Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 38

Temat: Rycerz,czyli wojownik światła.

  1. #1
    konto usunięte

    Domyślny Rycerz,czyli wojownik światła.

    Do napisania tego poradnika przygotowywałem się około dwóch tygodni. Nie chciałem by był to poradnik taki jak inne, ograniczający się tylko do wypisania dobrych skilli i potworów, na jakie się powinno chodzić. Przed rozpoczęciem pracy na tym artykułem przeczytałem chyba wszystkie wcześniejsze poradniki dla rycerzy by znaleźć błędy moich poprzedników.
    Teraz, kiedy mam już chęci dobrą muzykę do pisania i plan jak to ma wyglądać myślę, że mogę zaczynać.

    Prolog.

    Rycerze zawsze byli uważani za ludzi szlachetnych broniących słabych i walczących ze złem.
    W średniowieczu było pisanych wiele pieśni o idealnych rycerzach takich jak „Pieśń o Rolandzie”. W wielu bajkach, legendach, historiach i kronikach pojawiają się rycerze. Po powstaniu komputerów również w grach komputerowych. Rycerze zawsze będą nam się kojarzyli z potężnymi wojownikami walczącymi po stronie dobra i w Tibii powinniśmy również dążyć do ideałów tak jak dążyli do nich bohaterowie średniowiecznych pieśni.


    „A więc to tu się zaczyna”


    Tak jak każdy nawet najpotężniejszy rycerz kiedyś był małym dzieckiem w ramionach rodziców. Także w Tibii zaczynamy od niczego. Naszą grę rozpoczynamy ma małej wyspie Rookgard. Tutaj poznamy ludzi, którzy grają w tą grę, poznamy potwory i zaczniemy przygodę, jakiej nigdy nie zapomnimy do końca swego żywota.

    Na początku wybieramy ubranie (outfit). Potem mając jedynie pałkę kurtkę i pochodnie wchodzimy na rynek miejski. Tutaj spotkamy dużo ludzi, którzy sprzedają różne przedmioty.
    Na początku nie mamy pieniędzy, dlatego powinniśmy się wybrać na króliki by zebrać z nich mięso i sprzedać o Willie’ego. dwie złote monety za sztukę. Kiedy uzbieramy już 25gp powinniśmy kupić „wooden shield” i plecak i miejscowych sprzedawców „Al. Dee, Dixi, Obi”
    Potem możemy wybrać się na szczury, którym jest dostatek pod miastem. Po osiągnięciu drugiego poziomu mając około czterdzieści monet. Radzę kupić lepsza broń z typu, którym walczymy. Mamy ich 3 rodzaje plus bronie dystansowe, które nie są dla rycerzy wskazane. Topory, Obuchy i Miecze. Jeżeli walczymy obuchami radzę kupić „mace, która będzie naszym wiernym pomocnikiem do ukończenia wyspy na ósmego poziomie. Jeżeli walczymy toporami radzę wybrać „hachet”, który również będzie nam towarzyszyć do ósmego poziomu.
    Walcząc mieczami mamy większy problem ponieważ dostępna za te pieniądze broń to zwykłe miecz (sword). Lub przy odrobinie szczęścia (Carlin sword) Kupować katany nie radzę, bo Rookagard to tylko kwestia przejściowa, a jest ona dość droga. Mając broń możemy do 3 lub 4 poziomu chodzić na szczury oraz szczury jaskiniowe. Kiedy uzbieramy sporą sumę pieniędzy około stu monet możemy kupić sobie studded armor, brass shield i brass helmet.
    Z takim ekwipunkiem możemy wybrać się na lepsze potwory typu trole, wilki, pająki, robaki i węże. Jeżeli zdobędziemy lepsze przedmioty to orki, trujący pająki, minotaury( lepiej w grupie) i resztę potworów zamieszkujących wyspę. Po za orkami z włóczniami, które zadają naprawdę potężne obrażenia.

    Wskazówki:
    -Warto zrobić kilka „questów” przed ukończeniem wyspy, by zarobić pieniądze.
    -Radzę trzymać się z dala od orków z włóczniami.
    -Warto chodzić na szkielety, by zarobić pieniądze przed rozpoczeńciem przygody.

    -Jeżeli nie mamy dużo pieniędzy możemy sprzedawać studded amory i inne tego typu niepotrzebne śmieci, ale jeżeli nie cierpimy na brak gotówki to jest to raczej strata czasu.
    -Nie ufajmy innym graczom, a rookstayerom w ogóle. Zazwyczaj chcą oni wykorzystać to, że nie można zabijać by zarobić pieniądze.



    „Przygody nadszedł czas”


    Wkroczyliśmy na „mainland”, czyli główna wyspę. Tutaj świat wydaje się przytłaczająco duży, ale na razie powinniśmy poznać tylko miasto, w którym mieszkamy. Jest ich dużo:
    Venore, Thais, Carlin, Kazordoon, Ab’dendriel, oraz dla posiadaczy płatnego konta:
    Edron, Ankrahmun i Darashia. Wychodądz z rookgardu możemy iśc jedynie do Thais, Venore lub Carlin. Opiszę więc każde znich.

    a)Thais

    Stolica Tibii. Doskonałe miasto żeby zacząć tutaj swą przygodę z Tibią. Jest tu dużo trolli. Starożytna świątynia, w której spotkamy od szczurów przez ghoule do dragon lordów, oraz troll mautians, gdzie powinniśmy od razu po zakupie przedmiotów iść.



    b)Carlin

    Miasto portowe. Rządzone przez kobiety. W kanałach można znaleźć liczne robaki dość dobre na początkowe łowy. Na wschód znajdziemy cmentarz gdzie są trolle. Klucz zdobywa się w jednym z budynków w skrzyni koło portu. Jeżeli nie skompletowaliśmy ekwipunku radzę iść na robaki, jeżeli zaś czujemy się pewnie radzę trolle. Dalej są też lodowe wyspy, o których wspomnę puźniej.



    c) Venore

    To miasto położone na bagnach. Jest tu dużo atrakcji na niskim poziomie, ale również jest tu forteca elfów dragon lair, gdzie doświadczeni gracze mogą chodzić na łowy. Na południe jest genialne miejsce z trollami bagiennymi, warto jednak uważać, bo po drodze są rotwormy oraz dalej ghoul, które nie są równymi przeciwnikami dla nas. Same trujące trolle są bardzo niebezpieczne, ponieważ trują, jednak grając rycerzem szybko staną się one zabawką w ręku rycerza.

    c)Ab’dendriel

    To miasto elfów, jest ono dość uciążliwe dla rycerza, gdyż czary mogą kupować tylko paladyni i druidzi. Jeżeli chcemy tutaj mieszkać to radzę wcześniej zakupić najważniejsze czar, by nie chodzić zbyt często do Carlin lub Kazordoon kupować czar. Dla początkujących rycerzy są tutaj trolle w podziemiach pod miastem oraz waspy koło miasta. Jeżeli nasz rycerz jest już dość dobrze wyekwipowany i doświadczony można udać się do „Mino casttle” na lewo od miasta lub jaskinie, która również znajduje się pod miastem, ale są tam slimy, szkielety, ghoule, czerwie i kilka pająków.



    „Trening czyni mistrza”


    Czas najwyższy, by omówić trening rycerza. Może zdawać się on dość mozolny, dlatego radzę zajmowanie się czymś innym w tym czasie (np. rzeczami domowymi, graniem w jakąś grę lub przesiadywaniem na stronie internetowej.) Jeżeli mamy zaufanego kolegę, dobre miejsce lub nadzieje, że nikt nas nie zabije warto ściągnąć sobie „bota*” (tj. Program wykonujący niektóre czynności za gracza.) Wtedy nie musimy w ogóle patrzeć na monitor komputera.

    *Najlepszy bot to TBI, który można ściągnąć z serwisu Tibia.org.pl. Używanie botów jest nie dozwolone i używacie jej na własną odpowiedzialność.

    a) Trening z summonem.


    Możemy trenować z przyzwanym potworem wtedy bierzemy dwa szczury, żeby nas atakowały oraz prosimy kolegę (druida lub maga), albo dajemy ofertę, że „kupimy summona” i uderzamy w potwora przyzwanego dając się atakować dwu dowolnym potworom.


    UWAGA: Nie trzeba dostawać uderzeń, by umiejętności walki „rosły”.


    b) Trening ze zwykłymi potworami


    To jest najczęstszy sposób treningu, ponieważ nie potrzebujemy kolegów, którzy nam coś przyzwie, a tylko dwa potwory i słabą broń. Walcząc mieczami przydatne są commbat knife, knife i dagger. Obuchami club i studded club, a toporami hand axe, i sickle*. Potwory przydatne do treningu to minotaur, czerw, krasnolud, szlam i trolle. Choć te ostatnie mogą sprawiać problem, gdyż uciekają a ze szlamem radzę trenować później i trening z nimi nie jest dośc łatwy.



    *Sickle wypada z czarownic i jeżeli jesteście za słabi by je zabić to znaczy, że samo sickle nie jest wam jeszcze potrzebne, więc nie warto jest ryzykować.

    c)Trening z ludźmi


    Ten sposób jest chyba najgorszy z możliwych, ponieważ kiedy atakujemy gracza nie jesteśmy stanie wejść świątyni ani depotu. Co więcej dla dobra osoby, z którą trenujemy powinniśmy dawać się atakować do krwii, by jego umiejętności rosły. Optymalny trening z człowiekiem polega na atakowaniu gracza i byciu atakowanym przez dwa dowolne stworzenia/osoby.


    Znając wszystkie sposoby treningu powiem tyle, że najlepiej trenowac z summonem, ale trudno poprosić, by ktoś go nam przyzwał więc czasem trzeba zapłacić. Jeżeli nie mamy kolegów lub czasu najlepiej trenować z potworami podanymi wyżej. Tyle jeżeli chodzi o trening rycerzem.




    Cennik:


    Chciałem ominąć ten punkt, ale doszedłem do wniosku, że warto choć troche opisac ceny w Tibii, przynajmniej po to, by znać mniejwięcej wartośc danego przedmiotu. Nie będę pisał wszystkich, bo można wiele znaleśc w targowisku na www.tibia.org.pl, ale tylko te podstawowe.


    Rook:

    Katana-150-200gp
    Mace-30-50gp
    Hatchet-25- 50gp
    Legion helmet- 10-20gp
    Chain armor- 70-120gp
    Studded legs-80-150gp
    Plate shield-60-100gp
    Copper shield-100-250gp

    Main:

    C mace-400-700gp
    Battle hammer- 150-250gp
    Spike/serpent sword-1-5k*
    Plate armor- 500gp-1k
    Plate legs-1-3k
    Orcish axe- 200-400gp
    Dwarven shield-100-200gp
    Gurdian shield- 2-8k
    Dark helmet-200-400gp
    Steel helmet-400-600gp
    Barbarian axe 400-800gp
    Knight axe-2-10k

    *Oznacza 1000gp(tj.Gold pices) używa się tego skrótu przy sporych liczbach przekraczających 500gp.


    Będąc już przy przedmiotach warto wspomnieć o podstawowym ekwipunku. Rycerz jest dośc tanią profesją i przy wyjściu z wyspy Rookgard powinno nam starczyć około 700gp.


    Broń: battle hammer/ orcish axe/ scmitar
    Tarcza: dwarven shield
    Zbroja: plate armor/scale armor (na paczątek lepiej scale)
    Nogawice: plate legs/brass legs (Też lepiej brass legs)
    Hełm: dark/stell (Dark helmet jest lżejszy dlatego warto wybrać właśnie ten)


    Dalej ekwipunek można dobierać sobie naprawdć jaki chcemy. Można inwestować w tarcze jeżeli mamy zamiar mieć lepsze umiejętności, lub w dobrą broń jeśli chcemy szybko zdobywać poziomy, a umiejętności zostawiać tylko do treningu. Dlatego to już od was zależy.


    Dodatki



    a)Premium account

    Jest to płatne konto za jedyne 20€ daje ono nam wiele opcji takich jak:

    -Możliwość kupna domu
    -Nowe tereny
    -Logowanie kiedy chcemy
    -Nowe ubrania
    -Możliwość włączenia własnego chatu
    -Tworzenia gildii
    -Możliwość wykupienia promocji*
    -Głosowanie w ankietach na www.tibia.com
    -Nowe czary

    *Promocje możemy kupić za 20k u króla/królowej/imperatora, Daje nam ona royal/master/elder/elite przed imieniem w zależności od profesji, nowe czary, a po śmierci tracimy tylko 7% punktów doświadczenia.

    b)Magia


    Rycerz jak wiadomo to dość „ułomna” profesja jeśli chodzi o magię, dlatego nie zaprzątajmy sobie nią głowy. Oczywiście podstawą jest zdobycie 4 poziomu magicznego by móc używać rune uh (ultimata healing), jednak poza tym magia nie jest tam potrzebne. Zaklęcie leczące jest bez sensu, gdyż leczy tak słabo, że można nim tylko spalać mane, a czar na światło to strata czasu, lepiej kupować pochodnie lub laski świecące. Jeżeli mamy zamiar kupić promocje to warto zrobić 5 poziom magiczny, by używać czar „berserker” jest on bardzo przydatny jeśli zostaniemy otoczeni.

    c) Blokowanie


    Rycerz często jest wykorzystywany do blokowania różnych potworów. Przyjmuje on na siebie wszystkie uderzenia, by paladyni/druidzi/magowie mogli uderzać z dystansu. Do tego potrzebne są dobre umiejętności używania tarczy, dużo życia i umiejętność używania run uh, by nie stracić ich zbyt dużo, ale nie zginąć.



    Ice Island Edited

    Miałem o tym napisać, ale zapomniałem więc Napisze to tutaj.
    Ice Island jak wiadomo lodowe wyspy słyną z bardzo licznych morderców i fire elementali, które zabijają nie doświadczonych graczy. W to miejsce radze chodzic doświadczoną postacią i najlepiej mapa ściągniętą z serwisu www.tibia.org.pl. Wtedy nie powinno nam nic grozić, bo poza fire elementalami i minotaurami łucznikami Nie ma tam nic trudniejszego od szlamów, które sa nieliczne. Jeżeli już zdecydywaliśmy sie tu dojśc na niskim poziomie radzę zostać na powierzchni Foldy. Jest tu sporo zamrożonych troli, z którymi nie powinno być problemu.

    Epilog


    Mam nadzieję, że artykuł się podoba. Pisałem go długo, bo nie zawsze miałem natchnienie, ale myślę, że trud i poświęcenie jakie włożyłem w jego napisanie zaowocuje zwiększeniem umiejętności gry w Tibie wielu newbie i pomoże im zrozumieć Tibie. Niestety pod koniec z niewiadomych powodów word przestał zaznaczać mi błędy więc może się ich trochę tutaj znaleźć. Bardzo mi z tego powodu przykro i przepraszam jeżeli was to razi. Mam jednak nadzieje, że nie było ich zbyt wiele, jeśli naprawdę były one liczne proszę o napisanie o tym wtedy poprawię.

    Dziękuję Shire

    Błędy poprawione ;)
    Ostatnio zmieniony przez Shire : 28-06-2005, 21:30

  2. #2
    Avatar Pall Oskar
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Alkograssorapopacolandia
    Posty
    47
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    super poradnik nie dopatrzylem sie ani 1 bledu :D
    widac ze sie starales ;)

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    Bardzo fajny poradnik, wszystko szczegułowo opisane :) Chyba najlepszy na tym forum. Myśłe że można przenieść do artykułów

  5. #4
    Avatar Faweziw
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    246
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Shire napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Do napisania tego poradnika przygotowywałem się około dwóch tygodni. Nie chciałem by był to poradnik taki jak inne, ograniczający się tylko do wypisania dobrych skilli i potworów, na jakie się powinno chodzić. Przed rozpoczęciem pracy na tym artykułem przeczytałem chyba wszystkie wcześniejsze poradniki dla rycerzy by znaleźć błędy moich poprzedników.
    Teraz, kiedy mam już chęci dobrą muzykę do pisania i plan jak to ma wyglądać myślę, że mogę zaczynać.

    Prolog.

    Rycerze zawsze byli uważani za ludzi szlachetnych broniących słabych i walczących ze złem.
    W średniowieczu było pisanych wiele pieśni o idealnych rycerzach takich jak „Pieśń o Rolandzie”. W wielu bajkach, legendach, historiach i kronikach pojawiają się rycerze. Po powstaniu komputerów również w grach komputerowych. Rycerze zawsze będą nam się kojarzyli z potężnymi wojownikami walczącymi po stronie dobra i w Tibii powinniśmy również dążyć do ideałów tak jak dążyli do nich bohaterowie średniowiecznych pieśni.


    „A więc to tu się zaczyna”


    Tak jak każdy nawet najpotężniejszy rycerz kiedyś był małym dzieckiem w ramionach rodziców. Także w Tibii zaczynamy od niczego. Naszą grę rozpoczynamy ma małej wyspie Rookagard. Tutaj poznamy ludzi, którzy grają w tą grę, poznamy potwory i zaczniemy przygodę, jakiej nigdy nie zapomnimy do końca swego żywota.

    Na początku wybieramy ubranie (outfit). Potem mając jedynie pałkę kurtkę i pochodnie wchodzimy na rynek miejski. Tutaj spotkamy dużo ludzi, którzy sprzedają różne przedmioty.
    Na początku nie mamy pieniędzy, dlatego powinniśmy się wybrać na króliki by zebrać z nich mięso i sprzedać o Willie’ego. dwie złote monety za sztukę. Kiedy uzbieramy już 25gp powinniśmy kupić „wooden shield” i plecak i miejscowych sprzedawców „Al. Dee, Dixi, Obi”
    Potem możemy wybrać się na szczury, którym jest dostatek pod miastem. Po osiągnięciu drugiego poziomu mając około czterdzieści monet. Radzę kupić lepsza broń z typu, którym walczymy. Mamy ich 3 rodzaje plus bronie dystansowe, które nie są dla rycerzy wskazane. Topory, Obuchy i Miecze. Jeżeli walczymy obuchami radzę kupić „mace, która będzie naszym wiernym pomocnikiem do ukończenia wyspy na ósmego poziomie. Jeżeli walczymy toporami radzę wybrać „hachet”, który również będzie nam towarzyszyć do ósmego poziomu.
    Walcząc mieczami mamy większy problem ponieważ dostępna za te pieniądze broń to zwykłe miecz (sword). Lub przy odrobinie szczęścia (Carlin sword) Kupować katany nie radzę, bo Rookagard to tylko kwestia przejściowa, a jest ona dość droga. Mając broń możemy do 3 lub 4 poziomu chodzić na szczury oraz szczury jaskiniowe. Kiedy uzbieramy sporą sumę pieniędzy około stu monet możemy kupić sobie studded armor, brass shield i brass helmet.
    Z takim ekwipunkiem możemy wybrać się na lepsze potwory typu trole, wilki, pająki, robaki i węże. Jeżeli zdobędziemy lepsze przedmioty to orki, trujący pająki, minotaury( lepiej w grupie) i resztę potworów zamieszkujących wyspę. Po za orkami z włóczniami, które zadają naprawdę potężne obrażenia.

    Wskazówki:
    -Warto zrobić kilka „questów” przed ukończeniem wyspy, by zarobić pieniądze.
    -Radzę trzymać się z dala od orków z włóczniami.
    -Warto chodzić na szkielety, by zarobić pieniądze przed rozpoczeńciem przygody.

    -Jeżeli nie mamy dużo pieniędzy możemy sprzedawać studded amory i inne tego typu niepotrzebne śmieci, ale jeżeli nie cierpimy na brak gotówki to jest to raczej strata czasu.
    -Nie ufajmy innym graczom, a rookstayerom w ogóle. Zazwyczaj chcą oni wykorzystać to, że nie można zabijać by zarobić pieniądze.



    „Przygody nadszedł czas”


    Wkroczyliśmy na „mainland”, czyli główna wyspę. Tutaj świat wydaje się przytłaczająco duży, ale na razie powinniśmy poznać tylko miasto, w którym mieszkamy. Jest ich dużo:
    Venore, Thais, Carlin, Kazordoon, Ab’dendriel, oraz dla posiadaczy płatnego konta:
    Edron, Ankrahmun i Darashia. Wychodądz z rookgardu możemy iśc jedynie do Thais, Venore lub Carlin. Opiszę więc każde znich.

    a)Thais

    Stolica Tibii. Doskonałe miasto żeby zacząć tutaj swą przygodę z Tibią. Jest tu dużo trolli. Starożytna świątynia, w której spotkamy od szczurów przez ghoule do dragon lordów, oraz troll mautians, gdzie powinniśmy od razu po zakupie przedmiotów iść.



    b)Carlin

    Miasto portowe. Rządzone przez kobiety. W kanałach można znaleźć liczne robaki dość dobre na początkowe łowy. Na wschód znajdziemy cmentarz gdzie są trolle. Klucz zdobywa się w jednym z budynków w skrzyni koło portu. Jeżeli nie skompletowaliśmy ekwipunku radzę iść na robaki, jeżeli zaś czujemy się pewnie radzę trolle. Dalej są też lodowe wyspy, o których wspomnę puźniej.



    c) Venore

    To miasto położone na bagnach. Jest tu dużo atrakcji na niskim poziomie, ale również jest tu forteca elfów dragon lair, gdzie doświadczeni gracze mogą chodzić na łowy. Na południe jest genialne miejsce z trollami bagiennymi, warto jednak uważać, bo po drodze są rotwormy oraz dalej ghoul, które nie są równymi przeciwnikami dla nas. Same trujące trolle są bardzo niebezpieczne, ponieważ trują, jednak grając rycerzem szybko staną się one zabawką w ręku rycerza.

    c)Ab’dendriel

    To miasto elfów, jest ono dość uciążliwe dla rycerza, gdyż czary mogą kupować tylko paladyni i druidzi. Jeżeli chcemy tutaj mieszkać to radzę wcześniej zakupić najważniejsze czar, by nie chodzić zbyt często do Carlin lub Kazordoon kupować czar. Dla początkujących rycerzy są tutaj trolle w podziemiach pod miastem oraz waspy koło miasta. Jeżeli nasz rycerz jest już dość dobrze wyekwipowany i doświadczony można udać się do „Mino casttle” na lewo od miasta lub jaskinie, która również znajduje się pod miastem, ale są tam slimy, szkielety, ghoule, czerwie i kilka pająków.



    „Trening czyni mistrza”


    Czas najwyższy, by omówić trening rycerza. Może zdawać się on dość mozolny, dlatego radzę zajmowanie się czymś innym w tym czasie (np. rzeczami domowymi, graniem w jakąś grę lub przesiadywaniem na stronie internetowej.) Jeżeli mamy zaufanego kolegę, dobre miejsce lub nadzieje, że nikt nas nie zabije warto ściągnąć sobie „bota*” (tj. Program wykonujący niektóre czynności za gracza.) Wtedy nie musimy w ogóle patrzeć na monitor komputera.

    *Najlepszy bot to TBI, który można ściągnąć z serwisu Tibia.org.pl. Używanie botów jest nie dozwolone i używacie jej na własną odpowiedzialność.

    a) Trening z summonem.


    Możemy trenować z przyzwanym potworem wtedy bierzemy dwa szczury, żeby nas atakowały oraz prosimy kolegę (druida lub maga), albo dajemy ofertę, że „kupimy summona” i uderzamy w potwora przyzwanego dając się atakować dwu dowolnym potworom.


    UWAGA: Nie trzeba dostawać uderzeń, by umiejętności walki „rosły”.


    b) Trening ze zwykłymi potworami


    To jest najczęstszy sposób treningu, ponieważ nie potrzebujemy kolegów, którzy nam coś przyzwie, a tylko dwa potwory i słabą broń. Walcząc mieczami przydatne są commbat knight, knight i dagger. Obuchami club i studded club, a toporami hand axe, i sickle*. Potwory przydatne do treningu to minotaur, czerw, krasnolud, szlam i trolle. Choć te ostatnie mogą sprawiać problem, gdyż uciekają a ze szlamem radzę trenować później i trening z nimi nie jest dośc łatwy.



    *Sickle wypada z czarownic i jeżeli jesteście za słabi by je zabić to znaczy, że samo sickle nie jest wam jeszcze potrzebne, więc nie warto jest ryzykować.

    c)Trening z ludźmi


    Ten sposób jest chyba najgorszy z możliwych, ponieważ kiedy atakujemy gracza nie jesteśmy stanie wejść świątyni ani depotu. Co więcej dla dobra osoby, z którą trenujemy powinniśmy dawać się atakować do krwii, by jego umiejętności rosły. Optymalny trening z człowiekiem polega na atakowaniu gracza i byciu atakowanym przez dwa dowolne stworzenia/osoby.


    Znając wszystkie sposoby treningu powiem tyle, że najlepiej trenowac z summonem, ale trudno poprosić, by ktoś go nam przyzwał więc czasem trzeba zapłacić. Jeżeli nie mamy kolegów lub czasu najlepiej trenować z potworami podanymi wyżej. Tyle jeżeli chodzi o trening rycerzem.




    Cennik:


    Chciałem ominąć ten punkt, ale doszedłem do wniosku, że warto choć troche opisac ceny w Tibii, przynajmniej po to, by znać mniejwięcej wartośc danego przedmiotu. Nie będę pisał wszystkich, bo można wiele znaleśc w targowisku na www.tibia.org.pl, ale tylko te podstawowe.


    Rook:

    Katana-150-200gp
    Mace-30-50gp
    Hatchet-25- 50gp
    Legion helmet- 10-20gp
    Chain armor- 70-120gp
    Studded legs-80-150gp
    Plate shield-60-100gp
    Copper shield-100-250gp

    Main:

    C mace-400-700gp
    Battle hammer- 150-250gp
    Spike/serpent sword-1-5k*
    Plate armor- 500gp-1k
    Plate legs-1-3k
    Orcish axe- 200-400gp
    Dwarven shield-100-200gp
    Gurdian shield- 2-8k
    Dark helmet-200-400gp
    Steel helmet-400-600gp
    Barbarian axe 400-800gp
    Knight axe-2-10k

    *Oznacza 1000gp(tj.Gold pices) używa się tego skrótu przy sporych liczbach przekraczających 500gp.


    Będąc już przy przedmiotach warto wspomnieć o podstawowym ekwipunku. Rycerz jest dośc tanią profesją i przy wyjściu z wyspy Rookgard powinno nam starczyć około 700gp.


    Broń: battle hammer/ orcish axe/ scmitar
    Tarcza:dwarven shield
    Zbroja: plate armor/scale armor (na paczątek lepiej scale)
    Nogawice: plate legs/brass legs (Też lepiej brass legs)
    Hełm: dark/stell (Dark helmet jest lżejszy dlatego warto wybrać właśnie ten)


    Dalej ekwipunek można dobierać sobie naprawdć jaki chcemy. Można inwestować w tarcze jeżeli mamy zamiar mieć lepsze umiejętności, lub w dobrą broń jeśli chcemy szybko zdobywać poziomy, a umiejętności zostawiać tylko do treningu. Dlatego to już od was zależy.


    Dodatki



    a)Premium account

    Jest to płatne konto za jedyne 20€ daje ono nam wiele opcji takich jak:

    -Możliwość kupna domu
    -Nowe tereny
    -Logowanie kiedy chcemy
    -Nowe ubrania
    -Możliwość włączenia własnego chatu
    -Tworzenia gildii
    -Możliwość wykupienia promocji*
    -Głosowanie w ankietach na www.tibia.com
    -Nowe czary

    *Promocje możemy kupić za 20k u króla/królowej/imperatora, Daje nam ona rogal/master/elder/elite przed imieniem w zależności od profesji, nowe czary, a po śmierci tracimy tylko 7% punktów doświadczenia.

    b)Magia


    Rycerz jak wiadomo to dość „ułomna” profesja jeśli chodzi o magię, dlatego nie zaprzątajmy sobie nią głowy. Oczywiście podstawą jest zdobycie 4 poziomu magicznego by móc używać rune uh (ultimata healing), jednak poza tym magia nie jest tam potrzebne. Zaklęcie leczące jest bez sensu, gdyż leczy tak słabo, że można nim tylko spalać mane, a czar na światło to strata czasu, lepiej kupować pochodnie lub laski świecące. Jeżeli mamy zamiar kupić promocje to warto zrobić 5 poziom magiczny, by używać czar „berserker” jest on bardzo przydatny jeśli zostaniemy otoczeni.

    c) Blokowanie


    Rycerz często jest wykorzystywany do blokowania różnych potworów. Przyjmuje on na siebie wszystkie uderzenia, by paladyni/druidzi/magowie mogli uderzać z dystansu. Do tego potrzebne są dobre umiejętności używania tarczy, dużo życia i umiejętność używania run uh, by nie stracić ich zbyt dużo, ale nie zginąć.


    Epilog


    Mam nadzieję, że artykuł się podoba. Pisałem go długo, bo nie zawsze miałem natchnienie, ale myślę, że trud i poświęcenie jakie włożyłem w jego napisanie zaowocuje zwiększeniem umiejętności gry w Tibie wielu newbie i pomoże im zrozumieć Tibie. Niestety pod koniec z niewiadomych powodów word przestał zaznaczać mi błędy więc może się ich trochę tutaj znaleźć. Bardzo mi z tego powodu przykro i przepraszam jeżeli was to razi. Mam jednak nadzieje, że nie było ich zbyt wiele, jeśli naprawdę były one liczne proszę o napisanie o tym wtedy poprawię.

    Dziękuję Shire

    Ogólnie poradnik mi się bardzo podoba ;], ale można jeszcze dodać co powinno wystarczyć na zabicie draga, dl'a czy innych potworków (bo wiele osób o to pyta).
    Nie rogal tylko royal i trzeba jeszcze oddzielić przy dwrven shield ":" od "D" bo wygląda jak uśmiech... Mówię o tym tylko dlatego, żeby było czytelniej ;p.
    Cytat miesiąca:
    The vast majority of our imports come from outside the country. ~George W. Bush

    >>Pomóż potrzebującym! To nic nie kosztuje ; ) Click!<<

  6. #5
    konto usunięte

    Domyślny

    Lord Faweziw@

    Magia worda polega na tym, że prubuje być mądrzejszy niż ustawa przewiduje :P Poprawiam błąd. Jeśli chodzi o sposób na zabicie dl'a i draga ect. Może nad tym popracuje, ale narazie uważam to za zbędne, bo cała sztuka polega na ustawieniu sie na ukos i uhaniu się zadawając jak największe hity :P



    all@

    Dziękuję, że się podoba. Prawda napracowałem się przy tym, ale jak widać było warto ;>

  7. #6
    konto usunięte

    Domyślny

    dobry poradnik
    aczkolwiek mógłbyś napisać troche o innych potworach
    ale GRATZ

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    Exura nie potrzebna? o dziwne bo akurat ona dużo daje, a nie mało tutaj według mnie strzeliłeś gafe. Rookgaard a nie Rookagard. Expić gdzie mam bo tu nic nie opisałeś?. Gdzie mamy zarabiać? Gdzie mamy lootować? Co mamy lootować? Co mamy blokować? Na slimach chcesz skillować x.X? A te Polskie nazwy poprostu najs wyglądają. Za dużo lania wody a za mało konkretów.

    No ale może byc xD.

    @Feli
    Ok daj mi dwa tygodnie żeby zrobić wiekszy lv kaja i żebyś wiedział, że napisze lepszy. Fili The dragon też poradnik był dobry a widziałeś jak mu go Alien skomentował?

  9. #8
    konto usunięte

    Domyślny

    Xoltro nie zniechecaj!
    Napisz lepszy i tyle...
    Poradnik dobry!

  10. #9
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Xoltro napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Exura nie potrzebna? o dziwne bo akurat ona dużo daje, a nie mało tutaj według mnie strzeliłeś gafe. Rookgaard a nie Rookagard. Expić gdzie mam bo tu nic nie opisałeś?. Gdzie mamy zarabiać? Gdzie mamy lootować? Co mamy lootować? Co mamy blokować? Na slimach chcesz skillować x.X? A te Polskie nazwy poprostu najs wyglądają. Za dużo lania wody a za mało konkretów.

    No ale może byc xD.

    @Feli
    Ok daj mi dwa tygodnie żeby zrobić wiekszy lv kaja i żebyś wiedział, że napisze lepszy. Fili The dragon też poradnik był dobry a widziałeś jak mu go Alien skomentował?
    Nie trenowałeś na slimach to trudno. Poradniki nie są poto żeby ograniczać człowieka do danych rzeczy i kazać mu to robić. W opisie miast napisałem co i jak jeśli chodzi potwory co loocik? To co wypadnie proste? Nie amm zamiaru ograniczać ludzi do tego co napisałem. Nie wypisałem skilli, bo to nie potrzbne. Ja trenowałem, mój kolega wogle a w Tibie gramy długo i znamy ją bardzo dobrze. Nie mam zamiaru wszystkiego dokładnie opisywać a tylko wskazać drogę graczowi po jakiej ma iść.

    Feli@

    Nie nie. Lubię krytykę to pozwala mi się wypowiedzieć zresztą każdy ma do niej prawo i nie mam nic do Xoltro za to, że dośc ostro mnie zkrytykował.

    edit:Jeżeli o exure chodzi to moim zdaniem jest niepotrzebna warto kupić, bo jeśli nam się nudzi a mamy mało hp możemy sobie uzupełnić, ale nic nam poprostu to nie pomoże w walce chyba, że mamy setny lvl i co chwile walimy exure.

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    @UP
    Mi chodziło o niższe lvle, a zresztą co się będziemy kłócić ja wyraziłem swoje poglądy na ten temat, a czy je rozpatrzysz to już nie moja sprawa ^^.

  12. #11
    konto usunięte

    Domyślny

    Na niższym lvlu poprostu się nie łazi na coś do czego potrzeba exury. Przyznać trzeba, że exura jest potrzebna na paraliz i o tym zapomniałem. Ja swoim palkiem i knightem exure kupiłem dopiero po jakimś czasie i mozna bez niej żyć.

    down@

    Rook to takie miejsce, że każdy tam ma swój sposób, ale jeśli chodzi o wooden shield to na ratach bez wooden shield dostaje się sotre hity a szkoda wymieniać bana na taki badziew lepiej go sobie na mainia wziąć.
    Ostatnio zmieniony przez Shire : 23-06-2005, 18:54

  13. #12

    Notoryczny Miotacz Postów Lacho jest teraz offline
    Avatar Lacho
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,220
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Kiedy uzbieramy już 25gp powinniśmy kupić „wooden shield” i plecak i miejscowych sprzedawców „Al. Dee, Dixi, Obi”

    Każdy przeciez wie ze nie kupujemy wooden shielda na 1 levelq. Ponieważ zdobedziemy szybko 2 level (20 ratow bodajze) i wtedy wychodzimy z miasta i idziemy na banana quest za ktorego dostaniemy studded shield.

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    Poradnik jest super i taki powinien zostać dla knighta a nie jakieś podróbki ale tez przydatne :D

  15. #14
    konto usunięte

    Domyślny

    @Shire
    A larwy na mniejszych lvlach, a dragi na mniejszych lvlach kiedy uhy sa zbyt drogie i się oszczędza na wszystkim. Dobrze wiesz że exura jest ważna tylko nie chcesz się przyznać do błędu.

  16. #15
    konto usunięte

    Domyślny

    Xoltro@

    Popierwsze przyznałem się to tego, że na paraliz sie przydaje. Po za tym EXURA JEST ZBYTECZNA WIEC DO CHOLERY PRZESTAN MNIE WNERWIAC!!!, skoro pisze, że poza tym nie potrzeba jej to logiczne, że nie potrzeba rozumiesz czy uwazasz, że jestem zakłamanym noobem, który boi się przyznać do błędu? Napisałem ci coś na ten temat i myślę, że dyskusja o tym skończona.

    Poniosłio mnie, bo po cholere zaczynać cos od nowa skoro napisał sam , że dyskusja skończona i znów ją zaczyna. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dobra już się uspokoiłem ^.-

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Światła drogowe + przeciwmgielne
    Przez mazda313 w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 30-12-2014, 23:42
  2. Sprzedam Metin2PL wojownik body etolin
    Przez EliteSonGGo w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 16-03-2014, 21:31
  3. Światła do jazdy dziennej
    Przez Kredka w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 26-02-2014, 16:25
  4. Koniec światła
    Przez shi w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 23-08-2013, 11:15
  5. Niedoświadczony Wojownik na Serwerze PVP
    Przez Mati w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 22-06-2010, 09:11

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •