obronę przed lurem np. przesyłanie niektórych rzeczy parcelami lub po prostu częstsze odwiedziny w siłowni, by móc poradzić sobie z pupilkami lurujących.

    6. Lootbagi:
    Skuteczną metodą jest zebranie wprawy w manewrowaniu lootbagami, nauczenie się, jak dobrze je schować i nabrać prześladowcę. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i wasze umiejętności nie zawiodą, będziecie się pławić w złocie po sprzedaży zawartości lootbaga (o ile nie był on wypchany daggerami).

    7. Torowanie drogi:
    W takich sytuacjach niezbędna okazuje się szybka ręka i refleks. Staraj się zaganiać potwory w kółko i częściowo odkopywać dziurę. A może zejść na niższy poziom, wylogować się i za pośrednictwem innej postaci wezwać pomoc?


    Mam nadzieję, że poprawnie wybierzecie stronę barykady, po której siądziecie i nie splugawicie już zanUbionej Tibii.
    Miłego wkurzania i bycia wkurzanym!

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    fajne 664,9/666
    przyda mi sie na roku gdzie czasem n00by doprowadzają człowieka do takiego w********a że c**j


    Prosiłbym dłuższy komentarz, bo wyciągne konsekwencje : >

    ok ok dam komenta
    Ostatnio zmieniony przez GTA nora : 18-07-2005, 13:22

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    Teraz zobacz, od KOGO skopiowane. ;)

  5. #4

    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    tavern at the end of world
    Wiek
    14
    Posty
    536
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj GTA nora napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    skopiowane z tibia pl 0/666
    Jego autorstwa. On naprawde wie, jak grać na nerwach : > wiem coś o tym ;)
    "chwilowo" mnie nie ma, bb.

  6. #5
    konto usunięte

    Domyślny

    ok sorki juz zedytowalem

  7. #6
    Avatar Prosty
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Iława
    Wiek
    32
    Posty
    175
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Z lootbagami to prawda jak nauczycie sie dobże "Targać swój loot" to będziecie równie dobze targać czyiś loot :P Kiedyś kolosowi podzucilem baga pustego zamiast jego i biegł z nim od dwarf bridge do tHAIS XD Jak sie skapną miałem "Hunta" lol XD ładny poradnik fajnie można ludzi wkużac ale niejest tak fajnie jak oni wkurzają ciebie.....

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    BOZE NIE MGLES WIECEJ NAPISAC!!:?:-> Ja nie czytalem ale wez pisz kotkie posty :-DD:-DD:-DD:-DD

  9. #8
    konto usunięte

    Domyślny

    4. Shadowing:
    Arcywkurzająca metoda na denerwowanie porządnych graczy. Polega na ciągłym podążaniu za graczem aż pęknie ze złości. Warto połączyć z lootowaniem i zabijaniem potworków, dzięki czemu otrzymujemy wybuchową mieszankę na mózg ofiary.
    Tę metodę przeważnie stosują niskolevelowi gracze. Dlatego kupiłem sobie Time Ringa bo po umieszczeniu ss'ów na forum zdaża mi się często uciekać przed nUpami : )))

    @topic
    Poradnik bardzo ładny. Tylko że większość "graczy" robi to ciągle.
    Zapomniałeś tylko o "Fri iTaNs Plx"

    edit.
    Poradnik także ładny... wizualnie ;p

  10. #9
    konto usunięte

    Domyślny

    poradnik wpożądku.
    w sumie mi się nie przyda ja tam wykorzystuje tylko groźby bo mam silne "plecy".
    xD
    nie wiem o co chodzi z tym że skopiowane? ten poradnik? bo to niby było do GTA nora ale on cuś zedytował i jest git....nieważne ;]
    ładnie wykonane, ładnie przemyślane i ładnie ....sam już nie wiem xD

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    Mumusiu Rafał mnie wnerwia ! :533:

  12. #11
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Freaqs napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mumusiu Rafał mnie wnerwia ! :533:
    To idz po tatusia ...
    Cytuj master deserts boys napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    BOZE NIE MGLES WIECEJ NAPISAC!!:?:-> Ja nie czytalem ale wez pisz kotkie posty :-DD:-DD:-DD:-DD
    ta, w podstawowce czytać nie umiemy . ??
    @topic
    Przyda mi sie ...
    xD

  13. #12

    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    tavern at the end of world
    Wiek
    14
    Posty
    536
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Widzę, że temat zbiera same pozytywne oceny (poza tym co nie lubi czytać -.-). Więc najwyższy czas przenieść.
    "chwilowo" mnie nie ma, bb.

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    gratz and full respect for u :D

    zapomniales chyba o brazylach i ich mistycznym a wreczęcz legendarnym pytaniem :





    br ?

  15. #14
    Avatar Prosty
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Iława
    Wiek
    32
    Posty
    175
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    @up
    A ty zapomiałeś o legendranym i haniebnym zwyczajem obrażania br. Br to min. wynalazcy najlebszych otsów, doskonali kumple, i hlvle!!

  16. #15
    Evar

    Domyślny

    Poradnik bardzo dobry przejzyscie napisany, zwiezly i wogule bardzo mi sie podoba ( ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. League of Legends [PORADNIK] Aby grać lepiej, musisz grać lepiej: Split push
    Przez Aureos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-10-2016, 21:45
  2. League of Legends Jak nauczyc sie grac w LOLa
    Przez cysio528 w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 04-02-2014, 14:33
  3. Dylemat - bot - grać albo nie grać xD
    Przez Pyroflames w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 02-01-2011, 22:34
  4. Grać czy nie grać?
    Przez Ziippo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 01-10-2010, 03:07

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •