Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Przewodnik po Kazordoon

  1. #1
    Avatar Grudzioh
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznan
    Wiek
    29
    Posty
    648
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Przewodnik po Kazordoon

    Kazordoon


    Kazordoon - Stolica krasnoludów. Bodajże drugie pod względem wielkości miasto na mainlandzie, zaraz po Thais. Zostało ono wprowadzone do gry podczas świątecznego update'a 6.1 23 grudnia 2000 roku.

    Zanim przejdziemy do głównej części przewodnika. Pragnę przedstawić wam spis questów których wykonanie wymaga odwiedzenia Kazordoon lub jego najbliższych okolic:
    Explorer Brooch Quest
    Tales Quest
    Iron Hammer
    Blessed Wooden Stake Quest
    Imperators cookies
    Dwarf Quest
    Secret Service Quest
    Dwarven Armor Quest
    Explorer Society Quest
    Postman Quest
    The Inquisition Quest


    Do Kazordoon można dojść czterema drogami. Mieszkańcy Ab'Dendriel dojdą tam idąc po prostu na południe od głównej bramy. Ludzie z Carlin trafią tam mijając Femor Hills z lewej strony, a następnie idąc w stronę kopalni. Mieszkańcy miast na południu dojdą do Kazordoon przez Dwarf Bridge. Istnieje również winda prowadząca do farm. Zaznaczyłem ją czerwonym kółkiem na mapie.


    Jeśli dobrze szliście powinniście dojść do tego miejsca. Jest to główne wejście do Kazordoon.


    Dalej podążamy jedyną słuszną drogą. Tak podróżując trafimy tutaj:


    Od kiedy Cipsoft wprowadził w Kazordoon wagoniki, podróżowania stało się o wiele szybsze. Patrząc od góry wagony prowadzą do: Depo, Sklepów, Temple i do promu na Cormaye.
    Dzięki temu nie trzeba już tyle biegać :) Aby móc podróżować siecią wagoników należy udać się do npc Lokur który znajduje się w depo i nabyć od niego bilet tygodniowy za 250 sztuk złota. (mapa jak dojść do depo jest niżej)

    Idąc od tego miejsca na wschód dojdziemy do Więzienia Kazordoon.



    Powstał już artykuł dokładnie opisujący to miejsce więc nie będę robił tego co już zostało zrobione. Temat znajdziecie tutaj

    Idąc do więzienia mijaliśmy schody. Wróćmy do nich i nimi zejdźmy. Następnie skierujmy się na północ aby dojść do rozwidlenia.
    Droga na zachód prowadzi do Dwarfa Technomancera z którym mamy przyjemność rozmawiać podczas postman quescie. Metr przed schodami do naszego technika znajduje się farma grzybów, a na jej końcu browar. Jest to znakomite miejsce do skillowania.



    Droga na wschód prowadzi do mieszkań i jeśli sklepów.

    1 - Jubiler
    2 - Sklep z wyposażeniem (liny, wędki, łopaty itp.) Krasnoludy tam sprzedające reagują tylko na słowa Hi <ich imię> inaczej nic nie kupisz.
    3 - Sklep z bronią
    4 - Sklep z Pancerzami


    Droga na północ doprowadzi nas do:
    Jeśli po dojściu do miejsca w którym droga skręca w prawo pójdziemy schodami w górę to trafimy na piętro na którym są sklepy, a idąc schodami tuż obok trafimy na piętro z depo.
    Czyli tutaj (niebieska plamka na mapie)

    1 - Droga do farm na najwyższym piętrze Kazordoon
    2 - Droga między innymi do gildii magów oraz Imperatora Kruzaka
    3 - Gildia Rycerzy
    4 - Depo


    Jeśli jednak nie weszliśmy do góry po schodach tylko piętro niżej troszkę na wschód trafimy tu:


    Idąc w prawo dojdziemy do świątyni, gdzie możemy stać się mieszkańcami miasta oraz do kaplicy w której Ferus udzieli nam ślubów.

    Idąc w dół dojdziemy do sal gier, gdzie możemy miło spędzić czas w przerwie między mordowaniem nie zliczonej ilości potworów, oraz Dwarfa Geomancera udzielającego pierwszej częsci Spark of the Phoenix.

    Idąc w górę trafimy do Dwarfa Pyromancera który udziela drugiej części tego błogosławieństwa. Droga do niego jest jednak utrudniona poprzez dużą ilość fire fieldów.
    Ja po usłyszeniu o tym miejscu od razu się zalogowałem i poleciałem do tego miejsca.
    Aby nikt nie nie musiał marnować tylu grzybów na odnowienie many i życia co ja zamieszczę zdjęcie z tej sali.



    Myślę, że opisałem drogę do wszystkich ważniejszych miejsc w tym przepięknym mieście. Oczywiście jest tu jeszcze mnóstwo sal i komnat, ale te które są niezbędne do życia są już tu opisane. Odkrywanie reszty sekretów miasta krasnoludów pozostawiam wam. Żeby was zachęcić pragnę pokazać wam jeszcze skarb Imperatora Kruzaka:


    Dziękuje, że przeczytaliście. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi co do artykułu piszcie.

    Pozdrawiam Grudzioh!


    #down
    Do jutra spróbuje to poprawić wedle twoich zaleceń. Chociaż robiłem ten przewodnik dla ludzi którzy nie potrafią się odnaleźć w kazz. A tacy nie będą raczej szaleć z questami.

    #edit
    Odnośniki do questów dodane(chyba wszystkich... Jeśli jakiegoś brakuje piszcie), Bazyliszka zdjęcie chciałem dodać tylko, że nie pamiętam jak do niego dojść... Pokręcę się trochę po kopalniach i jak znajdę to dorzucę.
    Ostatnio zmieniony przez Grudzioh : 28-08-2009, 16:27

  2. #2
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Zrobiłeś to na zasadzie zwiedzania i to mi się nie podoba.
    Trzeba było do ss'ów dodać minimapy, a te pierwsze pozmiejszać.

    Nie wspomniałeś o questach, które znajdziemy w Kazordoon, mało ciekawostek np. o Bazyliszku.

    Aha i opisałeś tylko drogę przez główną bramę, nie wspomniałeś nic ani o wejściu przez farmy, ani o zejściu przez 'windę' koło imperatora.





  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Lilly
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    South Yorkshire
    Wiek
    32
    Posty
    65
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Poradnik ciekawy, wiele można się z niego dowiedzieć, szczególnie osoby, które mają pierwszy raz do czynienia z tym miastem xP
    Miałam taki przypadek ostatnio, że chciałam tam kupić bp. I nie mogłam tego zrobić nie wiedzieć dlaczego, a dzięki twojemu poradnikowi już wiem :P otóż:
    Cytuj Grudzioh napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2 - Sklep z wyposażeniem (liny, wędki, łopaty itp.) Krasnoludy tam sprzedające reagują tylko na słowa Hi <ich imię> inaczej nic nie kupisz.
    nie wiedziałam, że trzeba imię wpisać... ;p

    Co do reszty: większych błędów się nie dopatrzyłam, tylko:
    Cytuj Grudzioh napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Od kiedy Cipsoft wprowadził w Kazordoon wagoniki, podróżowanie stało się o wiele szybsze.
    Cytuj Grudzioh napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Idąc w dół dojdziemy do sal gier, gdzie możemy miło spędzić czas w przerwie między mordowaniem niezliczonej ilości potworów,
    Moja mała sugestia: mógłbyś napisać co zrobić, żeby móc podróżować wagonami no i tak jak Filia the Dragon wspomniał - dodać questy jakie można wykonać w Kazordoon. Nie chodzi o to, żebyś opisywał każdy po kolei, tylko zrobił ich listę [z odnośnikami do spoilerów] :)
    I to chyba tyle na razie ;p

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [FACC] Dark Cathedral - mały przewodnik
    Przez 2Fast4You w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 22-03-2011, 13:19
  2. Bagna Venore? Przewodnik!
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 28-09-2008, 15:37
  3. Tibijskie Mity! Przewodnik!
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post: 30-07-2008, 14:31
  4. Katedra Ciemności - maly przewodnik
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 430
    Ostatni post: 01-05-2008, 08:59
  5. [Poradnik] Mały przewodnik- Thais
    Przez 2Fast4You w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 29-04-2008, 15:36

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •